Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Загадка с часовници/времето

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #16
    D. Stanev написа:
    В либрата (версията с навито) не мога да сверявам часа, но винаги цепи секундата, многократно проверено с "Хоризонт" - само сверява се по някакъв начин. Сега като върнат часа ще е точен и по отношение на часа.
    Имам спомени че на някои радиостанции заерно с RDSа върви и такова за сверяване. На кои обаче и дали уреда го поддържа е друга тема. Да не говорим че има и такива, които се сверяват по някаква честота излъчвана от телевизионната кула (старата). Имамх такъв в наще с малка антенка вътре, приличаща на нещо като крушка. Та никога не се е самосверявал но по документация го може.
    Фиат Мареа 1.6 16v, 99 г.
    182A4.000 IAW49F
    LPG - Lovato EasyFast
    ----------------------------
    "Има две неща които са безкрайни, вселената и човешката глупост, ... но не съм много сигурен за вселената", А. Айнщайн

    Коментар


      #17
      Същата работа и при нас. Часовника на микровълновата го сверявам по приемника на Булсат и максимум до 1 седмица е 5 минути напред. И оттам нататък вървят в синхрон ... Да се чудиш поради защо така.
      Brava 1.6 ELX

      Коментар


        #18
        ТЕ са сред нас!
        Tonight's the night and it's going to happen again and again...

        Коментар


          #19
          Ewing написа:
          D. Stanev написа:
          В либрата (версията с навито) не мога да сверявам часа, но винаги цепи секундата, многократно проверено с "Хоризонт" - само сверява се по някакъв начин. Сега като върнат часа ще е точен и по отношение на часа.
          Имам спомени че на някои радиостанции заерно с RDSа върви и такова за сверяване. На кои обаче и дали уреда го поддържа е друга тема. Да не говорим че има и такива, които се сверяват по някаква честота излъчвана от телевизионната кула (старата). Имамх такъв в наще с малка антенка вътре, приличаща на нещо като крушка. Та никога не се е самосверявал но по документация го може.
          При Либрата със СИГУРНОСТ часовникът се сверява през сателитите на GPS-а.Ако нямаш диск с карта в четеца, без значение на коя държава е, няма как да ти се свери часовника.Това е само за тези с навигацията, разбира се.На останалите часовникът се сверява ръчно.Интересното е, че при Крома, която е по-нова и с по-добра навигация, часовникът си се сверява само ръчно и няма възможност за корекция нито през GPS, нито през GSM, нито през RDS. Иначе сигнал за сверяване на часовника у нас доколкото знам излъчва само Дарик Радио. Поне преди беше така, в Капата ми така се сверява часовника (на радиото, не на колата). И не им е верен много часа на Дарик. Няколко минути разлика имаше от точното време, поне преди, като го ползвах.

          Коментар


            #20
            От едно известно време насам (4-5 години някъде), почти всички станции излъчват RDS и заради това съм го изключил, защото разминаванията им с реалното време е от 15 минути до 12 часа. В София повечето не са верни. София-Благоевград часа на радиото ми се сменя поне три пъти, ама не мога да хвана кой прави мизерията....сигурно някоя от дупнишките станции.Та накрая ми писна все да ми разбутват часовника и го изключих това.

            Коментар


              #21
              По въпроса за сверяване през GPS , при мен с японския дзвер, макар и да няма карта за българия, а диска да не е в навито пак си се сверява за 20-30 сек. след стартиране, ама ....винаги с 1 час назад!!!! Щото жабарите са така
              Nissan X-TRAIL 2005 2,2 136hp
              Ex: Nissan Primera P12 Wagon 2,2 126hp
              Ex: Fiat Marea Weekend 1,8 16v 97г. бензин & CNG

              Коментар


                #22
                Salvador написа:
                От едно известно време насам (4-5 години някъде), почти всички станции излъчват RDS и заради това съм го изключил, защото разминаванията им с реалното време е от 15 минути до 12 часа. В София повечето не са верни. София-Благоевград часа на радиото ми се сменя поне три пъти, ама не мога да хвана кой прави мизерията....сигурно някоя от дупнишките станции.Та накрая ми писна все да ми разбутват часовника и го изключих това.
                Значи до някъде съм прав, някои от часовниците ти се командват отгоре
                FIAT Brava S 1,4 12 V 97 г. - бивша. Не карай по-бързо отколкото твоя ангел хранител може да лети!
                Ако нещо стане както трябва, то е станала голяма грешка. Закон на Мърфи.

                Коментар


                  #23
                  NikMar написа:
                  .......няки от часовниците ти се командват отгоре
                  Нафърфооориииииии !!!!!!!!
                  Nissan X-TRAIL 2005 2,2 136hp
                  Ex: Nissan Primera P12 Wagon 2,2 126hp
                  Ex: Fiat Marea Weekend 1,8 16v 97г. бензин & CNG

                  Коментар


                    #24
                    veselin10 написа:
                    По въпроса за сверяване през GPS , при мен с японския дзвер, макар и да няма карта за българия, а диска да не е в навито пак си се сверява за 20-30 сек. след стартиране, ама ....винаги с 1 час назад!!!! Щото жабарите са така
                    Както и при Либъра. :0Наздраве

                    Коментар


                      #25
                      Е няма как да не отговоря: Наздраве!
                      Nissan X-TRAIL 2005 2,2 136hp
                      Ex: Nissan Primera P12 Wagon 2,2 126hp
                      Ex: Fiat Marea Weekend 1,8 16v 97г. бензин & CNG

                      Коментар


                        #26
                        Кире пробвай да ги свериш с атомния часовник в нета. http://time.is/bg/

                        Коментар


                          #27
                          Проверете телетекста на БНТ и Евроспорт разликата е 7 минути, това може би е отговора на цялата загадка.
                          FIAT Brava S 1,4 12 V 97 г. - бивша. Не карай по-бързо отколкото твоя ангел хранител може да лети!
                          Ако нещо стане както трябва, то е станала голяма грешка. Закон на Мърфи.

                          Коментар


                            #28
                            До колкото знам кварцовите часовници трябва да вървят точно, стига механически да са изправни. Защото там времето се измерва от честотата на кварца.Повечето часовници които са по печки...... използват честотата на захранващата мрежа а тя се променя и затова и повечето не вървят точно.

                            Коментар


                              #29
                              Ти да видиш...
                              http://dnes.dir.bg/news/chasovnitzi-...-26947191?nt=4
                              VIVA Типо 1.4 AGT карбуратор дъртото вярно магаре
                              VIVA Чинкуеченто "SX HOBBY" ДЗВЕРО
                              VIVA Дайхацу Фероза на пръдня - The Who!
                              VIVA Гранде Пунто 1.3 Мултиджет ...абе... печка
                              Нека Силата на бъде с Нас...

                              Коментар


                                #30
                                Още от началото на темата ги подозирах сърбите, ама си мълчах!

                                Коментар

                                Working...
                                X