Страница 1 от 10 123 ... ПоследнаПоследна
Резултати 1 до 10 от 100

Тема: Защо Мултипла

Кара Фиат
    Регистр. на
    04.07.2013

Защо Мултипла

Не съм спортист и обичам екскурзиите. Станахме четирима. Старата кола отесня. Новата трябваше да е по голяма удобна и на метан. И багажника да е удобен за тъщата. Естествения избор е Фиат Мултипла бипауър. Другия проблем беше дали да е в добро техническо състояние и ако излезе нещо за правене в сервиза да му превъртят някой болт-както на бравата, или в движение и доста ремонти пред блока и да знам кое как е правено. Вече съм щастлив собствиник. Предстоят ремонти за да стегна почти всичко по Мултиплата. Двигателя е добре, и няма ръжди. Всичко останал трябва да се пипне. Но първо частите трябва да се вземат, после ремонта. Сега вечния въпрос нови или втора употреба да бъдат и кои са по надеждни
    FIAT BRAVA 1.4 12v. на тъщата.
    FIAT MULTIPLA 1.6 16v BIPOWER 1999

Зависи от частите, има такива които се вземат втора употреба, но някои само нови и понеже не сме форум на гадатели, е по добре да питаш за конкретни части и така ще получиш и отговори. Иначе честито за колицата и много безаварийни киломитри.

Кара Фиат
    Регистр. на
    04.07.2013
    Решил съм кое какво да взема, но да кажемамортисьори, носачи, биелетки втора ръка. Ако носачите са оригинални бих ги възстановил. Има ли някъде стенд за изпитване на амортисьори и дали може да се оцени колко живот имат. То е ясно че никой не го прави това, ама защо не.

Почетен член на форума Фиат идол Аватарът на Immortal
    Регистр. на
    21.11.2004
    Цитат badbad написа:
    амортисьори, носачи, биелетки втора ръка.
    ?!?Амортисьори втора ръка?!Е такова чудо никога няма да сложа Ти си знаеш де, ама...

Да има стенд за изпитване на амортесьорите, но нещата които си изредил е най-добре да се нови. Но, както е писал и колегата ти си решаваш, частите не са толкова скъпи и купени нови ще ти изкарат доста време.

Кара Фиат
    Регистр. на
    04.07.2013
    Амортисьорите се сменят когато са повредени и рециклирането им са глупости. Обаче стоманата и изработката на носачи и биелетки за първоначално вграждане са с по добро качество от повечето части по магазините и рециклирането им е оправдано. Или тези разсъждения са градски легенди

Фиат идол Аватарът на S_BANKOV
    Регистр. на
    29.05.2011
    Цитат Immortal написа:
    Цитат badbad написа:
    амортисьори, носачи, биелетки втора ръка.
    ?!?Амортисьори втора ръка?!Е такова чудо никога няма да сложа Ти си знаеш де, ама...
    що биатлетки втора по готино ли ти звучи? Тия работи дето си ги решил само нови. И гледай да не са евтини че два пъти ремонт не е гот.
    Кара FIAT BRAVO 1,8/16V GT99. ГИ ФОБОС
    (\\\)[___////___](\\\) R.I.P. моя любов.
    Алфа 147 1.9 mjtd няква дукати история. Абсолютен саждо-генератор.

Член на СФФБ
    Фиат фанатик
    Аватарът на kik73bg
    Регистр. на
    08.08.2008
    На мен нищо не ми звучи добре Колега ако искаш ми звънни утре след 10;00 . Може да се видим и да питаш каквото искаш относно грозното пате Мога да ти помогна с части и цени за тях.о899158 777 / о87873о612 Калин
    MULTIPLA 1.6 16V BIPOWER 2005-вече бивша
    "Пари,пари,пари....какво са парите?.Тор, от която никнат КРАСИВИ ЦВЕТЯ !!!
    R.I.P РОНИ: http://vbox7.com/play:79085d12

Кара Фиат
    Регистр. на
    04.07.2013
    :D денят наближава.Части за подмяна-4 амортисьора, предни и задни накладки, спирачни маркучи 4 работят още ама са нацепени, предни спирачни дискове,жила ръчна спирачка, носачи предни, ос заден носач, биелетки, тампон стабилизираща щанга, лагер или семеринг към скоростна кутия 2 бр.-от към ляво и дясно каре. Масла, ремъци с ролките. При нов съединител педала къде отлепва? Моя отлепва долу ниско. 2 скорост за 10 километра от както карам колата не включва. Дано да е от липса на масло. Има ли някакви особености при настройване на жилата на скоростния лост? Колата е разбира се Мултипла бипауър-1.6 16v 1999г.Още малко и ще ми трябва гараж и съветник с фотоапарат-надявам се до 2-5 дена :D Защото времето се развали.

Цитат badbad написа:
    :D денят наближава.Части за подмяна-4 амортисьора, предни и задни накладки, спирачни маркучи 4 работят още ама са нацепени, предни спирачни дискове,жила ръчна спирачка, носачи предни, ос заден носач, биелетки, тампон стабилизираща щанга, лагер или семеринг към скоростна кутия 2 бр.-от към ляво и дясно каре. Масла, ремъци с ролките. При нов съединител педала къде отлепва? Моя отлепва долу ниско. 2 скорост за 10 километра от както карам колата не включва. Дано да е от липса на масло. Има ли някакви особености при настройване на жилата на скоростния лост? Колата е разбира се Мултипла бипауър-1.6 16v 1999г.Още малко и ще ми трябва гараж и съветник с фотоапарат-надявам се до 2-5 дена :D Защото времето се развали.
    Човече, да не са ти я подарили тая кола

Страница 1 от 10 123 ... ПоследнаПоследна

Тема: Защо Мултипла

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента 1 потребители разглеждат тази тема. (0 членове и 1 гости)

Правила за писане на мнения

• Не можете да създавате нови теми
  • Не можете да пишете отговори
  • Можете да прикачвате файлове
  • Не можете да редактирате мненията си
  •