Страница 2 от 8 ПърваПърва 1234 ... ПоследнаПоследна
Резултати 11 до 20 от 72

Тема: Зимата наближава ... въпрос за отоплението на къща

Фиат идол Аватарът на donnna
    Регистр. на
    12.07.2006
    Цитат Xaus написа:
    За да няма нагар съответно катран е хубаво помпата да завъртя на мин. 45 С , при котел с малка водна риза загрятата вода е много малко и в момента в който завърти помпата котела се охлажда и съответно кондензира и образува катран..
    Помпата спира при 60 градуса за да няма катран.
    Fiat Punto 1.1-Синята птица
    Lancia Libra SW 2.4-JTD-Самолета! RIP - продава се на части...
    Lancia Libra SW 1,9-JTD 115 hp

Фиат идол Аватарът на nikolovvd
    Регистр. на
    02.04.2007
    Ето сравнителна графика на отопление на къща и апартамент.Миналата година на 01 Август се изнесох от къщата и се нанесох в апартамента.Параметри на къщата:площ - 115 кв.м. с височина на тавана 3м.отопление - 24 kW котел на въглища поддържана температура 22-24 градусаизолация - вътрешна от минерална вата.Параметри на апартамента:площ - 144 кв.м. на два етажа (мезонет) с височина на тавана 2.60м.отопление - 2 климатика и 2 конвектора и поддържана температура 22-24 градусаизолация - външна 8 см.Разходите за ток в апартамента са с 600 лв. повече, но не се плащат 1000+ лв. за въглища, т.е. 400-500 лв. ми е икономията. Вече няма пепел, смрад, пушилка и прочие гадости.
    Прикачени файлове Прикачени файлове
    Няма начин да няма начин!

Фиат идол Аватарът на tyson
    Регистр. на
    14.06.2007
    Благодаря Xaus.
    "Тревата расте, птичките летят, вълните галят пясъка. Аз пребивам хора."

ЕХ Fiat Bravo 1.9 JTD Abarth tuning, chip tunning VRPerfomance, 10.1999
    Lancia Lybra 2.4 JTD, 140HP++, 2002, ASR,ABS,8 air,BOSE

Цитат donnna написа:
    Цитат Xaus написа:
    За да няма нагар съответно катран е хубаво помпата да завъртя на мин. 45 С , при котел с малка водна риза загрятата вода е много малко и в момента в който завърти помпата котела се охлажда и съответно кондензира и образува катран..
    Някой от вас пишещите пробвал ли е или ,, една жена речИ тъй ’’ ?Аз лично го изпитах на собствен гръб . Сменях температурни режими на помпата , но нищо . Накрая си подредих едни шамотни тухли в камерата на печката и се кротнах.
    FIAT BRAVA 1.4 12V А/С, с чийто собственик можете да се свържете на 089 9225580
    FIAT CROMA 2.4 Mjet - proprio miracolo

Фиат идол Аватарът на donnna
    Регистр. на
    12.07.2006
    Цитат Румен_Хинчев написа:
    Цитат donnna написа:
    Цитат Xaus написа:
    Някой от вас пишещите пробвал ли е или ,, една жена речИ тъй ’’ ?Аз лично го изпитах на собствен гръб . Сменях температурни режими на помпата , но нищо . Накрая си подредих едни шамотни тухли в камерата на печката и се кротнах.
    Румене, мързи ме да пиша в момента на тема комини, катрани, водни ризи и температури... изпитал съм го на собствен гръб, не е една жена рьечи тъй....
    Fiat Punto 1.1-Синята птица
    Lancia Libra SW 2.4-JTD-Самолета! RIP - продава се на части...
    Lancia Libra SW 1,9-JTD 115 hp

Фиат фанатик
    Регистр. на
    13.09.2005
    Относно катраните хората са го измислили.Не е нужно да се открива топлата вода
    Прикачени изображения Прикачени изображения Кликнете върху картинката за по-голям размер. 

Име:	__509.gif
Преглеждания:	1045
Размер:	112,0 KB
ID:	97312  

Фиат фанатик Аватарът на Xaus
    Регистр. на
    20.02.2009
    Къде да го тура тоя вентил?
    Fiat Bravo 1.6multijet 105cv. Renault Laguna III 2.0dCI Automatic
    Бившите :D Ford C-MAX 2.0 TDCI 136cv , Mercedes A170 CDI Automatic , Opel Vectra C 1.9 CDTI 150hp Automatic , Renault Scenic 1.9dCI , Megan grandtour 1.9dCI , Fiat Punto 1.9jtd , Alfa 145 boxer - Renault 5

Фиат фанатик Аватарът на seninkn
    Регистр. на
    29.01.2009
    Цитат donnna написа:
    Цитат donnna написа:
    Цитат Xaus написа:
    Румене, мързи ме да пиша в момента на тема комини, катрани, водни ризи и температури... изпитал съм го на собствен гръб, не е една жена рьечи тъй....
    Колега, съжалявам че те мързи да пишеш за кумините, при мен това е съществен проблем, кондезат също, но със него ще се боря, като реша проблемът със куминът!Забележка, разводнявате темата със тези сметки кои колко плаща за отопление на сезон, темата е със техническа насоченост!За мен съм решил, че за моментът ми е изгодно да ползвам въглища и дърва, когато порасна финансово, може да мина на пелети, като знам че двете с почти равностойни в ценово отношение, за момента първоначалната цена на котел със горелка ми идва висока, за парите за горелката ще изкарам сезона на въглища, при услови че трябва да сменям тръби радиатори и котле, предпочитам един сезон да горя въглища и като събера парички от другия да сложа горелка, само на една заплата не става!
    ...хладилник, карам хладилник...

Колега seninkn , позиционирай си помпата да върти след 40 градуса , нареди си шамотни тухли , така че да не позволяваш на огънят да докосва металните повърхности и катран няма да имаш.Комините за нищо не са виновни. Вярвайте на човек , който 8 години се е мъчил и си реши проблема след 2 часа работа и 40 лева разходи.
    FIAT BRAVA 1.4 12V А/С, с чийто собственик можете да се свържете на 089 9225580
    FIAT CROMA 2.4 Mjet - proprio miracolo

Фиат фанатик Аватарът на Xaus
    Регистр. на
    20.02.2009
    Колега seninkn , позиционирай си помпата да върти след 40 градуса , нареди си шамотни тухли , така че да не позволяваш на огънят да докосва металните повърхности и катран няма да имаш.Комините за нищо не са виновни. Вярвайте на човек , който 8 години се е мъчил и си реши проблема след 2 часа работа и 40 лева разходи.
    На такъв тип котел къде да ги тура шамотните плочи?
    Прикачени изображения Прикачени изображения Кликнете върху картинката за по-голям размер. 

Име:	__bosch__202.jpg
Преглеждания:	970
Размер:	37,2 KB
ID:	97313  
    Fiat Bravo 1.6multijet 105cv. Renault Laguna III 2.0dCI Automatic
    Бившите :D Ford C-MAX 2.0 TDCI 136cv , Mercedes A170 CDI Automatic , Opel Vectra C 1.9 CDTI 150hp Automatic , Renault Scenic 1.9dCI , Megan grandtour 1.9dCI , Fiat Punto 1.9jtd , Alfa 145 boxer - Renault 5

Страница 2 от 8 ПърваПърва 1234 ... ПоследнаПоследна

Тема: Зимата наближава ... въпрос за отоплението на къща

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента 1 потребители разглеждат тази тема. (0 членове и 1 гости)

Правила за писане на мнения

• Не можете да създавате нови теми
  • Не можете да пишете отговори
  • Можете да прикачвате файлове
  • Не можете да редактирате мненията си
  •