Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Полицейски протести

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #16
    Kay_ написа:
    +1 за Дидо, но не виждам как ще стане това.
    Като се приложи опита на братска Грузия!Днешните полюционери са просто едни тУмбаци...
    VIVA Типо 1.4 AGT карбуратор дъртото вярно магаре
    VIVA Чинкуеченто "SX HOBBY" ДЗВЕРО
    VIVA Дайхацу Фероза на пръдня - The Who!
    VIVA Гранде Пунто 1.3 Мултиджет ...абе... печка
    Нека Силата на бъде с Нас...

    Коментар


      #17
      Който каквото си направи, цяло село не може да му го направи at its finest. (Говоря за структурата МВР)Не може две поколения полицаи да са на принципа "и какво правим сега" и да очакват да им се подобро работната среда. Проблемът е цялонстно комплексен и нито една от институциите не си върши работата. Полицая взима подкуп 20 кинта вместо приход 50 в МВР (говоря ориентировъчно). Като се губи този приход в МВР няма как да има зимни гуми, униформи, консумативи и тн. За подмяна на морално остарелия им и амортизиран автопарк няма да отварям приказка въобще. Добре, че имат някаква норма актове/фишове на дневна база за да има някакви приходи (които после НАП не търси от хората, но това е съвсем друга тема). Какво се оказва на края:Част от служителите, отворили си собсвен сив сектор са ок, но не могат да си докажат приходиде (не че някой ги и търси, освен ако не трябва някаква медийна сензация). На работа с голф 2, лична кола пасат 7 на името на сестрата.Друга част служители които няма как да са в сивия сектор си ходи с автобуса на работа иначе евентуално има личен голф 2 и си работи в мизерия (защото да, условията им са мизерни, но сами са си виновни за това)Част чиновници, шуробаджанащина на 97,4% които седяд заради някакви си там привилегии и 20 заплати след пенсия.Друго следсвие на сивата им икономика е едно страшно чуство на безнаказаност масово сред населението. В следсвие на това вместо 3-4 екипа примерно да се борят за нещо значимо като престъпност, те се зенимават с келеши които обират клек-шопове, карат без колан или правят състезания и убиват някой. А в същия момент някой разпределя дозите дроги пред дискотеките и училищата.За цялостното им състояние са си виновни само и единсвено те. Дали са началници, катаджии, жандармерия, процеса е комплексен и не от вчера. Загубили са уважение и никой не вярва в тях като институция.Цялото МВР е за закриване и откриване на ново.Като си прочета коментара, май това важи и за НАП, БАБХ и всяка друга институция/агенция която има власт.
      FIAT Nuova Punto 1.2 8V
      FIAT Grande Punto EVO 1.4 8V
      ...and justice for all

      Коментар


        #18
        Каквото обществото, такава и полицията.
        Не всичко което има две бузи ......... е лице.

        Коментар


          #19
          Immortal написа:
          Против съм полицаите да са I-ва категория труд. (Ай стига бе, дори работещите в АЕЦ са II-ра и III-та категория!!!)Против съм да се пенсионират съвсем млади (в сравнение с останалите) и да получават по 20 до 40 заплати при пенсионирането си.Против техните неразрешени протести в момента съм и че няма кой да ги "респектира", както те биха респектирали някой друг протестиращ неразрешено.За това съм, да работят в човешки условия, със съвременно оборудване, дрехи и т.н.Да взимат нормални заплати, като сегашните и по-големи дори.Да бъдат постоянно обучавани, изпитвани, проверявани за корупция (от "тайни" вътрешни служби, например). Който не е за там - вън!
          Че трябва да има разделение на категорията труд в полицията - трябва. Едно е администрация, друго е оперативен работник, трето е патрул.(Че трябва и работещите в АЕЦ да са първа категория - трябва, но това е друга тема и въпрос на извоюване на права от самите даве... работещи в тази сфера)Пенсионирането също трябва да е съобразено със спецификата на работата. Не може да очакваш 50 годишен полицай да гони 18 годишно дилърче.Ако питаш властимащите - разрешени протести няма и всички трябва да "си одат дома, мамицата им"...Има много пера, по които да се намалят разходите в МВР - като се започне от почивните станции на министерството по морета и балкани, мине се през МВР болница и се стигне до ревизия на всички обществени поръчки. Тогава може да се окаже, че заплатите са най-малкото зло.Колкото до синдрома "Ко прайм ся?", решението е просто - не даваме. Като няма кой да дава, няма да има кой да взема. Само че...даващите са повече от вземащите. Щото натиснем повечко газта и...ко прайм ся кат не съм видел че има ограничение 60 и си шмула със 120!?За човешките условия и обучението съм съгласен.Но има един голям проблем! На управляващите не им трябва силна и независима полиция. Не им трябва някой, на който не му пука депутат ли си, министър ли си. На тях им трябва някой, който "да служи"! Да служи за параван, да служи за защита срещу любопитни носове и очи.Затова не плюйте по полицаите. Или по лекарите. Или по даскалите... Онези хрантутници точно това искат - да се лаем един друг, да си гледаме в паниците, да си мерим пишките, за да могат те в това време спокойно да ни...(пиуууу)
          Fiat Marea Weekend 1.9TD 100 SX '98
          Peugeot 308 1.6HDI 90кс 2008

          Коментар


            #20
            nnikin_n написа:
            Каквото обществото, такава и полицията.
            И това е така, Ники.Полицаите не са някакви извънземни. Те са хора от нас.Аз не казвам, че полицаите са такива или онакива. Просто привилегиите са им малко в повечко.Има хора, които си вършат съвестно работата, като теб (в което съм сигурен), като много от моите приятели, които са в системата. Има и такива, които са там заради на хляба мекото и на работата лекото, и ти много добре го знаеш това. Като навсякъде де.

            Коментар


              #21
              Ами естествено. Втора категория при нас се дава заради малко по-високото радиационно натоварване, докато щъкаме из зоната, мерим активирани материали и пр. Т.е. нещо, което би дало евентуални последствия след време. Като при химици, геолози и пр. Шансът за частична или тотална щета на работното място при нас е несравнимо по-малък отколкото при строителите, да кажем. А пък на т.нар. катаджия работата му е да санкционира нарушители на закона. Хора, които съзнателно престъпват границите на определеното за социално безопасното поведение. Седят си там двама човека през нощта и проверяват за алкохол. Ами ако се нанижат на някоя нацепена компания, на която книжката им е по-ценна от човешкия живот? Или пък трезва такава? Кварталните - също. Като ти вдигат шум звъниш на 112, не ходиш ти да се бориш с напити, назобени и пр. Хората, с реален риск за живота си, вършат работа, която повечето от нас не биха вършили.П.С. Много опростяваш нещата. Едва ли не - днес си се пооблъчил и утре те копаят. От тия 5000 човек в тая централа, на мощности на дозата по-големи от тая на Орлов мост се излагат сигурно 200. Та, не намесвай радиацията в тая работа. Тя е тук отпреди нас, ще я има и след нас. Причините за това, че в България хората умират все по-млади са отново в същите хубостници, заради които парите в държавата свършиха и една година се чудят какво още да вземат от хората, че да откраднат за още едно кайенче. То не бяха нови данъци, по-високи глоби, намалени клинични пътеки, замразени бюджети на училища, орязани разходи на държавните енергийни дружества и пр. и пр.
              браво 1,6/90 - 09 г.

              Коментар


                #22
                Immortal написа:
                nnikin_n написа:
                Каквото обществото, такава и полицията.
                И това е така, Ники.Полицаите не са някакви извънземни. Те са хора от нас.Аз не казвам, че полицаите са такива или онакива. Просто привилегиите са им малко в повечко.Има хора, които си вършат съвестно работата, като теб (в което съм сигурен), като много от моите приятели, които са в системата. Има и такива, които са там заради на хляба мекото и на работата лекото, и ти много добре го знаеш това. Като навсякъде де.
                Дидо, министерството трябва да се реформира но не става от днес за вчера. Страшно е, че счетоводител "реформира" системата за сигурност.
                Не всичко което има две бузи ......... е лице.

                Коментар


                  #23
                  nnikin_n написа:
                  Дидо, министерството трябва да се реформира но не става от днес за вчера. Страшно е, че счетоводител "реформира" системата за сигурност.
                  Като се замисля, и като прочета коментара на Киро по-горе... бе, става. Става. В Грузия как стана?А тоз може да е счетоводител, ама счетоводител с топки. Да предизвикаш и двете въоръжени гилдии (щото важи и за армията) в страната срещу себе си трябва или да си с много малко мозък, или с много големи топки.Надявам се да е второто. Но не изключвам и да е първото

                  Коментар


                    #24
                    В момента върви театър, вероятно утре ще е развръзката
                    Не всичко което има две бузи ......... е лице.

                    Коментар


                      #25
                      В България обикновено е първото.
                      Fiat Marea Weekend 1.9TD 100 SX '98
                      Peugeot 308 1.6HDI 90кс 2008

                      Коментар


                        #26
                        Immortal написа:
                        nnikin_n написа:
                        Дидо, министерството трябва да се реформира но не става от днес за вчера. Страшно е, че счетоводител "реформира" системата за сигурност.
                        Като се замисля, и като прочета коментара на Киро по-горе... бе, става. Става. В Грузия как стана?А тоз може да е счетоводител, ама счетоводител с топки. Да предизвикаш и двете въоръжени гилдии (щото важи и за армията) в страната срещу себе си трябва или да си с много малко мозък, или с много големи топки.Надявам се да е второто. Но не изключвам и да е първото
                        Дидо, имам топки /за компетентност не говоря/ да взема да оптимизирам АЕЦ
                        Не всичко което има две бузи ......... е лице.

                        Коментар


                          #27
                          " като се започне от почивните станции на министерството по морета и балкани"Добре, що си мислите, че по тия станции е безплатно?Прави впечатление и нагласата, че полицай е синоним на катаджия.Всички са много отворени, ама като дойдат там където беше жена ми, след 2 месеца напускат.Щото всички са чули за "леката" работа на полицаите, големите привилегии и т.н.И накрая се оказва не баш така. Да дадете малко нощни смени пък да видим.Хайде, сега напускат хора, ще има конкурси, кандидатствайте.Ще ми е интересно колко от вас ще отидат.Кои са тия толкова големи привилегии?
                          Ex Fiat 126P
                          Ex Fiat Tipo 1.6 DOHC 1989
                          Ex Fiat Bravo 1.6 16V 1997
                          Alfa Romeo 147 1.6 TS
                          Не ми работи буква Б на лаптопа, изпи 1 бира. Затова я пиша с 6.

                          Коментар


                            #28
                            Катаджиите също дават нощни смени, и то по средата на нищото.Иначе много е лесно да решиш да се опълчиш на въпросните въоръжени гилдии след ей тоя закон http://crime.actualno.com/Shte-se-vy...ws_447646.html . Само трябва да си малко тъп.Мен ме гъделичка приятно един спомен отпреди 25 години, за един човек, дето си мислеше, че Секуритате ще го опази от същите тия гилдии. Е да, като ги изловиха накрая, един от ония пичове го пазеха по 10 войничета, ама ...
                            браво 1,6/90 - 09 г.

                            Коментар


                              #29
                              масовия униформен полицай ,нискоквалифициран ,нискообразован ,грозен ,нагъл и тъп .90% са станали полицаи ,заради "очакваните "благинки и прочие .като са им малко парите и сигурността да наспукат и си търсят друга работа .лекарите да не са по-добре ай сиктир
                              фиатче Браво 2.0

                              Коментар


                                #30
                                Бил ли е някой на сбирка на полицаи ама да си мислят тези които не те познават,че си колега?Амбиции,сметки ,изчисления ,ехидност към ,,скапаната,,държава???Това ако се внесе на запис при заседание на министерски съвет промените щяха да минат още миналата седмица!!
                                Умные не бывают учены; ученые не бывают умны. - Лао-цзы FIAT BRAVA TD100

                                Коментар

                                Working...
                                X