Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Stilo 1.6 MW лоша работа на мотора сутрин

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Stilo 1.6 MW лоша работа на мотора сутрин

    Колеги от известно време сутрин има следното нещо:*сутрин пали чакмак, почти от 1/4 оборот, вдига обротите за 10-тина секунди след което отведнъж падат ... аха да изгаснат и пак се вдигнат на около 1500об и колата се застопорява поне видими, но като се опитам да дам газ колата не може да се изфорсира или натискам педала , чуди се и се изрезе отведтъж. Колата е с ГИ от 10 000кмнови свещи , филтри и т.н. Като покарам малко и мине на газ няма проблем, топла също!/нито бензин нито газ/ Друго което ме притеснява известна загуба антифриз...имам известно съмниние за един от щуцерите на изпарителя по ръба има следи от антифриз/сълзене/ и под него минава тръба от климатроника и и цялата в антифриз. Но имам лош спомен от пунтото, имах същите симптоми сутрин и прецакваше свеща на 1-ви цилиндър, оказа се гарнитура на глава... Дано не съм прав за това!
    Punto 1.2 75 ELX `97 /BRC Lambda Control/-продава се на части!!
    Втората......пак същата!
    (_-_)______////_______(_-_)
    Punto75-Вече на жената!
    Третата =Ино и шес= LPG POWER STAG Stilo MW 2004

    #2
    Дюзи.
    Кара FIAT BRAVO 1,8/16V GT99. ГИ ФОБОС
    (\\\)[___////___](\\\) R.I.P. моя любов.
    Алфа 147 1.9 mjtd няква дукати история. Абсолютен саждо-генератор.

    Коментар


      #3
      Забравих да кажа всяка сутрин го прави по часовник, повтаряемо до секунда Дюзи!?!? Не съм имал ГИ досега но нали той ушким не прецаква дюзите като обикновено АГУ
      Punto 1.2 75 ELX `97 /BRC Lambda Control/-продава се на части!!
      Втората......пак същата!
      (_-_)______////_______(_-_)
      Punto75-Вече на жената!
      Третата =Ино и шес= LPG POWER STAG Stilo MW 2004

      Коментар


        #4
        bmahob написа:
        Забравих да кажа всяка сутрин го прави по часовник, повтаряемо до секунда Дюзи!?!? Не съм имал ГИ досега но нали той ушким не прецаква дюзите като обикновено АГУ
        бензиновата помпа спира ли при работа на газ? Ако да със сигурност почпи от дюзите, примерно с редикс и равномерно караня на бензин около 50/60 км. сипи и нов бензин.
        Кара FIAT BRAVO 1,8/16V GT99. ГИ ФОБОС
        (\\\)[___////___](\\\) R.I.P. моя любов.
        Алфа 147 1.9 mjtd няква дукати история. Абсолютен саждо-генератор.

        Коментар


          #5
          Не знам как е свързана ГИ Иначе бензина не е много застоял, нали все пак пали на бенз. и като свърши газта покарвам по малко на бензин
          Punto 1.2 75 ELX `97 /BRC Lambda Control/-продава се на части!!
          Втората......пак същата!
          (_-_)______////_______(_-_)
          Punto75-Вече на жената!
          Третата =Ино и шес= LPG POWER STAG Stilo MW 2004

          Коментар


            #6
            MES и ресет на адаптацията.После карай 1 ден на бензин.
            F9Q750 @ 151hp/332.2Nm

            Коментар


              #7
              emzo написа:
              MES и ресет на адаптацията.После карай 1 ден на бензин.
              Айде да ми разясниш малко по подробно :D че всепак слизам от Пунто 1,2 75 1997г
              Punto 1.2 75 ELX `97 /BRC Lambda Control/-продава се на части!!
              Втората......пак същата!
              (_-_)______////_______(_-_)
              Punto75-Вече на жената!
              Третата =Ино и шес= LPG POWER STAG Stilo MW 2004

              Коментар


                #8
                Ако след не добра настройка на времената на газ/бензин компа се обозва като при 1.8 мотора, направо тичай при газаджията и му кажи да ти направи времената 1:1 бензин-газ, ако от това е проблема след няколко цикъла на студено палене би трябвало проблема да изчезне
                punto HGT

                Коментар


                  #9
                  в интерес нa истинaтa, в нaчaлото нaстройкaтa беше 1:1, нонa мен не ми хaресвaше кaк върви нa гaз и нa двa пъти дигaхме нa гaз докaто ме стигнaхме коеф ,1.4, от тогaвa държи по aтaбилни овороти кaто пуснa нa инерция от фолямa скорост, и не ми е дaвaлa грешкaтa misfire detection във високи обороти, говоеим при скорост 140км нaгоре
                  Punto 1.2 75 ELX `97 /BRC Lambda Control/-продава се на части!!
                  Втората......пак същата!
                  (_-_)______////_______(_-_)
                  Punto75-Вече на жената!
                  Третата =Ино и шес= LPG POWER STAG Stilo MW 2004

                  Коментар


                    #10
                    Ако времената не са еднакви разлика няма да усетиш във вървежа, просто сутрин на студено палене на бензин пада якото клатене и при потегляне има много придърпване докато не обърне на газ, след това няма драма, поне при мен беше така, след коректна настройка всичко е ок и на бензин, но незнам при 1,6 дали нещата са аналогични като при HITACHI 1.8
                    punto HGT

                    Коментар

                    Working...
                    X