Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Свирене на турбо!

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Свирене на турбо!

    Здравейте колеги, искам да попитам след колко оборота трябва да се чува свирене от турбото?Грешен раздел-> Преместена.Модераторски екип на fiat-bg.org

    #2
    Това ли чуваш като звук https://www.youtube.com/watch?v=Kt16u6-xNlU
    Фиат Крома 1.9 16v+
    Фиат Браво 1.6 16v
    Фиат Мареа 1.6 16v

    Коментар


      #3
      Да но ме притеснява , че започва от 1600-700 оборота!

      Коментар


        #4
        Дизел - нормално е.
        "Без сърца, сме просто машини"
        Toyota Prius 1.5 Hybrid
        EХ- Brava 1.6, Marea 1.9 JTD, Multipla 1.6 Bipower, Jeep Grand Cherokee ZJ 5.2 V8, Peugeot 407 SW 2.0 HDI, Mitsubishi Pajero 2.8 TDI

        Коментар


          #5
          Аз до сега все бензинки съм имал. Но съм чувал че към 2500-3000 трябва да е

          Коментар


            #6
            Така като на клипа не е нормално да се чува, принципно тоя звук може да значи че турбото има някакъв проблем или дисбаланс в перките. Възможно е и да кара много, и да се счупи след ден-два. Добре е да се отвори всмукателната тръба за да се проверят луфтовете радиален и аксиален ,както и за повреди по компресорната перка.
            Фиат Крома 1.9 16v+
            Фиат Браво 1.6 16v
            Фиат Мареа 1.6 16v

            Коментар


              #7
              При бензинките е толкова, тук по-рано идва пауъра
              "Без сърца, сме просто машини"
              Toyota Prius 1.5 Hybrid
              EХ- Brava 1.6, Marea 1.9 JTD, Multipla 1.6 Bipower, Jeep Grand Cherokee ZJ 5.2 V8, Peugeot 407 SW 2.0 HDI, Mitsubishi Pajero 2.8 TDI

              Коментар


                #8
                Това свирене ми се струва, че е от гарнитурата на изходящия колектор, като надуе турбото.
                The box said "Requires Windows 98 or better", so I installed Linux
                Marea SW 2400 JTD CF2 136CV 100KW "HLX-TOUR DE FRANCE"
                Ex: Brava 1.6 ELX 16V 103 hps '98 LPG Atiker + LC Romano

                Коментар


                  #9
                  Аз защото си нямам идея от това и затова съм притеснен, че имам колата от два месеца и още малко по малко я стягам. И се надявам да не е нещо сериозно.

                  Коментар


                    #10
                    Re: Свирене на турбо!

                    Това клипче е снимано днес? И се чува звука.

                    Коментар


                      #11
                      Звука...зависи дали е бензин/дизел, а ако е дизел, зависи от дизела. Повечето нови дизели са с малки турбинки, да се развъртат бързо на ниски обороти. Лошото е, че компресор започнеш ли да го чуваш ясно...значи е тръгнал да си ходи. Това не значи, че няма да мине още 30 хиляди, преди да умре. Но просто е...тръгнал. Колко ще кара турбината много зависи какво масло се слага. Имах Транспортер едно време с голф ТД мотор. В БГ дойде на 450 хиляди, аз го карах до 700 хиляди и го продадох на един, който още го кара. Вече е прехвърлил милион вероятно и скоро видях човека, каза, че турбото е започнало да гори по малко масло...

                      Коментар


                        #12
                        Някой може ли да ме насочи как да си проверя луфтовете на турбото и какво друго да гледам

                        Коментар


                          #13
                          Луфтовете са 2 вида - радиален и аксиален.Сваляш въздуховода към турбината, хващаш остта и проверяваш.Кой луфт какъв е - Гугъл.
                          F9Q750 @ 151hp/332.2Nm

                          Коментар


                            #14
                            ха-ха довърши-аксиален-по оста,радиален-перпендикулярен на оста.ако усещаш първия-серозно,втория е друга мая,ама май наистина в гугъла ще си намериш всичко

                            Коментар


                              #15
                              Младежи, днес реших да проверя луфта, но отгоре неуспях да видя турбото...някой може ли да ме ориентира как е най-лесно..на канал ли трябва да отида? Колата е Fiat Croma 1.9 mje t automat и свири най-вече когато е студена...може ли да е маркуч?

                              Коментар

                              Working...
                              X