Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Външна температура на дисплей на таблото .Фиат Мареа 1.6 16в

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Външна температура на дисплей на таблото .Фиат Мареа 1.6 16в

    Здравейте колеги,когато се натисне бутона за външна температура - тя се визуализира на дисплея с километража и дневния километраж. Показанието трябва да седи около 20 секунди и след това да се върне показанието за километраж. При мен не се връща и остава показанието за температура, което е много досадно. Някой имал ли е подобен проблем и как го е решил? Всъщност какъв е принципа на работа на самия бутон - обикновен контакт ли е или превключващ? Предварително благодаря!

    #2
    И аз съм срещал този проблем, но за съжаление така и не разбрах как се оправи :/Пробвай да задържиш бутона за температурата повече време или пък бутона за километража.Откачи двете клеми на акумулатора за 3-4 минути и виж дали няма да тръгне.
    "Без сърца, сме просто машини"
    Toyota Prius 1.5 Hybrid
    EХ- Brava 1.6, Marea 1.9 JTD, Multipla 1.6 Bipower, Jeep Grand Cherokee ZJ 5.2 V8, Peugeot 407 SW 2.0 HDI, Mitsubishi Pajero 2.8 TDI

    Коментар


      #3
      Благодаря! Със задържане на бутона на дневния километраж понякога се оправя, но доста често се нулира километража

      Коментар


        #4
        Принципно това му е работата :DДо колкото си спомням, май се оправи след като откачах таблото, че нещо му беше превъртяла стрелката за горивото Можеш да пуснеш и диагностика на климатика, има тема как се прави, знам ли, може пък да нулира някаквите насройки.
        "Без сърца, сме просто машини"
        Toyota Prius 1.5 Hybrid
        EХ- Brava 1.6, Marea 1.9 JTD, Multipla 1.6 Bipower, Jeep Grand Cherokee ZJ 5.2 V8, Peugeot 407 SW 2.0 HDI, Mitsubishi Pajero 2.8 TDI

        Коментар


          #5
          И аз го имах/имам, но се научих :Д да не ползвам бутона Т Не съм го натискал, за да видя има ли го няма ли го
          Fiat Marea 2.4 JTD+
          Fiat Marea 1.6 2000г. + ГИ
          Peugeot 406 2.0hdi - once upon a time
          Renault 19/1.7mi/ - crash

          Коментар


            #6
            Проблема е в бутона за температурата. Работи на принципа на контакт, а не на превключване. При мен от скоро го има този проблем. Оправям го като натисна бутона за температурата и се опитам да го разместя да излезе по-навън. Уморена пружинка или не знам какво има вътре, но не изкача хубаво и от там виждам температура, а не км.
            Play Golf ,but not drive golf!!!
            Brava 1,6 16V 99' с ФОБОС
            C4 1,4 16V 2007- Stag 300 Premium

            Коментар


              #7
              аз съм свалял целия панел с бутоните, пръскал съм с контактен спрей, но ефект нямаше. щях да сменям панела от др фиат да видя къде е проблема, но не ми се занимаваше. Задържал съм бутона, дърпал съм го и все си седеше на дисплея Т.Със забраната да натискам бутона всичко се оправи :Д :Д :Д
              Fiat Marea 2.4 JTD+
              Fiat Marea 1.6 2000г. + ГИ
              Peugeot 406 2.0hdi - once upon a time
              Renault 19/1.7mi/ - crash

              Коментар


                #8
                Проблема е масов. Аз го оправям, като набия един туч отстрани на централната конзола близо до бутона.
                Alfa 159 SW 2.4 Ti
                Fiat Marea '99 1.6 16V ELX
                "...внимавай че тези италиански кочини много вървят."

                Коментар


                  #9
                  Последно бутона създава ли верига или прекъсва такава. При обясненията които прочетох, ако не се върне достатъчно бутона, май трябва при връщането си да създаде верига. Ако при натискане създава верига при отпускане е много по-лесно да се раздалечат контактните тела.

                  Коментар


                    #10
                    Нека посъживя малко тази стара тема. При мен проблемът вече е на следващо ниво. :D Още с даването "на контакт" ми излиза външната температура и си остава дълго време. По някое време се оправя за пет-шест секунди, после пак зяпам градуси няколко минути и по някое време си се връща пробегът. И така до следващото палене. Пробвах да дърпам бутона, пробвах да го извадя внимателно, а пробвах и хамалската. :D Не ми се получи по нито един от двата начина. Сега вече даже не може да се натисне като хората (виноват :D), но проблемът пак си се появява и изчезва през няколко дни. Не е нещо фатално, но е изключително дразнещо и ми лази по нервите. Има ли как да се свали бутонът, без да трябва да се разглобява цялото табло ?
                    1999 Marea Weekend 1.6 16v
                    2000 Alfa Romeo 166 2.0 TS

                    Коментар


                      #11
                      Може да се свали само лентата с бутоните. Свалят се декоративните капачета от двата края на бутоните с плоска отвертка. Под капачетата има по една кръстата видия.
                      Fiat Marea Weekend 1.9 jtd 110 SX- еmzo power

                      Коментар


                        #12
                        dobrujanetza написа: Преглед на мнението
                        една кръстата видия.
                        Имбусен болт 2.5 мм е оригиналният болт. Цялата конзола е захваната с такива болтове.

                        Коментар


                          #13
                          Бутона няма как да го свалиш напред, най-много да изчовъркаш копчето, така може би може да му помогнеш, ако е заседнал в натиснато положение.
                          Brava 1.2 16V 82 к.с. 2000г.

                          Коментар


                            #14
                            Мислел съм си да напиша и съм останал с мисълта...

                            Бутонът е с нормално отворен контакт. Лесно се проверява с мултицета, само че не ми е наоколо компютъра със схемата, за да кажа на кои пинове от коя букса се мери. А възможен проблем е и самият кабел да е с нарушена изолация. Само че не съм сигурен дали прави верига към маса или връща към модула на климатика.

                            Коментар


                              #15
                              Ето какво представлява конзолата, не е като твоята с бутон за температурата, но като цяло е това.
                              Click image for larger version

Name:	IMG_20180611_115032.jpg
Views:	1
Size:	147,5 KB
ID:	2097706Click image for larger version

Name:	IMG_20180611_115043.jpg
Views:	1
Size:	151,8 KB
ID:	2097707Click image for larger version

Name:	IMG_20180611_115131.jpg
Views:	1
Size:	159,9 KB
ID:	2097708
                              FIAT Brava S 1,4 12 V 97 г. - бивша. Не карай по-бързо отколкото твоя ангел хранител може да лети!
                              Ако нещо стане както трябва, то е станала голяма грешка. Закон на Мърфи.

                              Коментар

                              Working...
                              X