Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Тема за българските абсурди.

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #61
    Airfan написа:
    Immortal написа:
    Airfan написа:
    Новата магистрала на Боко между Пловдив и Стара Загора в посока Стара Загора е вече за основен ремонт. Има дупки по 10 см в дясното платно, пропадания и какво ли още не.
    Между Пловдив и Стара Загора магистралата не е от Бойковите.Айде да сме коректни.Между Пловдив и Плодовитово е още от бай Тошово време, между Плодовитово и Чирпан - от Луканово време, а от Чирпан до Стара загора от Сергейстанишево време.
    Добре, нави ме, не е Бокова, а Сергеевна. Явно паметта ми изневерява. От Стара Загора до Ямбол аха аха да получа оргазъм от вълничките иначе.
    Паметта ти отново изневерява От Стара до Нова Загора съм съгласен за вълничките.Този участък го правиха крадците от Трейс.От Нова Загора до Ямбол я правиха гърци, и е без забележка, поне засега.Но да, принципно си прав, не изкара и две години. Което си е абсурд

    Коментар


      #62
      VIT написа:
      За изминати 1800км из Гърция, полиция не видях. Обаче след Маказа посока Кърджали на около 10-на км бяха се изтопосали в засада.
      Е това ме вбесява и мене...
      VIVA Типо 1.4 AGT карбуратор дъртото вярно магаре
      VIVA Чинкуеченто "SX HOBBY" ДЗВЕРО
      VIVA Дайхацу Фероза на пръдня - The Who!
      VIVA Гранде Пунто 1.3 Мултиджет ...абе... печка
      Нека Силата на бъде с Нас...

      Коментар


        #63
        Вие пък за пътищата се хванали то всичко ни е абсурдно.Първото което ми хрумва.Отиваш на доктор, с причина естествено и ако е след 15то число получаваш направление ако си супер спешен, ако не, чакаш или си плащаш. Е те това ако не е абсурд.Ако ти се наложи отиваш в спешното и първия въпрос след "осигурен ли сте?" е "обадихте ли се на личния лекар?"тук се сещам за вица: "спираме един полицай и веднага пита "пил ли сте?" как един път не попита, добре ли съм ,ял ли съм!"Не знам има ли лекари измежду вас ама на дали ще са на кеф някои да им звъни в 3 нощес да обяснява какво е и ДЖИПИто да ти каже "ами аз какво да направя, иди до спешното" и нека късането на нерви да започне сега!Другия наболял проблем с който се сблъсках скоро е въпросната система за кандидадстване в ясли и градини. Те такъв абсурд също няма. Нямам идея как е измислена но възможностите за подкупи и врътки са безкрайни. Всеки с малко няблюдения ще ги види и усети.Е поне тия неща да се оправят и бих се съгласил, че може да дойде ред и на дупките по пътищата. Знам че сме автомобилен форум ама не се здържах за което се извинявам.
        Фиат Мареа 1.6 16v, 99 г.
        182A4.000 IAW49F
        LPG - Lovato EasyFast
        ----------------------------
        "Има две неща които са безкрайни, вселената и човешката глупост, ... но не съм много сигурен за вселената", А. Айнщайн

        Коментар


          #64
          Единствено в България можеш на въпроса "Какво правиш?" можеш да получиш отговора "Нищо, на работа съм", както и двойното отрицание на Петко Бучаров "Да да ама не" и други наши изрази непреводими на чужд език.
          FIAT Brava S 1,4 12 V 97 г. - бивша. Не карай по-бързо отколкото твоя ангел хранител може да лети!
          Ако нещо стане както трябва, то е станала голяма грешка. Закон на Мърфи.

          Коментар


            #65
            Забраната за пушене на обществени места. Няма заведение в което да не се нарушава.
            FIAT FORUM BULGARIA
            Ракията е над политиката

            Видео от Италфест 2011

            Коментар


              #66
              krasio_79bs написа:
              Забраната за пушене на обществени места. Няма заведение в което да не се нарушава.
              Да де, ама така с един куршум два заека. Хем сме изпълнили евро стандарти, директиви, закони, хем бизнеса върви!
              Alfa Romeo 156 SW 1.9 JTD, 16V m-jet '04
              Ex Alfa Romeo 156 SW 1.9 JTD '04; Ex Alfa Romeo 156 1.9 JTD '01; Ex Fiat Coupe 2.0 '95; Ex Fiat Tipo 1.6 i.e. '93; Ex Fiat 131 Mirafiori 1.4 i.e. '82; Ex Opel Vectra C 1.9 CDTI '05 Elegance, Automatic

              Коментар


                #67
                Друг един наш абсурд още от Татово време е - степенуването за забраните. 1. Влизането забранено;2. Влизането строго забранено; 3. Влизането - абсолютно забранено.4. Влизането за външни лица ( строго, абсолютно) забранено.Оставам с убеждението, че забрана номер 1 се чете от нашия народ, като: "Влизай, заповядай". Забрана номер 2 за нас означава: "Заповядай, но внимавай", а забрана номер 3 се чете: "Щом е абсолютно забранено значи трябва да се влезе. Вътре има нещо." Понеже сме европейци с УЖ равни права може да се сметне обаче, че забрана номер 4 е нехуманна и дискриминационна. Тя погазва човешките права на "външните лица" и свободите им да се движат навсякъде, свободно и безпрепятствено...и то за сметка на други наши сънародници, имащи честта да бъдат "вътрешни лица". :P
                A17DTС/S
                Когато губим, не знаем какво печелим, а когато печелим, не знаем какво губим !

                Коментар


                  #68
                  То като съм почнал за цигарите... Какъв селски ръжен хляб ядох на обяд.... Ми то цели 14% процента ръжено брашно имаше вътре Уж за потребителски права ми приказват и ала бала. Ми ,че то половината имена на стоките нямат нищо общо със тяхното съдържание.
                  FIAT FORUM BULGARIA
                  Ракията е над политиката

                  Видео от Италфест 2011

                  Коментар


                    #69
                    krasio_79bs написа:
                    То като съм почнал за цигарите... Какъв селски ръжен хляб ядох на обяд.... Ми то цели 14% процента ръжено брашно имаше вътре Уж за потребителски права ми приказват и ала бала. Ми ,че то половината имена на стоките нямат нищо общо със тяхното съдържание.
                    А като си купиш бисквити "Катеричка-рунтавелка"... какво очакваш да има в кутията? Абсурдно е в града с най-висока средна заплата в страната (не е София), улиците да са едни от най-лошите в страната, единствените два пътя, водещи до града да са в окаяно състояние и това на никой да не му прави впечатление.Къщите са хубави, дворовете им - също, и е така до оградата. Пред оградата, на улицата - мизерия, мръсотия, треволяци, липсващи капаци на шахти, разбит асфалт...

                    Коментар


                      #70
                      Абсурдно е в някои наши селища да "изкачваш" полегнали полицаи с височината на Алпи-те, а пред тях и зад тях да ималунни кратери. По-абсурдното е, че асфалта вложен за тяхната направа със сигурност е можел да стигне за кърпежана повечето дупки от трасето по което са направени.
                      A17DTС/S
                      Когато губим, не знаем какво печелим, а когато печелим, не знаем какво губим !

                      Коментар


                        #71
                        Чудех се къде да сложа следния текст - във вицовете, в историите, в политическата. Бях забравил за тази тема, и сутринта като я видях, осъзнах, че този е точно за неяhttp://www.webcafe.bg/webcafe/obshte..._pochiven_den_ Нито е смешно като за вицовете, нито е измислена или забавна като за историите, нито е политическа, защото полицаите са си все същите нищоправци независимо кой е на власт. Баш си е за абсурдите.
                        Това, което не ни убива, ни прави още по-досадни.
                        ex FIAT Bravo 1.6 - RIP

                        Коментар


                          #72
                          Immortal написа:
                          Абсурдно е в града с най-висока средна заплата в страната (не е София)...
                          Стана ми интересно това изказване, та реших да видя.
                          A20DTH ЖТД ама не баш
                          1NZ−FXE ; 182A8.000 Брава
                          Х... 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

                          Коментар


                            #73
                            Сигурно става дума за Козлодуй... От тая статистика на НСИ се вижда, че Враца има средна 855 срещу 650 на околните от северозапада. Може би се дължи именно на Козлодуй? Обаче пък София е далеч напред с 1200 средна за столицата.

                            1.9 JTD 110hp
                            Ex: Fiat Marea 1,8 16v 97г. LPGi

                            Коментар


                              #74
                              Защо сравнявате София град с област Враца!
                              Fiat Croma 1.9 JTD '06 150hp
                              Ex. Fiat Bravo SX 1.4 12v '97

                              Коментар


                                #75
                                BO написа:
                                Immortal написа:
                                Абсурдно е в града с най-висока средна заплата в страната (не е София)...
                                Стана ми интересно това изказване, та реших да видя.
                                И кво видя?Става дума за Козлодуй, разбира се.В НСИ данните са по области.

                                Коментар

                                Working...
                                X