Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Мини авто предпазител с кабел

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #31
    Re: кола

    BO написа:
    galinchooo написа:
    Този вид снадки също не го ползваме колега.Къса и наранява кабелите ако са по дебелички.
    Предполагам знаеш, че тези снадки си имат размер. Ако си избрал правилния размер спрямо сечението на кабела, то няма как да скъса кабела. Отново ако нещото не е китайско с размери правени на око. :D
    Ми не ползваме колега,защото държим на сигурното а в тея снадки сигурно няма.МИналата седмица слагах дневни лед на една мазда от германия внесена.Вкарах я в гаража и после навънка ИОК.не пали и не пали.Оказа се че има аларма с 3 блокировки пейджър камера и още сума ти простотии слагана в германия.А блокировките бяха направени точно с тея снадки.Мале мале.Лошо ми стана една по една да ги махам и оправям.Всички кабели бяха поизкъсани снадките се държаха на косъм.Как са я карали тая кола не знам.Та много случай имам с коли внесени с такива снадки.Просто тоя ми е най пресен.Най сигурната снадка е спойката.Сещам се и за едно поло преди 2-3 месеца по същия начин с такива снадки.Влезна в гаража и повече не излезна.ХИхихихихих.Човека са кълне че не му е правила проблеми до сега.Та докато открия проблема ми са взе акъля.Пак снадки на IGN(плюса през контакт).Та влезна за монтаж на един прост касетофон с колони и накрая стоя 2 часа в гаража.Баси късметлията съм точно при мен да стават такива работи.За съжаление има много пипани некомпетентно коли(както им викам аз самоделки).И не само в БГ а навсякъде.
    FIAT BRADVA 1,6 с няколко вентила

    Коментар


      #32
      galinchooo написа:
      П.С...колега никой не е чувал а тук там са виждали такова нещо много рядко.Мога да ти го поръчам и след 10на-15 дена ще е тук.Ако си съгласен пиши ми на лични.Или ми звънни:0898435974 галин.Около 3-4 долара за 5 бройки.Мисля.
      Мерси за предложението, но аз си го закупих днес, в понеделник е при мен и в петък заедно с още няколко други полезни дреболийки ще е в България. Само за инфо - платих 8^. Предполагам, че тези за "3-4 долара за 5 бр" може да са топящи се ментета.
      BO написа:
      Не знам този Смарт ДРЛ колко е смарт, но повечето хубави системи се пускат сами от самото напрежение. Демек се връзват на постоянен + и маса. И като запалиш колата, то се палят сами. Имат и 3-та линия, която точно с такива връзки се връзва към габаритите, за да се изключи ДРЛ-а, когато запалиш фаровете.
      Наистина хубавите ДРЛ-и (като SmartDRL (търговско наименование, което би трябвало да се изписва правилно), а не Смарт ДРЛ) се връзва не само към постоянен + и маса, а и към +, който е само когато автомобила е с ключ в положение "контакт". По този начин ДРЛ пали само при работещо динамо (и при липса на сигнал за включени габарити). При всеки старт на МПС с включен SmartDRL се проверява дали алтернатора зарежда акумулатора и при евентуален проблем модула не включва дневните светлини.
      BO написа:
      Ако това е така, то защо:
      Stefanaki написа:
      NikMar написа:
      Идеята малко не ми е ясна за такива предпазители, за да си сигурен винаги трябва да го поставиш правилно, т.е. да знаеш къде е входа +12В и къде е изхода
      Интересно твърдение. Може ли да се аргументираш?
      Както ти каза, аз не познавам въпросния колега, но спрямо твоите твърдения в случая, то поста отива към заяждащ смисъл, а не както аз съм си помолил, че не разбира защо предпазителя трябва да има посока и търси мнение/отговор. Интересно...
      Когато се използват думи като винаги, то би трябвало да има и подходяща аргументация. Просто ми е интересно защо винаги? Винаги ли знайни и незнайни "майстори" знаят дали слагат т.нар. бързи връзки преди входа или след изхода на един предпазител?
      NikMar написа:
      Всички се опитваме да помогнем за добро, а понякога получаваме само упреци, коментара е излишен.
      Има една мъдрост, върху която може да се замислиш: когато мислиш, че помагаш на някого, то много често ти му вредиш.П.П.:Като всичко е готово, може и да постна в отделна тема упътване за поставяне на ДРЛ към фарове за мъгла на Fiat Idea facelift, като всички връзки ще се намират само в/около кутията за предпазители в двигателния отсек.За мен тази тема е изчерпана и за да се избегнат бъдещи конфронтации, предлагам да бъде заключена.
      Aктуалният парадокс в България - повечето искат да живеят в по-уредена държава, но реват на умряло като им затвориш кранчето на сенчестата и полузаконна или незаконна дейност.

      Коментар


        #33
        Stefanaki написа:
        Наистина хубавите ДРЛ-и (като SmartDRL (търговско наименование, което би трябвало да се изписва правилно), а не Смарт ДРЛ) се връзва не само към постоянен + и маса, а и към +, който е само когато автомобила е с ключ в положение "контакт". По този начин ДРЛ пали само при работещо динамо (и при липса на сигнал за включени габарити). При всеки старт на МПС с включен SmartDRL се проверява дали алтернатора зарежда акумулатора и при евентуален проблем модула не включва дневните светлини.
        За какво ти е + след контактен ключ по принцип?
        A20DTH ЖТД ама не баш
        1NZ−FXE ; 182A8.000 Брава
        Х... 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

        Коментар


          #34
          BO написа:
          Stefanaki написа:
          Наистина хубавите ДРЛ-и (като SmartDRL (търговско наименование, което би трябвало да се изписва правилно), а не Смарт ДРЛ) се връзва не само към постоянен + и маса, а и към +, който е само когато автомобила е с ключ в положение "контакт". По този начин ДРЛ пали само при работещо динамо (и при липса на сигнал за включени габарити). При всеки старт на МПС с включен SmartDRL се проверява дали алтернатора зарежда акумулатора и при евентуален проблем модула не включва дневните светлини.
          За какво ти е + след контактен ключ по принцип?
          Написано е. Кое не е ясно?
          Aктуалният парадокс в България - повечето искат да живеят в по-уредена държава, но реват на умряло като им затвориш кранчето на сенчестата и полузаконна или незаконна дейност.

          Коментар


            #35
            Stefanaki написа:
            BO написа:
            Stefanaki написа:
            Наистина хубавите ДРЛ-и (като SmartDRL (търговско наименование, което би трябвало да се изписва правилно), а не Смарт ДРЛ) се връзва не само към постоянен + и маса, а и към +, който е само когато автомобила е с ключ в положение "контакт". По този начин ДРЛ пали само при работещо динамо (и при липса на сигнал за включени габарити). При всеки старт на МПС с включен SmartDRL се проверява дали алтернатора зарежда акумулатора и при евентуален проблем модула не включва дневните светлини.
            За какво ти е + след контактен ключ по принцип?
            Написано е. Кое не е ясно?
            Пак да попитам - за какво ти е логически сигнал за + след контакт в твоя случай? Кое не е ясно в конкретния въпрос?Да разбирам ли, че допускаш зареждане на алтернатора при положение, че колата не е на контакт, че търсиш логически сигнал за сработване на ДРЛ-а след контакт?
            A20DTH ЖТД ама не баш
            1NZ−FXE ; 182A8.000 Брава
            Х... 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

            Коментар


              #36
              Допускам, че при някаква повреда (напр. скъсан ремък задвижващ алтернатора, дефект в алтернатора и т.н.) SmartDRL ще изключи/няма да включи дневните светлини => ще намали консумираната енергия от акумулатора => ще ми се удължи изминатото разстояние с разреждащ се акумулатор.
              При всеки старт на МПС с включен SmartDRL се проверява дали алтернатора зарежда акумулатора и при евентуален проблем модула не включва дневните светлини.
              Нека темата се .
              Aктуалният парадокс в България - повечето искат да живеят в по-уредена държава, но реват на умряло като им затвориш кранчето на сенчестата и полузаконна или незаконна дейност.

              Коментар


                #37
                И на двете коли съм си монтирал такива модули, както и на колите на приятели.Постоянният плюс е за захранване на самите лампи, а този през контакт за следене на напрежението и задействоне на модула. Фабрично заложено е 13.2 волта за включване на модула, но може да се променя. Целта на вторият плюс е както при всички останали случаи - да може схемата да не работи без да е подаден контакт, защото всяко устройство се предполага, че има някаква минимална консумация в режим на готовност.Относно монтажа винаги когато трябва да монтирам нещо допълнително в една кола внимателно заголвам около 3-4мм от проводника, към който трябва да свържа нещо без обаче да го режа и задължително запоявам! Дори кабелните обувки освен че ги стискам с подходящият инструмент към проводниците също ги запоявам след това към защипаният проводник. Проблеми до сега не е имало, няма и да има точно във връзките.
                Fiat Punto ELX 1.9 JTD 80 к.с.
                Fiat Brava SX 1.4 12V - много хубава кола беше

                Коментар


                  #38
                  ilko-gd написа:
                  И на двете коли съм си монтирал такива модули, както и на колите на приятели.Постоянният плюс е за захранване на самите лампи, а този през контакт за следене на напрежението и задействоне на модула. Фабрично заложено е 13.2 волта за включване на модула, но може да се променя. Целта на вторият плюс е както при всички останали случаи - да може схемата да не работи без да е подаден контакт, защото всяко устройство се предполага, че има някаква минимална консумация в режим на готовност.Относно монтажа винаги когато трябва да монтирам нещо допълнително в една кола внимателно заголвам около 3-4мм от проводника, към който трябва да свържа нещо без обаче да го режа и задължително запоявам! Дори кабелните обувки освен че ги стискам с подходящият инструмент към проводниците също ги запоявам след това към защипаният проводник. Проблеми до сега не е имало, няма и да има точно във връзките.
                  Точно така се прави по принцип.Само че на истинските ДРЛ-ли ("смарт") се връзват директно към + и -, като модула в сенд бай режима харчи по-малко от 5мА, което си е достатъчно ниско. Точно за това не мога да разбера защо колегата Stefanaki държи да има + от контакт, при положение, че за самия модул реално не го интересува дали има контакт или не, защото системата се активира при напрежение над 13.Х волта, което означава работеща кола и най-вече положение на контакт. Все още не съм видял алтернатор, който да зарежда по време на загасен двигател. Но както и да е. Понякога хората се чудат как да си усложнят живота, като се мъчиш да им подскажеш по някакъв начин грешката, пък те си държат на своето. :D
                  A20DTH ЖТД ама не баш
                  1NZ−FXE ; 182A8.000 Брава
                  Х... 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

                  Коментар


                    #39
                    Отключвам темата по молба на автора и се надявам следващите мнения да са свързани с нея, без излишни спорове. Благодаря предварително.

                    Коментар


                      #40
                      Пет години по-късно да дам отчет - през август 2015 поставих кабела с предпазител показан в пост 15 на стр.2 и все още колата не се е запалила и няма никакви проблеми. През годините до сега съм поставял подобни/същите предпазители на още няколко автомобила. Към тях са включвани DRL и/или видеорегистратор и нито един автомобил не се е запалил и няма никакви негативни последици за електрическата инсталация.
                      Aктуалният парадокс в България - повечето искат да живеят в по-уредена държава, но реват на умряло като им затвориш кранчето на сенчестата и полузаконна или незаконна дейност.

                      Коментар


                        #41
                        Такива адаптери за нов кръг ползвам и аз, а и доста приятели, които се занимават с поставяне на разни щуротии по колата. Аз лично ги ползвам за по-слаби токове - в рамките на 1-2 ампера макс. (Наскоро си монтирах ДВР-а с такива). То при добро желание и това е достатъчно за пожар, но уж внимаваме. За по-големи токове се доверявам на поялника и запоявам нов кабел към оригиналния, плюс бушони и на двата.

                        Коментар

                        Working...
                        X