Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Някой с Крома 1.9 jtdm 150кс автомат?

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Някой с Крома 1.9 jtdm 150кс автомат?

    Пичове имам един проблем с мудно потегляне от място. (Нов дебитомер, затапен ЕГР, клапи и т.н)Не мога да преценя дали е проблем или специфика на колата/автомата... та бих помолил някой от София или Пловдив със същата конфигурация за 10-15 мин тест... или поне да споделиПоздрави
    Fiat Croma 1.9 mJet 150 Automatic 2008

    #2
    Re: Някой с Крома 1.9 jtdm 150кс автомат?

    mdryankov написа:
    Пичове имам един проблем с мудно потегляне от място. (Нов дебитомер, затапен ЕГР, клапи и т.н)Не мога да преценя дали е проблем или специфика на колата/автомата... та бих помолил някой от София или Пловдив със същата конфигурация за 10-15 мин тест... или поне да споделиПоздрави
    И моята е мудна на старт. Според мен е от автомата - до 50км/ч работи с приплъзване. Но ако я изрежеш на кикдаун почти веднага след тръгване се набира яко, задейства се тракшъна но си е тъпа работа да я режеш така де. Примири се и я натискай след като включи втора.
    Fiat Croma 1.9 16v Mjet автомат

    Коментар


      #3
      ПриветНе знам как е при теб , но при мен приплъзването (ако въобще има такова) е до около 1000-1100 об. на усет и до достигане на 1500об е мъка и дъвчене на нокти...Това достигане на заветните 1500 оборота ми итнема 3-5 сек. и е малко неприятно примерно като чакам на ляв завой...При теб така ли е или е по жива?
      Fiat Croma 1.9 mJet 150 Automatic 2008

      Коментар


        #4
        То тоя мотор и с ръчни скорости иска да доближиш 2000 оборота и чак тогава се изстрелва, та с автомат ефекта се усилва в още по-бавно потегляне.
        Фиат Крома 1.9 16v+
        Фиат Браво 1.6 16v
        Фиат Мареа 1.6 16v

        Коментар


          #5
          mdryankov написа:
          ПриветНе знам как е при теб , но при мен приплъзването (ако въобще има такова) е до около 1000-1100 об. на усет и до достигане на 1500об е мъка и дъвчене на нокти...Това достигане на заветните 1500 оборота ми итнема 3-5 сек. и е малко неприятно примерно като чакам на ляв завой...При теб така ли е или е по жива?
          И при мен е същото. Трябва да стигне 1800 об и почва да се наема добре. Не съм го засичал колко секунди му трябват. По усет 2-3 сек.
          Fiat Croma 1.9 16v Mjet автомат

          Коментар


            #6
            Малко газ давате При 1800-2000 оборота се включва турбината, съвсем нормално е тогава да усещате "изтрелването".
            "Без сърца, сме просто машини"
            Toyota Prius 1.5 Hybrid
            EХ- Brava 1.6, Marea 1.9 JTD, Multipla 1.6 Bipower, Jeep Grand Cherokee ZJ 5.2 V8, Peugeot 407 SW 2.0 HDI, Mitsubishi Pajero 2.8 TDI

            Коментар


              #7
              Аз за сефте карам автомат. И не съм сигурен кое е нормално и кое не... за това и питам
              Fiat Croma 1.9 mJet 150 Automatic 2008

              Коментар


                #8
                pi4_s_bravo написа:
                То тоя мотор и с ръчни скорости иска да доближиш 2000 оборота и чак тогава се изстрелва, та с автомат ефекта се усилва в още по-бавно потегляне.
                Не помня как беше преди "препрограмирането", но сега те уверявам, че НИКАК НЕ Е мудна още от самото начало.Автомат съм карал 2.4 mJTD и беше по-мудна от моята след "чип-тунинга". За 1.9 предполагам че ще е още по-умрял кон.

                Коментар


                  #9
                  Нямам впечатления от Крома 1,9, но съм карал Сигнум автомат със същия мотор и ми се видя доста куц. Мнението ми е силно субективно, имайки предвид, че моята е 2,4.
                  207 тиква автомат
                  новокромаджия 2.4 печка

                  Коментар


                    #10
                    Immortal написа:
                    pi4_s_bravo написа:
                    То тоя мотор и с ръчни скорости иска да доближиш 2000 оборота и чак тогава се изстрелва, та с автомат ефекта се усилва в още по-бавно потегляне.
                    Не помня как беше преди "препрограмирането", но сега те уверявам, че НИКАК НЕ Е мудна още от самото начало.Автомат съм карал 2.4 mJTD и беше по-мудна от моята след "чип-тунинга". За 1.9 предполагам че ще е още по-умрял кон.
                    Факт. Автомата много спъва. Едва като я изръчкаш няколко пъти да мине на спорт режим, може да очакваш по-приятно ускорение и реакция
                    Fiat Croma 1.9 16v Mjet автомат

                    Коментар


                      #11
                      Immortal написа:
                      pi4_s_bravo написа:
                      То тоя мотор и с ръчни скорости иска да доближиш 2000 оборота и чак тогава се изстрелва, та с автомат ефекта се усилва в още по-бавно потегляне.
                      Не помня как беше преди "препрограмирането", но сега те уверявам, че НИКАК НЕ Е мудна още от самото начало.Автомат съм карал 2.4 mJTD и беше по-мудна от моята след "чип-тунинга". За 1.9 предполагам че ще е още по-умрял кон.
                      След ремапа определено нещата са доста по-добре ,но си иска развъртане на турбината. Особено в тия жеги и каране градско много от конете лягат да почиват някъде на сянка.
                      Фиат Крома 1.9 16v+
                      Фиат Браво 1.6 16v
                      Фиат Мареа 1.6 16v

                      Коментар


                        #12
                        На мен ми свалиха момента на завъртане на охлюва...Започва да се чува ( и усеща) рано-рано.Минал съм 40.000 км от тогава (50.000 от как я купих)... Засега няма проблеми.

                        Коментар


                          #13
                          Ще ме повозиш ли, че аз ръчките ги карам само на теория? :D
                          207 тиква автомат
                          новокромаджия 2.4 печка

                          Коментар


                            #14
                            Пичове, Благодарско за мненията!Аз очевидно съм имал проблемИ с моторя... За справка - другата ми тема. Измъчих се 2 месеца, но уви последната седмица сме пушкаСега е гоУем кеф и неслизане от колата
                            Fiat Croma 1.9 mJet 150 Automatic 2008

                            Коментар


                              #15
                              За всички които имат тоя проблем - аз моя го реших по невероятно прост и лесен начин. Извадете ди мап сензорите от всмукателния колектор и изчистете купчината сажди която се е натрупала по датчика. Коренна разлика след тая операция в ниските обороти.
                              Fiat Tipo Turbo Integrale | powered by ICIDesign
                              Fiat Marea 1.6 16v

                              Коментар

                              Working...
                              X