Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Положителни неща в България.

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #31
    Евтиното и достъпно образование, но пък качеството е според цената. Къде другаде може да учиш висше за автомобилен инженер срещу 325лв на семестър?

    Коментар


      #32
      YordaTA написа:
      Евтиното и достъпно образование, но пък качеството е според цената. Къде другаде може да учиш висше за автомобилен инженер срещу 325лв на семестър?
      В Германия, например.

      Коментар


        #33
        В друга държава не мога да си сваря 250 кила ракия, не мога да сложа 300 кила зейе да вкисва в мазата на жилищна сграда, не мога да събера приятели и да заколим и изядем едно яре пред блока, както и куп други благинки... В чужбина може да е по - висок стандарта на живот, но трябва да си дисциплиниран, дървен и роботизиран като в казармата, иначе ще работиш само, за да си плащаш глобите...
        M-Benz E 250 TD 150hp
        M-Benz 200d 75 hp
        Peugeot Bipper 1,3 HDI много малко конски сили

        Коментар


          #34
          msotiroff написа:
          В друга държава не мога да си сваря 250 кила ракия, не мога да сложа 300 кила зейе да вкисва в мазата на жилищна сграда, не мога да събера приятели и да заколим и изядем едно яре пред блока, както и куп други благинки... В чужбина може да е по - висок стандарта на живот, но трябва да си дисциплиниран, дървен и роботизиран като в казармата, иначе ще работиш само, за да си плащаш глобите...
          Плюс едно! Ей затова съм горд да се назова Балканец и плюя и псуя всички евроатлантически, педерастически ценности!Наздраве!
          VIVA Типо 1.4 AGT карбуратор дъртото вярно магаре
          VIVA Чинкуеченто "SX HOBBY" ДЗВЕРО
          VIVA Дайхацу Фероза на пръдня - The Who!
          VIVA Гранде Пунто 1.3 Мултиджет ...абе... печка
          Нека Силата на бъде с Нас...

          Коментар


            #35
            Immortal написа:
            YordaTA написа:
            Евтиното и достъпно образование, но пък качеството е според цената. Къде другаде може да учиш висше за автомобилен инженер срещу 325лв на семестър?
            В Германия, например.
            В Германия семестъра е 600 евра, а и няма стипендии, общежитията са по 300 евра/месеца, така, че...
            FIAT Coupe 2.0 16V бензин/газ

            Коментар


              #36
              tambuhtaneca написа:
              Immortal написа:
              YordaTA написа:
              Евтиното и достъпно образование, но пък качеството е според цената. Къде другаде може да учиш висше за автомобилен инженер срещу 325лв на семестър?
              В Германия, например.
              В Германия семестъра е 600 евра, а и няма стипендии, общежитията са по 300 евра/месеца, така, че...
              На моя колежка синът е първокурсник там. Няма такива работи. Освен ако ме лъже.Положително нещо в България: плоския данък. Без значение колко процента е, това е най-справедливото нещо, което някога се е случвало в България.

              Коментар


                #37
                Immortal написа:
                tambuhtaneca написа:
                Immortal написа:
                YordaTA написа:
                Евтиното и достъпно образование, но пък качеството е според цената. Къде другаде може да учиш висше за автомобилен инженер срещу 325лв на семестър?
                В Германия, например.
                В Германия семестъра е 600 евра, а и няма стипендии, общежитията са по 300 евра/месеца, така, че...
                На моя колежка синът е първокурсник там. Няма такива работи. Освен ако ме лъже.Положително нещо в България: плоския данък. Без значение колко процента е, това е най-справедливото нещо, което някога се е случвало в България.
                И двамата сте прави. Като човек завършил там ще кажа,че в зависимост от областта има университети с такси и без такси. Ако не ме лъже паметта таксите ги въведоха през 2007-ма година. Все пак да не забравяме,че в тази такса има включен и билет за градски транспорт, който обхваща не малка част от областта и е с валидност 6 месеца. Нормалната цена само на този билет умножена по 6 месеца прави повече от стойността на таксата! Относно цената на общежитията ще кажа,че не навсякъде е такава и всеки един може да се издържа сам, работейки там. За сметка на това образованието , което се получава там е в пъти по-добро от това в България ( лично наблюдение. Завършил съм и на двете места).Ще си позволя да коментирам и един друг пост за казана с ракия и зелето. Просто в цивилизованите страни няма нужда да вариш ракия. Получаваш достатъчно много,че да си купиш каквото пожелаеш. Кеф ти зеле, кеф ти ракия, водка, уиски.... Аз лично предпочитам да спазвам законите и да ми плащат добре, а не да живея в страна, където всеки се смята за недосегаем от закона, щом има пари. И за да не съм съвсем офф по темата: Единственото, което ми харесва в България все още е,че от частни прозиводители можеш да си купиш вкусни зеленчуци и мляко на прилични цени.
                Brava ELX 1,6 16V, 90PS , LPG BRC Sequent24
                Мarea SW ,SX 1,6 16V, 103PS, LPG Zenit JZ2005

                Коментар


                  #38
                  На мен пък ми харесват хората в тая държава.@колегата отгоре: Съвсем си офф. Тва последното е за темата с абсурдите. Спрямо "цивилизованите" страни, де, не по принцип.
                  браво 1,6/90 - 09 г.

                  Коментар


                    #39
                    Колегата, дето е завършил и там, и в България: да не си завършил всички университети, че да твърдиш такива неща. Мога да ти кажа, че има висши училища на запад, които предлагат много по-некачествено образование от нашето. Обратното е също възможно, разбира се, но хайде да не генерализираме така нещата.
                    Alfa 147 JTD 115 hp
                    ex Punto SX 1,2 (73 hp), 1994 +LPG

                    Коментар


                      #40
                      В БГ в банята има сифон (канал) и на пода, докато на запад няма и е много дразнещо, особено като си с малки деца...

                      Коментар


                        #41
                        dudulia написа:
                        Ще си позволя да коментирам и един друг пост за казана с ракия и зелето. Просто в цивилизованите страни няма нужда да вариш ракия. Получаваш достатъчно много,че да си купиш каквото пожелаеш. Кеф ти зеле, кеф ти ракия, водка, уиски.... Аз лично предпочитам да спазвам законите и да ми плащат добре, а не да живея в страна, където всеки се смята за недосегаем от закона, щом има пари. И за да не съм съвсем офф по темата: Единственото, което ми харесва в България все още е,че от частни прозиводители можеш да си купиш вкусни зеленчуци и мляко на прилични цени.
                        Колега, аз също получавам достатъчно, за да си купувам, каквото пожелая за ядене и пиене за мен, жена ми и трите ми деца... И всичко това в провинциален град в България и, даже, с честен труд... С цялото ми уважение към теб ще ти задам един въпрос, а именно може ли гениалния ти мозък да се сети защо, по дяволите, си правя ракия и кисело зеле, щом мога да си ги позволя на готово от магазина?Няма да чакам отговора ти, защото знам какъв ще бъде! Да, наистина никой завод не прави зеле, туршия и ракия като моите... Ракия, дестилирана само от вино от десертно грозде, а не от 20% скапано грозде и 80% медицински етанол. Винпрома не чака да ветрее 4 месеца, не разрежда с вода от 2600м надм.височина и най вече - винпрома слага адски много есенции и подобрители. Относно зелето... До момента не съм попадал на купешко зеле с изрязани жилки(под жилки имам предвид стеблото и разклоненията на листото), аз изрязвам всичко това и оставям само меката част на листото... и всички 300 кила сам в мазата, пак с труд, а не на готово пластмасовото зеле от магазина. Тези, както и други работи, които си правя сам, ми излизат 2-3 пъти по - скъпо, отколкото да си купя на готово "пластмасови" от магазина. Дали съм си направил равносметка какво да консумирам с кеф?! А дали съм си направил равносметка къде да живея с кеф?!
                        M-Benz E 250 TD 150hp
                        M-Benz 200d 75 hp
                        Peugeot Bipper 1,3 HDI много малко конски сили

                        Коментар


                          #42
                          chandler написа:
                          Колегата, дето е завършил и там, и в България: да не си завършил всички университети, че да твърдиш такива неща. Мога да ти кажа, че има висши училища на запад, които предлагат много по-некачествено образование от нашето. Обратното е също възможно, разбира се, но хайде да не генерализираме така нещата.
                          Не колега, не съм завършил всички училища в България. Бил съм студент само в два университета в България и два в Германия. Смея да твърдя,че имам наблюдение върху образователната система в България и Германия. Не искам да изпадам в подробности какво как и защо. Говоря от позицията на това, което съм изпитал сам. Факт е, че висшето образованието в България не е на високо ниво. Просто начина на преподаване и изпитване е различен.И понеже обичам точностите би ли ми посочил кои университети в Германия предлагат много по-некачествено образование от университетите в България?п.с. Надявам се твърденията ти да се базират на личен опит.
                          Brava ELX 1,6 16V, 90PS , LPG BRC Sequent24
                          Мarea SW ,SX 1,6 16V, 103PS, LPG Zenit JZ2005

                          Коментар


                            #43
                            Ууу, не мога да я открия тази тема. Мн прашна станалаhttp://dnes.dir.bg/news/magistrala-s...20359260Ето сега две положителни неща :D
                            ФИАТ- Пътят е само формалност
                            ТОП Анализатор на Фиат Форум България!!!
                            -----------------------------------------------------
                            FIAT BRAVA 1,4 12V (LPG) 80---, Powered by nothing (Camshaft - Not replaced)

                            Коментар


                              #44
                              Днешното пускане на отсечката Благоевград - Дупница от АМ "Струма" е определено положително нещо за БГ. Съгласен съм за туршията, зелето, виното, ракията др. подобни "дребни" битови неща, които можеш да свършиш в блока и около него... като да си чоплиш по колата пийвайки биричка с комшиите, да си запалиш огнището за изваряване на зимнината, да си извадиш скарата и да окадиш махалата... и мн. други неща свързани с една от най-хубавите турски думи - КЕФ.
                              Най-вече Astra H 1.9 CDTI (JTD) 120 к.с. и ако има къде Делта 3

                              Коментар


                                #45
                                път

                                Много хубаво че пускат новите отсечки да може да ходим по бързо на море .
                                КЛЮЧАРА е тук – https://goo.gl/maps/GvEGbSeq7nk
                                Пунто http://www.punto.mysteria.cz/puntoMk1/schema7.htm
                                http://www.autoinfo24.ru/rukovodstva.../inomarki/fiat

                                Коментар

                                Working...
                                X