Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Фиат Крома electronic key not recognized

Collapse
Заключена тема
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Фиат Крома electronic key not recognized

    Здравейте колеги, Имам проблем, днес сутринта набих спирачки малко по стабилно зарад един миндил, и кафето ми се изсипа върху ключа и ключалката за запалване на колата, малко след което ми светна лампичката CODE на таблото и изписа "Check Car Protection System". Стигнах до работа, изгасих колата и до там... сега като пъхна ключа ми изписва "electronic key not recognized". Някой да се е сблъсквал с подобен проблем?Ъп: 4 часа по късно, няма и следа от проблемите запали си колата и централното си заработи.
    Стило1.6 16v -харчи много, не върви ама поне изглежда адски добре
    Крома 1.9 150к.с. - семейния кораб

    #2
    Стават такива неща понякога :D В ключалката на волана има една намотка, която комуникира с чипа, а та съответно си има букса и е чувствителна към утечки. Горещото кафе е овлажнило буксата и компа е отчел гршка. По-късно, като е изветряло кафето, всичко си идва на мястото. Няма да е зле обаче, да почистиш буксите на контактния ключ и конзолата на волана с контактен спрей, за да няма неприятни изненади на по-късен етап. Чипа в ключа е влагозащитен и не му пречи като се намокри. Би било тъпо, да не можеш да запалиш, защото дъжда ти е намокрил ключа в джоба
    Основния закон на овчедушието е, че когато всеки си трае и се скатава, с течение на времето всички се оказват под ножа.

    Коментар


      #3
      Този филм го гледах аз вече с кафето. При мене като станеше по-влажно времето пак почваше да свети "катинара"... Ето историята:http://forum.fiat-bg.org/viewtopic.php?t=106031Между другото след ремонта съм я заливал ключалката още два пъти един път с кола и още един път с кафе, но за сега не светнала пак. Но пък си знам процедурата вече - отнема около час...Да им се невиди кой я измисли тая ключалка там. Постоянно бива заливана с разни течности, пепел от цигари, жена ми си хвърля чантата отгоре както е сложен ключа абе подложена е на всякакъв тормоз!
      Fiat Croma 1.9Mjet 8V

      Коментар


        #4
        На такива места се чисти с технически спирт- за да може да се изпари след почистването. Или да се издуха с флакон сгъстен въздух ( за компютри).
        Fiat Marea Weekend 1.9 jtd 110 SX- еmzo power

        Коментар


          #5
          Без да се счита за спам, но се чудя как може да карате и да пиете кафе, то е все едно да говориш по телефона, даже за мен е по-рисково, доказателството е темата на колегата. Виждал съм даже някои слагат кафето на таблото и тръгват, без поставка или каквото и да било, а едно заливане в гащите с горещо кафе какво може да ви коства!
          FIAT Brava S 1,4 12 V 97 г. - бивша. Не карай по-бързо отколкото твоя ангел хранител може да лети!
          Ако нещо стане както трябва, то е станала голяма грешка. Закон на Мърфи.

          Коментар


            #6
            Остави кафето... Винаги ме е било шубе да ме вози пушач, доста по-рисково е.Глътваш кафе и го оставяш в поставката. За съжаление не всички поставки са на удобни места и точно тогава може да се получи гаф.Оливането като оливане не е нищо особено, но си е шок и за секунди губиш внимание от пътя.Аз никога не пия в по-рискови ситуации - изпреварване, завой и прочие.
            "Без сърца, сме просто машини"
            Toyota Prius 1.5 Hybrid
            EХ- Brava 1.6, Marea 1.9 JTD, Multipla 1.6 Bipower, Jeep Grand Cherokee ZJ 5.2 V8, Peugeot 407 SW 2.0 HDI, Mitsubishi Pajero 2.8 TDI

            Коментар


              #7
              Шегувате се! Кафе и цигари по време на движение? Звучи ми същото, както да бъркам бетон с цигара в уста. И кафето и цигарите са за кеф, а не по навик!Случвало се е да пуша, когато карам, но само електронна - ако стане напечено, просто ще я пусна където ми падне и хващам здраво волана. Когато карате коли, наистина ги карайте, а не само да присъствате зад волана, пък да сте на друго място духом. Понякога дори не чувам, какво ми говори жена ми, когато съм зад волана и предстои маневра. Особено след случая, когато една вечер беше дъждовно и на кръстовище със светофар, един пешеходец едва не седна на калника ми като завивах...
              Велосипед да, но ролкови кънки - не! Балканчето е без акумулатор, симсонката е без гуми. Я, падна ми се и фиатче 126! Вече съм с фиат и напреднал шофьор, та чак съм станал маниак, а сега и фанатик!

              Коментар


                #8
                Колеги в София е така повече пиеш кафе и пушиш цигара от колкото караш. По задръстванията се чудиш с какво да се занимаваш...подреждам си жжабката,дисковете, обирам боклуците, почиствам си таблото, зяпам кой си бърка в носа докато чака на светофара и така... минават 45 мин. от живота ми.
                Fiat Croma 1.9Mjet 8V

                Коментар


                  #9
                  Колеги, кафето може да се пие и по светофарите! Принципно всяка сутрин си излизам от вкъщи с чашката 3в1 и си я изпивам докато стигна до работа. Съответно и си пуфкам от електронната цигарка, но съответно кафе пия от чашата или когато съм на светофар с червена светлина, или когато се движа по достатъчно голям прав булевард. Колкото до телефона, налагало ми се е но определено предпочитам да не говоря по него докато шофирам, за тази цел пък имам едно блутуут хендсфрий в колата. Колкото до риска да се излее кафето върху ключалката... явно го има при модели като Кромата но за тази цел пък има термочаши и поставки. Темата е приключена моля за ключ. Поздрави Красимир!
                  Стило1.6 16v -харчи много, не върви ама поне изглежда адски добре
                  Крома 1.9 150к.с. - семейния кораб

                  Коментар

                  Working...
                  X