Страница 5 от 7 ПърваПърва ... 34567 ПоследнаПоследна
Резултати 41 до 50 от 66

Тема: Зимата наближава ... въпрос за отоплението на къща

Фиат фанатик Аватарът на Константинов
    Регистр. на
    06.02.2014
    Много важно е котела да е многоходов иначе рискуваш да си дадеш парите на вятъра . Лично аз изхвърлих стария
    котел и си взех камина 24kW българска на Голдън Файър и съм супер доволен - 180 кв. с две чувалчета пелети на 24 часа
    и температура 24 градуса навсякъде в най-големите студове . Лошото на тези камини е че са супер капризни на гориво ,
    но за сметка на това с доста прецизна електроника и много прилична цена . Успех
    koce73 , Fiat Marea Weekend 1.6 16V 1997 специално пригодена за тежък терен , отскоро и Subaru Forester 2.0 2005 за още по-тежък терен 0895747442

Фиат идол
    Регистр. на
    09.11.2006
    Котела е пиролизен Viesmann нямам идея колко ходов е и дали изобщо е . Грейко 20KW горелка ще му слагам, с идеята за слънчогледови пелети. От една страна се хващам за главата като почна да чета мнения за разни производители на пелети, от друга той пазара е поразпределен и освен ако няколко човека не направят комбина да си докарат отнякъде, избора в конкретен град (в случая Варна) не е чак толкова голям. Но тази година ще е набутвация, знам, позакъснял съм, догодина до края на месец май трябва да съм взел пелетите.

Фиат фанатик
    Регистр. на
    15.11.2013
    И за какво са ти слънчогледови пелети? Аз изкарвам зимата с около 3.5 тона качествени дървесни пелети, които ми излизат макс 1600 лв защото все ги вземам на дребно. Един познат гори само слънчогледови, излизат му около 1200 лв и си мисли, че е на далавера, но гори 10 тона на сезон.
    Котлето ми е Прити, а горелката самоделка и е без електричество и електроника (не завися от енегрото). Ако се наложи, мога да горя и дърва, но ще ми трябват поне 20 кубика. Сега работя по изолацията на къщата, защото доста от топлината се губи през стените - нямам външна изолация.
    Велосипед да, но ролкови кънки - не! Балканчето е без акумулатор, симсонката е без гуми. Я, падна ми се и фиатче 126! Вече съм с фиат и напреднал шофьор, та чак съм станал маниак, а сега и фанатик!

Фиат идол
    Регистр. на
    09.11.2006
    Ако 10 тона му излизат 1200лв дай да видим отде ги пазари. За 1200лв може да е взимал, да речем, максимум 5т на миналогодишни цени.

Според монтажника и моя котел ще може да си се ползва на дърва при нужда. За като спре тока ще паля камината вътре, тя с въздуховоди топли половината къща.

Фиат фанатик
    Регистр. на
    15.11.2013
    Взима си 10 тона слънчогледови обелки, в близкия цех за пелети му ги преработват на пелети и му вземат само за разходите, защото собственика му е познат, та му излизат дори по-евтино.
    Велосипед да, но ролкови кънки - не! Балканчето е без акумулатор, симсонката е без гуми. Я, падна ми се и фиатче 126! Вече съм с фиат и напреднал шофьор, та чак съм станал маниак, а сега и фанатик!

Фиат идол
    Регистр. на
    09.11.2006
    Е, това е съвсем друга ситуация. И все пак съотношението не е 3:1, няма как да сравняваш твоето и неговото. Доколкото аз разбрах разликата е по-скоро в повечето пепеляк от слънчогледовите.

Фиат идол Аватарът на donnna
    Регистр. на
    12.07.2006
    Цитат ls1 написа: Преглед на мнението

Според монтажника и моя котел ще може да си се ползва на дърва при нужда.
    Да бе, да... и един мармот завивал станиола на шоколада....
    Fiat Punto 1.1-Синята птица
    Lancia Libra SW 2.4-JTD-Самолета! RIP - продава се на части...
    Lancia Libra SW 1,9-JTD 115 hp

Ние отопляваме вече 2-ра година къща на 2 етажа по около 90 квадрата на етаж с българска горелка Greyko (с wifi модул). На година с изключване на горелката в интервала от 23:00 часа до 5:00, в по-топлите дни и в много студените дни без изклюване, но намаляване на термоглавите на радиаторите харчи около 4 тона хубави пелети. Пробвахме и слънчогледа. Също го гори, но там харчалъка е по-голям за сметка на ниската цена, но и чистенето е по-досадно, понеже се насъбира много боклук след изгарянето им и трябва да се чисти на 2 дена, ако не и всеки ден. Докато при хубавите пелети, изгарянето е много по-добро и там може да се чисти на седмица-две. По-това се познават хубавите пелети, ако след тях не остава почти нищо. Така че си има и плюсове и минуси на по-евтините пелети.
    Последна промяна от yeksuh : 14.08.2019 в 08:15

Фиат идол
    Регистр. на
    09.11.2006
    donnna защо не? Камерата за дърва отгоре си остава свободна, горелката ще я монтират на долната вратичка.

yeksuh Ще тръгнем от слънчогледови, пък ако е зор работата ще минем на дървесни. Да знам, че сме опитали. Тоя сезон ще е набутвацията, за другия вече ще знам кое как. Имам си прахосмукачка за камина, ако всичко е точно и няма някакви буци за стъргане смятам не би трябвало да е чак толкова зор. Има ли реално някакви ползи от тоя wifi модул, горе-долу колко струва?

С прахосмукачка става много бързо чистенето, така че няма да имаш проблеми. Има ползи от модула, реално може да виждаш през компютър/телефон през web базирана система текущ статус на горелката, да я пускаш/спираш, настройваш и т.н.

Страница 5 от 7 ПърваПърва ... 34567 ПоследнаПоследна

Тема: Зимата наближава ... въпрос за отоплението на къща

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента 1 потребители разглеждат тази тема. (0 членове и 1 гости)

Правила за писане на мнения

• Не можете да създавате нови теми
  • Не можете да пишете отговори
  • Можете да прикачвате файлове
  • Не можете да редактирате мненията си
  •