Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Fiat Croma 1.9 Multijet?

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #46
    emzo написа:
    За 5-6-7 годишна кола, да смениш и 4те амортисьора - не говори добре.
    Амортисьори се разбиват не от години, не от километри, а от разбити пътища.Ела карай малко в Северозапада и ще те питам

    Коментар


      #47
      Здравейте колеги,Понеже има доста теми, но не мога да преценя коя е най-правилната за моята дилема. Имам желанието да си закупя Крома дизел автоматик по-малкият мотор. Та питането ми е следното:Има ли колеги в близост до Хасково или от там, които да имат времето и желанието да погледнат една такава, понеже съм от София и не ми се иска да се разкарвам напразно както и някой друг с мен, който ги разбира тия коли специално.Ето и линк за колата: http://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi...1&slink=c995njП.С. Наясно съм, че след закупуването, трябва да се задели не малка сума за интервенции и тнт, но просто е по-добре да знаеш предварително какво й има, за да можеш да си направиш сметките чисто финансово.Поздрави,Георги
      Кандидат за Croma II

      Коментар


        #48
        2.4 JTD

        Аз пък искам да си купя с големия мотор, но се притеснявам за автомата. Всичко друго е поправимо.Ако не съм в правилната тема, моля знаещите да ме насочат. :D
        Fiat Marea JTD 105 09.2000г

        Коментар


          #49
          Re: 2.4 JTD

          Reptile написа:
          Аз пък искам да си купя с големия мотор, но се притеснявам за автомата. Всичко друго е поправимо.Ако не съм в правилната тема, моля знаещите да ме насочат. :D
          Е той и автомата е поправим. Срещу 4-5 бона :D Разбира се, ако не си карък, може да се разминеш и само със смяна на мозък, какъвто е масовия проблем на тези автомати.
          Fiat Croma 1.9 16v Mjet автомат

          Коментар


            #50
            Re: 2.4 JTD

            noriaga написа:
            Reptile написа:
            Аз пък искам да си купя с големия мотор, но се притеснявам за автомата. Всичко друго е поправимо.Ако не съм в правилната тема, моля знаещите да ме насочат. :D
            Е той и автомата е поправим. Срещу 4-5 бона :D Разбира се, ако не си карък, може да се разминеш и само със смяна на мозък, какъвто е масовия проблем на тези автомати.
            Виждам, че ти си със същият автомобил - да разбирам, че вече си имал такъв проблем. Ти казваш, че е масов проблем. Във форумите на други държави чета, че е много рядък. Незнам какво да мисля.Аз имам обяснение, защо така им се случва на тези автомати, но това е друга тема. Все пак, ако представлява интерес можем да го коментираме.На кратко - клапаните са с променлива характеристика и отварят на "стъпки" за по-плавно превключване. Това води до по-силно загравяне на маслото в автомата. Ако не се сменява на 50К и се кара много градско или се гази здраво, то започва да се отделят частици от фрикционните дискове и се запушват масловодите.Различните фирми, които ползват автомата го порчват с различен обем масло. VOLVO го ползват с повече масло и при тях проблемите са много по-редки и маслото може да не се сменя и 200К километра и автомата да издържи.
            Fiat Marea JTD 105 09.2000г

            Коментар

            Working...
            X