Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

През Троянски или Шипченски проход да мина Бургас-Троян?

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    През Троянски или Шипченски проход да мина Бургас-Троян?

    здравейте колеги!моля ви за мнения по следната дилема:през троянския или шепченския проход да мина за троян?разликата в километрите не ме засяга! тръгвам от бургасКолега, спазвайте правилата на форума! Следващия път ще се наказваме!1.7. Заглавието на нова тема трябва да е подходящо и описателно. Примери за лоши заглавия са: Помогнете ми, Заклещих се, Имам проблем, Въпрос за Браво, HELP: PROBLEM, ПОМОООЩ!!!!!!, Molqvi kajete ......., nqkoi znae li... и т.н. Пример за добри заглавия са: Проблем: Не мога да си отключа Tipo-то, Въпрос: как да си рестартирам ECU-то на Stilo-то, Link: Tipo/Tempra Workshop manual, RQ: DVD ePER Tipo и т.н. Модераторски екип на fiat-bg.org

    #2
    Хаинбоаз е правилния избор според мен.

    Коментар


      #3
      Зависи с каква кола си, дали си с повръщащи деца, дали обичаш ли да караш по завои и колко бързаш.... Хаинбоаза е най- лекия маршрут....
      FIAT Punto 55 S
      FIAT Doblo 1.3 Multijet

      Коментар


        #4
        благодаря за досегашните мнения! без деца съм а колата е много стара и много яка регата

        Коментар


          #5
          Re

          geca_007@abv.bg написа:
          благодаря за досегашните мнения! без деца съм а колата е много стара и много яка регата
          При това уточнение и аз препоръчвам Хаинбоаз-за да нямаш неприятни изненади-от страна на колата де, прегряване/мотор , спирачки , технически проблеми и п.р. ....
          Ex. Grande Punto Driver

          Коментар


            #6
            През Хаинбоаз ще караш заедно с всички камиони и си удължаваш ненужно пътя. През Беклемето е доста по-пряко и пътят е хубав. За добра кола и сам шофьор завоите не са проблем, а и мястото е живописно.
            Предпочитам да бъда смешен в очите на глупаците, отколкото сам да бъда глупак.

            Коментар


              #7
              Разстоянието през Боаза и Търново е почти едно еднакво с това през Беклемето.Ако търсиш най късо растояние ,Казанлък,Габрово,Севлиево и Троян.Аз лично бих минал през Боаза,не е толкова натоварен че да се влачиш след колони от тирове.Шипка няма почти никакво движение и се минава много бързо и също е красива като Беклемето,но с по малко завои.Изборът е твой.
              Fiat Sedici 1.9 MultiJet 120 Hp

              Коментар


                #8
                Е, Шипка е с по-малко завои, понеже е 25 километра, а Беклемето - 50. След пребиваването ми през последните дни по Карандила, въпреки че съм издръжлив шофьор, скоро не ща и да помириша проход със завои. А през Хаинбоаз си е чист късмет на какъв трафик ще попаднеш - при снощното ми завръщане само след Гурково изпреварих на правата два тира и чак до Велико Търново не срещнах или застигнах нито един. Но друг път и в трафик само с коли могат да ти се скъсат нервите, както когато преди две седмици пътувах през един дъждовен ден - дотогава не бях преминавал толкова бавно и изнервящо през Прохода.
                Fiat Marea Weekend 1,6 16V

                Коментар


                  #9
                  1/3 от Хаинбоаз е с три ленти и тировете не са проблем.Откакто го отвориха, за мен не съществува друг проход.Шипка и Беклемето са с много завои.Ако наистина обичаш завоите - карай през Сливен-Елена или Твърдица-Елена - последния е с чисто нов асфалт. Лошото е, че е тесен и на места може да те изненада някой насреща Друг път през който бих минал е Бургас - Петолъчката - Котел - Кипилово - Елена - Търново - Севлиево - Троян.Но най-горещо препоръчвам Бургас - Гурково - Търново - Севлиево - Троян (Хаинбоаз)Всички изброени маршрути са почти еднакви като километри (с разлика до 20 км).

                  Коментар


                    #10
                    sugarboy написа:
                    Е, Шипка е с по-малко завои, понеже е 25 километра, а Беклемето - 50. .
                    Не пиши неща, за които не си запознат.
                    Предпочитам да бъда смешен в очите на глупаците, отколкото сам да бъда глупак.

                    Коментар


                      #11
                      muns61 написа:
                      sugarboy написа:
                      Е, Шипка е с по-малко завои, понеже е 25 километра, а Беклемето - 50. .
                      Не пиши неща, за които не си запознат.
                      Кое по-точно от това, което си цитирал?
                      Fiat Marea Weekend 1,6 16V

                      Коментар


                        #12
                        Ако избереш различен от Беклемето проход, не се лъжи да хващаш от Севлиево "прекия" път за Троян през Сенник и Дебнево.Карай си по царския път към София, до детелината Троян-Ловеч, и от там си хвани за Троян. Разликата в километрите е 5-6. Но спестените нерви са безценни.Изобщо, карането само по първокласни и второкласни пътища в България спестява много нерви и пари за ремонт на окачване, гуми и джанти.И по "преките" пътища гориво не се спестява. Това, в случай че не знаете какъв е пътя. Обикновено законът на Мърфи сработва, и ако един път може да е с много дупки, то той е.

                        Коментар

                        Working...
                        X