Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Положителни неща в България.

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #16
    Re: Положителни неща в БГ

    Humppa написа:
    Искам някой да ми посочи поне една положителна черта от това да си българин живеещ в България и хранещ мангалската паплач.
    Малко са тия черти, лично аз ако мога да върна времето си през 95-96 година ще да съм духнал в една по цивилизована страна като Германия да речем.......
    Alfa 156 2.0 TS
    Alfa 156 20VTurbo
    Fiat Coupe 2.0 20VTurbo
    Locost TF1 3.0V6

    Коментар


      #17
      Фериботът ( както неправилно го наричат ) в Белослав , област Варна , е безплатен .
      FIAT BRAVA 1.4 12V А/С, с чийто собственик можете да се свържете на 089 9225580
      FIAT CROMA 2.4 Mjet - proprio miracolo

      Коментар


        #18
        Е, точно ферибот си е. Прекарва автомобили от единият край на канала до другият. Община Белослав поема разходите, за да може жителите на града да имат тази безплатна услуга.

        Коментар


          #19
          stilo_new написа:
          Е, точно ферибот си е. Прекарва автомобили от единият край на канала до другият. Община Белослав поема разходите, за да може жителите на града да имат тази безплатна услуга.
          Колега , ,,ферибоот’’ е плавателен съд превозващ подвижен жп състав .Това плавателно средство би следвало да се нарича ,,ро-ро’’.Просто за протокола .
          FIAT BRAVA 1.4 12V А/С, с чийто собственик можете да се свържете на 089 9225580
          FIAT CROMA 2.4 Mjet - proprio miracolo

          Коментар


            #20
            Липсата на огромни целогодишни задръствания по магистралите:Някакси е по-добре така:
            Aктуалният парадокс в България - повечето искат да живеят в по-уредена държава, но реват на умряло като им затвориш кранчето на сенчестата и полузаконна или незаконна дейност.

            Коментар


              #21
              1. В България едно от хубавите неща в момента са лесно-достъпните виртуални комуникации и информация за лични нужди.2. На практика сме Държава с неограничени възможности и перспективи в зависимост от това, кой, какъв е и за каквосе бори в крайна сметка. 3. Държавността е слаба, но това пък е предпоставка всеки неин поданик да я представлява навсякъде и по всяко време, като въдворява чрез личната си интерпретация - ред, свобода, правота и финансова дисциплина.
              A17DTС/S
              Когато губим, не знаем какво печелим, а когато печелим, не знаем какво губим !

              Коментар


                #22
                Вкусните Български розови доматки!!!Няма такива другаде.

                Коментар


                  #23
                  Аз понеже съм фен на хубавото бяло краве сирене ще споделя, че съм чувал че е голям деликатес по чужбините, а пък ту си е направо евтинийка в сравенено с там. Пък избор бол. А имаш ли рода с добитък още по-кеф. Да не говорим че и бозата май предимно тук си я лочим. Сега колко е истинска и прилича на едновременашната е друга тема.
                  Фиат Мареа 1.6 16v, 99 г.
                  182A4.000 IAW49F
                  LPG - Lovato EasyFast
                  ----------------------------
                  "Има две неща които са безкрайни, вселената и човешката глупост, ... но не съм много сигурен за вселената", А. Айнщайн

                  Коментар


                    #24
                    http://www.slavorum.org/20-facts-abo...ou-didnt-know/
                    Drive It Like You Stole It | Гараж
                    RIP Fiat Tipo '92 1.6

                    Коментар


                      #25
                      Ewing написа:
                      Аз понеже съм фен на хубавото бяло краве сирене ще споделя, че съм чувал че е голям деликатес по чужбините, а пък ту си е направо евтинийка в сравенено с там. Пък избор бол.
                      Потвърждавам. Фирмата, за която работя е част от турска аутомотив група и често унас идват гости от южната съседка. На мен като HR се пада задачата да ги развеждам из града, ако пожелаят и при всяко влизане в магазин, първото нещо за което се залепят е витрината със сирената. Като им обърна цената в тяхна валута и ококорват ей такива очи . Съответно се изнасят торби с млечни продукти :D Да не съм офтопик - народната ни музика и обичаи. НИЩО по-красиво от това нямаме
                      Nuova Croma - so far...so good
                      Opel Vectra - кривнах от правия път...и съжалих
                      Fiat BRAVA JTD - ex love

                      Коментар


                        #26
                        nikolay zhelev написа:
                        Ewing написа:
                        Аз понеже съм фен на хубавото бяло краве сирене ще споделя, че съм чувал че е голям деликатес по чужбините, а пък ту си е направо евтинийка в сравенено с там. Пък избор бол.
                        Потвърждавам. Фирмата, за която работя е част от турска аутомотив група и често унас идват гости от южната съседка. На мен като HR се пада задачата да ги развеждам из града, ако пожелаят и при всяко влизане в магазин, първото нещо за което се залепят е витрината със сирената. Като им обърна цената в тяхна валута и ококорват ей такива очи . Съответно се изнасят торби с млечни продукти :D Да не съм офтопик - народната ни музика и обичаи. НИЩО по-красиво от това нямаме
                        Предполагам знаете, че това, което ние наричаме сирене навън го познават, като Фета ( знаете защо).Това, на което ние викаме кашкавал хората на запад го плющят, като сирене. Иначе е нормално турците дахаресват нашето бяло саламурено сирене. Векове сме си готвили в една кухня...Иначе българското кисело мляко си е признато навсякъде, но за съжаление в Европа се познава йогурт-а ( далеч е от истинското киселото мляко),а скоро четох, че японците единствено се придържали към булгарикус -а и произвеждали... българско кисело мляко.
                        A17DTС/S
                        Когато губим, не знаем какво печелим, а когато печелим, не знаем какво губим !

                        Коментар


                          #27
                          Почти всеки ден ям по едносъс Lactobacillusbulgaricus - http://www.hansano.de/unsere-produkt...urt/Вкуса е подобен (да не кажа същия) на това, което си купувам в България.Обаче моите колеги го намират за кисело и затова предпочитат mild Joghurt - пак кисело мляко ама с по-сладък вкус.Извън спама: в Бълагрия се пръска против комари и кърлежи или поне до преди няколко години се пръскаше.
                          Aктуалният парадокс в България - повечето искат да живеят в по-уредена държава, но реват на умряло като им затвориш кранчето на сенчестата и полузаконна или незаконна дейност.

                          Коментар


                            #28
                            От доста време не живя в бг и да си кажа честно бялото сирене го има навсякъде под името балканско, гръцко или салатено. Цената му не е по-висока със сигурност и никога не съм попадал на откровенно гадно, както в бг. Същото бих казал и за киселото мляко.Това, което няма почти никъде са корите за баница и лютеницата. На връщане от отпуск редовно взимам по 5-6 и от двете. Научих се да държа корите в камерата.
                            The box said "Requires Windows 98 or better", so I installed Linux
                            Marea SW 2400 JTD CF2 136CV 100KW "HLX-TOUR DE FRANCE"
                            Ex: Brava 1.6 ELX 16V 103 hps '98 LPG Atiker + LC Romano

                            Коментар


                              #29
                              http://vbox7.com/play:a87af92dЕто и една японска реклама за тяхното "българско кисело мляко".
                              A17DTС/S
                              Когато губим, не знаем какво печелим, а когато печелим, не знаем какво губим !

                              Коментар


                                #30
                                Stefanaki написа:
                                Липсата на огромни целогодишни задръствания по магистралите:Някакси е по-добре така:
                                Явно отдавна не си карал в неделя към София Предния път задръстването беше 13 км, мерих го по километричните табелки.Ако забелязваш, пълна е и аварийната лента (все пак сме в България).Цялата работа става заради ремонт на едното платно и преминаване на всички тези коли в 1 лента към София. В обратна посока лентите са 2.Някой някъде най-накрая се усети, че е по-разумно в неделя вечер лентите към София да са 2, и тая неделя май нямаше задръстване. Не съм сигурен все пак, щото минах доста рано, но конусите вече бяха преместени както трябва.

                                Коментар

                                Working...
                                X