Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Въпроси относно управление на етажната собственост

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #16
    етажна

    Вземи му етин кочан книга идругия път като доиде му е връчваш да дава на всеки апартамент.При нас касиера предисе сменяше всяка година новече не сега е една баба предие била счетоводителка и винаги всичко ие изрядно .С парите сме си оправили целия вход и не сме давали допълнителни пари за нищо.
    КЛЮЧАРА е тук – https://goo.gl/maps/GvEGbSeq7nk
    Пунто http://www.punto.mysteria.cz/puntoMk1/schema7.htm
    http://www.autoinfo24.ru/rukovodstva.../inomarki/fiat

    Коментар


      #17
      Ние за всяко нещо събираме допълнително пари, даже за подмяна на пощенските кутии във входа ни събраха по 15лв на апартамент, за смяна на дограмата близо година събирахме +20лв на апартамент, общо взето ако остават някакви излишни пари най вероятно влизат в джоба на касиер, домоуправител и т.н., но това няма как да го знам, защото никой не дава отчет за нищо, да не говорим, че за изпълнението на всякакъв вид ремонти винаги офертите на домоуправителя са най добри и винаги те се одобряват за изпълнение, общо взето ако се направи проверка ми е бедна фантазията каква помия и далавера ще излезе.
      punto HGT

      Коментар


        #18
        Колко сте им гласували като възнаграждение?При майка ми навремето за малко да гласуват по 50 лева месечно възнаграждение на управителя и касиера (25 апартамента вход, х4 лв всеки месец само заплати на управителя и касиера и 4 лв на човек вноска за разходи...смятай...), ама като им казах, че ще трябва да ходят да ги декларират в НАП и да плащат данъци върху тия пари...сами се отказаха ))

        Коментар


          #19
          Събирането на пари без решение на етажната собственост и харченето им безотчетно си е делаверка за този който ги харчи. Размера на месечната вноска също се определя на общо събрание (независимо на брой човек или апартамент, това си е ваше решение) с протокол задължително , това е документа с който може да се търсят неплатени вноски от съседи които не плащат.Отчетноста при нас е гугъл документ разбит на месеци с приходи и разходи който се попълва от касиера и всеки има достъп до него
          Фиат Крома 1,9 Mjet 150 автоматик
          Крайслер Вояджер 2,5 CRD 144
          ex:Lancia lybra 2.4 jtd

          Коментар


            #20
            Колега,като чета то във вашият блок сте си супер.В нашият няколко семейства плащаме по над 20 лв.на месец.Останалите плащат от 30 до 50 стотинки на месец,ако щете вярвайте.Аз съм домоправител от 22 години и оправия няма.Дъщерята е касиер сама се е наела но в доста от случаите аз добавям пари за да не се спре тока на входа.Имаме един екземпляр който казва че по 1 (една )стотинка на ден според него е достатъчна за входа.Нищо не може да се направи по въпроса ЕС е една голяма измислица.Който вярва или който не вярва,но това е положението.България никога няма да се оправи,на нас ни е генно заложено да сме зле.Това е положението за жалост.
            Fiat Sedici 1.9 MultiJet 120 Hp

            Коментар


              #21
              Днес бях в общината до отдел "Правен".Това с плащането на такса от децата и там не бяха го чували, но казаха, че ако действително има такъв протокол с такова решение, то автоматично пада в съда, така че по този въпрос съм в правото си и няма да им плащам докато малката не навърши 6 годинки, а останалите пари ще изискам да ми ги възстановят, ако откажат ще ги съдя.По другите въпроси също може да се действа, но ако съм единак в блока и не получа подкрепа и от други собственици нещата могат да се затруднят, но пък ако така мислят да продължават занапред мисля да не им давам и 1лв, нека пробват те да ме съдят.
              punto HGT

              Коментар


                #22
                Никак не е лесно да си домоуправител, но много хора си мислят, че това е сладка работа - само да събираш пари!А повечето домоуправители са толкова боси в областта на правото, че ако някой ги вкара в съда, половината ще са в затвора.Освен със Закона за управление на етажната собственост те трябва да са запознати със Закона за собствеността, Закона за данък върху добавената стойност и Закон за устройство на територията ПОНЕ.Миналия месец бях в отпуск и не съм присъствал на разправиите в блока по повод проблем с асансьора. Уж плащаме за него, но той продължава да има проблем, та между временно са проверили и фактурите издавани от сервиза. Оказва се, че всички фактури са без фискален бон или вносна бележка от банката. Повечето вече се сещат какво е ставало през последните 4-5 години откакто блока е пуснат в експлоатация. Между другото в сервизната фирма не бяха чували за адреса на блока, когато по телефона попитах до кога имат договор с нашата "Етажна собственост"! Да ни е честита далаверата! :D
                Няма начин да няма начин!

                Коментар


                  #23
                  Прибрах се преди един час от събранието на входа, всички ме сметнаха за луд, че си зададох въпросите и си потърсих правата, по всички точки само аз бях "за" всички останали "против" и те така, стана пълен цирк, но няма да оставя така нещата, ще си търся правата в съда, пък ще видим после кой ще се смее последен.
                  punto HGT

                  Коментар


                    #24
                    Реално си прав, ама не се надъхвай много, щото в наща държава всичко е нереално.

                    Коментар


                      #25
                      Напротив, има реални шансове да спечели, защото няма как да съберат пари за подкуп на съдията.
                      Няма начин да няма начин!

                      Коментар


                        #26
                        Колега, дано успееш, но аз се отказах да се занимавам с нашия частен домоуправител. Имам доста претенции към тях, но ефект няма. От 4 месеца чакам да сложат IBAN на бележката за такси, за да превеждам там и да ми е по-лесно, но вместо да го сложат, те спряха и да ми звънят на вратата през двата пъти в които идват да събират такси. И аз бях им дигнал мерника, организирах подписка да ги сменяме, но както и ти само аз бях "за" макс още 1. Исках чипиране на асансьора, защото има хора със задължения 300-350 лв. входа е с 20ап и даваме по 6лв само такса за обслужване и не го получаваме. Средната такса за вс на месец ми излиза 20-тина лева за сам човек
                        Fiat Marea 2.4 JTD+
                        Fiat Marea 1.6 2000г. + ГИ
                        Peugeot 406 2.0hdi - once upon a time
                        Renault 19/1.7mi/ - crash

                        Коментар


                          #27
                          И при нас са 20 апартамента до колкото мога да броя.Тия хора са свикнали да живеят по този начин 20-30 години и въобще не се трогват от въпроси като:- отчетно събрание- ревизия- поставяне на протоколи от общо събрание на информационното табло- ежемесечно поставяне на разходите на входа пак на горното табло и т.н. дават си по 5лв. за човек + 5лв. за дете над 1 годинка и никой нищо не го интересува, той домоуправителя не бил такъв човек и няма никога да направи нещо незаконно.Единствения + от цялата работа е, че до колкото разбрах не са гласували никой от хората избрани за домоуправите, касиер и т.н. да получава заплата, ама така като гледам как се отчитат всеки месец най вероятно си заработват по някоя и друга надница, ще я видиме тая работа.Като имам инфо по темата ще пиша в тази тема, дано да бъде полезна за някой, но по добре да Ви пожелая да не ви се налага да живеете с такива съседи.п.п. отказвах да плащам каквото и да било в тоя вход, нека те да ме съдят
                          punto HGT

                          Коментар


                            #28
                            Играл съм го мача, когато още се занимавах с това. Беше отдавна и честно казано...аз бих си платил 5-те лева без да си късам нервите с глупости. Търсенето на справедливост и правосъдие предполага един елемент преди това-съзнанието да се спазват правила. Това значи нарушителите да са единици и тогава справянето с тях е безпроблемно. Когато са мнозинство не става.

                            Коментар


                              #29
                              Аз следя с интерес че имаме и ние проблеми тука, а сме новодомци от почти 2 години и ни гледат под мустак и ще береме ядове ама да видим до кога.
                              Фиат Мареа 1.6 16v, 99 г.
                              182A4.000 IAW49F
                              LPG - Lovato EasyFast
                              ----------------------------
                              "Има две неща които са безкрайни, вселената и човешката глупост, ... но не съм много сигурен за вселената", А. Айнщайн

                              Коментар


                                #30
                                Тая вечер стана малко екшън с участието и на полицията - жената се прибира от работа към 22:30, на входа група младежи в присъствието на сина на домоуправителя, който от скоро също работи като полицай стои на централно място пред блока, как се развива случката - стоя на балкона и наблюдавам как жената се прибира и влиза във входа, след това се чува приказка от сорта "и това няма да ползвате скоро, и тока ще ви спрем чу ли?", след което жената без да каже една приказка се е качила в асансьора и се прибра. Звъня на 112, след 5 минути патрулката беше пред входа, слизам и го питам, защо отправя заплахи по адрес на жена ми, оправданието беше - "исках да ти каже, че няма ток на стълбището", действително преди минути загасили тока, че имало някакъв проблем, как са го установили в 22:30 на разпивка пред блока е отделна тема, но думите, които произнесе той не мязат на нормален начин да кажеш на човек, че няма ток на стълбищната клетка, поради някаква авария.На мен и на същия полицията ни написа по едно разпореждане да не влизаме повече в спор и ако някой имал претенции да се обърнел към съда, цялата тая врътня отне около 20-30 минути, тЪ толко за тая вечер, утре продължавам с другите неща Чудя се дали да споделям занапред, защото незнам дали в един момент тук някой от тях съвсем случайно няма да попадне на тази тема и да черпи някакво инфо ??
                                punto HGT

                                Коментар

                                Working...
                                X