Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Тема за българските абсурди.

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Kay_ написа:
    Общо взето във всеки по-голям град в Бг направиха улиците да са пригодени и за вела-манияци До преди 4-5 години се говореше, че нямало хората, къде да си карат колелетата. Е, сега вече има. Остава всички (без значение на какво превозно средство сме) да се научим да пилотираме, опс...да шофираме безопастно за нас и околните
    Направиха някои улици донякъде пригодни да си караш колелото. За съжаление. Аз например за около 13 км от нас до офиса нямам и 100 метра пригодни за велосипед. И в моята посока няма направени велоалеи - дори няма как да променя марчрута си така, че да ползвам велоалеи. Това не ме спира, но понякога има и тегави ситуации Сега остава да се случи това, което си пожелал - да се научим да шофираме и да управляваме велосипеди по правилата.
    like a man in silk pyjamas shooting pigeons from a deckchair

    Коментар


      Личи си, че не са демонтирали знака...
      Смея да твърдя, че този знак НИКОГА не е бил там. В този район съм живял. Ако е имало знак, а аз не съм му обърнал внимание не би ли трябвало да бъдесъчетан със син цвят указващ местата за паркиране и по асфалта, както е навсякъде. Пък и обърнете внимание, че знакът "паркинг за инвалиди" е поставен във време, когато е поставен и знакът указващ платно за велоалея. Вижте пълнежа в основите им.За бургазлии - това е в к-с Изгрев срещу блок 29. Там живеещите си паркираха автомобилите. По тази НОВА велоалея нагоре в посока ЛИДЛ има и изградена спирка за бързите линии.Да, ама тя остава вече отвъд тези разделители на велоалеята. За мен това е едно недоразумение и/или гаф между ония, които опасват града с вело-алеи и онези, които чертаят жълтите бои за бързата линия. Просто в бързането при усвояване на средства не са се разбрали.
      A17DTС/S
      Когато губим, не знаем какво печелим, а когато печелим, не знаем какво губим !

      Коментар


        Ами, хубаво е да се разбере, че дали си пеша или с фадрома, все си участник в движението. Лошото е, че има една йерархия и един кръговрат в който всеки си го изкарва на другия (като го мисли за по-нисш от него). Примерно мотористите се оплакват, че коли те ги застрашават и дойде модата с лога-та "пази моториста". Но мотористите не обичат да спират на пешеходни пътеки и им е много кеф да карат по осовата линия със 100+км/ч. Велосипедистите и те недоволни от автомобилите, но когато се движа пеша и зад мен почне някой нервно да ми дрънка със звънче... ми идва да му изтряскам един шамар. А пешеходците, пък си го изкарват на всички. Най са ми любими тези, които се движат по улиците като "бот" от CS - движи се направо и рязко завива на 90градуса към пешеходната и шофьорите трябва да спират на магия. Скоро имах следната случка: Стоя си в задръстване, тъмно, дъжд. Пред мен дупка и решавам да я заобиколя, като максимално мина към осовата линия и в този момент по нея (осовата) велосипедиат. без светлини, без жилетка... При условие, че на тротоара има алея. и ако го бях изтряскал и веднага ще ме пишат в заглавията " Днес следобяд на столичен булевард, млад шофьор блъска колоездач" А, честито.Абе, нямаме елементарна култура и хигиена на предвижване в равнината и пространството - това е истината
        ФИАТ- Пътят е само формалност
        ТОП Анализатор на Фиат Форум България!!!
        -----------------------------------------------------
        FIAT BRAVA 1,4 12V (LPG) 80---, Powered by nothing (Camshaft - Not replaced)

        Коментар


          Ти да не мислиш,че в Бургас е по-добре? Положението се е брало лайката,а лятото е ужас.Нямам нищо против вело транспорта и приветствам използването му. Не мога обаче да си обясня поразиите които се вършат покрай тези алеи. Има такива които за да се изградят премахнаха плочките от тротоарите и положиха асфалт. Разчертаха ги само за вело алеи. Има такива които се изградиха успоредно на тротоарите в зелените площи, но за сметка на това ги направиха от щампован бетон по който друса зверски и е далеч от комфортното ползване.В момента изграждат една алея в морската градина ,която меко казано и велосипедистите не одобряват. Общо взето не се изграждат да са в полза ,а за усвояване на едни пари от европа.http://news.burgas24.bg/618473.htmlАлеята от щампован бетон-https://youtu.be/gy4QlKTydj4
          FIAT FORUM BULGARIA
          Ракията е над политиката

          Видео от Италфест 2011

          Коментар


            Ами, така е. По някога отчуждаването на земя е трудно или мног оскъпо. Казали са,ч е ще правят алея и я нашмърцафръцат, някъде там покрай тротоара. Преди 2-3 години ходих в Бс и морката градина много ми хареса. Приятно ремонтирана, а също и пешеходната зона. Единствено, много много лошо впечатление ми направи централния плаж, но и във Варна беше същото положение. Съотношението пясък-фасове, беше 3:1.
            ФИАТ- Пътят е само формалност
            ТОП Анализатор на Фиат Форум България!!!
            -----------------------------------------------------
            FIAT BRAVA 1,4 12V (LPG) 80---, Powered by nothing (Camshaft - Not replaced)

            Коментар


              Това е снимка от моста. Ремонта приключи в края на 2013 годинаЕла я виж това лято. Няма да можеш да я познаеш. Има да се чудиш кое беше ремонтирано. На плаж в Бургас не съм стъпвал от 20 години. Паля си гъзовоза и бягам на юг. На Смокини и Каваци са ми любимите плажове. Има мидена плантация и водата е кристална.
              FIAT FORUM BULGARIA
              Ракията е над политиката

              Видео от Италфест 2011

              Коментар


                Когато идвах, тъкмо приключваха ремонта на моста и щяха да го отварят. Агресивна среда е там и ако не са обработени материалите правилно, това е ефекта. Нашето море не го позлвам, понеже ми е далеч (не е само това причината де) и си ходя на византийското.
                ФИАТ- Пътят е само формалност
                ТОП Анализатор на Фиат Форум България!!!
                -----------------------------------------------------
                FIAT BRAVA 1,4 12V (LPG) 80---, Powered by nothing (Camshaft - Not replaced)

                Коментар


                  При нас основната причина е в агресивното крадене и агресивните "батки".Обърни внимание на камерите накичени на покрива на асансьора за инвалиди.Та вратата беше изкривена със шутове от гамени. По целият мост има поне 20 камери и така и не ги откриха кои са "батките",а моста си седи в това положение близо две години.https://www.24chasa.bg/Article/3714656Има още доста примери на агресивната среда ,ама няма смисъл да ги изброявам. Гамените са навсякъде,а камерите явно са за красота.
                  FIAT FORUM BULGARIA
                  Ракията е над политиката

                  Видео от Италфест 2011

                  Коментар


                    Камерите по обектите, правени с обществена поръчка, обикновено са си наистина само за красота. С редки изключения, се слагат най-евтините и ако изобщо работят, трябва човека да си покаже муцуната на 1м. от камерата, за да се види горе-долу ясно. И пак не е сигурно какво ще се види. За тия пари-толкова.

                    Коментар


                      Kay_ написа:
                      Скоро имах следната случка: Стоя си в задръстване, тъмно, дъжд. Пред мен дупка и решавам да я заобиколя, като максимално мина към осовата линия и в този момент по нея (осовата) велосипедиат. без светлини, без жилетка... При условие, че на тротоара има алея. и ако го бях изтряскал и веднага ще ме пишат в заглавията " Днес следобяд на столичен булевард, млад шофьор блъска колоездач" А, честито.
                      А какво ще кажеш за следната ситуация: Тъмната част на денонощието, около 18:00 в началото на януари. Спирам до тротоара по посока на движението, оглеждам се в огледалата за идващи отзад коли, отварям вратата и ... бум! Събарям една лелка! Върви си жената по средата на оживена улица, цялата в черно, като Батман, при наличие на осветени тротоари и от двете страни на улицата! И тротоарите си бяха чисти тогава!
                      I don't always blow black smoke with my JTD ... but when I do, it's directly into your cooler!

                      Коментар


                        Такава ни е културата Гърците ни бият с много в това отношение. Гръцките фермери (много протестиращите), хвърля една щайка с домати в пикапа и цяяял ден така "мерят" улиците на градовете така. Като спират на средата на платното за да си говорят.avvasilev, в мен се е блъскал пешеходец. На булевард, на който има през 100м и лехнал полицай с пешеходна пътека и светофар. Момчета пресичаше между тях, тичайки, като минава зад тролея от насрещното движение, който е спрял заради задръстване. В този момент се появявам и аз карайки с не повече от 20 и този буквално се заби в лявата ми врата. Ако бях 2-3 метра по назад, щеше буквално да ми изкочи пред колата и го мятах като по филмите на капака.Момчето се просна като застрелян на земята, аз спрях и излязох, а той стана изтупа се, вдигна ми ръка и каза " Извинявай брат" и продължи да бяга... Yellow_Flash_Colorz_PDT_22 Yellow_Flash_Colorz_PDT_23 Краси, вандализма и аз не го разбирам. Още повече, когато нещо е направено новичко и се съсипва. Миналата година, правиха ремонт на подлез на бул България и бул. Тодор Каблешков. Подлеза наистина е много голям. Ремонта в общилинии беше освежаваш и козметичен, понеже отдолу беше станало мармалад. Работеха го 6-7 месеца, около 20на ( и повече) египтяни. Имаше някой страхотни изпълнения. На местата, където течеше вода, го затвориха с бондово покритие...барем да не се вижда и го направиха да се оттича настрани. Подмениха осветлението, като на втория ден вече пурите бяха на дискотека ( и материалите не бяха качествени). Та направиха ремонта, стана си по - хубаво вътре. Вярно има си дефекти, но стени чисти боядисани, мрамора изчистиха и след седмица вече имаше графити по стените и по коридорите на подлеза пак мируишеше на пикоч и редовните разхвърляни празни бутилки.Сега се сещам и за друг подобен пример. В студентски град бл.36 ( този вход, който е на Виас). Преди да му направят ремонт, влизаш вътре и се чудиш във филм на ужасите ли попаднах...Аз имам някъде снимки от там и ще ги покажа. 2009 направиха цялостен ремонт на блока. Ама наистина цялостен, хора не живееха в него една година и всичко ремонтираха. Пуснаха го и след месец, пак имаше графити по стените и асансьорите бяха изкъртени и с откраднати светлили...П.П. Ето снимка - Не е нужно да умираш, за да видиш светлината в края на тунела.
                        Прикачени файлове
                        ФИАТ- Пътят е само формалност
                        ТОП Анализатор на Фиат Форум България!!!
                        -----------------------------------------------------
                        FIAT BRAVA 1,4 12V (LPG) 80---, Powered by nothing (Camshaft - Not replaced)

                        Коментар


                          http://e-burgas.com/archives/129560Честито на оптимистите. И това е през месец февруари в 16.30 часа.Така беше и в петък, така беше и в понеделник, така е и днес.Пиша умишлено това в темата за абсурдите, защото това е резултат от едни милионихвърлени уж за облекчаване на трафика. Резултатът е налице. Няколко надземни съоръжения, жълти линии и малоумни маркировкисъс светофари, а в резултат - пълен батак покрай тях. Този път се оср@хме на метеното. Да ти Й@ба и средствата по програми - да си ги държат. Какво значи усвояване на средства, като на места в страната няма асфалт, а тук си правим гаври покрай него и ненужниеквилибристики от които всите ще пищим.
                          A17DTС/S
                          Когато губим, не знаем какво печелим, а когато печелим, не знаем какво губим !

                          Коментар


                            Kay_ написа:
                            avvasilev, в мен се е блъскал пешеходец. На булевард, на който има през 100м и лехнал полицай с пешеходна пътека и светофар. Момчета пресичаше между тях, тичайки, като минава зад тролея от насрещното движение, който е спрял заради задръстване. В този момент се появявам и аз карайки с не повече от 20 и този буквално се заби в лявата ми врата. Ако бях 2-3 метра по назад, щеше буквално да ми изкочи пред колата и го мятах като по филмите на капака.Момчето се просна като застрелян на земята, аз спрях и излязох, а той стана изтупа се, вдигна ми ръка и каза " Извинявай брат" и продължи да бяга... Yellow_Flash_Colorz_PDT_22 Yellow_Flash_Colorz_PDT_23
                            Изкарал си късмет.Мой приятел нямаше такъв, и при абсолютно аналогичен случай, само че с дядка от старческия дом в Сливен. Дядката се блъсна в колата му, "тичайки" за автобус на спирката. Той е карал бавно, видял е дядката и е спрял на място, но дядката изобщо не го е видял и се е блъснал отстрани в левия калник, точно до гумата. При блъскането пада на капака, от там на земята и си чупи таза. На моя приятел му взеха книжката за 6 месеца и плати 500 лв глоба, въпреки, че е бил спрял преди удара, а удара не е отпред на колата, а отстрани в калника.Български абсурд.

                            Коментар


                              Е, не. Определено съм имал късмет. Имайки в предвид, че момчето, като се удари в мен се чу страхотен грохот и всички пешеходци се наобръщаха да видят какво става (действието става срещу супермаркет). Когато излязох от колата чувах неодобрителните цъкания на хората и подмянания "Ами карат като луди...". Сигурно веднага щеше да има свидетели, които да потвърдят, че аз съм го блъснал, а не той мен.
                              ФИАТ- Пътят е само формалност
                              ТОП Анализатор на Фиат Форум България!!!
                              -----------------------------------------------------
                              FIAT BRAVA 1,4 12V (LPG) 80---, Powered by nothing (Camshaft - Not replaced)

                              Коментар


                                ntodorov написа:
                                http://e-burgas.com/archives/129560Честито на оптимистите. И това е през месец февруари в 16.30 часа.Така беше и в петък, така беше и в понеделник, така е и днес.Пиша умишлено това в темата за абсурдите, защото това е резултат от едни милионихвърлени уж за облекчаване на трафика. Резултатът е налице. Няколко надземни съоръжения, жълти линии и малоумни маркировкисъс светофари, а в резултат - пълен батак покрай тях. Този път се оср@хме на метеното. Да ти Й@ба и средствата по програми - да си ги държат. Какво значи усвояване на средства, като на места в страната няма асфалт, а тук си правим гаври покрай него и ненужниеквилибристики от които всите ще пищим.
                                Ей ама не спряхте да се оплаквате и плюете. Аз пък на Трапезица никога не съм минавал по-бързо, въпреки че не е завършен ремонта. Като се завърши всичко, светофарите заработят в нормален режим и най-вече като се научите да спазвате правилата, всичко ще си дойде на мястото.

                                Коментар

                                Working...
                                X