Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Некоректна бензиностанция!

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Некоректна бензиностанция!

    Здравейте, колеги!Много истории съм чувал за некоректни бензиностанции, но тия дни се натъкнах на една такава. Става дума за "Керпи Ойл" - гр. Павликени. Преди съм си зареждал Фиата от там понякога и бях доволен. Бившият собственик ми е близък познат и ми е споделял, че горивата ги доставял някакъв русенец и били предназначени за ОМV в Румъния. От няколко месеца този русенец купи бензиностанцията. Бензинът е на 1.90 лв. Изкуших се да си заредя Реното от подписа преди няма и 10 дни с 35 лв. Колата я карам градско. Всеки ден въртя между 10 и 30 км. Средно за седмицата навъртам около 100 км. Ако имам ходене извън града, си зареждам допълнително. До сега все зареждах на Лук Ойл и с 20 лв изкарвах седмицата, че даже ми и оставаха от тези 20 лв. В момента по борд. компа разхода ми е 7.6, като съм навъртял 400+ км градско. След като заредих за 35 лв, ми се стори, че свършиха бързо - само за 10-тина дни, но не обърнах внимание. Помислих, че съм карал повечко. В събота сипах за 10 лв. Това са малко над 5 литра. Преди да заредя, нивото на горивото ми беше на 3 чертички (на минимума на 3-тата черта) от 8. След като заредих, пак си беше на 3 чертички. Днес вече горивото ми е на 2 чертички, като съм навъртял от зареждането до падане на горивото до 2 чертички - не повече от 40 км. Обикновено с 1 чертичка отивам до Габрово и се връщам - 140 км, а разхода ми варира от 5.1 до 5.6 среден разход на 100 в зависимост от това как карам. Ако правилно мога да смятам и приемем, че съм изгорил 10-те лв за 40 км, щото преди да заредя имах 3 чертички, а сега са 2, значи съм изгорил 10-те лв, че и повече ... излиза, че за 40 км, колата ми харчи 5 л ==> за 100 км, ще харчи 10.5/100, т.е. колкото Фиатчето ми. Борда си ми показва 7.6 и пак подчертавам, че при същото темпо на каране с бензин от Лук Ойл за 20 лв карам 1 седмица и ми остава още от тия 20 лв и там литъра е на 2.05 с отстъпката... Аз ли нещо си внушавам или не ми излизат вярно сметките, или наистина на тая бензиностанция мамят?
    Renault Modus 1.2 16v 2006
    Fiat Bravo 1.6 16v 1997 - EX

    #2
    кола

    Нали са казали евтиното понякога излиза скъпо Има няколко видове бензин 95 също и дизел .ето на едро Като ги смесят и не може да разбереш какво ти слагатhttp://www.saksa-bg.com/bg/wholesale...lsЦената му е колкото и на едро нещо не излиза сметката няма печалба
    КЛЮЧАРА е тук – https://goo.gl/maps/GvEGbSeq7nk
    Пунто http://www.punto.mysteria.cz/puntoMk1/schema7.htm
    http://www.autoinfo24.ru/rukovodstva.../inomarki/fiat

    Коментар


      #3
      От толкова сметки загубих същината на проблема...Искаш да кажеш, че те мамят с количеството или с качеството?Напълни една туба 5-10 литра и лесно ще разбереш дали има проблем с количеството.Борда и чертичките са супер субективно нещо, изобщо не им се доверявай за някакви генерални изводи.
      "Без сърца, сме просто машини"
      Toyota Prius 1.5 Hybrid
      EХ- Brava 1.6, Marea 1.9 JTD, Multipla 1.6 Bipower, Jeep Grand Cherokee ZJ 5.2 V8, Peugeot 407 SW 2.0 HDI, Mitsubishi Pajero 2.8 TDI

      Коментар


        #4
        Първо френските коли (по новите) като им сипеш малко гориво не го лови горивомера. Някаква странна логика имат.Миналата зима на едно пежо 2 дни подред сипвам по 10 лв. на Лукойл и Еко и горивомера не мърда, че даже и по надолу отива. На третия ден сипах 20 лв. и стрелката изведнъж отиде на над 1/4.Отделно това измерване по тоя начин е супер неточно. Мери се пълно - пълно, или както казаха сипваш в туба и после в резервоара. Тия чертички са за ориентир само.Къде се намира това Керпи Ойл?Аз съм сипвал на една Тоти Ойл май се казваше на входа от към Бяла Черква.
        http://www.000webhost.com/151472.html <- безплатен хостинг без реклами
        Peugeot 206 1.4 Hdi 2005 Ex: PUNTO 1.3 16v MULTIJET
        FIAT БРАВО 1.2 16v
        ФИАТ БРАВО 1.6 16v - трагично размазано
        FIAT Punto 99` 1.2 - втората; Ford Orion 1.8 D- първата

        Коментар


          #5
          Така. Както и вие казвате, това с чертичките е бошлаф работа. Но горивото ми седеше на 3 чертички преди и след зареждането. Това е логично, щото с 5 литра няма как да ми мръдне показанието на горивомера. И за 40 км падна на 2. А обикновено с 1 чертичка градско въртя около 80 км. Това ме навежда на мисълта, че е отчело тия 5 литра, но нещо бързо са се изпарили... Не знам дали е качеството или количеството.. Тази Керпи Ойл вече се казва Товарни превози АД, но още си стои табелата Керпи Ойл. Намира се в края на града до бившия хлебозавод, който сега е автосервиз. Намира се в непосредствена близост до складовата база на мебелна къща Траяна и Полипласт Груп. До нея има център за гуми и автомивка Керпи, които са на собственика, на която беше и бензиностанцията. А тази Тоти Ойл до скоро беше Торнадо, но фалира и я взеха нови собственици. Когато беше Торнадо, беше на някакъв варненец и горивата не бяха много на ниво. Новите собственици са от Павликени. Собственици са на автогарата и имат тирове. Горивата им са добри и бензина сега е на 1.99. Мисля да зареждам там вече.
          Renault Modus 1.2 16v 2006
          Fiat Bravo 1.6 16v 1997 - EX

          Коментар


            #6
            Бензин 1.90!? Колеги, колко струва бензина в България!???

            Коментар


              #7
              knososs написа:
              Бензин 1.90!? Колеги, колко струва бензина в България!???
              Ми,около толкова-5 или 10 ст.на 10 литра е.....
              PUNTО 1.7 ТД ELX/умря,горкото/
              Проблема не е от бобината,а от магарето в кабината!

              Коментар


                #8
                Сега се сетих. Понеже ми трябват фактури за гориво, които да представям на работа, веднъж не ми стигаха 4-5 лв и заредих от Лук Ойл за 6 лв, за да си взема фактура. Реното ми отчете тези почти 3 литра.Иначе ето сега качвам снимка с цените на горивата от 05.09.2015 г.
                Прикачени файлове
                Renault Modus 1.2 16v 2006
                Fiat Bravo 1.6 16v 1997 - EX

                Коментар


                  #9
                  Сипвате на някакви бензиностанции дето още мерят горивото с летва и после мрънкате че ви лъжат в горивото.
                  Кара FIAT BRAVO 1,8/16V GT99. ГИ ФОБОС
                  (\\\)[___////___](\\\) R.I.P. моя любов.
                  Алфа 147 1.9 mjtd няква дукати история. Абсолютен саждо-генератор.

                  Коментар


                    #10
                    S_BANKOV написа:
                    Сипвате на някакви бензиностанции дето още мерят горивото с летва и после мрънкате че ви лъжат в горивото.
                    Е как с летва По закон всички са длъжни да имат горивомер вързан с НАП и в цистерните.Нали хем искаме да няма монопол и картел, пък сега изведнъж защо сипваме на бензиностанции извън картела Лукойл/Шел/ОМВ/Еко?Е затова те държат всичко и на еднакви цени.Аз съм за малките бензиностанции и по ниски цени, но ако имате съмнения в измами пускайте сигнал към компетентните органи.Това е решението, а не да викаме те малките лъжат, дай да сипваме на големите.
                    http://www.000webhost.com/151472.html <- безплатен хостинг без реклами
                    Peugeot 206 1.4 Hdi 2005 Ex: PUNTO 1.3 16v MULTIJET
                    FIAT БРАВО 1.2 16v
                    ФИАТ БРАВО 1.6 16v - трагично размазано
                    FIAT Punto 99` 1.2 - втората; Ford Orion 1.8 D- първата

                    Коментар


                      #11
                      uBaHoBB написа:
                      Сега се сетих. Понеже ми трябват фактури за гориво, които да представям на работа, веднъж не ми стигаха 4-5 лв и заредих от Лук Ойл за 6 лв, за да си взема фактура. Реното ми отчете тези почти 3 литра.Иначе ето сега качвам снимка с цените на горивата от 05.09.2015 г.
                      Ти ако идеш в Стара загора ще се разплачеш от цени.
                      FIAT FORUM BULGARIA
                      Ракията е над политиката

                      Видео от Италфест 2011

                      Коментар


                        #12
                        krasio_79bs написа:
                        uBaHoBB написа:
                        Сега се сетих. Понеже ми трябват фактури за гориво, които да представям на работа, веднъж не ми стигаха 4-5 лв и заредих от Лук Ойл за 6 лв, за да си взема фактура. Реното ми отчете тези почти 3 литра.Иначе ето сега качвам снимка с цените на горивата от 05.09.2015 г.
                        Ти ако идеш в Стара загора ще се разплачеш от цени.
                        В какъв смисъл ?
                        Renault Modus 1.2 16v 2006
                        Fiat Bravo 1.6 16v 1997 - EX

                        Коментар


                          #13
                          Не съм за 10 стотинки на литър. До сега винаги съм зареждал на Лук Ойл и може би пак там ще зареждам. Преди съм карал Фиат, който ми е горял 10-11 градско и съм зареждал бензин на 2.30 литъра, та сега, когато Реното ми гори под 8, да не мога ли .. Въпросът е, че не мисля, че заслужават тия шибани монополисти да им се пълнят джобовете. Затова търся друга алтернатива. Не ми е за 10-те стотинки на литър разлика. Щото на седмица харча не повече от 10 литра, ако не излизам извън града. Това е 1 лв. С 1 лв нито ще забогатея, нито ще обеднея.И бих желал да попитам, ако има някой запознат, къде мога да подам сигнал за тази бензиностанция ?
                          Renault Modus 1.2 16v 2006
                          Fiat Bravo 1.6 16v 1997 - EX

                          Коментар


                            #14
                            krasio_79bs написа:
                            Ти ако идеш в Стара загора ще се разплачеш от цени.
                            В Пловдив има и по -добри, но връзката с НАП я правят с пощенски гълъби. :D

                            Коментар


                              #15
                              naskobg написа:
                              krasio_79bs написа:
                              Ти ако идеш в Стара загора ще се разплачеш от цени.
                              В Пловдив има и по -добри, но връзката с НАП я правят с пощенски гълъби. :D
                              По-добри едва ли. Има 2 бензиностанции на които Дизела е 1,70лв

                              Коментар

                              Working...
                              X