Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

FIAT Brava 1,4 12v - проблем с резервоара

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    FIAT Brava 1,4 12v - проблем с резервоара

    Здравейте,от известно време ми се появи следния проблем - при опит за зареждане на резервоара с бензин постоянно изключва. Без значение дали е празен резервоара, или има малко бензин, дори и когато е почти пълен, проблема си остава. Трябва много слабо да се пуска бензина, дори и тогава от време на време пак изключва и дори само за 20 лв трябва сума ти време да се зарежда.Принципно понякога се усеща лек мирис на бензин в купето, особено сега в жегите. Проблема си стои от пролетта насам (колата няма газова). При развиване на капачката се чува изсъскване, но не мога да преценя дали е вакуум (всмукване) или е налягане. След съскането се чува и сериозно пукане откъм резервоара. След като периодично изравнявам наляганията, миризмата на бензин намалява.При зареждане доста мирише откъм отвора на резервоара, което ме навежда на мисълта че има сериозно налягане навън.Възможно ли е да е запушен отдушник? Проверявахме маркучите, които завършват над десния калник - въздуха се връща в резервоара (чува се че бълбука). Разбрах, че имало някакъв филтър или нещо подобно някъде под самия калник, но не знам къде точно се намира, за да го проверя да не е запушен нещо.Ще се радвам да чуя идеи и евентуално някакви предложения какво да се направи. Сигурно по бензиностанциите ме намразиха вече...

    #2
    Открих тази тема:http://forum.fiat-bg.org/viewtopic.p...rt=0Доста подробно е обяснена цялата система.Сега остава само да разбера в кой от компонентите може да е проблема. Разбрах, че това налягане в резервоара може да е опасно, което означава че е най-добре скоро да отстраня неизправността.Може би е клапана на резервоара (№6) или самия филтър (№3) или някакво запушване по "пътя" към него. Това, което направихме бе, че вкарахме въздух по маркуча към резервоара и нямаше запушване.Някой да е имал подобен проблем и как го е решил?

    Коментар


      #3
      Тоя филтър , или поне при мен е нещо като кутия е под преден десен калник, като се свали подкалника се вижда , най-добре целия калник, мисля че там ти е проблема, снимки имам някъде
      Fiat Brava 1.4/12v (96).... ммм бордо !
      Citroen Berlingo 1.4/8v (04)

      Коментар


        #4
        отдушника е запушен най вероятно. Другата причина е цетката да е задръстена.
        Кара FIAT BRAVO 1,8/16V GT99. ГИ ФОБОС
        (\\\)[___////___](\\\) R.I.P. моя любов.
        Алфа 147 1.9 mjtd няква дукати история. Абсолютен саждо-генератор.

        Коментар


          #5
          Имах преди една дизелова пак италианка . Имах същия проблем колите на газ зареждаха по-бързо от мен. Оказа се една клапа,подобна като на входа на гърловината но двойна(пеперудка) преди резервоара.

          Коментар


            #6
            Проблема е открит!Маркуча, който отива от капачката към резервоара, се беше откачил и паднал вътре в резервоара. Така се е образувал един общ вход за бензина и въздуха, който излиза едновременно с пълненето.В следствие на това при пълнене въздуха който излиза е оказвал налягане навън и пистолета е изключвал.Маркуча си го закачихме обратно и всичко се оправи. Резервоарът се зарежда нормално.

            Коментар

            Working...
            X