Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Скоростен лост Стило 1.6 се движи напред-назад сам - РЕШЕН

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #46
    ALFA SPIDER написа: Преглед на мнението
    Даде си парите на вятъра.
    Заради тампона ли имаш предвид? Май така се получи. Въпреки че, си беше за смяна.
    Въпросът е сега, как може да се реши най накрая проблемът.

    Коментар


      #47
      я дай снимка на тая планка.
      Кара FIAT BRAVO 1,8/16V GT99. ГИ ФОБОС
      (\\\)[___////___](\\\) R.I.P. моя любов.
      Алфа 147 1.9 mjtd няква дукати история. Абсолютен саждо-генератор.

      Коментар


        #48
        Click image for larger version

Name:	112.jpg
Views:	1
Size:	195,4 KB
ID:	2094613Click image for larger version

Name:	111.jpg
Views:	1
Size:	172,2 KB
ID:	2094614

        Ето две снимки. Едната е с малко zoom . Планката е оградена с червено и мисля, едното жило е захванато на нея , а тя е някъде върху скоростната кутия

        Коментар


          #49
          Надявам се, се вижда добре на снимките. И може да се ориентира човек кое какво е.

          Коментар


            #50
            Не съм сигурен за каква кола говориш, но има някой коли, които имат втулка на лоста, която се разбива и съответно се усеща, че лоста е много "мек" , тоест движи се много лесно и тогава се получава описаният от теб проблем. Иначе, колегите говорят за лагери, ама на 5-та разбит лагер ще е доста чудно нещо. Според мен е някъде по механизма.
            Fiat Bravo II 1.4 16v
            Alfa Romeo 156 1.9 JTD++ EX.
            Fiat Punto 1.1 MK1 EX.

            Коментар


              #51
              вчера си говарих с един младеж/ абе не тъчно младеж/ занимава се с ремонт на скоръстни кутии. обясних му кво точно става с колата и какво си правил до сега и той е почти сигурен че проблема идва ъх кутията. каза че най вероятно болтовете на пета и първа са хлабави и от там идва вибрацията. често се случвало при стило 1.6 и 1.9 но казва че хората не му обръщат внимание докато неизлязат през капака.
              Кара FIAT BRAVO 1,8/16V GT99. ГИ ФОБОС
              (\\\)[___////___](\\\) R.I.P. моя любов.
              Алфа 147 1.9 mjtd няква дукати история. Абсолютен саждо-генератор.

              Коментар


                #52
                Не съм сигурен за каква кола говориш, а.
                Колата е Стило 1.6 16в 2002-ра, 5 врати.

                Коментар


                  #53
                  S_BANKOV написа: Преглед на мнението
                  каза че най вероятно болтовете на пета и първа са хлабави и от там идва вибрацията. често се случвало при стило 1.6 и 1.9 но казва че хората не му обръщат внимание докато неизлязат през капака.
                  Сега, като го каза, се сетих, че някой беше писал тема, че му излязъл болт от скоростната кутия..Но не мога да я намеря темата.
                  Въпросът е аз какво да правя? Аз не се притеснявам да се доверя на специалист. Без кавички я слагам думата. Стига наистина да се реши проблемът, а не само да вземе парите.
                  Освен това едно е аз да описвам проблема, а друго е да се видят на живо ,как са нещата.

                  Коментар


                    #54
                    Някаква идея, какво да предприема?

                    Коментар


                      #55
                      кутията има ревизионен капак. там се важдат точно първа и пета. проверете го. Сашо пред блока на крик за три часа я възстанови.
                      Кара FIAT BRAVO 1,8/16V GT99. ГИ ФОБОС
                      (\\\)[___////___](\\\) R.I.P. моя любов.
                      Алфа 147 1.9 mjtd няква дукати история. Абсолютен саждо-генератор.

                      Коментар


                        #56
                        Здраейте, колеги. Собственик съм на fiat stilo 1.9 multijet, 140 hp 2004, 6 скорости. Това мърдане на лоста го бях забелязал, но не му обърнах особенно внимание, тъй като нямам много опит (от 3 месеца имам книжка) и го приех за нормално. Днес специално проверих и установих, че при подаване и отнемане на газта мърдането го има при включена 3 и 5 предавка(движението на скоростния лост не е голямо, но го има). Молбата ми към автора на темата е когато има някакакво развитие по този въпрос да драсне 2 реда, ще бъда много благодарен. Аз при първа възможност ще се отбия при моя майстор и ще го питам за въпросния проблем. Ако науча нещо полезно ще пиша.

                        Коментар


                          #57
                          Естествено, че ще пиша. Въпросът е, че нещо или не мога да попадна на правилният майстор или си нямат представа, какво може да е или не им се занимава.
                          Някои казват, няма проблем. Други казват, това е нормално, карай си. Трети казват, че понеже се мърда двигателя, спрямо купето, затова се движи и лоста. Че дори и да съм сменил тампоните с нови, не било гаранция, че си вършат работата. Може и така да е, ама Ама, защо тогава мърда само на 1-ва и 5-та?! Някаква връзка с жилата ли има, не знам.
                          Аз, след като смених тампоните, си мисля вече, че не е в тях проблема, но знам ли...
                          Как да се доверя на някой майстор, след толкова различни мения.
                          Ако знаете някого в Бургас, който би оправил нещата, ще съм благодарен да ме насочите.

                          Коментар


                            #58
                            Намерих темата която търсих. Ето тази:
                            http://www.fiatforum.bg/showthread.p...B8%D1%8F/page4


                            Искам да попитам колегите Александър и Банков, дали е възможно и при мен болтовете да са се развили и от там да идва това движение на скоростният лост на първа и пета предавка?
                            Аз нямам симптоми като трудно влизане на скорости или "хъркане", но знае ли човек....
                            Много искам да се отстрани този проблем.

                            Коментар


                              #59
                              Пичове имам същия проблем с моето Стило. Смених 2 тампона, които са там някъде под лоста. Промяна нямаше освен това, че колата вече не се тресе като я паля и гася.
                              Явно доста хора го имат тоя проблем и няма решение. При мен е откакто я имам - вече 3 години. Карал съм я при какви ли не майстори и няма оправия с това.

                              Коментар


                                #60
                                И аз все още не мога да намеря човек, който да разбере какъв е проблема. Все си мислих, че има майстори за всичко, но явно май не е.

                                Коментар

                                Working...
                                X