Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Зимата наближава ... въпрос за отоплението на къща

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #61
    Обшо взето напролет ще се прави равносметката
    koce73 , Fiat Marea Weekend 1.6 16V 1997 специално пригодена за тежък терен , отскоро и Subaru Forester 2.0 2005 за още по-тежък терен 0895747442

    Коментар


      #62
      Е то и на едното и на другото процентите за лабораторни условия важат. Даже двойна да е грешката, това пак са 5 години за изплащане.
      Баща ми си купи пелетна горелка от Варна. Цена- около 1400-1500 лева. Котела беше за твърдо гориво, само смени горелката. И горелката гори всякакви пелети. Ползва я вече няколко зими и е доволен. Ако Те интересува- ще питам каква марка е горелката и от коя фирма е купена.

      пс- Родителите ми живеят в Балчик и няма разлика с климата във Варна.
      Последна редакция от dobrujanetza; 14.08.2019, 15:46.
      Fiat Marea Weekend 1.9 jtd 110 SX- еmzo power

      Коментар


        #63
        Благодаря ти, аз съм избрал вече каква, макар и по-скъпа.

        Коментар


          #64
          Благодаря ти, аз съм избрал вече каква, макар и по-скъпа.
          ОК, въпроса е да върши работа.
          Fiat Marea Weekend 1.9 jtd 110 SX- еmzo power

          Коментар


            #65
            Ако е направен като хората монтажа на хубав котел, който не е предназначен за пелети е достатъчно задоволително КПД-то, ако е с много ребра може да се наредят огнеопорни тухли отзат, абе общо взето може да се направи много близко КПД-то до котел предназначен само за пелети. Доста хора правят така и има утвърдени методи на преработка. Бонусът тук е, ако имаш пари да вземеш резервна вратичка и ако искаш да гориш дърва, сваляш вратичката от пантите, слагаш другата и си готов.

            Коментар


              #66
              Аз питах монтажника, според него на този котел при монтирана долу горелката няма нужда да се сваля, за да се горят дърва. Сега, какво е имал предвид, например да не се вкарва в пиролиза, а просто да си гори огъня в горната камера ли, не знам. Ще питам. Но ми каза, че не е проблем.

              Честно казано не съм задълбавал, защото не ми се слугува много много на дърва и си оставям просто вратичка в случай, че се олеят с цените на пелетите или пък посред зима свършат запасите. Ей тъй, за зор заман. Но ще доразпитам.

              Коментар


                #67
                Тъй...що е стършел свършил, дето имаше една рубрика.

                Първо, сложиха пелетната горелка. Поне от пробата съм доволен, стопля си, имам един стаен термостат от нея я ръководя. Имам си прахосмукачка за камини, чистя за секунди котела. Блага работа.

                Ядовете. Имало е явно замръз и ми се наложи да сменям един радиатор и да се подмени една спукана тръба. Имах и четири радиатора, които не бяха с термоглави, а с кранчета. Викам си - ай да ги сменя. Обаче оттам започнаха големите ядове, сглобяват, протича, айде пак...според майсторите сложените тръби са некачествени, с времето повърхността им се наронва и те слагат фитинга, стягат с клещите, ама отдолу като се наронва...Сменят с нова тръба, но рано или късно опира до стара или тръба или фитинг и айде пак. Общо взето малко да се поразбута сглобка нещо да се смени и айде, теква. На единия кран седя една седмица сухо, вчера - локва. Пишман станах дето реших да ги сменям тези кранове, досега да съм забравил.

                Днес ми докараха и пелетите, 5.25т слънчоглед 25кг торби по 6.50лв торбата, т.е. 260лв/тон. Транспорта отделно.

                Чакам майсторите да дойдат тези да прогонят течовете, а тях не им се идва, че не е блага хапка това ама какво да се прави. Лошото е, че и да прогонят, аз откъде да знам че ей сега няма да шурне от другаде? Пък то навсякъде паркет...как съм му вдигнал мерника на тоя паркет...

                Коментар


                  #68
                  Най мразя да се занимавам с ВиК, все някъде ще прокапи, не е като тока и да не го доогледаш няма да капне, разбира се трябва и там да се работи внимателно, но "досега не ми е капал". Ръководя се от принципа "не пипай нещо което работи!".
                  FIAT Brava S 1,4 12 V 97 г. - бивша. Не карай по-бързо отколкото твоя ангел хранител може да лети!
                  Ако нещо стане както трябва, то е станала голяма грешка. Закон на Мърфи.

                  Коментар


                    #69
                    Тъй...що е стършел свършил, дето имаше една рубрика.

                    Първо, сложиха пелетната горелка. Поне от пробата съм доволен, стопля си, имам един стаен термостат от нея я ръководя. Имам си прахосмукачка за камини, чистя за секунди котела. Блага работа.

                    Ядовете. Имало е явно замръз и ми се наложи да сменям един радиатор и да се подмени една спукана тръба. Имах и четири радиатора, които не бяха с термоглави, а с кранчета. Викам си - ай да ги сменя. Обаче оттам започнаха големите ядове, сглобяват, протича, айде пак...според майсторите сложените тръби са некачествени, с времето повърхността им се наронва и те слагат фитинга, стягат с клещите, ама отдолу като се наронва...Сменят с нова тръба, но рано или късно опира до стара или тръба или фитинг и айде пак. Общо взето малко да се поразбута сглобка нещо да се смени и айде, теква. На единия кран седя една седмица сухо, вчера - локва. Пишман станах дето реших да ги сменям тези кранове, досега да съм забравил.

                    Днес ми докараха и пелетите, 5.25т слънчоглед 25кг торби по 6.50лв торбата, т.е. 260лв/тон. Транспорта отделно.

                    Чакам майсторите да дойдат тези да прогонят течовете, а тях не им се идва, че не е блага хапка това ама какво да се прави. Лошото е, че и да прогонят, аз откъде да знам че ей сега няма да шурне от другаде? Пък то навсякъде паркет...как съм му вдигнал мерника на тоя паркет...
                    Какви са тръбите?
                    Fiat Marea 1.8 16v HLX
                    Hyundai Terracan 2.9 CRDI

                    Коментар


                      #70
                      Не им разбирам, бели с алуминий вътре. На някои това бялото отвън е напукано. Не оронено...на чертички, едва едва се виждат. Според майсторите са китайски, но то преди десет години такива имало.

                      Е не пипай каквото работи ама...аз де да знам, че ще прокапе. Майстора ми вика да не сменям кранчетата, но аз го разбрах в смисъл 'спести си парите'. Той имал предвид да не разбутваме да не протече (ми каза после). Обаче примерно радиатора в стаята на детето - с кран. Ами искам да и наглася температурата и да не бара. В кухнята също с кран. Обаче аз искам и там да мога да регулирам. И те така, викам си тъй и тъй съм се хванал, дай навсякъде с термоглави. И стана белята.
                      Последна редакция от ls1; 28.09.2019, 01:06.

                      Коментар


                        #71
                        Не им разбирам, бели с алуминий вътре. На някои това бялото отвън е напукано. Не оронено...на чертички, едва едва се виждат. Според майсторите са китайски, но то преди десет години такива имало.

                        Е не пипай каквото работи ама...аз де да знам, че ще прокапе. Майстора ми вика да не сменям кранчетата, но аз го разбрах в смисъл 'спести си парите'. Той имал предвид да не разбутваме да не протече (ми каза после). Обаче примерно радиатора в стаята на детето - с кран. Ами искам да и наглася температурата и да не бара. В кухнята също с кран. Обаче аз искам и там да мога да регулирам. И те така, викам си тъй и тъй съм се хванал, дай навсякъде с термоглави. И стана белята.
                        Нацепени ли са няма оправия,стари,прегрявани някога евентуално,чертички,но като ги огънеш нанякъде се цепи,или сменяш всичките или не пипаш и се молиш да не протече кога те няма у вас,но щом са нацепени са постоянен източник на проблеми.
                        По принцип с качествени фитинги може да се задържи положението,но пак е полувинчата история.
                        Fiat Marea 1.8 16v HLX
                        Hyundai Terracan 2.9 CRDI

                        Коментар


                          #72
                          Плипропиленови за температура са перфектни за целта.
                          Предпочитам да бъда смешен в очите на глупаците, отколкото сам да бъда глупак.

                          Коментар


                            #73
                            Плипропиленови за температура са перфектни за целта.
                            Момчета имайте предвид, че точно тези тръби ги ядат...плъховете.
                            Пиша го от личен и горчив опит, имам и снимки от "приключението", завършило с подобаващо наводнение в мой ущърб.
                            A17DTС/S
                            Когато губим, не знаем какво печелим, а когато печелим, не знаем какво губим !

                            Коментар


                              #74
                              Вдигам стара тема от праха, но...трябва ми мнение за слънчогледови пелети Керпи.

                              Шашава година, никъде няма пелети.

                              Коментар


                                #75
                                Вдигам стара тема от праха, но...трябва ми мнение за слънчогледови пелети Керпи.

                                Шашава година, никъде няма пелети.
                                Ако мислиш да се отопляваш сериозно с пелети бягай далеч от слънчоглед, слама и всякакви подобни щуротии. Ако ще палиш два пъти в годината може.
                                Fiat Croma 1.9 JTD '06 150hp
                                Ex. Fiat Bravo SX 1.4 12v '97

                                Коментар

                                Working...
                                X