Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

За LED крушките (отделена)

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    За LED крушките (отделена)

    Светнах се В Практикер са пуснали ЛЕД крушки 10W на V-TAC с 2 години гаранция, само за 4,49лв/бр., купих си само 8 Темата е отделена от "Промоции и оферти"Модераторски екип fiat-bg.org
    punto HGT

    #2
    Интересно ми е като гледаш към крушката през камерата на телефона има ли трептения? Аз бях сложил на 2-3 места LED крушки от Икеа, но ги махнах. Зле ми влияеха. После разбрах, че масата от LED крушките имат трептения, които човешкото око не вижда, но ти действат на мозъка(най-грубо казано) и се чувстваш смазан след няколко часа седене на лампа.

    Коментар


      #3
      didich написа:
      Светнах се В Практикер са пуснали ЛЕД крушки 10W на V-TAC с 2 години гаранция, само за 4,49лв/бр., купих си само 8
      То важно е светлинния поток колко lumen-a e, не мощността
      FIAT Coupe 2.0 16V бензин/газ

      Коментар


        #4
        vital написа:
        Интересно ми е като гледаш към крушката през камерата на телефона има ли трептения? Аз бях сложил на 2-3 места LED крушки от Икеа, но ги махнах. Зле ми влияеха. После разбрах, че масата от LED крушките имат трептения, които човешкото око не вижда, но ти действат на мозъка(най-грубо казано) и се чувстваш смазан след няколко часа седене на лампа.
        Точно в практикер човек от щадна с тези крушки ми направи показно спрямо енергоспестяваща крушка от 15W и диодната не трептеше въобще, докато енергоспестяващата доста трептеше, сега пробвах и аз с камерата и незабелязвам да трепти. Много интересно на кутията на крушките пише, че са китайски, но човека от практикер каза, че били английски и били добри като качество ??, вече няколко часа в хола ми светят 2 студено бели и 1 топло бяла и забелязвам на допир, че предната част, самия балон почти не грее, докато задната пласмасова част е направо вряла, не се пипа, ще видя колко ще изкарат.п.п. имам приятел, който на тема лампи, магнитни полета и т.н. е доста чувствителен и преди време беше викал преподавател от Техническия университет със специален уред в тях да мери кои лампи правят магнитно поле и кое колко излъчва. Оказа се, че например луминисцентните правят поле до около 1-1,5м, а диодното осветление, което имаше не правеше никакво поле, като на по късен етап смени всичко за да не се облъчва.
        punto HGT

        Коментар


          #5
          tambuhtaneca написа:
          didich написа:
          Светнах се В Практикер са пуснали ЛЕД крушки 10W на V-TAC с 2 години гаранция, само за 4,49лв/бр., купих си само 8
          То важно е светлинния поток колко lumen-a e, не мощността
          На кутията пише 806 lumen-a и ъгъл на осветяване 200 градуса.
          punto HGT

          Коментар


            #6
            didich написа:
            tambuhtaneca написа:
            didich написа:
            Светнах се В Практикер са пуснали ЛЕД крушки 10W на V-TAC с 2 години гаранция, само за 4,49лв/бр., купих си само 8
            То важно е светлинния поток колко lumen-a e, не мощността
            На кутията пише 806 lumen-a и ъгъл на осветяване 200 градуса.
            За коридор ще станат, ама за стая, ще ти трябват по 3-4, аз съм уж със 23W със 1375 лумена (две такива енергоспестяващи, не ЛЕД) и пак не осветяват добре. Пиши отзиви после ще е интересно предполагам на всеки
            FIAT Coupe 2.0 16V бензин/газ

            Коментар


              #7
              Хола е около 18-20кв.м. /6м и малко по дългата страна/, бях с 3 енергоспестяващи 1бр. 15W, 1бр. 18W и последната, която купувах, че предната изгоря беше 20W или общо светех с 53W /полилея има 6 гнезда за крушки аз ползвам само 3/, ми да ти кажа сега с тия 3бр. по 10W или общо 30W ми се струва, че е една идея по силно осветлението, особенно точно под самия полилей, защото диодното е малко по концентрирано, макар да го водят с 200 градуса на осветеност, в самите ъгли на стаята не е чак толко осветено, но там не ми трябва светлина, важното е че над масата и там където седя за да гледам телевизия осветеността е по силна спрямо предното осветление 53W.В спалнята замених обикновенните крушки с нажежаема жичка, които бяха от тези с малкия балон 3х42W, на тяхно място сложих само 2 по 10W и осветлението е същото като сила, ако сложа и трета крушка вече ще стане много силно.В коридора на двата плафона махнах крушките от по 60W и ги замених съответно с тези от 10W, осветеността не се промени.В кухнята махнах крушката от 75W и сложих 10W, осветеността е супер, надявам се след месец-два да има разлика и в сметката за тока - 2-3-5лв. колкото толкова, важното е, че ще има, ако не за мен остава варианта, че ни лъжат с ватовете, които консумират тия крушки, другия огромен плюс поне за мен е, че в следващите 2 години от днешна дата пари за крушки в апартамента няма да давам
              punto HGT

              Коментар


                #8
                Миналата година по Коледа, така хванах енергоспестяващи в Кауфланд на под 5лв ( нещо от вида на 30-40% намаление, че бяха маркови). Купих си 7-8 и подмених всичко у дома. Равносметката е, че свалих около 400-450W и на тяхно място сложих около 90W. От тогава осветително тяло не съм сменял, докато преди от тия с нажежяемата жичка, всеки месец поне по 1 сменях. И отделно на година по 3-4 пръснати фасунги. И най хубавото е, че наистина ми падна и сметката за тока в порякъка около 3 до 5 лв/месец
                ФИАТ- Пътят е само формалност
                ТОП Анализатор на Фиат Форум България!!!
                -----------------------------------------------------
                FIAT BRAVA 1,4 12V (LPG) 80---, Powered by nothing (Camshaft - Not replaced)

                Коментар


                  #9
                  didich написа:
                  другия огромен плюс поне за мен е, че в следващите 2 години от днешна дата пари за крушки в апартамента няма да давам
                  ... не леж на тая кълка... От опит го казвам...
                  VIVA Типо 1.4 AGT карбуратор дъртото вярно магаре
                  VIVA Чинкуеченто "SX HOBBY" ДЗВЕРО
                  VIVA Дайхацу Фероза на пръдня - The Who!
                  VIVA Гранде Пунто 1.3 Мултиджет ...абе... печка
                  Нека Силата на бъде с Нас...

                  Коментар


                    #10
                    Киро, крушките са гаранционни Нашето фирма от скоро им е дистрибутор и трябва и аз да се заредя с десетина...
                    "Без сърца, сме просто машини"
                    Toyota Prius 1.5 Hybrid
                    EХ- Brava 1.6, Marea 1.9 JTD, Multipla 1.6 Bipower, Jeep Grand Cherokee ZJ 5.2 V8, Peugeot 407 SW 2.0 HDI, Mitsubishi Pajero 2.8 TDI

                    Коментар


                      #11
                      M5kov написа:
                      Киро, крушките са гаранционни Нашето фирма от скоро им е дистрибутор и трябва и аз да се заредя с десетина...
                      Нали за гаранцията, трябва да пазиш касовата бележка. А нали си виждал касова след 6 месеца на кво прилича.Хахахха - бял лист Иначе аз за една година нямам рекламация.
                      ФИАТ- Пътят е само формалност
                      ТОП Анализатор на Фиат Форум България!!!
                      -----------------------------------------------------
                      FIAT BRAVA 1,4 12V (LPG) 80---, Powered by nothing (Camshaft - Not replaced)

                      Коментар


                        #12
                        За себе си съм установил, че лед крушка под 10W и под 2500К ми идват тъмнички, еле пък ако са зад плафон.Оня ден от Бриколаж си взех за коридора лед панел с 2 години гаранция. 16W, 4100K.и уж 1600 lm. Беше на промоция.Свети, ама не баш как ми светеше предишното осветление от 23 W и осветеност 1400 lm. Смути ме и нещо друго.В инструкцията пише, че животът на осветителното тяло е около 35 -40 000 часа ( което си е добре) и/или 15 000 оn/оff. Може би подобни плафони иликрушки не са точно за коридор, защото по мои груби сметки на ден средно по 15 пъти се гаси/светва осветлението там. Или иначе казано:След 1000 дни ( 2 години и половина) би трябвало вече да нямам работещо осветление там, освен ако не го оставям да свети постоянно докато сме у дома. Иначе до сега бях със "спиралите" на Филипс ( 23W около 1400 lm. ) Смених ги всите, защото за две години изгубиха много лумени и вече не светят...както преди.И ако за производителя са били "еко" - за мен не бяха такива. Инак със сигурност имаха още живот, ама, като спряха да вършат основната си функция за чиЙ са ми...И за ракия не мога да ги сваря.:P
                        A17DTС/S
                        Когато губим, не знаем какво печелим, а когато печелим, не знаем какво губим !

                        Коментар


                          #13
                          M5kov написа:
                          Киро, крушките са гаранционни Нашето фирма от скоро им е дистрибутор и трябва и аз да се заредя с десетина...
                          Именно! И понеже аз не вярвам на никого и на нищо - си запазих опаковките и касовите бележки. 3 изгоряха първата година - една по една - да не ти казвам с каква физиономия ти ги подменят гаранционно...Началоо на втората година изгоряха още 2 - оказа се, че вече не произвежадли такива - сменили им били дизайна и след супер скандал ми ги подмениха със супер нежелание
                          VIVA Типо 1.4 AGT карбуратор дъртото вярно магаре
                          VIVA Чинкуеченто "SX HOBBY" ДЗВЕРО
                          VIVA Дайхацу Фероза на пръдня - The Who!
                          VIVA Гранде Пунто 1.3 Мултиджет ...абе... печка
                          Нека Силата на бъде с Нас...

                          Коментар


                            #14
                            Къде ги пазариш?В магазините не вярвам да ти правят проблем, все пак това си е проблем на производителя/вносителя, не на търговеца, трябва да ги сменят без възражения :/От скоро пазя всяка една касова бележка за сума над 10 лв., която е за нехранителни продукти.В Баумакс ме прецакаха с едни контакти - рамките, които ми прибута консултанта бяха правоъгълни, а контактите са квадратни... Минус 15 лв.В Технополис купих HDMI кабел, от който/посредством него ми изгоряха лаптопа и телевизора, че и кабела... Минус 10 лв. за кабел и 1200 лв. за другата техника...
                            "Без сърца, сме просто машини"
                            Toyota Prius 1.5 Hybrid
                            EХ- Brava 1.6, Marea 1.9 JTD, Multipla 1.6 Bipower, Jeep Grand Cherokee ZJ 5.2 V8, Peugeot 407 SW 2.0 HDI, Mitsubishi Pajero 2.8 TDI

                            Коментар


                              #15
                              kiro_of_the_day написа:
                              M5kov написа:
                              Киро, крушките са гаранционни Нашето фирма от скоро им е дистрибутор и трябва и аз да се заредя с десетина...
                              Именно! И понеже аз не вярвам на никого и на нищо - си запазих опаковките и касовите бележки. 3 изгоряха първата година - една по една - да не ти казвам с каква физиономия ти ги подменят гаранционно...Началоо на втората година изгоряха още 2 - оказа се, че вече не произвежадли такива - сменили им били дизайна и след супер скандал ми ги подмениха със супер нежелание
                              Е и аз се излъгах с тези крушки имам 2 от 7 изгорели на втория месец. Чакам да изгори още някоя и отивам да се разправям, че не е рентабилно само за двете. За V-Tac мога да кажа само, че са пълни боклуци и не си заслужава покупката им.
                              Fiat Coupe 1.8

                              Поведението на пътя е ПРЯКО отражение на възпитанието на всеки водач.

                              Коментар

                              Working...
                              X