Резултати 1 до 7 от 7

Тема: Мнения за lima.api и мобилното му приложение

Фиат фанатик Аватарът на karloson
    Регистр. на
    27.01.2008

Мнения за lima.api и мобилното му приложение

С големи надежди посрещнах новината за новата придобивка. И надеждите ми бяха попарени много бързо... Може и аз да съм прост, но не разбрах как да получа информация за определен маршрут. На екрана излиза една карта ма България с куп удивителни в червени кръгчета. Викам си - добре, ще мащабирам картата, ще намеря моя си път и ще гледам там. А, ама те забравили да сложат на картата бутони за мащабиране... Аз пък съм си забравил мишката... Чуквам два пъти тъчпада - я, увеличи се! Чуквам пак - сега е добре. Видях! Има задръстване "В БЛИЗОСТ ДО2366м. от километрично положение 23.8км. към път 18; 2628м. от бензионостанция OMV Бъкстон - София, бул. Братя Бъкстон №83; В община Божурище". Не схващам много, но ще внимавам за задръстването. А, ама то било "ДАТА НА ДОБАВЯНЕ събота, 03 окт 2015, ЧАС НА ДОБАВЯНЕ 13:18 ч."... Баси задръстването - от онзи ден! Я да видя статуса - може вече да е приключило. Хм, пише: "Статус: обработва се". Бая задръстване ще да е - вече трети ден...Сега как да променя мащаба обратно? Брах ли му лайката...следва продължение...
    Fiat Marea Weekend 1.9TD 100 SX '98
    Peugeot 308 1.6HDI 90кс 2008

Почетен член на форума Фиат идол Аватарът на Immortal
    Регистр. на
    21.11.2004
    Васко, увеличава се с два пръста, раздалечаващи се един от друг.Смалява се обратно, с два пръста, събиращи се. Както във всяко приложение на андроид.Има си бутон (син на цвят) със стрелка. Като го натиснеш ти излизат полета за набиране на начална и крайна точка на маршрута (както във гугъл мапс).Предлага различни маршрути.На мен не са ми ясни само какво означават различните цветове на пътните отсечки. Червените - ясно, че са затворени. Ами зелените?Между другото, аз ползвам на телефона си отдавна една подобна програмка, която като изключим получаването на актуални данни директно от АПИ и автоматичното уведомяване при ПТП, има подобна функционалност.Показва скорост, камерите за скорост, докладваните от други потребители опасни участъци, катастрофи и подобни. Както и ти можеш по всяко време да докладваш за ПТП, за полицаи и опасности. Може да се ползва за запис на видео с наслагване на всичко необходимо (скорост, местоположение), прави логове на пътувания. Показва текущото ограничение на скоростта (супер точно), както и актуални задръствания и обходи.Казва се Sygic Speedometer. Проблемът е единствено, че платената версия (която има пълната функционалност) струва 20 лв. Аз засега ползвам безплатната, която е доста орязана, но показва камерите и опасностите и можеш да докладваш.

Регистр. на
    27.01.2008
    Дидо, аз говоря за сайта през браузъра,, не за мобилното приложение. Видях, че приложението иска регистрация и куп разрешения...и бях дотам. Реших да видя в браузъра колко актуална е информацията... Ами много актуална, няма що...

Регистр. на
    27.01.2008
    Разработчика на приложението ми е написал следното в Google play:ДЕКАРТ ООД 5 октомври 2015 г.Здравейте, попълването на лични данни е незадължително. Попълването на лични данни е ваш избор, но помага на АПИ и спешните екипи в случай на необходимост. В случай, че не ги попълните, приложението ще се отвори, но "Режим Безопасност" няма да бъде активиран преди въвеждането поне на телефонен номер. Обмисляме премахване на регистрацията в бъдеще.Само че приложението упорито не ме регистрира и си иска и иска телефонен номер...Друга интересна подробност - с условията за ползване на приложението може да се запознаете...но само след като се регистрирате. Все едно - сключвате договор за кредит, но се запознавате с условията чак след като сте подписали договора.

Почетен член на форума Фиат идол Аватарът на Immortal
    Регистр. на
    21.11.2004
    Днес, часове след голямата катастрофа на тунела Витиня, приложението на АПИ не показваше, че там има проблем.За разлика от приложението, което аз ползвам. Там излезе знак внимание с надпис "accident".С червено ми излизаше съответния участък и в приложението Here Drive на Нокия.Днес научих и за друго приложение, което също е реагирало веднага на катастрофата: http://fuelo.net/roadconditions/news?lang=bg(самото приложение: https://play.google.com/store/apps/d...t.fuelo.mobile )Тия май напразно са похарчили 700 хиляди народна пара.

Приложение

Някъде бях сложил препрадки за поне още 3 приложения подобни безплатни дори едното много си прилича с това за което са похарчени пари /Грешни пари / ето едни дори и на БГ и ма и карта и телефониhttps://play.google.com/store/apps/d...anHelpMeима и sos Фенерче Sos Lighterhttps://play.google.com/store/apps/details?id=com.shedding.soslighter.base

Регистр. на
    27.01.2008
    Точно на 17-ти януари, когато беше най-големия зор, нито сайта на АПИ се отваряше, нито прескъпото мобилно приложение LIMA АПИ. Ще кажат - претоварило се е... Ами нали точно в такива ситуации е истинската необходимост от тях и точно в такива ситуации трябва да издържат - иначе каква е ползата!Относно регистрацията - не се иска никакво потвърждение нито през e-mail, нито през телефон. Демек - всеки може да си направи регистрация, да напише произволен мейл и, например, моя телефон. И в един момент да се окаже, че съм викал спасителни екипи защото бедствам...И всичко това за около 900 000 лева...Сутринта тръгвам за работа - оказва се, че пътят Плевен-Пордим е затворен. АПИ не знае за това. На сайта на община Плевен също няма нито дума. Няма такава държава!

Тема: Мнения за lima.api и мобилното му приложение

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента 1 потребители разглеждат тази тема. (0 членове и 1 гости)

Правила за писане на мнения

• Не можете да създавате нови теми
  • Не можете да пишете отговори
  • Можете да прикачвате файлове
  • Не можете да редактирате мненията си
  •