Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Pioneer или накратко "Пайнер".

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Pioneer или накратко "Пайнер".

    А бе как за толкова години ако видя един път някой да не напише "Пайнер" като продава нещо с марката Pioneer, това да ми прави силно впечатление.Баси и заразата. Вземете разберете, че Pioneer няма нищо общо с музикалната компания.Сега, ако продаваните музикални компоненти имат за вас силна връзка с другата компания, това е друга тема на разговор.
    A20DTH ЖТД ама не баш
    1NZ−FXE ; 182A8.000 Брава
    Х... 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

    #2
    Чувал съм как го произнасят в Щатите и звучеше нещо като Пъйниър ама на селските пръчки им е по лесно да кажат Пайнер пък и е по-лесно да го запомнят.
    Fiat Bravo 1.6multijet 105cv. Renault Laguna III 2.0dCI Automatic
    Бившите :D Ford C-MAX 2.0 TDCI 136cv , Mercedes A170 CDI Automatic , Opel Vectra C 1.9 CDTI 150hp Automatic , Renault Scenic 1.9dCI , Megan grandtour 1.9dCI , Fiat Punto 1.9jtd , Alfa 145 boxer - Renault 5

    Коментар


      #3
      Абе казва си се Пайниър май. Сега по крайните квартални гета на НЮ може и по друг начин да му викат. Мен май повече ме дразни Бозе...
      Lancia Lybra'99 2.4 JTD - 135hp
      Fiat Bravo'97 1,6 16v
      Fiat Tempra'91 1,6 mono

      Коментар


        #4
        Пионерче! :D
        "Без сърца, сме просто машини"
        Toyota Prius 1.5 Hybrid
        EХ- Brava 1.6, Marea 1.9 JTD, Multipla 1.6 Bipower, Jeep Grand Cherokee ZJ 5.2 V8, Peugeot 407 SW 2.0 HDI, Mitsubishi Pajero 2.8 TDI

        Коментар


          #5
          В този ред на мисли е Испания на Peugeot казват Пеухо , а на BMW БеЕмУбе ...
          Fiat Bravo 1.6multijet 105cv. Renault Laguna III 2.0dCI Automatic
          Бившите :D Ford C-MAX 2.0 TDCI 136cv , Mercedes A170 CDI Automatic , Opel Vectra C 1.9 CDTI 150hp Automatic , Renault Scenic 1.9dCI , Megan grandtour 1.9dCI , Fiat Punto 1.9jtd , Alfa 145 boxer - Renault 5

          Коментар


            #6
            За кой pioneer става на въпрос. Има много фирми с това име. Подразбирам, че става въпрос за аудио техниката. Ако става на въпрос, не се изговаря нито "пионер", нито "пайнер". Това е все да се изговаря subwoofer, с наречия като бас каса, буфер и тем подобни глупости.

            Коментар


              #7
              vnukata написа:
              За кой pioneer става на въпрос. Има много фирми с това име. Подразбирам, че става въпрос за аудио техниката. Ако става на въпрос, не се изговаря нито "пионер", нито "пайнер". Това е все да се изговаря subwoofer, с наречия като бас каса, буфер и тем подобни глупости.
              Има такива обяви от вида на " Продавам туба 1000000W". Като обявата върви с обяснението " Перфектен звук и качество. Правена е от мен" Все едно това, че е правена от него е критерии за качество. А то реално момчето е сковало някъв саркофаг и е сложен един огромен говорител.Като човек гледайки доста обяви, било на коли или техника, мебели.. ми прави впечатление, че освен грешните изкази на марки, голяма част от хората не знаят значението на точно определени думи и/или изкази.Веднага давам и пример: Уникален, Перфектен, Като нов ( или както често се среща изписано "Катонов"), Не използван и т.н.
              ФИАТ- Пътят е само формалност
              ТОП Анализатор на Фиат Форум България!!!
              -----------------------------------------------------
              FIAT BRAVA 1,4 12V (LPG) 80---, Powered by nothing (Camshaft - Not replaced)

              Коментар


                #8
                Kay_ написа:
                vnukata написа:
                За кой pioneer става на въпрос. Има много фирми с това име. Подразбирам, че става въпрос за аудио техниката. Ако става на въпрос, не се изговаря нито "пионер", нито "пайнер". Това е все да се изговаря subwoofer, с наречия като бас каса, буфер и тем подобни глупости.
                Има такива обяви от вида на " Продавам туба 1000000W". Като обявата върви с обяснението " Перфектен звук и качество. Правена е от мен" Все едно това, че е правена от него е критерии за качество. А то реално момчето е сковало някъв саркофаг и е сложен един огромен говорител.Като човек гледайки доста обяви, било на коли или техника, мебели.. ми прави впечатление, че освен грешните изкази на марки, голяма част от хората не знаят значението на точно определени думи и/или изкази.Веднага давам и пример: Уникален, Перфектен, Като нов ( или както често се среща изписано "Катонов"), Не използван и т.н.
                Виждал ли си буфер от бидон за кисело зеле? Човешката изобретателност няма граници.
                Fiat Bravo 1.6multijet 105cv. Renault Laguna III 2.0dCI Automatic
                Бившите :D Ford C-MAX 2.0 TDCI 136cv , Mercedes A170 CDI Automatic , Opel Vectra C 1.9 CDTI 150hp Automatic , Renault Scenic 1.9dCI , Megan grandtour 1.9dCI , Fiat Punto 1.9jtd , Alfa 145 boxer - Renault 5

                Коментар


                  #9
                  Любимо ми е: "Само за ценители" Купувам без да мисля!
                  Lupo - The Monster
                  Е83 3D

                  Коментар


                    #10
                    що се вълнувате толкоз?

                    Коментар


                      #11
                      По скоро чешем пръсти и си правим забавно
                      ФИАТ- Пътят е само формалност
                      ТОП Анализатор на Фиат Форум България!!!
                      -----------------------------------------------------
                      FIAT BRAVA 1,4 12V (LPG) 80---, Powered by nothing (Camshaft - Not replaced)

                      Коментар


                        #12
                        Xaus написа:
                        Чувал съм как го произнасят в Щатите и звучеше нещо като Пъйниър ама на селските пръчки им е по лесно да кажат Пайнер пък и е по-лесно да го запомнят.
                        В щатите може да ПайниЪр ама в БГ си е Пайнер.И не само "селските пръчки" го произнасят Пайнер ами и самите вносители.И всички по веригата продавачи и монтажни центрове.Що пишете глупости не мога да вдяна.Като не разбирате си мълчете поне.А към автора на темата.Които както иска така ще си го произнася.Има разлика между плеър Пайнер и Планета пайнер.Всеки разбира за какво става въпрос.И не само Планета пайнер,а а има и фирма Пайнер която се занимава с семена ГМО и пак се пише PIONEER.И на БГ си е Пайнер,а не ПаиниЪр.
                        FIAT BRADVA 1,6 с няколко вентила

                        Коментар


                          #13
                          Що говориш глупости. Транскрипцията си е една и съща за целия свят. Това, че група хоро (явно е огромна) го произнасят грешно, няма да го направи вярно и правилно. И съм сиурен, че голяма част от хората назоваващи го "Пайнер" го свързват точно с оня "Пайнер". Нз ти защо се засегна и го прие така лично.Щот реално значението (до колкото знам, ако греша ме поправете) означава Пионер. Все знае какво означава пионер. Ама какво означава Пайнер, като тълкование?
                          ФИАТ- Пътят е само формалност
                          ТОП Анализатор на Фиат Форум България!!!
                          -----------------------------------------------------
                          FIAT BRAVA 1,4 12V (LPG) 80---, Powered by nothing (Camshaft - Not replaced)

                          Коментар


                            #14
                            Еуро -> Евро. Същата работа Специфика на региона, кво да го правиш.
                            "Без сърца, сме просто машини"
                            Toyota Prius 1.5 Hybrid
                            EХ- Brava 1.6, Marea 1.9 JTD, Multipla 1.6 Bipower, Jeep Grand Cherokee ZJ 5.2 V8, Peugeot 407 SW 2.0 HDI, Mitsubishi Pajero 2.8 TDI

                            Коментар


                              #15
                              Kay_ написа:
                              Що говориш глупости. Транскрипцията си е една и съща за целия свят. Това, че група хоро (явно е огромна) го произнасят грешно, няма да го направи вярно и правилно. И съм сиурен, че голяма част от хората назоваващи го "Пайнер" го свързват точно с оня "Пайнер". Нз ти защо се засегна и го прие така лично.Щот реално значението (до колкото знам, ако греша ме поправете) означава Пионер. Все знае какво означава пионер. Ама какво означава Пайнер, като тълкование?
                              Не ме е засеглало никак бре колега.Просто си пиша и аз тука да минава времето..селски прътове сме и тва е....хихи Има много наименования които на БГ нямат нищо общо с ЩАтското произношение.Примерно JVC (джей ви си).Ми на БГ си му викаме же ве це. и така нататък...... Както е споменал и колегата що не викаме ЕУРО ми викаме ЕВРО????Дай да викаме на Европа и юрап.....хаха
                              FIAT BRADVA 1,6 с няколко вентила

                              Коментар

                              Working...
                              X