Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Тема за българските абсурди.

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #31
    Yavor написа:
    Той дали ползва облекчение че колата му е евро 5-6?
    Облекчават го всяка година от почти 300 лв.За разлика от Чичо с Голф единичката 1.6д, дето няма Евро 0, ама плаща 15 лв данък... щото не върви и прави само задръствания по пътищата.

    Коментар


      #32
      Immortal написа:
      Yavor написа:
      Той дали ползва облекчение че колата му е евро 5-6?
      Облекчават го всяка година от почти 300 лв.За разлика от Чичо с Голф единичката 1.6д, дето няма Евро 0, ама плаща 15 лв данък... щото не върви и прави само задръствания по пътищата.
      Е те затова ДПФ-а ми е в мазето...Нещо замлъкнаха природозащитниците?Аз дори и като нямам ДПФ ( а и твоята Крома ) съм доста по екологичен от 2/3 от дизеловия автопарк в БГ. И плащам 450лв данък, честито на печелившите!
      Alfa Romeo 147 1,6 ts, 2002 и то само на бензин...
      Alfa Romeo 159 SW ti, 2,4JTDm, Nero carbonio.
      ..т'ва е Алфа,последното което губиш е надежда...

      Коментар


        #33
        Yavor написа:
        Immortal написа:
        Yavor написа:
        Той дали ползва облекчение че колата му е евро 5-6?
        Облекчават го всяка година от почти 300 лв.За разлика от Чичо с Голф единичката 1.6д, дето няма Евро 0, ама плаща 15 лв данък... щото не върви и прави само задръствания по пътищата.
        Е те затова ДПФ-а ми е в мазето...Нещо замлъкнаха природозащитниците?Аз дори и като нямам ДПФ ( а и твоята Крома ) съм доста по екологичен от 2/3 от дизеловия автопарк в БГ. И плащам 450лв данък, честито на печелившите!
        За тази ситуация има обяснение. Не казвам, че е правилно, но за мен има логичен път. Много по-голям е % коли от типа на 1,6Д , спрямо коли след 2008 година. И нали се сещаш, че ако направят нещата както трябва, хората с коли за по 1000лв зор ще платят 450 данък, а и няма да могат да си позволят по нова кола. То не, че на някой му пука за тия хора, просто държавата ще сбира по-малко пари от данъци.
        ФИАТ- Пътят е само формалност
        ТОП Анализатор на Фиат Форум България!!!
        -----------------------------------------------------
        FIAT BRAVA 1,4 12V (LPG) 80---, Powered by nothing (Camshaft - Not replaced)

        Коментар


          #34
          Че те и сега тез с по 15 лв. данъка не го плащат, а е изискуем за максимум 5 години назад - държавата може да им вземе макс 100 лв. Логиката е малко Робин Худ, само че никой не печели от това...
          "Без сърца, сме просто машини"
          Toyota Prius 1.5 Hybrid
          EХ- Brava 1.6, Marea 1.9 JTD, Multipla 1.6 Bipower, Jeep Grand Cherokee ZJ 5.2 V8, Peugeot 407 SW 2.0 HDI, Mitsubishi Pajero 2.8 TDI

          Коментар


            #35
            Аз псевдо-държавническата логика я знам... Гледат да не разбутват електората. То в България половината и повечето глупости до това се свеждат...Иначе тоя с Голфа за 1000лв не стига че замърсява, но е и опасен за движението - той няма парите да поддържа колата изправна.Нямам нищо против колите с малки двигатели да плащат малки данъци, нека да има социален избор.Но защо съвременните автомобили със съвременни двигатели и опазващи природата не могат да ползват облекчение, за това че са такива??? Точно за да могат все пак да се събират данъци.Защото ако не са данъците от моите 2 Алфи, на обща стойност 650лв на година, кмета трябва да намери тъкмо 40 човека от които да вземе смешния социален данък.Какъв е извода - ами отново ние стараещите се да живеем нормално чрез много работа и поддържащи някакъв приличен стандарт ( наричани още Средна класа) сме дойната крава на държания апарат.
            Alfa Romeo 147 1,6 ts, 2002 и то само на бензин...
            Alfa Romeo 159 SW ti, 2,4JTDm, Nero carbonio.
            ..т'ва е Алфа,последното което губиш е надежда...

            Коментар


              #36
              M5kov написа:
              Че те и сега тез с по 15 лв. данъка не го плащат, а е изискуем за максимум 5 години назад - държавата може да им вземе макс 100 лв. Логиката е малко Робин Худ, само че никой не печели от това...
              М даа. Е то простаци си има всякакви. Аз моите 34лв си ги плащам редовно
              ФИАТ- Пътят е само формалност
              ТОП Анализатор на Фиат Форум България!!!
              -----------------------------------------------------
              FIAT BRAVA 1,4 12V (LPG) 80---, Powered by nothing (Camshaft - Not replaced)

              Коментар


                #37
                Много точно казано.По темата, скоро да сте чували нещо за КТБ Времето си върви, пари йок, всички знаят кой ги е взел, а никой не прави нищо по въпроса със събирането Ще взема да си отворя една банка...С тея 4 млрд. що пътища, детски градини и програми за заетост можеха да се направят...
                "Без сърца, сме просто машини"
                Toyota Prius 1.5 Hybrid
                EХ- Brava 1.6, Marea 1.9 JTD, Multipla 1.6 Bipower, Jeep Grand Cherokee ZJ 5.2 V8, Peugeot 407 SW 2.0 HDI, Mitsubishi Pajero 2.8 TDI

                Коментар


                  #38
                  Всичко се раздухва с медиите, докато има полза някой от това. Ти да си чувал скоро нещо за Ебола? Ама зимата си скъсваха да ни плашат с нея.
                  ФИАТ- Пътят е само формалност
                  ТОП Анализатор на Фиат Форум България!!!
                  -----------------------------------------------------
                  FIAT BRAVA 1,4 12V (LPG) 80---, Powered by nothing (Camshaft - Not replaced)

                  Коментар


                    #39
                    Yavor написа:
                    Какъв е извода - ами отново ние стараещите се да живеем нормално чрез много работа и поддържащи някакъв приличен стандарт ( наричани още Средна класа) сме дойната крава на държания апарат.
                    Яворе, на тебе кой ти е обещал справедливост у тойо живот?
                    VIVA Типо 1.4 AGT карбуратор дъртото вярно магаре
                    VIVA Чинкуеченто "SX HOBBY" ДЗВЕРО
                    VIVA Дайхацу Фероза на пръдня - The Who!
                    VIVA Гранде Пунто 1.3 Мултиджет ...абе... печка
                    Нека Силата на бъде с Нас...

                    Коментар


                      #40
                      Това кой каква кола кара не е никаква гаранция има или няма пари. Едни познати с чисто нов Х5 на лизинг нямаха 2 бона накуп за гуми и зимата бяха на едни летни сликове.
                      Yavor написа:
                      Аз псевдо-държавническата логика я знам... Гледат да не разбутват електората. То в България половината и повечето глупости до това се свеждат...Иначе тоя с Голфа за 1000лв не стига че замърсява, но е и опасен за движението - той няма парите да поддържа колата изправна.Нямам нищо против колите с малки двигатели да плащат малки данъци, нека да има социален избор.Но защо съвременните автомобили със съвременни двигатели и опазващи природата не могат да ползват облекчение, за това че са такива??? Точно за да могат все пак да се събират данъци.Защото ако не са данъците от моите 2 Алфи, на обща стойност 650лв на година, кмета трябва да намери тъкмо 40 човека от които да вземе смешния социален данък.Какъв е извода - ами отново ние стараещите се да живеем нормално чрез много работа и поддържащи някакъв приличен стандарт ( наричани още Средна класа) сме дойната крава на държания апарат.
                      Fiat Brava 1.4SX '97 (Бензин & Метан)

                      Коментар


                        #41
                        kiro_of_the_day написа:
                        Yavor написа:
                        Какъв е извода - ами отново ние стараещите се да живеем нормално чрез много работа и поддържащи някакъв приличен стандарт ( наричани още Средна класа) сме дойната крава на държания апарат.
                        Яворе, на тебе кой ти е обещал справедливост у тойо живот?
                        Викаш т’ва е същото като бирата да е топла, а кюфтаците студени... Няма справеливост, ей!
                        Alfa Romeo 147 1,6 ts, 2002 и то само на бензин...
                        Alfa Romeo 159 SW ti, 2,4JTDm, Nero carbonio.
                        ..т'ва е Алфа,последното което губиш е надежда...

                        Коментар


                          #42
                          Yavor написа:
                          Аз псевдо-държавническата логика я знам... Гледат да не разбутват електората. То в България половината и повечето глупости до това се свеждат...Иначе тоя с Голфа за 1000лв не стига че замърсява, но е и опасен за движението - той няма парите да поддържа колата изправна.Нямам нищо против колите с малки двигатели да плащат малки данъци, нека да има социален избор.Но защо съвременните автомобили със съвременни двигатели и опазващи природата не могат да ползват облекчение, за това че са такива??? Точно за да могат все пак да се събират данъци.Защото ако не са данъците от моите 2 Алфи, на обща стойност 650лв на година, кмета трябва да намери тъкмо 40 човека от които да вземе смешния социален данък.Какъв е извода - ами отново ние стараещите се да живеем нормално чрез много работа и поддържащи някакъв приличен стандарт ( наричани още Средна класа) сме дойната крава на държания апарат.
                          Ти днеска друга работа нямаше ли си? http://www.vesti.bg/sviat/evropa/ek-...vyzduh-6037965
                          "Без сърца, сме просто машини"
                          Toyota Prius 1.5 Hybrid
                          EХ- Brava 1.6, Marea 1.9 JTD, Multipla 1.6 Bipower, Jeep Grand Cherokee ZJ 5.2 V8, Peugeot 407 SW 2.0 HDI, Mitsubishi Pajero 2.8 TDI

                          Коментар


                            #43
                            Това е булевард България в София с ограничение 70 км/ч. По българска технология, обработената дупка трябва да престои необозначена поне една нощ преди да се асфалтира. В случая е още по-кофти, защото камъните от купчината хвърчат ако някои не успее да я заобиколи.http://imgur.com/a/AqPTu
                            Brava 1.6 16V 103hp

                            Коментар


                              #44
                              steven написа:
                              Това е булевард България в София с ограничение 70 км/ч. По българска технология, обработената дупка трябва да престои необозначена поне една нощ преди да се асфалтира. В случая е още по-кофти, защото камъните от купчината хвърчат ако някои не успее да я заобиколи.http://imgur.com/a/AqPTu
                              Това е по софийската технология.По технологията на останалата част от страната не е поне една нощ, а поне един месец!

                              Коментар


                                #45
                                Да бе, в тая връзка що на булевардите в Европа ограничението е 60 и нагоре, а на тези във Варна, след като ги направиха, не им хареса и пляснаха 4 легнали полицая в рамките на 1км на този във Владисливово примерно. Легнали полицаи извън бг съм виждал само в квартални улички около детски градини. На булевард или главна улица никога. Само на 1 (едно) място в Румъния в курортно градче, но след няколко месеца го махнаха. Не ми говорете моля за безопасноста на свободно прелитащите пешеходци, където си искат. Навсякъде спират на пешеходна пътека, но ако се пробваш да пресечеш, където си искаш, ще те блъснат и след това ще те глобят. За справка Теди Москов в немско преди години.
                                The box said "Requires Windows 98 or better", so I installed Linux
                                Marea SW 2400 JTD CF2 136CV 100KW "HLX-TOUR DE FRANCE"
                                Ex: Brava 1.6 ELX 16V 103 hps '98 LPG Atiker + LC Romano

                                Коментар

                                Working...
                                X