Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Зимата наближава ... въпрос за отоплението на къща

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #31
    seninkn написа:
    Банята и тоалетната са точно в средата на жилището, нямат външни стени и за това, при нужда има възможност за привързване на радиатор в нея, но е достатъчно топла и без него
    Ти жена си пита ли я за банята??? Каза ли й, че няма да има радиатор???
    Fiat Punto 1.1-Синята птица
    Lancia Libra SW 2.4-JTD-Самолета! RIP - продава се на части...
    Lancia Libra SW 1,9-JTD 115 hp

    Коментар


      #32
      seninkn написа:
      по предварително запитване към братовчед ми имаме съгласие да пуснем два кумина един от него и съществуващият
      Това не го разбрах... Ще пускаш паралелно два комина по 12/12 см.??? Не си го причинявай...
      Fiat Punto 1.1-Синята птица
      Lancia Libra SW 2.4-JTD-Самолета! RIP - продава се на части...
      Lancia Libra SW 1,9-JTD 115 hp

      Коментар


        #33
        Не е идеално решение, но е някакво, работещо на поне две места, като на едното е със котел Бош, показан на втора страница!Затова се спрях на котел със висока температура на отработените газове - топлото ще гони димът нагоре!
        ...хладилник, карам хладилник...

        Коментар


          #34
          donnna написа:
          seninkn написа:
          Банята и тоалетната са точно в средата на жилището, нямат външни стени и за това, при нужда има възможност за привързване на радиатор в нея, но е достатъчно топла и без него
          Ти жена си пита ли я за банята??? Каза ли й, че няма да има радиатор???
          FIAT BRAVA 1.4 12V А/С, с чийто собственик можете да се свържете на 089 9225580
          FIAT CROMA 2.4 Mjet - proprio miracolo

          Коментар


            #35
            уф фрий съм така че няма думата! Като зависне чехъл над мен тога ще го мисля...
            ...хладилник, карам хладилник...

            Коментар


              #36
              Отсега мисли . Невероятен кеф е да се къпеш в топла баня ( дори и ерген да си ) .
              FIAT BRAVA 1.4 12V А/С, с чийто собственик можете да се свържете на 089 9225580
              FIAT CROMA 2.4 Mjet - proprio miracolo

              Коментар


                #37
                Мдам кеф е да е топла банята, особенно зимата, няма толко пара след душ и огледалото не се изпотява, няма нужда и от особенно силна вентилация и проветрение, което е и големия плюс, ако все пак не я отопляваш силно ти препоръчвам след ползване на бяната задължително оставяне на вратата отворена и хубаво проветрение, на вентилатора не разчитай, почти не върши работа, защото ако не проветряваш добре очаквай в дългосрочен план мухъл, плесен и всякаква флора по стени и тавани
                punto HGT

                Коментар


                  #38
                  При мен котлето е някакво руско на поне 15г. От началото се монтира на малък комин на двуетажна къща и въобще не гореше, също така пушеше страшно много и в мазето нямаше влизане. Изхода на котлето е за по голям комин и затова най вероятно по изхода за комина можеш да се ориентираш кое ще ти свърши работа. На две камини на различни комини съм опитвал да връзвам два паралелно и става по зле от колкото с един.

                  Коментар


                    #39
                    Колеги, повдигам темата, понеже зимата наближава.

                    Та тея дни ще ми монтират на котела пелетна горелка...някаква всеядна (т.е. и слънчогледови пелети без проблем). Но понеже съм новобранец, да пообсъдим марки, цени, мерки и теглилки на пелети?

                    Коментар


                      #40
                      Незнам на пелети но май не евтино
                      ако се топли повече стани.
                      КЛЮЧАРА е тук – https://goo.gl/maps/GvEGbSeq7nk
                      Пунто http://www.punto.mysteria.cz/puntoMk1/schema7.htm
                      http://www.autoinfo24.ru/rukovodstva.../inomarki/fiat

                      Коментар


                        #41
                        Много важно е котела да е многоходов иначе рискуваш да си дадеш парите на вятъра . Лично аз изхвърлих стария
                        котел и си взех камина 24kW българска на Голдън Файър и съм супер доволен - 180 кв. с две чувалчета пелети на 24 часа
                        и температура 24 градуса навсякъде в най-големите студове . Лошото на тези камини е че са супер капризни на гориво ,
                        но за сметка на това с доста прецизна електроника и много прилична цена . Успех
                        koce73 , Fiat Marea Weekend 1.6 16V 1997 специално пригодена за тежък терен , отскоро и Subaru Forester 2.0 2005 за още по-тежък терен 0895747442

                        Коментар


                          #42
                          Котела е пиролизен Viesmann нямам идея колко ходов е и дали изобщо е . Грейко 20KW горелка ще му слагам, с идеята за слънчогледови пелети. От една страна се хващам за главата като почна да чета мнения за разни производители на пелети, от друга той пазара е поразпределен и освен ако няколко човека не направят комбина да си докарат отнякъде, избора в конкретен град (в случая Варна) не е чак толкова голям. Но тази година ще е набутвация, знам, позакъснял съм, догодина до края на месец май трябва да съм взел пелетите.

                          Коментар


                            #43
                            И за какво са ти слънчогледови пелети? Аз изкарвам зимата с около 3.5 тона качествени дървесни пелети, които ми излизат макс 1600 лв защото все ги вземам на дребно. Един познат гори само слънчогледови, излизат му около 1200 лв и си мисли, че е на далавера, но гори 10 тона на сезон.
                            Котлето ми е Прити, а горелката самоделка и е без електричество и електроника (не завися от енегрото). Ако се наложи, мога да горя и дърва, но ще ми трябват поне 20 кубика. Сега работя по изолацията на къщата, защото доста от топлината се губи през стените - нямам външна изолация.
                            Велосипед да, но ролкови кънки - не! Балканчето е без акумулатор, симсонката е без гуми. Я, падна ми се и фиатче 126! Вече съм с фиат и напреднал шофьор, та чак съм станал маниак, а сега и фанатик!

                            Коментар


                              #44
                              Ако 10 тона му излизат 1200лв дай да видим отде ги пазари. За 1200лв може да е взимал, да речем, максимум 5т на миналогодишни цени.

                              Според монтажника и моя котел ще може да си се ползва на дърва при нужда. За като спре тока ще паля камината вътре, тя с въздуховоди топли половината къща.

                              Коментар


                                #45
                                Взима си 10 тона слънчогледови обелки, в близкия цех за пелети му ги преработват на пелети и му вземат само за разходите, защото собственика му е познат, та му излизат дори по-евтино.
                                Велосипед да, но ролкови кънки - не! Балканчето е без акумулатор, симсонката е без гуми. Я, падна ми се и фиатче 126! Вече съм с фиат и напреднал шофьор, та чак съм станал маниак, а сега и фанатик!

                                Коментар

                                Working...
                                X