Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Тема за българските абсурди.

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Защо ми е да им хвърлям домати?
    Нали и те трябва да ядат нещо. Да се изхранват. И те искат заплата по 5-10к както аз искам, програмиста. И защо да съм недоволен от това?
    Ако на теб ти пречи и ти искаш толкова пари, отиди от другата страна. Нали е лесно.
    A20DTH ЖТД ама не баш
    1NZ−FXE ; 182A8.000 Брава
    Х... 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

    Коментар


      /\ /\

      Изказванията ти по-горе малко заприличаха на думите на едни мъдри хора, които ще цитирам:

      Като няма хляб - яжте пасти!
      Като няма кислород - дишайте въглерод!
      Като няма въздух - дишайте лепило!


      и др. подобни.

      И ти така - като ви е ниска заплатата, станете АЙ-ТИ-та. Накрая като има цяла държава с АЙ-ТИ-та, няма да има кой да хвърли две шепи жито на полето, та да порасне нещо. Няма да има кой едно теле да заколи, че да хапнем по 2 кюфтета. Всички ще са АЙ-ТИ-та, касиери в ЛИДЛ и куриери. Тук-там някой монтьор...

      Коментар


        Аз едно професионално мнение ще кажа, ама се съмнявам да ме разбере - просто картата на територията му е много тясна.
        A20DTH ЖТД ама не баш
        1NZ−FXE ; 182A8.000 Брава
        Х... 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

        Коментар


          tambuhtaneca написа: Преглед на мнението
          Честно казано ако знаеш програмен език, не знам как SQL ще те бутне - с някакви вложени SELECT заявки може би... Както и да е, нека да спрем спора. Тезата ми беше, че ние сме си виновни за ниските заплати - няма как да не се развиваш, а да искаш повече, защото има други, които могат същото и биха работили това, дето работиш за дадените пари. И още по-виновни са фирмите, някой да е чул в България фирма да си раздаде спечеленото през годината на работниците - да няма такава. Ама балъците сме ние. Шефа с кола за 1 000 000, работниците с заплата 700 лв. - супер.

          Ако трябва да бъда честен, не съм най-компетентното лице, когато става въпрос за SQL, бази данни и програмиране, но ежедневно работя в близост до такива хора и съм останал с впечатлението, че конкретно SQL специалисти се търсят много. При нас това е отделна позиция, изисква се задължиделно висше (за разлика от други IT позиции), заплатите са високи, наемат се хора от други фирми, за да помагат по дадени проекти и да оптимизират бази данни от вече завършили проекти. Също така знам, че лицензите за MS SQL са космически скъпи и че добрите специалисти, по не microsoft-ски SQL бази данни, са малко и искат значително по-високи заплати. За мен това всичкото не говори за лесна специалност, която се захваща от днес за утре, без адекватно образование и поне малко опит като стажант или помощник.

          Коментар


            /\ /\

            Изказванията ти по-горе малко заприличаха на думите на едни мъдри хора, които ще цитирам:

            Като няма хляб - яжте пасти!
            Като няма кислород - дишайте въглерод!
            Като няма въздух - дишайте лепило!


            и др. подобни.

            И ти така - като ви е ниска заплатата, станете АЙ-ТИ-та. Накрая като има цяла държава с АЙ-ТИ-та, няма да има кой да хвърли две шепи жито на полето, та да порасне нещо. Няма да има кой едно теле да заколи, че да хапнем по 2 кюфтета. Всички ще са АЙ-ТИ-та, касиери в ЛИДЛ и куриери. Тук-там някой монтьор...
            Има хора на полето дето изкарват 500 лв, има и такива, дето изкарват 5 000 лв, има и такива, дето имат 1 000 декара и печелят по милиони. Има полицаи - и полицаи, има лекари и лекари, има програмисти и програмисти, има хора и хора.... та не всичко е до пари, ама всичко е до това какъв си.
            FIAT Coupe 2.0 16V бензин/газ

            Коментар


              Супер тесногръдо мислите, и докато мислите по този начин, ще живеете така - да броите парите от заплата до заплата. Това го казват хора, които са успяли в живота, аз още не се причислявам към тях. Та хейт винаги ще има към успялите, важно е всеки да се замисли защо не е успял и какво му е липсвало в дадения момент. Тука нито 1 не каза - еми толкова си мога, нямам желание да се развивам, затова си бачкам за 1000 лв и ми стигат, пафкам си цигари и така.
              FIAT Coupe 2.0 16V бензин/газ

              Коментар


                Малко ще ползвам на Божинката лафовете.
                Пак казвам...цялата работа ми звучи, че ти се чувстваш доволен от себе си и успял и сега искаш да ни отвориш очите на всички. За първата част - браво и успех за напред. За втората - всеки си знае какво да прави в живота и не е нужно да даваш наклон на хората.
                Причините за взимането на ниски заплати, не е една за да се реши ей така. В България се търсят сферата на услугите. Умствения труд не се заплаща ефективно. Защо? Щот няма такива търсене за него. Отделно, че всеки така изкарал курсче за два месеца се мисли за голям специалист. Щото в бг не се търси качество/ или мн рядко/, а се търси бързо да се свърши работата и после да има виновен. Утре 80% от аутсорс фирмите за айти, като отидат в Литва примерно и ще викаш...лелел какво стана.
                ФИАТ- Пътят е само формалност
                ТОП Анализатор на Фиат Форум България!!!
                -----------------------------------------------------
                FIAT BRAVA 1,4 12V (LPG) 80---, Powered by nothing (Camshaft - Not replaced)

                Коментар


                  Малко ще ползвам на Божинката лафовете.
                  Пак казвам...цялата работа ми звучи, че ти се чувстваш доволен от себе си и успял и сега искаш да ни отвориш очите на всички. За първата част - браво и успех за напред. За втората - всеки си знае какво да прави в живота и не е нужно да даваш наклон на хората.
                  Причините за взимането на ниски заплати, не е една за да се реши ей така. В България се търсят сферата на услугите. Умствения труд не се заплаща ефективно. Защо? Щот няма такива търсене за него. Отделно, че всеки така изкарал курсче за два месеца се мисли за голям специалист. Щото в бг не се търси качество/ или мн рядко/, а се търси бързо да се свърши работата и после да има виновен. Утре 80% от аутсорс фирмите за айти, като отидат в Литва примерно и ще викаш...лелел какво стана.
                  Умствения труд не се заплаща ефективно - щото няма хора, дето да могат да имат умствен труд....само провери как се справят децата с външното оценяване....мега зле спрямо останалите им връстници в Европа.
                  FIAT Coupe 2.0 16V бензин/газ

                  Коментар


                    tambuhtaneca написа: Преглед на мнението
                    Тука нито 1 не каза - еми толкова си мога, нямам желание да се развивам, затова си бачкам за 1000 лв и ми стигат, пафкам си цигари и така.
                    Как да го кажа като всеки ден мога повече и повече, имам желание да се развивам, не бачкам за 1000лв и не пуша

                    Коментар


                      Не разбирам дали някой завиждат или други се хвалят в последните мнения. Но както казва tambuhtaneca има хора и хора, всеки си има някакъв критерий за добро и зло, за хубаво и лошо, за задоволяване или не от постигнатото. Във всички професии има минимум и максимум в заплащането. Като става дума за ИТ специалисти нека някой да намери статистика колко са в България, колко са в частни и държавни фирми, колко са в София и страната и каква е мин. и макс. заплата в сектора. Като казвате че заплатите са 5000 лв, това какво осначава, средна, минимална или максимална. Все едно да вземем заплатат на кака Пена като чистачка в училище в Бусманци и заплатата на чистачката в ВСС или прокуратурата, едната е с минимална, а другата е с четирицифрена заплата. Това значи ли че чистачките вземат четирицифрена заплата или средната заплата при тях е 900 лв.? Един ИТ в Община взема около 1200 лв., в НАП пак е около толкова, говоря за страната, София не е в България, вие там сте друга държава. На времето когато другите вземаха 250-300 лв, моята заплата беше 450 лв., над мен бяха началника и директора, бях ръководител на екип. Като ни ги вдигнаха стана голям скандал, чак в министерството се разчу и нашите шефове ходиха в Профсъюза да ни ги защитават. Като цяло всеки гледа от собствената си камбанария, но не трябва да си прави изводи които да ги налага на околните.
                      FIAT Brava S 1,4 12 V 97 г. - бивша. Не карай по-бързо отколкото твоя ангел хранител може да лети!
                      Ако нещо стане както трябва, то е станала голяма грешка. Закон на Мърфи.

                      Коментар


                        Аз не съм се хвалил колко взимам, не мисля и да се хваля.... Явно просто има хора, дето ги е яд, че не вземат толкова, колкото е нормално да получават и затова пишат коментари... Вместо да пишете, спокойно може да си потърсите нова работа за заплащането, което мислите, че заслужавате...
                        FIAT Coupe 2.0 16V бензин/газ

                        Коментар


                          Не разбирам дали някой завиждат или други се хвалят в последните мнения. Но както казва tambuhtaneca има хора и хора, всеки си има някакъв критерий за добро и зло, за хубаво и лошо, за задоволяване или не от постигнатото. Във всички професии има минимум и максимум в заплащането. Като става дума за ИТ специалисти нека някой да намери статистика колко са в България, колко са в частни и държавни фирми, колко са в София и страната и каква е мин. и макс. заплата в сектора. Като казвате че заплатите са 5000 лв, това какво осначава, средна, минимална или максимална. Все едно да вземем заплатат на кака Пена като чистачка в училище в Бусманци и заплатата на чистачката в ВСС или прокуратурата, едната е с минимална, а другата е с четирицифрена заплата. Това значи ли че чистачките вземат четирицифрена заплата или средната заплата при тях е 900 лв.? Един ИТ в Община взема около 1200 лв., в НАП пак е около толкова, говоря за страната, София не е в България, вие там сте друга държава. На времето когато другите вземаха 250-300 лв, моята заплата беше 450 лв., над мен бяха началника и директора, бях ръководител на екип. Като ни ги вдигнаха стана голям скандал, чак в министерството се разчу и нашите шефове ходиха в Профсъюза да ни ги защитават. Като цяло всеки гледа от собствената си камбанария, но не трябва да си прави изводи които да ги налага на околните.
                          Да един ИТ в общината взема 1200 и не знае нищо, затова НАП я хакнаха, ама кво от това - глобиха ги (демек глобиха народа) ....
                          Ако сме нормална държава - тия (информационно обсужване) на следващия ден щяха да бъдат 1-во съдени, 2-ро прогонени да бъдат фирма, която да обслужва тази държавна организация. И не само - като КТБ се сгромоли, имаше фирма, дето да я следи - тая фирма още оперира в България - това нормално ли е....
                          FIAT Coupe 2.0 16V бензин/газ

                          Коментар


                            Колкото до хакването ние не откриваме топлата вода, на времето едно 12 годишно хлапе беше влязло в базата на военните в САЩ, така че не се учудвм на хора, които искат да покажат че могат. А дали ИТ-та в администрацията могат или не, недей да твърдиш, че всички са некадърници, има хора които могат да те сложат в малкото си джобче, аз лично познавам доста такива, години съм работил там, не твърдя, че аз съм от тях, вече съм зарязал всичко.
                            П.С. За всеки човек важи "Принципът на Питър" https://www.novavizia.com/printsip-na-pityr/ , ето я и книгата https://www.meridian27.com/content/principt-na-pitr .
                            Последна редакция от NikMar; 13.12.2019, 16:35.
                            FIAT Brava S 1,4 12 V 97 г. - бивша. Не карай по-бързо отколкото твоя ангел хранител може да лети!
                            Ако нещо стане както трябва, то е станала голяма грешка. Закон на Мърфи.

                            Коментар


                              Колкото до хакването ние не откриваме топлата вода, на времето едно 12 годишно хлапе беше влязло в базата на военните в САЩ, така че не се учудвм на хора, които искат да покажат че могат. А дали ИТ-та в администрацията могат или не, недей да твърдиш, че всички са некадърници, има хора които могат да те сложат в малкото си джобче, аз лично познавам доста такива, години съм работил там, не твърдя, че аз съм от тях, вече съм зарязал всичко.
                              П.С. За всеки човек важи "Принципът на Питър" https://www.novavizia.com/printsip-na-pityr/ , ето я и книгата https://www.meridian27.com/content/principt-na-pitr .
                              Да като DB e правена от хора, дето не знаят какво е SELECT заявка, нормално е...именно такива са и хората, дето правят нещата в информационно обслужване (не че нещо - просто ги познавам и да са супер некадърни и не знам защо само те са фирмата, която прави обработката на изборите - защо хора със счупена ръка, обработват изборни протоколи .... та....забравих да сложа затварящата скоба
                              )
                              FIAT Coupe 2.0 16V бензин/газ

                              Коментар


                                Добре де, разбрахме че си корифей в SQL-а, а другите са профани, но както всички знаят ИТ не е само SQL. Трябва да отдадеш нужното уважение и на други които могат и знаят повече от теб. Мога да те пратя при човек, който е учил такива като теб, преподавал е в няколко университета, основател е на известна компютърна фирма и сега работи в АПИ, просто на него му омръзна да търчи по цяла България и навън. Та с него може да поспорите на каквито теми в ИТ си пожелаеш. Приключих с теб, повече няма да споря.
                                FIAT Brava S 1,4 12 V 97 г. - бивша. Не карай по-бързо отколкото твоя ангел хранител може да лети!
                                Ако нещо стане както трябва, то е станала голяма грешка. Закон на Мърфи.

                                Коментар

                                Working...
                                X