Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Защо Мултипла

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #31
    Всичките пари които ми искаха от сервизите си заслужава да бъдат дадени. Ама зор за масълце по дрехите Very Happy Колата е по-тиха и устойчива Smile
    Това е важна сентенция от човек цапал си ръцете. И аз така мисля. Успех ти желая колега. Радвам се, че вече си почувствал удовлетвореност от новата си придобивка.Пожелавам и чакам твои теми в раздел Пътувания. :P
    A17DTС/S
    Когато губим, не знаем какво печелим, а когато печелим, не знаем какво губим !

    Коментар


      #32
      Историята продължава. След опит да сменя агренажен ремък времето не достигна и спрях работа. Свалих двата пистови ремъка, смених им паразитните ролки и до там- сглобих всичко обратно. Всичко само по механична част. Подадох контакт заработи вентилатора а двигателя само върти на стартер и не пали. Включвах и изключвах температурните датчици-все същото положение. Датчик колянов вал не е пипан или закачан. Диагностика по никое време няма.Нещо лъже компютъра че колата е прегряла.-реле или датчик или някоя маса или трябва ресет със диагностична програма или някой макаронен таласъм живее в тая кола. Какво може да е това?
      FIAT BRAVA 1.4 12v. на тъщата.
      FIAT MULTIPLA 1.6 16v BIPOWER 1999

      Коментар


        #33
        След смяната на един 30 А предпазител колата тръгна.
        FIAT BRAVA 1.4 12v. на тъщата.
        FIAT MULTIPLA 1.6 16v BIPOWER 1999

        Коментар


          #34
          Какво беше това?-таблото свети нормално-вентилатора на радиатора работи на пълни обороти при даване на контакт.-при стартиране стартера върти, гориво стига до цилиндрите(мирише на бензин), но не пали----- -Диагнозата от познат беше 99% няма захранване на ЕКУ. С мултицета намерих болното бушонче 30А. Сменено с 20А (нямаше друго) и колата работи вече няколко дни. Дойде и работещ ТПС 2 ръка заедно с дросел клапа. И май това е по токовете за сега.
          FIAT BRAVA 1.4 12v. на тъщата.
          FIAT MULTIPLA 1.6 16v BIPOWER 1999

          Коментар


            #35
            Което си трябва си трябва - нов TPS си трябва. А за моя модел е комплект със стъпков мотор и дросел-клапа. И MES за моя компютър IAW 4GF.2M също трябва да е регистриран ... друга алтернатива за диагностика не виждам. За сега. И ремонта при мен и адаптацията минават през компютъра. Взех си един черен ELM327 оказа се че MES иска версиа по-голяма от 1.3 а този трябваше да е поне 1.5. Ех че колица излезе.
            FIAT BRAVA 1.4 12v. на тъщата.
            FIAT MULTIPLA 1.6 16v BIPOWER 1999

            Коментар


              #36
              След смяна на дросел-клапа, МАП сензор и свещи колата се пооправи за малко. Остана един сензор за налягане на метана да се смени и постоянните грешки да се елиминират. Има още нещо което не сме го открили. При средно високи обороти колата губи мощност, като върна малко педала за газ и тръгва нормално. При рязко подаване на газ ниските обороти се успокояват след 6-7 секунди. При подаване на максимална газ 1 скорост колата върви без мощност отпушва се за малко и тръгва нормално и после пак забива Важния въпрос е : КАК я бяха закрепили за 5-6 дена докато я купувах ??? Как със напукани оригинални свещи колата работеше добре ? И с какъв кабел да я чета.Търся си все още работещ кабел или нещо безжично за МЕС
              FIAT BRAVA 1.4 12v. на тъщата.
              FIAT MULTIPLA 1.6 16v BIPOWER 1999

              Коментар


                #37
                Историята започва да заприличва на хорър. Новия TPS от Полша май е дефектен казват от втория сервиз. Ако само това и е проблема на тая кола добре. Скъпо но поне ще се знае че е това. А вече 3 месеца не мога да разчитам на нея. Поне не ме е оставяла на пътя. Ако ме остави на пътя, ще кажа в НАДИН да я смачкат с най-грозния Форд!
                FIAT BRAVA 1.4 12v. на тъщата.
                FIAT MULTIPLA 1.6 16v BIPOWER 1999

                Коментар


                  #38
                  Че разглоби го този ТПС и го оправи.
                  Fiat Marea 1.6 16V ELX 2000г.CNG,Opel Antara 2,2 163kc.
                  ex:Fiat Regata 1714D;ex:Fiat 125P

                  Коментар


                    #39
                    Разглабях 3 броя. Нещо не се получиава-все няма стабилен сигнал. На масата уж всичко е на ред, а като го сложа в колата не става. Сигурно от вибрациите на двигателя.Меката платка от вътре не контактува добре с перата на буксата. Ако се припоят може и да стане. Вече имам още един TPS за експерименти.
                    FIAT BRAVA 1.4 12v. на тъщата.
                    FIAT MULTIPLA 1.6 16v BIPOWER 1999

                    Коментар


                      #40
                      Няма ли някой софиянец , който да е наблизко до колегата за да му помогне с един кабел и МЕS ?Сервизите му свалиха и трите кожи вече а колата не върви и не върви !
                      FIAT MULTIPLA 1.6 16v BIPOWER 2001

                      Коментар


                        #41
                        Намерих верния майстор, който разбира от автоелектроника и се нави да се занимава с италианска макароника. Колата е пооправена добре за годините си. Освен това измери и компресията на цилиндрите, намери верния TPS, пооправи букси и кабелчета, каза че датчик налягане на метана ми е бил нов, и вероятно проблема е в сноп кабели отиващ към таблото. Обаче колата го беше изнервила. Ами доста занемарена излезе. Любовта към старите коли все пак си има граници.Надявам се возм поне 2-3 години по-безаварийно, а темата от тук нататък да е само офтопик без много технически подробности.
                        FIAT BRAVA 1.4 12v. на тъщата.
                        FIAT MULTIPLA 1.6 16v BIPOWER 1999

                        Коментар


                          #42
                          Докато намеря работещ кабел за диагностика запонах да пооправям "козметичните" неща. Не работят задна чистачка и помпата за вода на чистачките. С мултицет стигнах до изгоряло двигателче на задна чистачка. Причините са много интересни-блокирала ос на чистачката от ръжди и други неща.Единия четкодържач беше се стопил от прегряването. Изрязах с ножче вече "негабаритните" стопилки, направих квадратна тръбичка от капачка за буркан, и я поставих за нов четкодържач. Олях всичко с Поксипол и мисля че стана достатъчно надежден нов четкодържач. Блокиралата ос я раздвижих с тънко масло, спирт това имах под ръка. Смених едно гумено О пръстенче. Сега да видим колко време ще работи. Като направя сметка сега - около 2 дена занимавки ми икономисаха 20 лв. 2 ръка двигателче (-5 лв Поксипол -0,5 лв О пръстенче).Помпата за вода вероятно е изключена защото маркучето за вода беше изскубано от задната чистачка Предстои да видя защо коланите не се прибират до край. Защо така ги мързи. И да намеря 7-8 щипки за странична лайсна за вратите. :D Идват вече топли дни ... и на климатика да му видя проблемите.
                          FIAT BRAVA 1.4 12v. на тъщата.
                          FIAT MULTIPLA 1.6 16v BIPOWER 1999

                          Коментар


                            #43
                            От днес вече имам кабел за диагностика. Elm-327. Момчето което ми го продаде дойде, изпробвахме го и на неговия и на моя лаптоп. И работи. Показа ми и другия кабел Ваг-ком KKL с приставка за ербег-а. Докато ми го показваше изчисти две грешки и видяхме че кабелчето за контролната лампа на ербег-а е прекъснато . Сега ми трябва време да видя и другите магарии на продавача. Дано най накрая този Фиат да тръгне като нов - дай Боже всекиму :D Ще скъсам ЕКУ-то от адаптации докато не научи всички TPS-и които му сложа !
                            FIAT BRAVA 1.4 12v. на тъщата.
                            FIAT MULTIPLA 1.6 16v BIPOWER 1999

                            Коментар


                              #44
                              Леле мале напомняш ми на мен, когато ми подариха бравата - и тя на метан. То не бяха шарнири, носачи, дроселови клапи а и те барабар с ТПС и МПХ и след 6 месеца пак зе да се форсира сама, мотор за задната чистачка,оправяне на метана че не вървеше на него, бендикси, диагностики, после на бензин се сдуха, естествено да не забравяме всички консумативи като свещи, кабели ремъци, ролки, спирт в резервоара по съвети на "майстори от махалата" , нови гуми, гърнето ми падна докато карах и добре че нямаше никой зад мен и карах с 20 когато се случи, лампата на АБС ми свети, когато си поиска накрая се оказа че даже нямам АБС изобщо, прескачане на ангренажен ремък с 2 зъба (ДОБРЕ ЧЕ НЕ БЕШЕ ФАТАЛНО), мерене на компресии, антифризи, спирачни маркучи, стенд че биеше у ляво, изхръляне на антифриза през капачката, наливане на фреон в климатика и сега отново не работи, нестабилни обороти при пускане на климатика, късо при пускане на ляв мигач, нов акумулатор, съединител, бензинова помпа и така и такааа. ИНАЧЕ ДВИГАТЕЛА Е ПУШКА :Д Добре, че ми беше подарък и общо взето парите за ремонти дето съм ги давал, все едно съм си я купил, че иначе незнам дали щях изобщо да я купя в тва окаяно състояние. Та и аз като теб и като Кубрат Пулев след мач срещу Кличко си викам "Продължаваме Напред", МЕРАК да я оправя мерак и накрая проблема го реших, като си казах б*л съм и м*йката СТИГА ТОЛКОВА. Иначе съм я постегнал де, ама мога още толкова пари да хвърля по нея, но спрях да и робувам, докато не се обади вече нещо сериозно, просто защото ми писна на бадема от глупости
                              Fiat Brava SX 1.6 16v 103hp 99г. Метан

                              Коментар


                                #45
                                Ето и грешките от двигателя: P0120-TPSensor/Switch (1)-високо ниво на сигнала P0190- ниско ниво на сигнала от датчика. За втората грешка-понякога се появява индикация за нивото на метана и вероятно има лоши връзки по веригата. ама за първата високо ниво на сигнала пак ли нов TPS? Ако е така от Лисан пак ще се окажат прави - 350 лева. Освен ако и двете грешки идват от един и същи проблем. Имам чувството че по тая пътека отдавна любител никой не е ходил.
                                FIAT BRAVA 1.4 12v. на тъщата.
                                FIAT MULTIPLA 1.6 16v BIPOWER 1999

                                Коментар

                                Working...
                                X