Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Някой с Крома 1.9 jtdm 150кс автомат?

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #16
    В случая по-скоро както някои бе написал по-горе 1-ва и 2-ра са леко мудни при умерено натискане на педала разбира се което до известна степен е умишлено направено за да няма много проблеми с тракцията на мокро и сняг. Все пак при стабилно подаване на газ нещата са доста прилични.
    Fiat Bravo 1.6multijet 105cv. Renault Laguna III 2.0dCI Automatic
    Бившите :D Ford C-MAX 2.0 TDCI 136cv , Mercedes A170 CDI Automatic , Opel Vectra C 1.9 CDTI 150hp Automatic , Renault Scenic 1.9dCI , Megan grandtour 1.9dCI , Fiat Punto 1.9jtd , Alfa 145 boxer - Renault 5

    Коментар


      #17
      Здравейте! Не намерих подходяща тема и затова пиша в тази малко старичка тема. Та при мен проблема е подобен на този на колегата. Колата е мудна в началото при потегляне при обороти под 1800. На високите няма никакви грижи. Интересни са ми две неща. Едното е, че ми се струва, че разхода ми е малко висок- за Пловдив градско- около 12/100. Второто е, че като откача буксата на дебитомера, разлика в работата и поведението на колата няма абсолютно никаква. Въпроса ми е дали тези проблеми се дължат на дебитомера и дали тези проблеми ще се оправят след смяна на дебитомер?
      Фиат Крома, 2008г., 1.9 Multijet, 16v, 150 k.c., автоматик.

      Коментар


        #18
        Здравейте! Не намерих подходяща тема и затова пиша в тази малко старичка тема. Та при мен проблема е подобен на този на колегата. Колата е мудна в началото при потегляне при обороти под 1800. На високите няма никакви грижи. Интересни са ми две неща. Едното е, че ми се струва, че разхода ми е малко висок- за Пловдив градско- около 12/100. Второто е, че като откача буксата на дебитомера, разлика в работата и поведението на колата няма абсолютно никаква. Въпроса ми е дали тези проблеми се дължат на дебитомера и дали тези проблеми ще се оправят след смяна на дебитомер?
        Здравей, Колега!
        Преди да купуваш нов дебитомер-закачи я на диагностика, да не я караш на проба- грешка. А разхода мисля е нормален, Софиянци на моточасове си смятат разхода.
        Последна редакция от dobrujanetza; 10.07.2018, 22:25.
        Fiat Marea Weekend 1.9 jtd 110 SX- еmzo power

        Коментар


          #19
          Закачана е два пъти и според специалистите, които го правиха, няма никакъв проблем. Всъщност дали се записва някаква грешка при неработещ дебитомер или трябва да се четат показателите на дебитомера за да се разбере дали е за смяна? А и не трябва ли, ако работи дебитомера, да има някаква разлика в работата на колата при откачане на буксата?
          Последна редакция от gaiska; 10.07.2018, 23:10.
          Фиат Крома, 2008г., 1.9 Multijet, 16v, 150 k.c., автоматик.

          Коментар


            #20
            Навремето, като купих колата (преди 4 год.) и аз пробвах това с откачането на дебитомера.. никаква разлика не усетих. И до момента си карам със същия дебитомер.
            Разхода си ти е напълно нормален. Много пъти съм го писал, че на крома автомат под 11-12/100 градски разход е нереален.
            Fiat Croma 1.9 16v Mjet автомат

            Коментар


              #21
              12/100 нафта в града? Я стига.
              Имах същия проблем с разхода и с набирането в ниските. То мап чистих, то селеноид ли не беше, вакууми, букси на газта. Ала бала, накрая ми писна и си купих нов дебитомер на бош.
              Ми колата тръгна и в ниските и във високите, проблемите с педала с турбото изчезнаха рязко, само дето разходя по магистралата ми е 7.8 /100.
              Кара FIAT BRAVO 1,8/16V GT99. ГИ ФОБОС
              (\\\)[___////___](\\\) R.I.P. моя любов.
              Алфа 147 1.9 mjtd няква дукати история. Абсолютен саждо-генератор.

              Коментар


                #22
                Аз нямам проблем със селеноид, вакууми, букси на газта и други подобни. Или поне така мисля. В тази връзка, сега ще помоля някой с такъв автомобил в или около Пловдив да се навие да ми даде неговия дебитомер за проба! Моля!!!
                Последна редакция от gaiska; 11.07.2018, 22:06.
                Фиат Крома, 2008г., 1.9 Multijet, 16v, 150 k.c., автоматик.

                Коментар


                  #23
                  Когато дебитомерът си работи и му откачиш буксата не трябва да има разлика във вървежа
                  Alfa Romeo 159 2.4 JTDm

                  Коментар


                    #24
                    В такъв случай защо тогава го има този датчик, щом може и без него?
                    Фиат Крома, 2008г., 1.9 Multijet, 16v, 150 k.c., автоматик.

                    Коментар


                      #25
                      Alfa tuner написа: Преглед на мнението
                      Когато дебитомерът си работи и му откачиш буксата не трябва да има разлика във вървежа
                      Когато НЕ РАБОТИ НЯМА РАЗЛИКА и това важи в общи линии да старите дебитомери. При теб освен измерване на масата на постъпващия въздух мери през отделен датчик в дебитомера и температурата му от където изчислява количеството на кислорода който е важен за процеса на горене и съотнетно обема на горивото през дюзите.
                      Кара FIAT BRAVO 1,8/16V GT99. ГИ ФОБОС
                      (\\\)[___////___](\\\) R.I.P. моя любов.
                      Алфа 147 1.9 mjtd няква дукати история. Абсолютен саждо-генератор.

                      Коментар


                        #26
                        Последно, дебитомера работи ли или не, ако при откачена букса няма разлика в поведението на колата?
                        Фиат Крома, 2008г., 1.9 Multijet, 16v, 150 k.c., автоматик.

                        Коментар


                          #27
                          Абсолютно. Искам някой с крома автомат да ми покаже сниман борд компютъра си с изминати поне 150-200км. със средна скорост от 18-19 км/ч (което си е напълно нормално за градско в София) и да видим колко му е средния разход. Ако е под 11.5/100 ще се извиня, че не съм прав.

                          ПП. За ръчка съм съгласен, че е висок този разход, но за автомат - това е реалността.
                          Fiat Croma 1.9 16v Mjet автомат

                          Коментар


                            #28
                            S_BANKOV написа: Преглед на мнението
                            12/100 нафта в града? Я стига.
                            Имах същия проблем с разхода и с набирането в ниските. То мап чистих, то селеноид ли не беше, вакууми, букси на газта. Ала бала, накрая ми писна и си купих нов дебитомер на бош.
                            Ми колата тръгна и в ниските и във високите, проблемите с педала с турбото изчезнаха рязко, само дето разходя по магистралата ми е 7.8 /100.
                            Абсолютно. Искам някой с крома автомат да ми покаже сниман борд компютъра си с изминати поне 150-200км. със средна скорост от 18-19 км/ч (което си е напълно нормално за градско в София) и да видим колко му е средния разход. Ако е под 11.5/100 ще се извиня, че не съм прав.

                            ПП. За ръчка съм съгласен, че е висок този разход, но за автомат - това е реалността.
                            Fiat Croma 1.9 16v Mjet автомат

                            Коментар


                              #29
                              Ми на мен Алфа 159 150к.с. с ръчна кутия ми дава малко над 10 градско в София, при средна скорост около 20-21км/ч.
                              Тези коли, 159/Крома си горят, за страх. 2.4 автомат нормален разход при същите обстоятелства, е около 14-16/100.
                              Не знам защо така се вдигна грозно разхода на итал. колите след Евро 4. Но много не се вглеждам в борда, и си карам с кеф.

                              Ето я 159 2.4 автомат при най-най-най-лекото възможно каране. Без задръствания.
                              Последна редакция от Tempras; 12.07.2018, 23:13.
                              1990 TEMPRA SX 1.4 Carb

                              Коментар


                                #30
                                Последно, дебитомера работи ли или не, ако при откачена букса няма разлика в поведението на колата?
                                По този въпрос някой може ли да каже нещо?
                                Фиат Крома, 2008г., 1.9 Multijet, 16v, 150 k.c., автоматик.

                                Коментар

                                Working...
                                X