Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Помисли за смяна на колата

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #31
    Съседа има такава, но фейслифт. От Англия, тунинг, не знам си какво...тука обръщаха волани, чудеса...За вървене-върви. Ама за каране не става. Не е удобна.

    Коментар


      #32
      Колега, разбирам че колата ти е влязла под кожата защото много върви и външните забележки няма да те притеснява да я караш, но като гледаш че тази кола е карана по гонки и тн. мислиш ли че ще е перфектната градска кола и няма да имаш проблеми с нея? Сега си се вторачил в нея и виждаш смътно коментарите на колегите, но вземеш ли я аз си мисля че разхода няма да падне, защото ще е ръчкаш постоянно, започваш после да наливаш да върви повече, на ново ремап заради спортни валове и други модификаций. Чел съм как си подържал пунтото и аз поне не бих го заменил, за по стара кола и "убита" пък дори и да е 30-40+ конски сили. Карай пунтака, събери пари и вземи едно турбо купе или друг турбо бензин и карай и надграждай. Ако я вземеш колата, дано поне да я е подържал ато хората и да нямаш проблеми с нея, екстериора и интериора се оправят. Успех
      Ланчия Делта 1.8 8в 101кс => 1.8 16в ++++++
      Fiat Marea 1.8 16V 113кс++++ ГИ Агис М210
      Рено Лагуна 2 1.9дци 107кс++

      Коментар


        #33
        Колега,попрегледах темата от любопитство и видях само един отговор който ще дам и аз.Това е кола на 23 години,колкото и добре да е подържана материала си остарява.Аз няма да направя този експеримент.Лично мое мнение.Поздрави и успех.
        Fiat Sedici 1.9 MultiJet 120 Hp

        Коментар


          #34
          На 23 години, но старите коли са много по-качествени... аз ако трябва да пътувам надалеч повече ще се доверя на 26 годишния голф на майка ми, отколкото на бравото нищо, че съм налял към 4 палки в него вече. Ако му е на сърце да я взима, по-малко дертове ще има отколкото с пунтото и ще му доставя повече удоволствие да си я ръчка.

          Коментар


            #35
            Нещата прости отиват към раздел "хайде да си премерим конете"
            Fiat Bravo 1.6multijet 105cv. Renault Laguna III 2.0dCI Automatic
            Бившите :D Ford C-MAX 2.0 TDCI 136cv , Mercedes A170 CDI Automatic , Opel Vectra C 1.9 CDTI 150hp Automatic , Renault Scenic 1.9dCI , Megan grandtour 1.9dCI , Fiat Punto 1.9jtd , Alfa 145 boxer - Renault 5

            Коментар


              #36
              Bane написа:
              На 23 години, но старите коли са много по-качествени... аз ако трябва да пътувам надалеч повече ще се доверя на 26 годишния голф на майка ми, отколкото на бравото нищо, че съм налял към 4 палки в него вече. Ако му е на сърце да я взима, по-малко дертове ще има отколкото с пунтото и ще му доставя повече удоволствие да си я ръчка.
              Е то по тая логика и аз трябва да се довера на Типото от подписа, че е карбуратор и няма какво да му се развали, вместо на Грандето...Айде не се излагайте моля Ви се...
              VIVA Типо 1.4 AGT карбуратор дъртото вярно магаре
              VIVA Чинкуеченто "SX HOBBY" ДЗВЕРО
              VIVA Дайхацу Фероза на пръдня - The Who!
              VIVA Гранде Пунто 1.3 Мултиджет ...абе... печка
              Нека Силата на бъде с Нас...

              Коментар


                #37
                Идеята на темата не беше да се заформи спор или да си говорим за гонки ами да чуя мнения на запознати и не толко запознати за двата модела коли, айде аз мойта за тия 7 години служба я познавам отгоре отгоре, но за въпросната хонда нищо не знам, предполагам, че въпроса би трябвало да бъде отнесен към колегите от хонда форума, но чак до там не бих стигнал.Колегата най вероятно ще има идване към София септември месец и ако още не я е продал ще имам възможност да я огледам, предполагам и да я подкарам и ако наистина ми грабне вниманието може би бих я разменил за пунтото, а пунтото си го обичам още от мига в който видях Fiat Punto MK2 на живо п.п. днес говорих с приятел, който любителски се занимава с коли, правил е сам няколко проекта и има познания в тази област, споменах му за въпросната хонда и за направените подобрения по нея и той беше на мнение, че един такъв мотор едва ли бил издържал повече от 100 000км при добро обслужване, тоест след тия километри трябвало да си търся друг мотор, защото след тези интервенции по него и най вече, защото е доста сгъстен 13:1 или около 14-15 атмосфери ресурса на същия е доста намален, отделно при такава компресия и при каране на газ едва ли не газта в мотора се възпламенява сама и даже било опасно, ако това нещо го спомена на някой хонда фен най вероятно ще ми се изсмее в лицето и ще ми потвърди, че си кара хондата от години и нищо и нямало, незнам може би истината е някъде по средата :D
                punto HGT

                Коментар


                  #38
                  Дидич, тази Хонда вече няма живи набори...
                  Fiat Marea Weekend 1.9 jtd 110 SX- еmzo power

                  Коментар


                    #39
                    кола

                    До нас имаше до скоро 2 такива Едната беше много запазена седяха от поне 3 години беше и трева поникнала до тях.
                    КЛЮЧАРА е тук – https://goo.gl/maps/GvEGbSeq7nk
                    Пунто http://www.punto.mysteria.cz/puntoMk1/schema7.htm
                    http://www.autoinfo24.ru/rukovodstva.../inomarki/fiat

                    Коментар


                      #40
                      Темата за коша, ще си карам фиатката докато не дойде време да я предам в надин
                      punto HGT

                      Коментар


                        #41
                        Какъв не очакван обрат. Според мен направи правилния избор.
                        Fiat Bravo 1.6multijet 105cv. Renault Laguna III 2.0dCI Automatic
                        Бившите :D Ford C-MAX 2.0 TDCI 136cv , Mercedes A170 CDI Automatic , Opel Vectra C 1.9 CDTI 150hp Automatic , Renault Scenic 1.9dCI , Megan grandtour 1.9dCI , Fiat Punto 1.9jtd , Alfa 145 boxer - Renault 5

                        Коментар


                          #42
                          По скоро нямах много голям избор, защото момчето вече си е оговорило някакъв бартер, отделно чака тази седмица човек, който ще дойде да гледа колата и евентуално да я купува кеш, така че аз не съм му единствения вариант за колата, който изпревари обикновенно той почели, пък аз не съм си давал зор да я купувам на момента. Човек трудно се разделя с колата си, особенно когато я е гледал толко години и е вложил доста средства, освен ако не получи изгодна за него оферта
                          punto HGT

                          Коментар


                            #43
                            Лично аз не бих купил/бартеросал друг автомобил в същия клас, че дори по нисък. Ако се взима нещо посъбери малко ресурс и вземи нещо по-ново, по-висок клас и не разчитай, че старото е по-надеждно (и черно бели телевизори има вечни, ама кой ти гледа).

                            Коментар


                              #44
                              1. Нямат никаква визия тези коли, да не говорим, че таблото е дялано с теслата...лостчетата за парното са като на ладите2. Няма хонда сивик която да не гори масло особено ако е пипана. Хора вие по драг не ходите ли. Преди години пипаха хондите и ги пускаха по драговете но двигателя пропушва с масло точно за 1-2 пускания.3. Най-добрите коли за тунинг са немските и най-много издържат. Който ходи на драг в България знае за какво говоря.
                              Fiat Bravo 1.9 JTD 100

                              Коментар


                                #45
                                пич шом имаш излишни 500 лв. събери още малко и си слагай едно турбо на пунтото и ще ги правиш точка в огледалото тия атмосверни хонди Лично аз не бих заменил камоли да доплатя за тази хонда
                                Grande punto/Doblo maxi

                                Коментар

                                Working...
                                X