Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Мини авто предпазител с кабел

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #16
    По-големи глупости скоро не бях чел.И кво, автомобилните представители ги вземат тия предпазители от къде?!?Някой ги произвежда специално за тях, в малки количества? Сигурно също като маслата, дето навсякъде са по 15-20 лв литъра, а при тях са същите по 50-60.Абе...Аз карам кола от 25 години. Досега не съм имал проблем с предпазител, купен от магазин за авточасти или бензиностанция.Не ми се е палила кола, а предпазители са ми изгаряли доста (т.е. - изгарят си, когато трябва).И линкът, който посочих е именно към магазин за електронни компоненти, не към бензиностанция...

    Коментар


      #17
      Аз зададох въпрос от къде да си купя един вид продукт в България. Продукт, който се използва масово при монтаж на Car-Audio-System в други страни (не само в Европа). Има потребители, които са се сблъсквали с такива предпазители и може би знаят от къде мога да се сдобия с дадения продукт, но никой от тях не казва от къде го е закупил. Вместо това аз разбрах, че съм аматьор, глупак и че трябва да купувам предпазители само от морги. Благодаря, ще се оправя някак си.Приятна вечер.
      Aктуалният парадокс в България - повечето искат да живеят в по-уредена държава, но реват на умряло като им затвориш кранчето на сенчестата и полузаконна или незаконна дейност.

      Коментар


        #18
        Имортъле, поздрави за ентусиазма ти и дано да изкараш още десетилетия с късмета, който те следва.https://www.youtube.com/watch?v=U78gfVp0wfs
        A20DTH ЖТД ама не баш
        1NZ−FXE ; 182A8.000 Брава
        Х... 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

        Коментар


          #19
          Stefanaki написа:
          Тъй като съм твърдо решен да запазя ел.инсталация без да я наранявам, то аз ще се спра на следния вариант. Така ще си използвам оригиналния предпазител на позицията Original Sicherung.
          Това също има посока на включване. Ако не можеш да си го намериш го направи, но ще е малко хвърчащо. Две кабелни обувки запоени към две легла за предпазители....

          Коментар


            #20
            Stefanaki написа:
            Тъй като съм твърдо решен да запазя ел.инсталация без да я наранявам, то аз ще се спра на следния вариант. Така ще си използвам оригиналния предпазител на позицията Original Sicherung.
            Това е по приемливо колега,но слагай хубави предпазители.НЕ от бензиностанцията.....А към платката ти сложи не повече от 5А предпазител...
            FIAT BRADVA 1,6 с няколко вентила

            Коментар


              #21
              Immortal написа:
              По-големи глупости скоро не бях чел.И кво, автомобилните представители ги вземат тия предпазители от къде?!?Някой ги произвежда специално за тях, в малки количества? Сигурно също като маслата, дето навсякъде са по 15-20 лв литъра, а при тях са същите по 50-60.Абе...Аз карам кола от 25 години. Досега не съм имал проблем с предпазител, купен от магазин за авточасти или бензиностанция.Не ми се е палила кола, а предпазители са ми изгаряли доста (т.е. - изгарят си, когато трябва).И линкът, който посочих е именно към магазин за електронни компоненти, не към бензиностанция...
              Колега хубу си ми чукнал предупреждение,но на теб кой ще ти чукне едно?С цитата" по големи глупости не бях чувал"обиждаш човек който не е шофъор като теб и да е сменил за тия 25 години максимум 2-3-4-5 автомобила,а са ми минали хиляди автомобили през ръцете за 15 години.И когато пиша нещо тук в форума имам зад гърба си не само знания придобити в техникума а и стаж.За тия 15 години ако знаеш колко автомобили са минали през мен страдащи от прословутите калпави предпазители.Виждал съм цели снопове изгорели от калпав предпазител.Да има разлика между калпав от бензиностанцията и истински предпазител,но ти няма как да знаеш докато не се опариш.Е ама аз знам защото това ми е работата.Аз се занимавам с озвучаване и аларми и т.н. и контактувам с колеги от цяла България.И пак ще повторя.Тези видове преходни цокли за предпазители са за аматъори.Какво обидно има в това.Ние не ползваме такива работи и в БГ ги няма.Всеки ден минават през мен автомобили от Германия,Италия,Австрия,Украина,Русия и т.н.Такива предпазители не съм срещнал никъде за 15 години.Не се прави така когато монтираш нещо в автомобил.За това казах че са за аматъори които искат лесно и бързо да си запалят колата.Въпрос на късмет.Ти си късметлия но някой хора не са имали твоя късмет.Лично съм пробвал предпазител от бензиностанцията 10А как издържа 4 автомобилни крушки по 55 вата и не гори,а загрява и почва да топи гнездото.Пак ще се повторя както винаги.Автомобилите са си ваши правете каквото искате с тях.Хем не разбирате хем и се правите на велики и не взимате акъл.Съжалявам че оспамихме темата на колегата,за което се извинявам.
              FIAT BRADVA 1,6 с няколко вентила

              Коментар


                #22
                Stefanaki написа:
                Аз зададох въпрос от къде да си купя един вид продукт в България. Продукт, който се използва масово при монтаж на Car-Audio-System в други страни (не само в Европа). Има потребители, които са се сблъсквали с такива предпазители и може би знаят от къде мога да се сдобия с дадения продукт, но никой от тях не казва от къде го е закупил. Вместо това аз разбрах, че съм аматьор, глупак и че трябва да купувам предпазители само от морги. Благодаря, ще се оправя някак си.Приятна вечер.
                Колега опитах се да ти намеря такова нещо от колеги насам натам.Никой не е чувал за такова нещо.Просто не се използват никъде.Не се заблуждавай че се използват масово навън.Ще продължа да ти търся щом държиш на тоя вид снадка.П.С...колега никой не е чувал а тук там са виждали такова нещо много рядко.Мога да ти го поръчам и след 10на-15 дена ще е тук.Ако си съгласен пиши ми на лични.Или ми звънни:0898435974 галин.Около 3-4 долара за 5 бройки.Мисля.
                FIAT BRADVA 1,6 с няколко вентила

                Коментар


                  #23
                  Стана доста дълга тема, в крайна сметка гащите са си негови, като му се рикува, нека си прави самостоятелно творчество. Всички се опитваме да помогнем за добро, а понякога получаваме само упреци, коментара е излишен.
                  FIAT Brava S 1,4 12 V 97 г. - бивша. Не карай по-бързо отколкото твоя ангел хранител може да лети!
                  Ако нещо стане както трябва, то е станала голяма грешка. Закон на Мърфи.

                  Коментар


                    #24
                    galinchooo написа:
                    Колега хубу си ми чукнал предупреждение,но на теб кой ще ти чукне едно?С цитата" по големи глупости не бях чувал"обиждаш човек който не е шофъор като теб и да е сменил за тия 25 години максимум 2-3-4-5 автомобила,а са ми минали хиляди автомобили през ръцете за 15 години.
                    Не че съм длъжен да ти давам обяснения за предупреждението (за 7 дни е, между другото), но все пак:Сложих ти предупреждение, защото правиш квалификации, при това обидни, за хора, които не познаваш.Аз имам честта да познавам Стефанаки лично, дори съм бил негов преподавател. Знам го какво образование има (инженер по електроника), знам го и какво работи в чужбина и какво е работил в България.Бъди сигурен, че разбира МНОГО повече от теб точно в тази област.А с предположението, което си направил за МОЯ стаж с автомобилите само потвърждаваш горното. Правиш квалификации на хора, които не познаваш.(само личните ми автомобили са точно 11. Служебните - още толкова някъде. Даже в момента имам 2 лично мои автомобила, още 1 в семейството, и ползвам 2 служебни почти всеки ден).

                    Коментар


                      #25
                      Immortal написа:
                      Знам го какво образование има (инженер по електроника), знам го и какво работи в чужбина и какво е работил в България.Бъди сигурен, че разбира МНОГО повече от теб точно в тази област....
                      Ако това е така, то защо:
                      Stefanaki написа:
                      NikMar написа:
                      Идеята малко не ми е ясна за такива предпазители, за да си сигурен винаги трябва да го поставиш правилно, т.е. да знаеш къде е входа +12В и къде е изхода
                      Интересно твърдение. Може ли да се аргументираш?
                      Както ти каза, аз не познавам въпросния колега, но спрямо твоите твърдения в случая, то поста отива към заяждащ смисъл, а не както аз съм си помолил, че не разбира защо предпазителя трябва да има посока и търси мнение/отговор. Интересно...
                      A20DTH ЖТД ама не баш
                      1NZ−FXE ; 182A8.000 Брава
                      Х... 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

                      Коментар


                        #26
                        И аз да поспамя малко.......Качествени предпазители има по моргите!!!Тези дето са по магазините са Китайски.Разликата от оригиналните е,че на Китайските предпазители(абе бушони) са им по-тънки крачетата от тези на оригиналните.Като се сложи Китайски бушон в гнездото в резултат от лошия контакт между бушона и гнездото се получава нагряване дори и нормален ток да тече през бушона.В резултат на това се топи пластмасата на бушона и пластмасата на гнездото.След това е ясно какво става......... Ако някои държи утре мога да измеря с шублер крачетата на Китайски и на оригинален бушон.Ама това дето го написах от собствен опит го зная!
                        OVB X18XE1 седан+ГИ

                        Коментар


                          #27
                          Добре, че има морги...

                          Коментар


                            #28
                            кола

                            Колега не знам що се мъчиш толкова да търсиш някакви измислени предпазиели сложи си кабел към някои 12 В след палене за да не ги режеш сложи снадка на повечето модели към комплекта за фарове има бушони с букси и готовоили други подобни където ги има по магазините.https://www.proarm.info/userfiles/pr...roduct_628.jpg Сигурно още на поне няколко места има срязани кабелите и снадено по стандартния начин ама хаиде .
                            Прикачени файлове
                            КЛЮЧАРА е тук – https://goo.gl/maps/GvEGbSeq7nk
                            Пунто http://www.punto.mysteria.cz/puntoMk1/schema7.htm
                            http://www.autoinfo24.ru/rukovodstva.../inomarki/fiat

                            Коментар


                              #29
                              Re: кола

                              kluchar написа:
                              Колега не знам що се мъчиш толкова да търсиш някакви измислени предпазиели сложи си кабел към някои 12 В след палене за да не ги режеш сложи снадка на повечето модели към комплекта за фарове има бушони с букси и готовоили други подобни където ги има по магазините.https://www.proarm.info/userfiles/pr...roduct_628.jpg Сигурно още на поне няколко места има срязани кабелите и снадено по стандартния начин ама хаиде .
                              Този вид снадки също не го ползваме колега.Къса и наранява кабелите ако са по дебелички.Особено при монтаж на модул за светлините.Всичко се запоява за да няма загуби и стопявания на кабелите.А иначе тая платка която си постнал е хубава.Аз работя с Проарм и са им хубави модулите.
                              FIAT BRADVA 1,6 с няколко вентила

                              Коментар


                                #30
                                Re: кола

                                galinchooo написа:
                                Този вид снадки също не го ползваме колега.Къса и наранява кабелите ако са по дебелички.
                                Предполагам знаеш, че тези снадки си имат размер. Ако си избрал правилния размер спрямо сечението на кабела, то няма как да скъса кабела. Отново ако нещото не е китайско с размери правени на око. :D
                                A20DTH ЖТД ама не баш
                                1NZ−FXE ; 182A8.000 Брава
                                Х... 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

                                Коментар

                                Working...
                                X