Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Зимата наближава ... въпрос за отоплението на къща

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #76
    Нямам идея защо мислиш така. Вече два сезона съм на слънчоглед и засега всичко е нормално.

    Коментар


      #77
      Просто съм изкарал над 30 зими в Габрово, родителите ми живеят там и някак от опит знаем, че не си заслужава да се купуват слънчогледови пелети. Да по-евтини са, но излиза по-скъпо когато навън стане -20. За Гърция и Кипър са добре, но там може да се топлиш и с обикновен, неинверторен климатик .
      Fiat Croma 1.9 JTD '06 150hp
      Ex. Fiat Bravo SX 1.4 12v '97

      Коментар


        #78
        Не съм съгласен. Калоричността на дървесните и слънчогледовите пелети е еднаква. Разлика има в количестово пепел и на колко време се чисти котела.

        Като стане навън -20 какво? Котела си има диапазон на работа, на -20 няма да можеш да подгрееш водата до 70 градуса ли? Ако на -20 и вода 70 градуса не ти стопли, проблема е в инсталация и радиатори, оразмеряване, изолация, прозорци и такива неща.

        Ако котела ти е вкъщи може да кажеш, че дървесни е силно за предпочитане, заради пепелта. Все пак едно е да чистиш веднъж дневно пепел, друго е веднъж седмично. При мен котела е в котелно извън къщата и това не ми е проблем. Е, ако дървесните бяха на цената да слънчогледа разбира се бих взел дървесни, за да чистя по-малко и по-рядко. Но в момента слънчогледовите за на 330-340лв, дървесните на 460-480лв (има и на 580лв). При еднакъв разход предпочитам слънчоглед. Ама няма.

        Коментар


          #79
          Не е вярно,че калоричността на дървесните и слънчогледови пелети е еднаква.Заради това и пелетите от слънчоглед не могат да покрият изискванията за клас А1(ниска калоричност,отделят много пепел).Най-добрите пелети са от бял бор,защото при тях няма значение дали е премахната кората.Докато при всички останали това е от съществено значение.
          1.Безплатният секс развращава,платеният-озлобява.

          Коментар


            #80
            Не съм съгласен. Калоричността на дървесните и слънчогледовите пелети е еднаква. Разлика има в количестово пепел и на колко време се чисти котела.

            Като стане навън -20 какво? Котела си има диапазон на работа, на -20 няма да можеш да подгрееш водата до 70 градуса ли? Ако на -20 и вода 70 градуса не ти стопли, проблема е в инсталация и радиатори, оразмеряване, изолация, прозорци и такива неща.

            Ако котела ти е вкъщи може да кажеш, че дървесни е силно за предпочитане, заради пепелта. Все пак едно е да чистиш веднъж дневно пепел, друго е веднъж седмично. При мен котела е в котелно извън къщата и това не ми е проблем. Е, ако дървесните бяха на цената да слънчогледа разбира се бих взел дървесни, за да чистя по-малко и по-рядко. Но в момента слънчогледовите за на 330-340лв, дървесните на 460-480лв (има и на 580лв). При еднакъв разход предпочитам слънчоглед. Ама няма.
            Смея да твърдя, че разхода не е еднакъв и това много усезаемо се вижда когато навън е по-студено. Тогава цената за ден може би се изравнява, остава само хамалогията от чистене и носене. Във Варна зимата не е толкова люта, може би затова си доволен от слънчогледа
            Fiat Croma 1.9 JTD '06 150hp
            Ex. Fiat Bravo SX 1.4 12v '97

            Коментар


              #81
              Отваряш примерно тук и виждаш калоричността.

              http://twinspellets.com/%D0%B2%D0%B8...0%D0%BD%D0%B0/

              Давам този сайт, защото видовете пелети са наредени и лесно се вижда кое колко. Цифрите са сходни и по другите сайтове.

              Класа пелети няма общо с калоричността им, а само и единствено с пепелта която отделят. Видимо тук:

              https://greenecotherm.eu/en/article/...categoria.html

              Най-добрите пелети са в посока 700лв/тон. Не съм ги и гледал от какво са.

              Коментар


                #82
                И аз съм се отоплявал на слънчоглед или както му викам аз - "люспа". Отоплявал съм се и на Клас 1 борови. Няма особено голяма фрапантна разлика, освен в чистенето. Иначе на месец ми излиза почти 1 чувал и половина повече със слънчогледа. Това смея да го твърдя защото пълня бункера до горе и го меря в чувалчета, но пък цената компенсира. Също така има доста повече прах в бункера от слънчогледа и трябва да се чисти и там.

                Коментар

                Working...
                X