Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Pioneer или накратко "Пайнер".

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #16
    Може и Ойро или Ойропа? Пайнер така си е навлезнало от годините на социализма и така ще си остане до последно.

    Коментар


      #17
      galinchooo написа:
      Kay_ написа:
      Що говориш глупости. Транскрипцията си е една и съща за целия свят. Това, че група хоро (явно е огромна) го произнасят грешно, няма да го направи вярно и правилно. И съм сиурен, че голяма част от хората назоваващи го "Пайнер" го свързват точно с оня "Пайнер". Нз ти защо се засегна и го прие така лично.Щот реално значението (до колкото знам, ако греша ме поправете) означава Пионер. Все знае какво означава пионер. Ама какво означава Пайнер, като тълкование?
      Не ме е засеглало никак бре колега.Просто си пиша и аз тука да минава времето..селски прътове сме и тва е....хихи Има много наименования които на БГ нямат нищо общо с ЩАтското произношение.Примерно JVC (джей ви си).Ми на БГ си му викаме же ве це. и така нататък...... Както е споменал и колегата що не викаме ЕУРО ми викаме ЕВРО????Дай да викаме на Европа и юрап.....хаха
      Ок! Сори за израза селски пръчки и тояги. По темата аз на JVC му вика Джвъц щото ми е по звучно.
      Fiat Bravo 1.6multijet 105cv. Renault Laguna III 2.0dCI Automatic
      Бившите :D Ford C-MAX 2.0 TDCI 136cv , Mercedes A170 CDI Automatic , Opel Vectra C 1.9 CDTI 150hp Automatic , Renault Scenic 1.9dCI , Megan grandtour 1.9dCI , Fiat Punto 1.9jtd , Alfa 145 boxer - Renault 5

      Коментар


        #18
        Митко Пайнера (шефа на музикална компания "пайнер") едно време пръв в квартала му е имал радиокасетофон "Pioneer", и от там му излязъл прякора (Митко Пайнера), за това и музикалната компания се казва "Пайнер".Това самия той го разправяше в едно предаване... това е връзката между двете понятия :D
        1995 Fiat Brava 1.8 16V Анти Гравитационно Устройство
        2007 Opel Corsa 1.3 MultiJet 75HP

        Коментар


          #19
          Xaus написа:
          galinchooo написа:
          Kay_ написа:
          Що говориш глупости. Транскрипцията си е една и съща за целия свят. Това, че група хоро (явно е огромна) го произнасят грешно, няма да го направи вярно и правилно. И съм сиурен, че голяма част от хората назоваващи го "Пайнер" го свързват точно с оня "Пайнер". Нз ти защо се засегна и го прие така лично.Щот реално значението (до колкото знам, ако греша ме поправете) означава Пионер. Все знае какво означава пионер. Ама какво означава Пайнер, като тълкование?
          Не ме е засеглало никак бре колега.Просто си пиша и аз тука да минава времето..селски прътове сме и тва е....хихи Има много наименования които на БГ нямат нищо общо с ЩАтското произношение.Примерно JVC (джей ви си).Ми на БГ си му викаме же ве це. и така нататък...... Както е споменал и колегата що не викаме ЕУРО ми викаме ЕВРО????Дай да викаме на Европа и юрап.....хаха
          Ок! Сори за израза селски пръчки и тояги. По темата аз на JVC му вика Джвъц щото ми е по звучно.
          хаха и жвъц става да.....
          FIAT BRADVA 1,6 с няколко вентила

          Коментар


            #20
            galinchooo написа:
            Kay_ написа:
            Що говориш глупости. Транскрипцията си е една и съща за целия свят. Това, че група хоро (явно е огромна) го произнасят грешно, няма да го направи вярно и правилно. И съм сиурен, че голяма част от хората назоваващи го "Пайнер" го свързват точно с оня "Пайнер". Нз ти защо се засегна и го прие така лично.Щот реално значението (до колкото знам, ако греша ме поправете) означава Пионер. Все знае какво означава пионер. Ама какво означава Пайнер, като тълкование?
            Не ме е засеглало никак бре колега.Просто си пиша и аз тука да минава времето..селски прътове сме и тва е....хихи Има много наименования които на БГ нямат нищо общо с ЩАтското произношение.Примерно JVC (джей ви си).Ми на БГ си му викаме же ве це. и така нататък...... Както е споменал и колегата що не викаме ЕУРО ми викаме ЕВРО????Дай да викаме на Европа и юрап.....хаха
            Вместо Юръп, казваме Европа. Тогава какво пречи вместо Пaйниър да казваме Пионер? Това, че голяма група от хора го казват Пайнер...ЗА МЕН няма да го направи вярно като изказ.Но иначе ти си знаеш и ще си го казваш както искаш. Иронията ти са селските пръчки, тояги, сопи и т.н. не трябва да е насочена към мен. Нямам спомен да съм се изказвал за някой така.
            ФИАТ- Пътят е само формалност
            ТОП Анализатор на Фиат Форум България!!!
            -----------------------------------------------------
            FIAT BRAVA 1,4 12V (LPG) 80---, Powered by nothing (Camshaft - Not replaced)

            Коментар


              #21
              Не знам за вас момчета, но когато бях в 4-ти "Б" клас другарката класна ни наричаше пионери....................От тогава съм намразил всичко пи(ай)онерско.
              A17DTС/S
              Когато губим, не знаем какво печелим, а когато печелим, не знаем какво губим !

              Коментар


                #22
                https://www.youtube.com/watch?v=xqpd7WcBmjMДжувке дувде плейър

                Коментар


                  #23
                  Сори ама ще ви наспамя темата. От вас човек не може да си прочете книгата . :D А се захванах със сериозна литература .(Луиз Хей)Ама спора тук е толкова интересен..... :D
                  Животът е това,което се случва докато кроим други планове.
                  Love is a language spoken by everyone,but understood only by the heart

                  Коментар


                    #24
                    Почна се и с линкове...
                    Fiat Bravo 1.6multijet 105cv. Renault Laguna III 2.0dCI Automatic
                    Бившите :D Ford C-MAX 2.0 TDCI 136cv , Mercedes A170 CDI Automatic , Opel Vectra C 1.9 CDTI 150hp Automatic , Renault Scenic 1.9dCI , Megan grandtour 1.9dCI , Fiat Punto 1.9jtd , Alfa 145 boxer - Renault 5

                    Коментар


                      #25
                      Xaus написа:
                      Почна се и с линкове...
                      А сега някой да боцне едно балонче на България, което да казва " Пайнер" П.П. За малко разговора да отиде към ВДВ, ФСБ, СПЕЦНАЗ и Винтовки
                      ФИАТ- Пътят е само формалност
                      ТОП Анализатор на Фиат Форум България!!!
                      -----------------------------------------------------
                      FIAT BRAVA 1,4 12V (LPG) 80---, Powered by nothing (Camshaft - Not replaced)

                      Коментар


                        #26
                        В тоя ред на мисли - правилните произношения (ако спазваме оригинала) на известни компании са:-Siemens - Зименс, а не Сименс-FIAT - ФИАТ, а не ФЯТ или ФИЯТ -Lamborghini - ЛаборГини, а не ЛамборДЖини-Peugeot - Пьожо, а не Пежо-Lancia - Ланча, а не Ланчия -Dacia - Дача, а не Дачиа или Дачияи т.н.

                        Коментар


                          #27
                          Като румънска марка, румънците би трябвало най-добре да знаят как се произнася:https://www.youtube.com/watch?v=_VoOrI39edU
                          A20DTH ЖТД ама не баш
                          1NZ−FXE ; 182A8.000 Брава
                          Х... 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

                          Коментар


                            #28
                            BO написа:
                            Като румънска марка, румънците би трябвало най-добре да знаят как се произнася:https://www.youtube.com/watch?v=_VoOrI39edU
                            Ами тогава слушай внимателно: https://youtu.be/_VoOrI39edU?t=31В повечето случаи жената казва "дача" (както е правилно на румънски), в няколко от случаите казва "ДАЧиА", като И-то се чува, но не както у нас. Ч като мека съгласна винаги омекотява и следната гласна, така че А-то се чува повече като Я, оттам и заблудата, че е ИА. Не е!И за да не съм голословен: https://en.wikipedia.org/wiki/Romanian_language#Pronunciation(Прочетете последния абзац, как се произнася буквата С, и защо се слага I след нея).P.S. За пежото гледам си се усетил, че грешиш, ама нека и тук да докажа - най-добре е написано в рускоезичното wiki:"Peugeot (МФА (фр.): [pø.ʒo]; произношение название близко к «пёжо́»"Смятам, е ясно как се произнася Е с две точки над него.

                            Коментар


                              #29
                              На 57-мата секунда най-ясно и бавно се чува много добре, че си казва Дачия. Дали е "я’ или "иа" накрая е почти еднакво за нашия език.Слушам го на слушалки АКГ и на THX сертифицирани колони и не може да ме убедиш, че не казва много ясно и отчетливо "и"-то, като няма нищо общо с "Дача".И за "Пьожо"-то не съм съгласен, ама там няма шанс да напиша произношението с български букви. Ама със сигурност не е "Пьожо", както е написано.Изслушах доста франсета и ревюта на Пежо, и намираш много повече прилика към "Пежо" отколкото "Пьожо".
                              A20DTH ЖТД ама не баш
                              1NZ−FXE ; 182A8.000 Брава
                              Х... 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

                              Коментар


                                #30
                                А на 0:33 и на 1:21, ясно се чува "дача".Ето и мнението на официалния сайт на Dacia:http://www.dacia.co.uk/faq/"How is Dacia pronounced ?Dacia is pronounced

                                Коментар

                                Working...
                                X