Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Странно поведение на стрелкана темп. Стило 1,6

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Странно поведение на стрелкана темп. Стило 1,6

    От известно враме забелязвам понякога странно поведение на стрелката! При изрезване във високите обороти /понякога/ стрелката започва да отива към охлаждане след което се връща на средата!!!!! Все едно е свързана със стрелката на оборотомера! Иначе колата не имала проблеми с прегряване и т.н. На най-големите жеги никога не е мърдала от средата!!! Имам си парно............. единствено май имам известни/неустановени/ малки загуби на антифириз!Пускам тук темата, защото не знам от къде идва естеството на проблема!
    Punto 1.2 75 ELX `97 /BRC Lambda Control/-продава се на части!!
    Втората......пак същата!
    (_-_)______////_______(_-_)
    Punto75-Вече на жената!
    Третата =Ино и шес= LPG POWER STAG Stilo MW 2004

    #2
    Да стрелката на оборотомера е свързана със стрелката на температурата посредством водната помпа и оборотите който прави. Изводите можеш и сам да си ги направиш
    Кара FIAT BRAVO 1,8/16V GT99. ГИ ФОБОС
    (\\\)[___////___](\\\) R.I.P. моя любов.
    Алфа 147 1.9 mjtd няква дукати история. Абсолютен саждо-генератор.

    Коментар


      #3
      Извинявам се, че си задавам въпроса тук, но мисля, че тук е мястото да питам за нещо което ме притеснява от 2-3 месеца. В града стрелката обикновено е по-средата, което предполагам е 90 градуса. Но междуградско и особено магистрала, стрелката се движи между предишната и по предишната чертичка. (Не знам, това 70 - 80 ли е) Това нормално ли е?

      Коментар


        #4
        stilo_new написа:
        Извинявам се, че си задавам въпроса тук, но мисля, че тук е мястото да питам за нещо което ме притеснява от 2-3 месеца. В града стрелката обикновено е по-средата, което предполагам е 90 градуса. Но междуградско и особено магистрала, стрелката се движи между предишната и по предишната чертичка. (Не знам, това 70 - 80 ли е) Това нормално ли е?
        За термостат си.
        Fiat Marea 1.6 16V ELX 2000г.CNG,Opel Antara 2,2 163kc.
        ex:Fiat Regata 1714D;ex:Fiat 125P

        Коментар


          #5
          Ех, пак разходи. Колко ще струва? Надявах се да не е проблем да се кара така. Уж преди година бил сменян. Ако го сменя сега, дали ще стои закотвена горе стрелката? Да няма и нещо друго?

          Коментар


            #6
            stilo_new написа:
            Ех, пак разходи. Колко ще струва? Надявах се да не е проблем да се кара така. Уж преди година бил сменян. Ако го сменя сега, дали ще стои закотвена горе стрелката? Да няма и нещо друго?
            60-70 лева за Стило 1.6 16в Ако потърсиш колегата Митака от форума може да се уредиш с едiн термостат.
            Ланчия Делта 1.8 8в 101кс => 1.8 16в ++++++
            Fiat Marea 1.8 16V 113кс++++ ГИ Агис М210
            Рено Лагуна 2 1.9дци 107кс++

            Коментар


              #7
              iliyan написа:
              stilo_new написа:
              Извинявам се, че си задавам въпроса тук, но мисля, че тук е мястото да питам за нещо което ме притеснява от 2-3 месеца. В града стрелката обикновено е по-средата, което предполагам е 90 градуса. Но междуградско и особено магистрала, стрелката се движи между предишната и по предишната чертичка. (Не знам, това 70 - 80 ли е) Това нормално ли е?
              За термостат си.
              Ами аз?
              Punto 1.2 75 ELX `97 /BRC Lambda Control/-продава се на части!!
              Втората......пак същата!
              (_-_)______////_______(_-_)
              Punto75-Вече на жената!
              Третата =Ино и шес= LPG POWER STAG Stilo MW 2004

              Коментар


                #8
                bmahob написа:
                iliyan написа:
                stilo_new написа:
                Извинявам се, че си задавам въпроса тук, но мисля, че тук е мястото да питам за нещо което ме притеснява от 2-3 месеца. В града стрелката обикновено е по-средата, което предполагам е 90 градуса. Но междуградско и особено магистрала, стрелката се движи между предишната и по предишната чертичка. (Не знам, това 70 - 80 ли е) Това нормално ли е?
                За термостат си.
                Ами аз?
                Ити май си за термостат- щом охлажда при изрязване.
                Fiat Marea Weekend 1.9 jtd 110 SX- еmzo power

                Коментар


                  #9
                  да но въпреки студовете от еонзи дни сравнително бързо се пуска ГИ-то и парното
                  Punto 1.2 75 ELX `97 /BRC Lambda Control/-продава се на части!!
                  Втората......пак същата!
                  (_-_)______////_______(_-_)
                  Punto75-Вече на жената!
                  Третата =Ино и шес= LPG POWER STAG Stilo MW 2004

                  Коментар


                    #10
                    dobrujanetza написа:
                    ... Ити май си за термостат- щом охлажда при изрязване.
                    Според мене колегата говори за нещо съвсем различно доколкото разбрах.При форсиране на двигателя стрелката на Т реагира с тази на оборотите и после се връща с нормализиране на оборотите/да ме поправи ако не е така/...За мене проблема е чисто електрически,при положение че всичко друго по охладителна и отоплителна система е наред!
                    LANCIA DELTA II 1.6ie 75HP 835C1.000
                    LANCIA KAPPA 2.0 20V 838A1.000-ex
                    LANCIA DEDRA 1.8 105hp 835A2.046-ex
                    Jeep Grand Cherokee ZJ 5.2 V8 215hp
                    Grande Punto 1.2 LPG

                    Коментар


                      #11
                      mitaka_71 написа:
                      dobrujanetza написа:
                      ... Ити май си за термостат- щом охлажда при изрязване.
                      Според мене колегата говори за нещо съвсем различно доколкото разбрах.При форсиране на двигателя стрелката на Т реагира с тази на оборотите и после се връща с нормализиране на оборотите/да ме поправи ако не е така/...За мене проблема е чисто електрически,при положение че всичко друго по охладителна и отоплителна система е наред!
                      Точно така!
                      Punto 1.2 75 ELX `97 /BRC Lambda Control/-продава се на части!!
                      Втората......пак същата!
                      (_-_)______////_______(_-_)
                      Punto75-Вече на жената!
                      Третата =Ино и шес= LPG POWER STAG Stilo MW 2004

                      Коментар


                        #12
                        колега, и аз бях така но моята стоеше на 110 градуса, при форсиране си отиваше на 90 , след презапояване и преместване на ECU-то се оправи и вече година нямам проблем !
                        Fiat Stilo 1.6 16V 2002 (LPG Romano)

                        Коментар


                          #13
                          е аз не съм отварял еку
                          Punto 1.2 75 ELX `97 /BRC Lambda Control/-продава се на части!!
                          Втората......пак същата!
                          (_-_)______////_______(_-_)
                          Punto75-Вече на жената!
                          Третата =Ино и шес= LPG POWER STAG Stilo MW 2004

                          Коментар


                            #14
                            И при мен се случва нещо подобно, бързо стрелката променя стойностите си. Не съм забелязал дали е от форсирането на двигателя. Но съм забелязал, че когато градусите са 90, когато карам извънградско, фаровете ми премигват веднъж и стрелката се качва на 110 -120. След известно време пак фаровете премигват и стелката се връща на 90 веднага. Да не би да е някой температурен датчик. Не мисля, че е от термостата, тъй като и аз имам парно, включва си се и перката.
                            Fiat Stilo 1.6 16v

                            Коментар


                              #15
                              phones3 написа:
                              И при мен се случва нещо подобно, бързо стрелката променя стойностите си. Не съм забелязал дали е от форсирането на двигателя. Но съм забелязал, че когато градусите са 90, когато карам извънградско, фаровете ми премигват веднъж и стрелката се качва на 110 -120. След известно време пак фаровете премигват и стелката се връща на 90 веднага. Да не би да е някой температурен датчик. Не мисля, че е от термостата, тъй като и аз имам парно, включва си се и перката.
                              При теб проблема е от ел.инсталацията-лоша/слаба връзка,окисляване и т.н.
                              Fiat Marea 1.6 16V ELX 2000г.CNG,Opel Antara 2,2 163kc.
                              ex:Fiat Regata 1714D;ex:Fiat 125P

                              Коментар

                              Working...
                              X