Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Тракащ звук от мотор 1.8

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #16
    flippy89 написа:
    Аз съм за основни лагери (колкото и да е тежка диагнозата), но дано се окажат биелни и да не е задрал вала. А колегата с лекото почукване не се занимавай с глупости, карай си колата и това е а друг двигател след основен ремонт да седи накъде в кюшето си е грехота, пък и 50 000 км щом не е мръднал значи ремонта е сполучлив.
    +1
    Bravo 1.6 16v 103hp

    Коментар


      #17
      Значи ако е това дето викате, моето мнение е, че гарнитурата е заминала на главата, наскоро имаше едно загряване естествено мисля, че не беше нали много над нормалното, но знам ли, не знам кога е бил ремонтиран този двигател и да й е дошло време. От там да меши масло и антифриз и от там от кофти масло да е задрало? Вие какво мислите? Не мисля, че маслото 5w40 може да е проблема и че съм я бил настъпвал логиката на брата
      Alfa Romeo 147 1.9JTD 16v

      Коментар


        #18
        Има някаква логика, но си мисля че маслото е скапано и така...
        Ланчия Делта 1.8 8в 101кс => 1.8 16в ++++++
        Fiat Marea 1.8 16V 113кс++++ ГИ Агис М210
        Рено Лагуна 2 1.9дци 107кс++

        Коментар


          #19
          flippy89 написа:
          Има някаква логика, но си мисля че маслото е скапано и така...
          Скапано в следствие на гарнитурата или по принцип го имаш за скапано, става дума за Yacco 5w40
          Alfa Romeo 147 1.9JTD 16v

          Коментар


            #20
            Yacco-то е хубаво масло. Аз съм много доволен от него принципно!!
            ||El Paso Performance|| Мойте обяви ||
            // Fiat Tipo 5-door 1.4 SOHC // Fiat Tipo 1.6 DOHC 3-door Trackday project // Lancia Dedra HF Turbo // Fiat Tempra SW 4x4 //

            Коментар


              #21
              xctr написа:
              Yacco-то е хубаво масло. Аз съм много доволен от него принципно!!
              Абе и аз, това ми е 2рата смяна с него и на 1вата изобщо не бях доливал, уж 5w40 по-рядко пък не го беше бутало хич...
              Alfa Romeo 147 1.9JTD 16v

              Коментар


                #22
                Има разлика, може да си уцелил фалшификат. В Италия сипвах само Кастрол Магнатек 10в-40 и колата работеше много добре, няма чукане потропване нищо, дойдох в България и взех пак същото с холограмен стикер даже и още със слагането мотора промени звука си. Отвори мотора да видим за ккаво става на въпрос че нали ти казах и мен ме чакатакава интервенция. П.С. След ремонта се чудя дали да мина на пълна синтетика и аз, защото мисля че в момента колата е с 10в-40
                Ланчия Делта 1.8 8в 101кс => 1.8 16в ++++++
                Fiat Marea 1.8 16V 113кс++++ ГИ Агис М210
                Рено Лагуна 2 1.9дци 107кс++

                Коментар


                  #23
                  flippy89 написа:
                  Има разлика, може да си уцелил фалшификат. В Италия сипвах само Кастрол Магнатек 10в-40 и колата работеше много добре, няма чукане потропване нищо, дойдох в България и взех пак същото с холограмен стикер даже и още със слагането мотора промени звука си. Отвори мотора да видим за ккаво става на въпрос че нали ти казах и мен ме чакатакава интервенция. П.С. След ремонта се чудя дали да мина на пълна синтетика и аз, защото мисля че в момента колата е с 10в-40
                  Абе уж от едно място май са вземани, даже цената е написана от един човек, сменяно е на 5-6000км, но дето викаш знаеш ли какво е сипвано в тези бутилки... То в такъв случай всичко на късмет хах
                  Alfa Romeo 147 1.9JTD 16v

                  Коментар


                    #24
                    Въпрос на късмет, теглиш му една отваряш двигателя и правиш и си караш количката.
                    Ланчия Делта 1.8 8в 101кс => 1.8 16в ++++++
                    Fiat Marea 1.8 16V 113кс++++ ГИ Агис М210
                    Рено Лагуна 2 1.9дци 107кс++

                    Коментар


                      #25
                      Дали някой майстор ще ми позволи да му се кача на главата , защото преди не разбирах, обаче сега след като съм си изпатил и имам малко опит. Искам да мога да му гледам работата... Та и се замислям дали да не тествам върху стария двигател и да си поиграя аз, вярно ще ми отнеме месец ама :D...
                      Alfa Romeo 147 1.9JTD 16v

                      Коментар


                        #26
                        Младежо, това дето ти казах провери ли го? Дай да ги видим тия свещи и измерете компресията на тая кола че работата прилича повече на клапан отколкото на лагери, ама знам ли?
                        Кара FIAT BRAVO 1,8/16V GT99. ГИ ФОБОС
                        (\\\)[___////___](\\\) R.I.P. моя любов.
                        Алфа 147 1.9 mjtd няква дукати история. Абсолютен саждо-генератор.

                        Коментар


                          #27
                          S_BANKOV написа:
                          Младежо, това дето ти казах провери ли го? Дай да ги видим тия свещи и измерете компресията на тая кола че работата прилича повече на клапан отколкото на лагери, ама знам ли?
                          Младежо още съм у Руси и чак събота ще успя да погледна, тогава успях само диагностиката и както ти казах нищо...
                          Alfa Romeo 147 1.9JTD 16v

                          Коментар


                            #28
                            Здравейте, е проблема не беше сериозен, оказа се от свещите. Няма проблеми по лагерите.Ето и снимки:https://www.dropbox.com/sh/jbramfaqy...rRa?dl=0Две от свещите бяха разхлабени, не знам, аз ли не съм ги затегнал хубаво или някак са се разхалбили... Има и масло по тях не знам защо.На снимка4, се вижда една свещ със синкав цвят и "готинка" резба... естествено това се оказа проблем. Другите 2 свещи ги виждате, по едната пак масло и другата някаква - не знам как да го нарека...Това на снимка11 е от 3 цилиндър, където се е прецакала резбата, не знам какво е стружки ли са това какво са... Снимал съм и всеки цилиндър като на снимка14 е този 3тияСега се чудя как да поправя резбата, без да свалям главата, идеи? И проблем ли ще е ако я пренарежа и попадне някоя стружда в цилиндъра? Мисля си за нещо такова http://www.toolsinstock.com/admin/images/44073etc.jpg
                            Alfa Romeo 147 1.9JTD 16v

                            Коментар


                              #29
                              Колега радвам се че проблема се е оказало това, резбата е бял кахър в сравнение основният ремонт.
                              Ланчия Делта 1.8 8в 101кс => 1.8 16в ++++++
                              Fiat Marea 1.8 16V 113кс++++ ГИ Агис М210
                              Рено Лагуна 2 1.9дци 107кс++

                              Коментар


                                #30
                                Гледам ти свещите и почвам да си мисля че имаш проблем с ламбда сондата и изобщо с горивната смес. Проверете компресията щото маже и да излезе клапан.
                                Кара FIAT BRAVO 1,8/16V GT99. ГИ ФОБОС
                                (\\\)[___////___](\\\) R.I.P. моя любов.
                                Алфа 147 1.9 mjtd няква дукати история. Абсолютен саждо-генератор.

                                Коментар

                                Working...
                                X