Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Скоростен лост Стило 1.6 се движи напред-назад сам - РЕШЕН

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #31
    stilo_new написа:
    todorakiggg написа:
    stilo_new написа:
    M5kov написа:
    Защото замръзват и като ги раздвижиш и се затопли коша се оправят.Вземи грес и ги намажи, отгоре върху скоростната кутия е проблемната област, има едни гумени маншончета, които най-вероятно са скъсани.
    Благодаря колега. Ще пробвам, дали ще мога да видя къде са точно, за да достигна до тях. А за тази манщончета, ще търся майстор да ги сменя.
    п.с. Трябва ти втори човек с теб за тази процедура, единия мести лоста във всички посоки, а другия пръска и после маже с грес.
    Преди малко погледнах и ги видях тези манщончета. Само две обаче видях и двете бяха скъсани. предполагам трябва да са повече? Засега няма да мога да я извърша тази процедура с мазането, защото няма втори човек в момента. Дано не падат под нулата температурите. Понеже нямам и грес, каква трябва да е и от къде се купува? Имам някаква стара, молибденова, ама тя май е за хвърляне вече.
    Не помня каква грес слагах, влез в кварталния железарски и си купи, а за втория човек и една кака ще ти свърши работа да мести лоста.2 жила, 2 маншона, това е.

    Коментар


      #32
      stilo_new написа:
      Predatorsi написа:
      Тампонът на скоростната кутия го купувах към 150-то лева...И то с отстъпките...И още 30-на кинта за смяна...Така че не е евтин...
      Това за тампона, който се намира под акумулаторната кутия ли става въпрос?
      Точно той... Купих оригинален иначе имаше и някакви други, които бяха по-евтини...
      Fiat Stilo Multi Wagon 1.9JTD 85KW/115к.с. '03 powered by emzo
      Fiat Punto SX mk2 1.2 44KW/60к.с. '00
      EX : Fiat Tipo 1.6 i.e DOHC 149C2.046 1585cc. 66KW/90к.с -6250об./мин. - Изповядващ религията FIAT

      Коментар


        #33
        todorakiggg написа:
        Не помня каква грес слагах, влез в кварталния железарски и си купи, а за втория човек и една кака ще ти свърши работа да мести лоста.2 жила, 2 маншона, това е.
        Аха ясно. Благодаря, че ми каза че са само двете, които виждам, че щях да търся безуспешно други.

        Коментар


          #34
          Predatorsi написа:
          stilo_new написа:
          Predatorsi написа:
          Тампонът на скоростната кутия го купувах към 150-то лева...И то с отстъпките...И още 30-на кинта за смяна...Така че не е евтин...
          Това за тампона, който се намира под акумулаторната кутия ли става въпрос?
          Точно той... Купих оригинален иначе имаше и някакви други, които бяха по-евтини...
          Благодаря за инфо-то. То сигурно аз няма да слагам оригинален. Като сменях този в средата, под скоростният лост, майсторът като звъня да поръчва по магазините, излезе някакъв марка Febi, уж немски. Ама едва ли е оригинален.

          Коментар


            #35
            На моя си пишеше че е оригинална част за първоначално вграждане... Ама дали е така един господ знае...
            Fiat Stilo Multi Wagon 1.9JTD 85KW/115к.с. '03 powered by emzo
            Fiat Punto SX mk2 1.2 44KW/60к.с. '00
            EX : Fiat Tipo 1.6 i.e DOHC 149C2.046 1585cc. 66KW/90к.с -6250об./мин. - Изповядващ религията FIAT

            Коментар


              #36
              Да си възобновя малко темата. Сменени са тампонът в средата отдолу, както и този на двигателя, вдясно, под разширителният съд на антифриза.
              Но скоростният лост продължава да си има този ход, даже стана и по-голям. Отделно това вибрациите на двигателя се предават по цялото купе, волана, всичко.
              Явно проблемите идват от третия тампон, под кутията на АБ. Дано да няма и друг де....
              Въпросът е че не мога да намеря въпросният тампон. Никъде го нямат. Давали са ми отговор, "тука има някакъв, трябва да стане", които не ме задоволяват. Искам да е някой, който наистина си е оригинален и е точно за там.

              Коментар


                #37
                Сменен е и третият тампон, този под кутията на АБ, но скоростният лост продължава да си има този ход. Може би малко понамаля, но все пак си го има.
                Да не би да си е така? При колегите със Стило, дали го има и при вас?

                Коментар


                  #38
                  В интерес на истината не съм се вглеждал в лоста... Утре ще пробвам, но мисля че няма талъв ход при мен... Дори и да има ще е много малък, за да му обърна внимание...
                  Fiat Stilo Multi Wagon 1.9JTD 85KW/115к.с. '03 powered by emzo
                  Fiat Punto SX mk2 1.2 44KW/60к.с. '00
                  EX : Fiat Tipo 1.6 i.e DOHC 149C2.046 1585cc. 66KW/90к.с -6250об./мин. - Изповядващ религията FIAT

                  Коментар


                    #39
                    То тогава, проблемът да не се окаже в скоростната кутия? Забелязах, че най-голямо движение има на първа и пета предавка. На другите не. Даже на трета май изобщо не мърда.

                    Коментар


                      #40
                      При мен няма никакво движение... Седи си спокойно на всяка предавка...
                      Fiat Stilo Multi Wagon 1.9JTD 85KW/115к.с. '03 powered by emzo
                      Fiat Punto SX mk2 1.2 44KW/60к.с. '00
                      EX : Fiat Tipo 1.6 i.e DOHC 149C2.046 1585cc. 66KW/90к.с -6250об./мин. - Изповядващ религията FIAT

                      Коментар


                        #41
                        Имаш ли някакъв шум от скоростите? Намери двама приятели, който да клатят леко колата напред-назад, докато е на скорост, а ти гледай, избирача, там където се закачат жилата, мърда ли. След това, нека някой, за който си сигурен в способностите му, леко на полусъединител да напъва без газ напред-назад и изредете всички скорости, а ти пак гледай избирача. Ако мърда, вероятно някой лагер е тръгнал. Но все пак потърси и професионално мнение, преди да предприемаш нещо.
                        Либра 1,9 жтд 2000г. LX
                        Фиат Крома 1,9 2009г.
                        Ивеко Дейли 2.8 2006г. Ланча Делта 2.0 mjet 2008г.

                        Коментар


                          #42
                          Шум в скоростите няма.
                          Движението на скоростният лост е САМО на първа и пета предавка. Със сигурност го установих.
                          За тези опити, не съм сигурен дали ще се справим, защото не знам къде точно се намира този "избирач".... Някъде до двете щангички ли?
                          Явно, наистина ще трябва да търся някой специалист, защото на майсторите на които съм споменал до сега за този проблем са доста учудени и си нямат представа от какво може да е? Мислихме, че е от тампоните. Но всички са сменени с нови, но ефект нямаше.
                          За тръгнал лагер в Скоростната кутия ли говориш? Предполагам, че да започне да се ремонтира това, няма да е приятно от към време и финанси..

                          Коментар


                            #43
                            При теб трябва да е с жила, смисъла на жилата е точно да обират леките движения и вибрации на ДВГ. Избирача е на самата скоростна кутия, точно където се закачат жилата. По принцип, избирача /подвижните части/ не трябва да мърда, при условията които съм описал, защото валовете, вътре в кутията, трябва да се движат само около оста си. Но, ако има тръгнали лагери, вала започва да играе аксиално и радиално и тогава тези луфтове се пренасят на избирача и вътре на лоста. Малко набързо го описах, но се надявам си ме разбрал.
                            Либра 1,9 жтд 2000г. LX
                            Фиат Крома 1,9 2009г.
                            Ивеко Дейли 2.8 2006г. Ланча Делта 2.0 mjet 2008г.

                            Коментар


                              #44
                              Да, Разбрах те. Пробвах сам, при включена първа предавка, клатих колата напред-назад и гледах какво става. Краят на жилото е захванат на нещо като планка, която е върху скоростната кутия. При тази планка имаше движение.

                              Коментар


                                #45
                                Даде си парите на вятъра.

                                Коментар

                                Working...
                                X