Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Coupe 16VT vs 20VT

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Coupe 16VT vs 20VT

    Айде сега да разтегнем локумите за плюсовете и минусите на тия две бегачки. Искам да знам разликата в разхода между двата двигателя, ускорението и максималната скорост, въртящия момент, изобщо всичко. По чуждите сайтове съм чел, че волана на 16VT бил по-тежък (по-удобен) за разлика на 20VT. Спирачките на петака са по-добри. Някои хора казват, че петака имал проблем с 5-тия цилиндър. Други пък, че 16VT 380 коня вървяло повече от 20VT 400 коня. Да гледаме сайтове с измислени характеристики няма смисъл, по-добре да коментираме само от личен опит или познат. Всяка информация е добре дошла, след време ще скачам в една от двете бегачки и искам да знам в коя ще е точно. Сгрешен раздел. Преместена.Модераторски екип на fiat-bg.org
    Никоя друга кола не може да ти направи такъв кеф, какъвто прави италианската!

    #2
    Турбо купе със стокови карантии, май си похапва валове чат-пат.

    Коментар


      #3
      Re: Coupe 16VT vs 20VT

      ScuderiaItalia написа:
      По чуждите сайтове съм чел, че волана на 16VT бил по-тежък (по-удобен) за разлика на 20VT. Спирачките на петака са по-добри. Някои хора казват, че петака имал проблем с 5-тия цилиндър.
      По мое мнение волана е без никва разлика, не съм сигурен дали и рейките не са същите, спирачните цилиндри и серво също са едни и същи......Тва с петия цилиндър за сефте го чувам......Петака е лично за мен по добрия избор, но пък е по скъп като консумативи, обслужване.......предлага повече възможности за ъпгрейд, но пък са и по скъпи......В общи линии важи правилото на Мечо Пух.....
      Alfa 156 2.0 TS
      Alfa 156 20VTurbo
      Fiat Coupe 2.0 20VTurbo
      Locost TF1 3.0V6

      Коментар


        #4
        по добрите спирачки на петака идват от бремботата
        '93 Tipo 1.8 16V 138hp++?
        '97 Coupe 16VT 262WHP+

        Коментар


          #5
          ако говорим за вложени средства в тунинг на мотора спрямо изкарани коне, 16вт води определено. Просто самият мотор печели световният рали шампионат още с появяването си, и така само победи до оттеглянето му от участие.Поради тази причина е много правен във всякакви тунинговани варианти, има всичко каквото си пожелае човек.А най-доброто му е, че в сток вид отговаря на някой нужни тунинг специфики, спестяващи някоя и друга хиледарка - екуто му има удобен вариант да се мапва в реално време, за разлика от на 20вт, работи по мап сензор и тпс както специализираните рейсинг мотори, тоест няма дебитомер, с механични повдигачи на клапаните е , което за тунингован мотор е в + Валовете се ядат просто защото вече са на страшно много километри и особено ако са карани с кофти масло или прекалено модерно тип "еко Зелено"Мотора в сток вид си носи 350 коня съвсем нормално само с по-голямо турбо и съпътстващи модове по периферията. За повече трябва ревизия, метална гарнитура, биели, както е всеки друг мотор принципно. На 500 коня се кара без някакви драми, с ковани бутала препоръчително. И повече може.При 5 цил единствената хватка е ако се гонят едни 600 коня и нагоре, че може да се направи по-издръжлив строукър на 2.4, но това са още няколко хил. лв
          sigpic
          Fiat Tipo HF Integrale powered by ICIDesign
          475HP 11,5/1,9/191
          YouTube

          Коментар


            #6
            Re: Coupe 16VT vs 20VT

            ScuderiaItalia написа:
            Айде сега да разтегнем локумите за плюсовете и минусите на тия две бегачки. Искам да знам разликата в разхода между двата двигателя, ускорението и максималната скорост, въртящия момент, изобщо всичко. По чуждите сайтове съм чел, че волана на 16VT бил по-тежък (по-удобен) за разлика на 20VT. Спирачките на петака са по-добри. Някои хора казват, че петака имал проблем с 5-тия цилиндър. Други пък, че 16VT 380 коня вървяло повече от 20VT 400 коня. Да гледаме сайтове с измислени характеристики няма смисъл, по-добре да коментираме само от личен опит или познат. Всяка информация е добре дошла, след време ще скачам в една от двете бегачки и искам да знам в коя ще е точно. Сгрешен раздел. Преместена.Модераторски екип на fiat-bg.org
            След време скочи в това Купе което е по гледано, без значение от двигателя и другите глупости които може да прочетеш от олигофрени.Ники и Ици са ти написали основните неща, но все пак обърни внимание на казаното от Мечо Пух Леко с изказванията! Запази добрия тон!В.Райчинов

            Коментар


              #7
              А колко е голяма разликата във вървенето между двете, ако кажем, че са в еднакво състояние и са чипнати? Ако не се лъжа на 16VT му дават 230 коня с ~360 Nm, а 20VT 260 коня с 370 Nm.
              Никоя друга кола не може да ти направи такъв кеф, какъвто прави италианската!

              Коментар


                #8
                Стоково едната е 190 , другата 220......чипването е отделно.....
                Alfa 156 2.0 TS
                Alfa 156 20VTurbo
                Fiat Coupe 2.0 20VTurbo
                Locost TF1 3.0V6

                Коментар


                  #9
                  Сток е ясно кое върви повече, при засилване всичко опира до финанси. И 2-та мотора си имат +/-, но за мен лично 16VT-то предлага по-добрия баланс между вложени средства/резултати. Ици ти е написал основните неща за мотора, при 16VT купе конверсията към 4х4 е доста по-безпроблемна и като цяло се намират доста по-лесно части.
                  ex - Broom Yellow Fiat Coupe 1.8 -> 2.0 16VT
                  Speed Red Fiat Coupe 2.0 16VT R.I.P
                  Jet Black E46 M3

                  Коментар


                    #10
                    20 V плюсове:- Възможността за строукване до 2,5 - БМВ-тата от 2,5 мотори с искови бутала и стандартни биели при 1 бар правят над 400 коне - при нас има такива 3 броя! Дет са вика кубика си е кубик! На всичко отгоре и разпределителните валове от 2,4 20 V спестяват доста пара за спортни валове при 16 Vт.- 20 V-то е много по-демаражен мотор при еднакви условия - например атмосмерен, с турбо / еднакви турбини, буст и кадърен ремап/ 20 V тръгва от по- ниски обороти, което кефи повече- макар и малко тъпо, ама все пак, звука на изцепен 5 цилиндров мотор е несравним - в сток вариант, при турбо версиите, при 20 V и всмукателния и изпускателния колектор са доста по добри- Тук не съм сигурен, но съм чел през преводачката на чичо гугъл, че пропускливостта на 20 V ВИС главата е по-добра от на 16 VТ- Металната гарнитура при 20 V си се предлага, като стандарт, при 16 V е екзотичен скъпичък ъпгрейдминуси :-по тежък- по трудно се обслужва /мястото в коша особено откъм ангренажа е кът/Баси, не очаквах да се получи това, ама такива са усещанията ми...
                    ТУНИНГА СТРУВА ПАРА! ДРУГОТО Е ..... МУНИНГ

                    Коментар


                      #11
                      RASTIL написа:
                      20 V плюсове:- Възможността за строукване до 2,5 - БМВ-тата от 2,5 мотори с искови бутала и стандартни биели при 1 бар правят над 400 коне - при нас има такива 3 броя! Дет са вика кубика си е кубик! На всичко отгоре и разпределителните валове от 2,4 20 V спестяват доста пара за спортни валове при 16 Vт.
                      Ако не се лъжа, турбо петака има най "големите" валове от серията, тия от абарта не са с повече отваряне.......
                      Alfa 156 2.0 TS
                      Alfa 156 20VTurbo
                      Fiat Coupe 2.0 20VTurbo
                      Locost TF1 3.0V6

                      Коментар


                        #12
                        Тцък! Мерихме тука от 2,4 Капа, 2,0 Мареа и 20vt ,Нa 2,4 валовете бяха и по лифт и по градуси най-големи....И отидоха на мареата ми
                        ТУНИНГА СТРУВА ПАРА! ДРУГОТО Е ..... МУНИНГ

                        Коментар


                          #13
                          Че за 16VT-то има доста по-голям избор от сток атмосферни валове, които може да се сложат.
                          ex - Broom Yellow Fiat Coupe 1.8 -> 2.0 16VT
                          Speed Red Fiat Coupe 2.0 16VT R.I.P
                          Jet Black E46 M3

                          Коментар


                            #14
                            Най-накрая една интересна тема, следим с интерес
                            GTV 01', GTV 99', Spider 98'

                            ex: 145QV 97'

                            Коментар


                              #15
                              с известна тъга, от днес на 100% мога да потвърдя, че за съжаление сток еку-то на 2.0 16вт мотора е добро само до към 550-тина коня , за повече трябва да се даде някоя и друга хилядарка за афтърмаркет еку
                              sigpic
                              Fiat Tipo HF Integrale powered by ICIDesign
                              475HP 11,5/1,9/191
                              YouTube

                              Коментар

                              Working...
                              X