Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Мареа 1.6 не иска да запали

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Мареа 1.6 не иска да запали

    Днес запалих колата,покарах я 1-2 км. и спрях на бензиностанцията да заредя. Качвам се после,въртя.....и нищо,изобщо не иска да завърти. Извиках един приятел да ми даде ток,понеже си помислих,че е паднал акумулатора,но не,дори и на кабели не иска да завърти. Пуснахме е по едно надолнище уж да я палим на скорост,пробвах на 2,3,4 - та....не завърта,а направо спира! Да си мисля ли най-лошото?
    Lancia Lybra Intensa 1.9 Jtd 115+
    EX:Fiat Marea Weekend ELX 00'1.6/ГИ Landi renzo/
    EX:Fiat Bravo GT 1.6

    #2
    кола

    Някъде по кабелите да е направило проблем Стартера върти ли Свети ли таблото
    КЛЮЧАРА е тук – https://goo.gl/maps/GvEGbSeq7nk
    Пунто http://www.punto.mysteria.cz/puntoMk1/schema7.htm
    http://www.autoinfo24.ru/rukovodstva.../inomarki/fiat

    Коментар


      #3
      Re: кола

      kluchar написа:
      Някъде по кабелите да е направило проблем Стартера върти ли Свети ли таблото
      Таблото свети,а стартера само цъка но не върти.На мен друго ми е интересно,защо като я пуснем на скорост спира все едно съм натиснал спирачка,а не иска да завърти?Все си мисля,че може да е затегнал мотора,но пък ей така от нищото незнам как да стане...
      Lancia Lybra Intensa 1.9 Jtd 115+
      EX:Fiat Marea Weekend ELX 00'1.6/ГИ Landi renzo/
      EX:Fiat Bravo GT 1.6

      Коментар


        #4
        Re: кола

        Lemanov написа:
        kluchar написа:
        Някъде по кабелите да е направило проблем Стартера върти ли Свети ли таблото
        Таблото свети,а стартера само цъка но не върти.На мен друго ми е интересно,защо като я пуснем на скорост спира все едно съм натиснал спирачка,а не иска да завърти?Все си мисля,че може да е затегнал мотора,но пък ей така от нищото незнам как да стане...
        преди 5 месеца си купих една барчета с проблем в мотора.ни на стартер ни на бутане.биелен лагер се беше строшил.накрая смених мотора.
        fiat bravo 1.6 16v gt
        fiat marea 1.9 8v jtd
        fiat punto 1.7 td
        fiat marea 1.6 16v

        Коментар


          #5
          Мисля утре да пробвам с друг стартер,да видим какво ще стане.
          Lancia Lybra Intensa 1.9 Jtd 115+
          EX:Fiat Marea Weekend ELX 00'1.6/ГИ Landi renzo/
          EX:Fiat Bravo GT 1.6

          Коментар


            #6
            Lemanov написа:
            Мисля утре да пробвам с друг стартер,да видим какво ще стане.
            По-добре недей го мъчи, щом на тик-пал не запалва не е проблема в стартера.
            FIAT Brava S 1,4 12 V 97 г. - бивша. Не карай по-бързо отколкото твоя ангел хранител може да лети!
            Ако нещо стане както трябва, то е станала голяма грешка. Закон на Мърфи.

            Коментар


              #7
              Може стартера да е блокирал в зацепено положение.

              Коментар


                #8
                кола

                Освен да разкачиш стартера да видиш дали работи като му дадеш 12 вДа видш ремъка как е
                КЛЮЧАРА е тук – https://goo.gl/maps/GvEGbSeq7nk
                Пунто http://www.punto.mysteria.cz/puntoMk1/schema7.htm
                http://www.autoinfo24.ru/rukovodstva.../inomarki/fiat

                Коментар


                  #9
                  Имал съм такова преживяване с Уното. И то бе скъсан ангренажен ремък и намачкани клапани и строшено бутало. Тъжна история , но не знам от какво друго може един току-що работещ двигател да не завърти при бутане...
                  FIAT BRAVO II 1.4 GPL
                  FIAT BRAVA 1.6 16V 103ps
                  FIAT TIPO 1.6i.e. 835.С1 '93 ABS
                  FIAT UNO 1.5

                  Коментар


                    #10
                    Днес съм най-радостният човек на света! Свалих стартера,ей така за пробата,пуснах я на скорост и бръъъъм...запали! Явно наистина стартера е заклинил маховика и затова не въртяла.
                    Lancia Lybra Intensa 1.9 Jtd 115+
                    EX:Fiat Marea Weekend ELX 00'1.6/ГИ Landi renzo/
                    EX:Fiat Bravo GT 1.6

                    Коментар


                      #11
                      При мен бях сложил на Брава-та със същия мотор стартер с различен брой зъби и маховика го потроши за секунда. Чупи ми капака. Джамбазина от моргата по-рано ме убеждаваше, че броя зъби няма значение. Мълчаливо си го прибра, пусна го в кофата и върна парите.Много офф стана... ДА имаш едно на ум като купуваш стартер, че е важен броя зъби. Има с 8, 9 и повече.Честито, малкия дявол.
                      The box said "Requires Windows 98 or better", so I installed Linux
                      Marea SW 2400 JTD CF2 136CV 100KW "HLX-TOUR DE FRANCE"
                      Ex: Brava 1.6 ELX 16V 103 hps '98 LPG Atiker + LC Romano

                      Коментар


                        #12
                        wwalker написа:
                        При мен бях сложил на Брава-та със същия мотор стартер с различен брой зъби и маховика го потроши за секунда. Чупи ми капака. Джамбазина от моргата по-рано ме убеждаваше, че броя зъби няма значение. Мълчаливо си го прибра, пусна го в кофата и върна парите.Много офф стана... ДА имаш едно на ум като купуваш стартер, че е важен броя зъби. Има с 8, 9 и повече.Честито, малкия дявол.
                        Да и аз гледах че има с 8 и 9 зъба. А знаеш ли къде във Варна рециклират стартери,ако този изобщо подлежи на това де..хах?Аз имам останал един от Бравото,който мисля да сложа,но не го знам и него кога и къде ще се предаде. Цяло чудо беше,че се развали в града,а не на път. Както веднъж на два месеца ми се налага да пътувам по 1000+ км. незнам какво щях да правя ако се беше предал някъде...
                        Lancia Lybra Intensa 1.9 Jtd 115+
                        EX:Fiat Marea Weekend ELX 00'1.6/ГИ Landi renzo/
                        EX:Fiat Bravo GT 1.6

                        Коментар


                          #13
                          Аз 2 пъти слагах от морга пърите 2г и после сложих нов. Въртеше като изуглвен и при -30 градуса. Цената му беше 130лв. и бих те посъветвал и ти да купиш нов. Ще си спестиш парите за втора упореба всяка година. Карах я с него още 3г когато я продадах.
                          The box said "Requires Windows 98 or better", so I installed Linux
                          Marea SW 2400 JTD CF2 136CV 100KW "HLX-TOUR DE FRANCE"
                          Ex: Brava 1.6 ELX 16V 103 hps '98 LPG Atiker + LC Romano

                          Коментар


                            #14
                            Само провери по венеца да няма някой прецакан зъб.
                            Nissan X-TRAIL 2005 2,2 136hp
                            Ex: Nissan Primera P12 Wagon 2,2 126hp
                            Ex: Fiat Marea Weekend 1,8 16v 97г. бензин & CNG

                            Коментар

                            Working...
                            X