Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Мини авто предпазител с кабел

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Мини авто предпазител с кабел

    От къде в България може да се купи такова
    Aктуалният парадокс в България - повечето искат да живеят в по-уредена държава, но реват на умряло като им затвориш кранчето на сенчестата и полузаконна или незаконна дейност.

    #2
    Купи си един нормален предпазител, но на който да му се вижда жичката и там хвани този кабел Ако ли не слагаш на едното краче кабела и си свиркаш Българска работа
    Fiat Marea 2.4 JTD+
    Fiat Marea 1.6 2000г. + ГИ
    Peugeot 406 2.0hdi - once upon a time
    Renault 19/1.7mi/ - crash

    Коментар


      #3
      Това побългаряване не искам да го правя, защото ще закача поне три такива в кутията с предпазители, която се намира в двигателния отсек.А може би някой е виждал някъде нещо такова:
      Aктуалният парадокс в България - повечето искат да живеят в по-уредена държава, но реват на умряло като им затвориш кранчето на сенчестата и полузаконна или незаконна дейност.

      Коментар


        #4
        Само ще те посъветвам да не използваш такива предпазители.Последния човек, който използва такъв вид "неизвестни" предпазители за малко да се подпали, защото тия не обичат да горят. А не е като да не ми звънна през нощта, защото колата му трябва на следващия ден, за да пътува на почивка. И с изричните ми мои съвети да не поставя такъв вид предпазител не послуша, ръгна го (имаше проблем) и взе, че колата умря безжизнено.Добре, че има по-големи "главни" предпазителя, че да изгоря те.Ако не ти е за някакви големи токове, то по-добре се хвани за проводника след предпазителя с една бърза връзка.
        A20DTH ЖТД ама не баш
        1NZ−FXE ; 182A8.000 Брава
        Х... 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

        Коментар


          #5
          BO написа:
          Ако не ти е за някакви големи токове, то по-добре се хвани за проводника след предпазителя с една бърза връзка.
          И как точно ще намери за кой кабел да се хване като всичко е на едно табло, а кабелите отзад са пакетирани в сноп?!?На мен предпазителят си ми изглежда съвсем читав. Тези ми изглеждат подобни:http://www.hit-electronics.com/i-osh...o-20a-8870.htm

          Коментар


            #6
            Идеята малко не ми е ясна за такива предпазители, за да си сигурен винаги трябва да го поставиш правилно, т.е. да знаеш къде е входа +12В и къде е изхода, другото което можеш да направиш да си купиш гнезда които се зацепват едно в друго и да си направиш блокче захранено от +12В и от там да си ползваш където ти трябва.https://vikiwat.com/product/21601/da...-12-24vdc.html
            FIAT Brava S 1,4 12 V 97 г. - бивша. Не карай по-бързо отколкото твоя ангел хранител може да лети!
            Ако нещо стане както трябва, то е станала голяма грешка. Закон на Мърфи.

            Коментар


              #7
              BO написа:
              Само ще те посъветвам да не използваш такива предпазители.Последния човек, който използва такъв вид "неизвестни" предпазители за малко да се подпали, защото тия не обичат да горят. А не е като да не ми звънна през нощта, защото колата му трябва на следващия ден, за да пътува на почивка. И с изричните ми мои съвети да не поставя такъв вид предпазител не послуша, ръгна го (имаше проблем) и взе, че колата умря безжизнено.Добре, че има по-големи "главни" предпазителя, че да изгоря те.Ако не ти е за някакви големи токове, то по-добре се хвани за проводника след предпазителя с една бърза връзка.
              FIAT BRADVA 1,6 с няколко вентила

              Коментар


                #8
                BO написа:
                Само ще те посъветвам да не използваш такива предпазители.
                Благодаря за съвета. В случая ще го използвам за вземане на сигнал към извод "+ само на контакт" при свързване на SmartDRL. Какво точно е свързвал твоя приятел? Този вид свързване е широко разпространен в Германия, като главно го използват при добавяне на аудио/видео системи в автомобилите. Тъй като не успях да намеря в България такъв вид предпазител, то ще закупя от немски магазин и ще го изпратя по куриер, за да се завърши монтажа.
                NikMar написа:
                Идеята малко не ми е ясна за такива предпазители, за да си сигурен винаги трябва да го поставиш правилно, т.е. да знаеш къде е входа +12В и къде е изхода
                Интересно твърдение. Може ли да се аргументираш?
                Aктуалният парадокс в България - повечето искат да живеят в по-уредена държава, но реват на умряло като им затвориш кранчето на сенчестата и полузаконна или незаконна дейност.

                Коментар


                  #9
                  Ясна е историята.Не знам този Смарт ДРЛ колко е смарт, но повечето хубави системи се пускат сами от самото напрежение. Демек се връзват на постоянен + и маса. И като запалиш колата, то се палят сами. Имат и 3-та линия, която точно с такива връзки се връзва към габаритите, за да се изключи ДРЛ-а, когато запалиш фаровете.И не става въпрос какво е свързал моя приятел (реално нищо), а това, че тия предпазители масово не горят, а се стопяват директно и буквално. А докато се стопят, то може да ти стопи част от инсталацията, че дори и колата да си запалиш. Аз лично не знам как Имортъла определи с поглед дали дадения 20А (примерно на 2-рата, по-голяма снимка) предпазител прекъсва на 20А или на 50А. Моя опит с такива измислени предпазители съм го споделил в предишното изречение.За това винаги давам съвет ако на някой му трябват предпазители то такива да се купуват задължително и само от морга, а не от магазина или бензиностанцията на ъгъла.Втория коментар не е мой, но ще споделя, че колегата има предвид, че предпазителят в този случай има посока. Трябва да знаеш коя страна е "входа" и коя е "изхода", където стърчи проводника за свързване. Ако го обърнеш на обратно, така не осигуряваш предпазване на стърчащия проводник от късо.
                  A20DTH ЖТД ама не баш
                  1NZ−FXE ; 182A8.000 Брава
                  Х... 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

                  Коментар


                    #10
                    Дори и да намериш такива бушони, пак трябва да си сложиш бушон на изходния кабел от тези>ДРЛ-а може и да си има, но още един не е излишен.
                    Прикачени файлове
                    "Без сърца, сме просто машини"
                    Toyota Prius 1.5 Hybrid
                    EХ- Brava 1.6, Marea 1.9 JTD, Multipla 1.6 Bipower, Jeep Grand Cherokee ZJ 5.2 V8, Peugeot 407 SW 2.0 HDI, Mitsubishi Pajero 2.8 TDI

                    Коментар


                      #11
                      BO написа:
                      Аз лично не знам как Имортъла определи с поглед дали дадения 20А (примерно на 2-рата, по-голяма снимка) предпазител прекъсва на 20А или на 50А. Моя опит с такива измислени предпазители съм го споделил в предишното изречение.За това винаги давам съвет ако на някой му трябват предпазители то такива да се купуват задължително и само от морга, а не от магазина или бензиностанцията на ъгъла.Втория коментар не е мой, но ще споделя, че колегата има предвид, че предпазителят в този случай има посока. Трябва да знаеш коя страна е "входа" и коя е "изхода", където стърчи проводника за свързване. Ако го обърнеш на обратно, така не осигуряваш предпазване на стърчащия проводник от късо.
                      Според теб откъде трябва да се купуват предпазители, ако не от магазин за авточасти или бензиностанция?И как определяш кой е фалшив и кой не?И как си сигурен, че като купиш от морга, те са го взели...от къде?!?За втория абзац съм напълно солидарен. Самият предпазител няма "посока", но гнездото има и трябва да се спазва (в случай, че се пуска трети кабел, каквото иска да прави Стефанакис)

                      Коментар


                        #12
                        От магазин за електронни компоненти. Като сложиш един такъв, до някой купен от бензиностанция разликата в изпълнението е очевидна.И аз говоря от личен опит... ако е само да закърпи положение - става, но с едно наум.
                        Fiat Brava 1,2 16V SX и колело

                        Коментар


                          #13
                          Immortal написа:
                          Според теб откъде трябва да се купуват предпазители, ако не от магазин за авточасти или бензиностанция?
                          Мисля, че съм споделил недвусмислено от къде трябва да си ги купиш. И мястото е изрично посочено, защото ако отидеш да си ги купиш от някой автомобилен представител и да си ги вземеш като оригинална част, то няма да ти хареса цената. И цената не е кой знае колко голяма, ама като си направиш сметката, че за 1 брой оригинален предпазител може да си купиш един комплект от някоя бензиностанция, мисля се сещаш какъв ще е избора.Въпроса е, че избора би бил много неправилен. За това го казвам. Защото не веднъж съм оправял бакиите на тия "предпазители", закупени от някой магазин на Симеон или от някоя бензиностанция, където всичко е само в ментета точно в тая сфера.Иначе лично на мен въобще не ми дреме по принцип дали някой ще има проблеми от тези ментета. Но нали за това е форума, за да споделяме и до някъде взаимно да се предпазваме от грешки.
                          A20DTH ЖТД ама не баш
                          1NZ−FXE ; 182A8.000 Брава
                          Х... 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

                          Коментар


                            #14
                            Stefanaki написа:
                            BO написа:
                            Само ще те посъветвам да не използваш такива предпазители.
                            Благодаря за съвета. В случая ще го използвам за вземане на сигнал към извод "+ само на контакт" при свързване на SmartDRL. Какво точно е свързвал твоя приятел? Този вид свързване е широко разпространен в Германия, като главно го използват при добавяне на аудио/видео системи в автомобилите. Тъй като не успях да намеря в България такъв вид предпазител, то ще закупя от немски магазин и ще го изпратя по куриер, за да се завърши монтажа.
                            NikMar написа:
                            Идеята малко не ми е ясна за такива предпазители, за да си сигурен винаги трябва да го поставиш правилно, т.е. да знаеш къде е входа +12В и къде е изхода
                            Интересно твърдение. Може ли да се аргументираш?
                            Колега в Германия може да го ползват много ,но не и от специалисти а от аматьори като теб,които се чудят как да си запалят колата.Тия предпазители са буклуци.Един хубав предпазител е 60-90 ст.И 10 А са си наистина 10А.А тия по бензиностанциите 10А отговарят на 50А
                            FIAT BRADVA 1,6 с няколко вентила

                            Коментар


                              #15
                              Тъй като съм твърдо решен да запазя ел.инсталация без да я наранявам, то аз ще се спра на следния вариант. Така ще си използвам оригиналния предпазител на позицията Original Sicherung.
                              Aктуалният парадокс в България - повечето искат да живеят в по-уредена държава, но реват на умряло като им затвориш кранчето на сенчестата и полузаконна или незаконна дейност.

                              Коментар

                              Working...
                              X