Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Свирене на турбо!

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #16
    С луфт, без луфт, шумове, али-бали - само на око и слух не може да се познае дали турбината е в ред. Тези методи са толкова надеждни, колкото натискането на колата за тест на амортисьорите. Изпитания в някой от сервизите за турбини - само това е сигурно, ако наистина имаш сериозни притеснения, че турбото си заминава. Но пък струва немалко пари - и монтажът-демонтажът, и тестът.
    Tonight's the night and it's going to happen again and again...

    Коментар


      #17
      Така се чува и при мен.
      https://www.facebook.com/groups/8530...5991856898863/

      Последна редакция от titolqra; 17.10.2018, 11:45.

      Коментар


        #18
        А къде има добър сервиз за турбо...Адлер или само рекламата е голяма ?!
        Последна редакция от titolqra; 17.10.2018, 11:26.

        Коментар


          #19
          titolqra написа: Преглед на мнението
          А къде има добър сервиз за турбо...Адлер или само рекламата е голяма ?!
          Аз съм доволен от услугите на GR Turbo гр. Разлог. Можеш да ги намериш във Фейсбук. Не са много по приказките, но смятам, че са коректни и си разбират от работата.
          Tonight's the night and it's going to happen again and again...

          Коментар


            #20
            Здравейте колеги,

            И аз от 14 месеца съм с Фиат Крома 1.9 150к.с.
            Мойто турбо вие по същия начин както на клипа и на същите обороти. Аз съм със затапен ЕГР и със сменен всмукателен колектор с такъв без вихрови клапи. Виенето го има от самото купуване. При смяната на компресора на климатика успях да пипна остта на турбото. Луфт не се усети в никоя посока. Другото което е странно, че пръчката за маслото се оказва на височина 7-10 см и трябва доста вкарване бърсане докато се отчете нивото. Колеги имате подобен проблем? При смяната на компресора на климатика свалих кожуха на пръчката за маслото и ги измих с разредител. На другия ден положението беше същото, пръчката оказана много високо. Маслото което е сипано е Селения WR. Във връзка със свиренето на турбото, може ли проблема да е в катализатора? Мойта като я взех беше с напълно запушен ДПФ и скъсана мека връзка. ДПФ-а е сменен с нов, но може ли да са ни задръстени катализаторите?
            Fiat Croma 1.9mJet 2006 автомат
            Fiat Stilo 1.4 2003 ръчка
            ex. Lancia Kappa 2.0 1995 винаги ще ми липсва

            Коментар


              #21
              А дали не е време за промивка на геометрията и проверка на въздуховодите и дебитомера?
              Кара FIAT BRAVO 1,8/16V GT99. ГИ ФОБОС
              (\\\)[___////___](\\\) R.I.P. моя любов.
              Алфа 147 1.9 mjtd няква дукати история. Абсолютен саждо-генератор.

              Коментар

              Working...
              X