Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Защо Мултипла

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #91
    Направи отделна тема.
    Ще е по-добре
    == Fiat Stilo == 1.6 16V 103 hp

    На света съществува една единствена гигантска машина, която се командва от пигмеи и това е бюрокрацията. (Оноре де БАЛЗАК)

    Коментар


      #92
      Така няколко въпроса по новия финансов "проект"...
      -Задължително ли е челото от към двигателя (буталата) да се мине мине на хонинг - да се изправи машинно защото идеята е да не свалям двигателя а само главата (главата задължително ще ходи на ревизия при майстор).
      -Гледах руско клипче как мерят загуби от цилиндри и клапани без разглабяне на двигателя. При всичките няколко диагностики никой не ми направи това въпреки че основно двигателя ме интересуваше. Та тази диагностика защо не ми я правят. Толкова ли е сложна.
      - 5-те градуса са научени, но какво може да се подобри ако изпускателния вал се направи с малко по-ранно отваряне на клапаните?
      с цел да се намали малко налягането при горене. Разбира се не гоня силов туниг а по-щадящ режим на работа на двигателя.
      - И последно за сега - какви са тези легенди за допритягане на главата след определен пробег примерно 500-1000 километра. Това от двигателя ли зависи или от майстора. То е дъвкано и стягането със старите болтове въпреки препоръката за нови, нещата стават и така и така, ама риска и инженерите трудно го пресмятат точно ако нямат опит.
      За човек без опит - всичко ново за да е сигурно.
      FIAT BRAVA 1.4 12v. на тъщата.
      FIAT MULTIPLA 1.6 16v BIPOWER 1999

      Коментар


        #93
        5 гадуса не са силов тунин а принуда от горивото което пълзваш. Така се зацепва тоя двигател. за да избегнеш детонациънно горене.
        челен шлайш на блока не се прави. прави се само на главата но на всички легла на гартитури.
        Кара FIAT BRAVO 1,8/16V GT99. ГИ ФОБОС
        (\\\)[___////___](\\\) R.I.P. моя любов.
        Алфа 147 1.9 mjtd няква дукати история. Абсолютен саждо-генератор.

        Коментар


          #94
          В смисъл че челата трябва да се изчистят от старите гарнитури и нечистотии до здрав метал, и може и с шкурка и идеално права подложка или прав камък?
          За главата задължително на машина че тя си се изкривява.
          FIAT BRAVA 1.4 12v. на тъщата.
          FIAT MULTIPLA 1.6 16v BIPOWER 1999

          Коментар


            #95
            главата да се мине на машина и повърхността на капака и на двата колектораи и тази която е към блока.
            Кара FIAT BRAVO 1,8/16V GT99. ГИ ФОБОС
            (\\\)[___////___](\\\) R.I.P. моя любов.
            Алфа 147 1.9 mjtd няква дукати история. Абсолютен саждо-генератор.

            Коментар


              #96
              Сего докато стане по-топло и събера пари за двигателя ... дойде ред на една магария.
              При смяната на съединителя свалих скоростната кутия.
              Тампона (лапата) с която е хваната към колата е хваната с ТРИ болта М12, от които гнездото ноединия беше с разбита резба (в алуминия към скоростната кутия).
              Та взех два болта М12, като единия ще го пилна да стане метчик.
              При много внимателна работа на място без демонтаж на ск. кутия КОИ СА ПРИЧИНИТЕ РЕЗБАТА ДА НЕ СТАНЕ и има ли вероятност работата да стане добре
              въпросите са теоретични начина е неправилен но не видях да е коментиран някъде
              FIAT BRAVA 1.4 12v. на тъщата.
              FIAT MULTIPLA 1.6 16v BIPOWER 1999

              Коментар


                #97
                Ако си го правил друг път да не обяснявам, ама.
                Оборот по оборот напред назад. Нов ред резба пълно вадене назад. Ползвай спирт за горене като смазка. И БАВНО И ВНИМАТЕЛНО.
                Кара FIAT BRAVO 1,8/16V GT99. ГИ ФОБОС
                (\\\)[___////___](\\\) R.I.P. моя любов.
                Алфа 147 1.9 mjtd няква дукати история. Абсолютен саждо-генератор.

                Коментар


                  #98
                  Та взех два болта М12, като единия ще го пилна да стане метчик.
                  Това не го разбирам, то си има готови метчици! От друга стран на разбита резба ако мислиш, че ще се получи нова и здрава се заблуждаваш. Има и други варианти или минаваш на по-горна, или запълваш резбата с течен метал и тогава завиваш болта, а може и с втулка на мястото на разбитата резба, ако е проходен отвора му слагаш по-дълъг болт и от другата страна гайка.
                  FIAT Brava S 1,4 12 V 97 г. - бивша. Не карай по-бързо отколкото твоя ангел хранител може да лети!
                  Ако нещо стане както трябва, то е станала голяма грешка. Закон на Мърфи.

                  Коментар


                    #99
                    Опс... извинете грешно съм записал-3 болта М10, единия с разбита резба в алуминий.Минавам от М10 на М12. Питах в евроболт за нещо М11 ама нямат. Сигурно М11 е доста екзотично. Иначе със стругари не ми се занимава че за една втулка с инчова резба един два часа ми обясняваше на колко скъпи БМВ та правил веднъж ,без да си каже цената. Личния ми стругар още не съм го открил.
                    Последна редакция от badbad; 06.01.2018, 00:12.
                    FIAT BRAVA 1.4 12v. на тъщата.
                    FIAT MULTIPLA 1.6 16v BIPOWER 1999

                    Коментар


                      Намерих си метчик М12 и резбите станаха. Сега идват топли дни,засърбяха ме ръцете и протмонето да отворя най накрая двигателя на тая Мултипла и да се покаже що за драма има там. Загуби доста мощност, работи като че с един цилиндър по-малко, пуши, не меша масло и антифриз, някой път гасне в движение... но върви и на път не е оставала. Свещте са като при перфектно горене. На метан и бензин се държи еднакво зле.
                      Последна редакция от badbad; 19.04.2018, 17:05.
                      FIAT BRAVA 1.4 12v. на тъщата.
                      FIAT MULTIPLA 1.6 16v BIPOWER 1999

                      Коментар

                      Working...
                      X