Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Pioneer или накратко "Пайнер".

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #31
    Какво се зачекнахте с тези произношения :D . Сега ще ви дам друг пример за разсъждения. Почти всички от южна България казват на червение пипер - чушка, дори и аз така казвам, защото съм от Ю.България и така ми е набивано в главата(Чушки пълнени с ориз и т.н). Та чушка е съвсем друго понятие, което го образуват много други растения.

    Коментар


      #32
      Де да беше само това Аз съм от Югоизточна България, 2 години съм живял в Североизточна, малко в София като работих с перничани, а сега от 2,5 год съм в Северозападна... Всеки път се налага да уча нов диалект, че иначе се получават недоразумения Например тук като те видят да ядеш, и ти викат "Наздраве!", и аз в първия момент се оглеждам за чаши И да, чушката си е чушка, пипер казвам на онези ситни неща за ръсене Червен пипер и черен пипер. В Русенско пък на олиото викат масло, пък на маслото - бутер.Тук ми викат "Имаш голяма пупа", аз чувам едно друго нещо и изпадам в недоумение... Пък то пупа значело шкембенце, ама аз дедазнам

      Коментар


        #33
        Да давам ли още примери в друга насока. Защо в повечето големи хранителни магазини динята е причислена към плодовете :D

        Коментар


          #34
          Стар Самоковски диалект:-Дека одиш ма Пено?-Връвим по сокачето,и гуедам на един пенджер,един джингур дзиготи!А ти дека одиш?-Те одих на стодореко,и сбрах пуна фута тругунье!(сокачето-уличка,пенджер-прозорец,джингур-врабче,дзиготи-трепери,стодореко-широко място на селото,тругунье-най-големите сливи)
          Fiat Bravo 1.6multijet 105cv. Renault Laguna III 2.0dCI Automatic
          Бившите :D Ford C-MAX 2.0 TDCI 136cv , Mercedes A170 CDI Automatic , Opel Vectra C 1.9 CDTI 150hp Automatic , Renault Scenic 1.9dCI , Megan grandtour 1.9dCI , Fiat Punto 1.9jtd , Alfa 145 boxer - Renault 5

          Коментар


            #35
            Мен пък най ме кефи някой като дойде в магазина и каже "Егаси якиЪ ЖиБиЕл!" или "Алпинчето колко пара е?"Просто хората дето не са учили английски си праскат както си намерят за добре...А и не само те...Сега някой да не се обиди...
            Fiat Stilo Multi Wagon 1.9JTD 85KW/115к.с. '03 powered by emzo
            Fiat Punto SX mk2 1.2 44KW/60к.с. '00
            EX : Fiat Tipo 1.6 i.e DOHC 149C2.046 1585cc. 66KW/90к.с -6250об./мин. - Изповядващ религията FIAT

            Коментар


              #36
              Predatorsi написа:
              Мен пък най ме кефи някой като дойде в магазина и каже "Егаси якиЪ ЖиБиЕл!" или "Алпинчето колко пара е?"Просто хората дето не са учили английски си праскат както си намерят за добре...А и не само те...Сега някой да не се обиди...
              Мен пък ме кефи някой чужденец, дето не може да ми произнесе името. Сигурно, щото не е учил български...Сега някой да не се обиди... :D
              207 тиква автомат
              новокромаджия 2.4 печка

              Коментар


                #37
                pplk написа:
                Predatorsi написа:
                Мен пък най ме кефи някой като дойде в магазина и каже "Егаси якиЪ ЖиБиЕл!" или "Алпинчето колко пара е?"Просто хората дето не са учили английски си праскат както си намерят за добре...А и не само те...Сега някой да не се обиди...
                Мен пък ме кефи някой чужденец, дето не може да ми произнесе името. Сигурно, щото не е учил български...Сега някой да не се обиди... :D
                То е същото де...
                Fiat Stilo Multi Wagon 1.9JTD 85KW/115к.с. '03 powered by emzo
                Fiat Punto SX mk2 1.2 44KW/60к.с. '00
                EX : Fiat Tipo 1.6 i.e DOHC 149C2.046 1585cc. 66KW/90к.с -6250об./мин. - Изповядващ религията FIAT

                Коментар


                  #38
                  А уиски ДжиБи?А за диалекти - имах едно гадже от Видин и отиваме населото на баба и, ами аз там от 15 минутен разговор междуместните хванах 2-3 думи, нqкаква смесица между сръбски, румънски, български, като българския определено не доминираше.Иначе знаqт български ама те си говорят на тоя език/диалект.
                  Ex Fiat 126P
                  Ex Fiat Tipo 1.6 DOHC 1989
                  Ex Fiat Bravo 1.6 16V 1997
                  Alfa Romeo 147 1.6 TS
                  Не ми работи буква Б на лаптопа, изпи 1 бира. Затова я пиша с 6.

                  Коментар


                    #39
                    vnukata написа:
                    Да давам ли още примери в друга насока. Защо в повечето големи хранителни магазини динята е причислена към плодовете :D
                    Защото е сладка.

                    Коментар


                      #40
                      Predatorsi написа:
                      Мен пък най ме кефи някой като дойде в магазина и каже "Егаси якиЪ ЖиБиЕл!" или "Алпинчето колко пара е?"Просто хората дето не са учили английски си праскат както си намерят за добре...А и не само те...Сега някой да не се обиди...
                      А кой е казал,че трябва да се произнася на английски? Както германците произнасят COLGATE - Колгате,SUZUKI- Зудзуки, така и английско говорящите страни произнасят BMW - би ем дабъл ю. Аз не виждам проблем да се произнася "пайнер" , щом това име се е наложило в България.
                      Brava ELX 1,6 16V, 90PS , LPG BRC Sequent24
                      Мarea SW ,SX 1,6 16V, 103PS, LPG Zenit JZ2005

                      Коментар

                      Working...
                      X