Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Тема за българските абсурди.

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Да ми ядат х*я
    Powered by Emzo

    Коментар


      http://www.skat.bg/news.php?action=7&newsID=32572Е това е начин за паркиране! В лявата и дясната лента паркирани коли.
      FIAT FORUM BULGARIA
      Ракията е над политиката

      Видео от Италфест 2011

      Коментар


        krasio_79bs написа:
        http://www.skat.bg/news.php?action=7&newsID=32572Е това е начин за паркиране! В лявата и дясната лента паркирани коли.
        Репортера говори на изуст. Накрая какво беше това изказване? Какво да мислят проектантите? Да мислят урбанистите в общината.
        ФИАТ- Пътят е само формалност
        ТОП Анализатор на Фиат Форум България!!!
        -----------------------------------------------------
        FIAT BRAVA 1,4 12V (LPG) 80---, Powered by nothing (Camshaft - Not replaced)

        Коментар


          Остави репортерите и техните знания. Идеята на клипа беше да се види как паркира бай Ганя. Нямало било паркинг,ами няма. То и аз искам да имам паркинг на булеварда до нас,ама ми се налага да въртя почти километър през еднопосочни улици с дупки за да стигна до дома си. В желанието си да паркира точно пред вратата на дома си,българинът стига до абсурдни за мен искания. Чудя се само ,защо от общината им пускат метър на тия безразборно паркиралите по платното? Айде тия от дясно разбирам да не ги закачат до пускането на автобусната линия,ама тия от ляво дето са паркирали в активната лента за движение?До сега трябваше поне предупреждение да са получили,а няколко дена след това и глоби. Разбирам недоволството на хората,ама да го бяха изразили преди изграждането на булеварда. Имаше обществени обсъждания по проекта и тн.
          FIAT FORUM BULGARIA
          Ракията е над политиката

          Видео от Италфест 2011

          Коментар


            Да, за това си прав. Прави ми впечатление, че блокчетата са предимно нови (гледайки клипа). Сега, изтересното е, че има изисквания по време на проектиране на жилищна сграда за определен брой парко места. Понеже площадката (земята) винаги се явява малко, естествения вариант е подземни паркинги. Всичко е хубаво, но цената на жилището поскъпва с няколко хиляди евра. Всеки апартамент е предвиден да има гараж. Отива, бай ти Ганя и вади 90к евро за апартамент, обаче кажат ли му, че гаража струва едни 5-8к...все едно в пръчка в задника му бъркаш и се отказват. От там се принуждават да продават апартаментите, без гаражите и ефекта е на лице. Апартаменти - пълни, гаражи - празни, паркирани коли - по улиците.Всичко се върти около идеята " Хайде бе, ще плащам за гараж, като мога д аспра пред блока"
            ФИАТ- Пътят е само формалност
            ТОП Анализатор на Фиат Форум България!!!
            -----------------------------------------------------
            FIAT BRAVA 1,4 12V (LPG) 80---, Powered by nothing (Camshaft - Not replaced)

            Коментар


              То това последното и то е български абсурд де...Търговеца да продава апартаментите по 95 к евро и да казва, че гаража върви подарък към апартамента.Ама... У нас и бизнесмените толкоз разбират от бизнес.

              Коментар


                Ами, то това е щот 100% печалба не им стига хахах Но чак такъв абсурд не е това. Щот реално погледнато Уеко по скъпичко става строителството в сутерена заради гаражите.П.П. Оффф Дидо, чак 30минути по късно осмислих какво написа.
                ФИАТ- Пътят е само формалност
                ТОП Анализатор на Фиат Форум България!!!
                -----------------------------------------------------
                FIAT BRAVA 1,4 12V (LPG) 80---, Powered by nothing (Camshaft - Not replaced)

                Коментар


                  krasio_79bs: Ако дойдеш тука да живееш ще те видя къде ще паркираш... или си на улицата или в "зелена зона" демек в калта. Разрешителните ги е давала общината, не са виновни хората. Той откъде да знае, че като купи жилище след 5г няма да цъфнат още 10 кооперации. Аз като купих апартамента, на паркинга вечер имаше 5-10 коли, сега след 19ч забрави да паркираш. Улицата е супер малоумно проектирана, дори за кофите за боклук няма изрязано. Сега гледам някой балък се е сетил и със спрей са сложили очертания къде ще се реже за кофите за боклук... ами разбира се, че на най-тъпото място. Кофите няма да се слагат успоредно до бус-лентата ами точно срещу тротоарите и велоалеите, т.е. ходиш или караш колело по алеята и срещу тебе 3 контейнера и трябва да слезеш на улицата. От идиот нагоре са в тая община, нямам думи.
                  Fiat Brava 1.4SX '97 (Бензин & Метан)

                  Коментар


                    Не мисли ,че там където живея е приказка. При нас също няма места за паркиране,но не паркирам в лявата лента на булеварда. Паркирам където намеря,па било то и на 100-200 метра от дома ми. Не ми е удобно когато имам багаж,но го свалям пред входа и си търся място за паркиране. Никога не съм си позволил да запуша някога или да спра така ,че да преча на някого. Масова е практиката някой да спре така ,че да запуши някой съсед. Знаеш,че там на тая поляна местата масова са частни и няма как общината да изгради паркинг върху някое от тях. Не мога да се съглася ,че е работа на общината да осигури парко място на всеки автомобил. Времената станаха такива ,че масово всяко семейство разполага с по два и повече автомобила. За мен това на е оправдания на когото и да било да спира в лявата лента на булеварда или така ,че да затапва други автомобили.Ето ти една нагледна снимка да видиш как е при нас почти всяка вечер.
                    FIAT FORUM BULGARIA
                    Ракията е над политиката

                    Видео от Италфест 2011

                    Коментар


                      За протокола ще кажа, че на предишното си място съм паркирал не на 100 метра, а на половин километър от блока ми. Или на около 5 минути пеша. Да, неприятно е да нямаш къде да паркираш около блока, но никога не ми е харесвало хора паркирали и пречещи на всички, защото за тях е задължително да спрат до блока, в който живеят.Ето, при сегашното ми жилище няма къде да спреш след 19 часа. Ама има огромен паркинг на 5 минути пеша пред друг блок. Ама никой не спира там, а всеки се качва на тротоари, запушват се коли, спира се във входа направо...
                      A20DTH ЖТД ама не баш
                      1NZ−FXE ; 182A8.000 Брава
                      Х... 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

                      Коментар


                        Ние от близките 5 блока си правим конкурс "Спри тъпо и заеми поне 2 места". Много е интересно. Примерно напречно паркирали коли (перпендикулярно на посоката на движение) и някой се забочил косо, с муцуна напред към градинката. Има някой играят комбина. Единия спрял, като този който описах, другия също, но посоката на наклона е на обратно. Така 2 коли (обикновенно са от вида на Клио, Фиеста, Туинго, Поло и т.н.) заемат 4 места. Също така между входовете може отдясно на пътя, може да се спре успоредно по 3 коли между 2 входа (за да няма паркирали пред входа все пак). В такива моменти, никой не иска да е в средата и някой така спират, че в средата оставят място за Смарт, Смарт и половина. А най гениалното, което съм виждал е следната случка: Така успоредно по 3 коли, обаче първата е спряла добре, но втората е спряла все едно межди парко място 2 и 3. И така нито между нея и предната може да влезе кола, нито зад нея (понеже ще стърчи пред входа на блока). И сега интересното - прибирам се аз и пред мен по паркинга движи и друга кола. Оказа се, че едно семейство са с две коли и жената е спряла нарочно между две места и когато мъжа и се пребира (този, с който движим по паркинга) тя слезе и премести колата така, че другата кола от семейството да има къде да паркира. Естествено аз като типичен Търновски селяк откачих, викахме си и нали съм злопаметен всеки път, когато тия овчи глави се движат по паркинга пеша така карам да ги накарам бягайки да се крият между паркиралите коли. С последното не се гордея, но по някога човек издивява изпадайки в битовизми.
                        ФИАТ- Пътят е само формалност
                        ТОП Анализатор на Фиат Форум България!!!
                        -----------------------------------------------------
                        FIAT BRAVA 1,4 12V (LPG) 80---, Powered by nothing (Camshaft - Not replaced)

                        Коментар


                          Тая цялата "магистрала" дето я направиха е на частни земи, така че ако искаха и паркинги можеха да направят. Отделно на клипа се вижда, че десетки кооперации изобщо нямат излаз към тоя булевард, въпреки че са построени точно до него.
                          Fiat Brava 1.4SX '97 (Бензин & Метан)

                          Коментар


                            spark написа:
                            Тая цялата "магистрала" дето я направиха е на частни земи, така че ако искаха и паркинги можеха да направят. Отделно на клипа се вижда, че десетки кооперации изобщо нямат излаз към тоя булевард, въпреки че са построени точно до него.
                            Има една такава тънкост при нас в Бг. Много често от общините извиват ръце на проектант, строител, инвеститор и с еполучава една такава уговорка - без значение, че всичко документално е изрядно, те ти казват "Ще дадем РС и РП, обаче искаме да изградите за ваша сметка, част от инфраструктурата в района" И всеки изпълнител изплюва едно парче асфалт за отбии номер. Ако си виждал примерно 5 сгради на калкан и с 5 различни вида тротоар и като ширина и като вид настилка - Е за това с е получава.
                            ФИАТ- Пътят е само формалност
                            ТОП Анализатор на Фиат Форум България!!!
                            -----------------------------------------------------
                            FIAT BRAVA 1,4 12V (LPG) 80---, Powered by nothing (Camshaft - Not replaced)

                            Коментар


                              spark написа:
                              Тая цялата "магистрала" дето я направиха е на частни земи, така че ако искаха и паркинги можеха да направят. Отделно на клипа се вижда, че десетки кооперации изобщо нямат излаз към тоя булевард, въпреки че са построени точно до него.
                              Ти сериозно ли очакваш всяка кооперация да има излаз на булеварда? Колко входа има за комплекс Славейков от бул.Стамболов? Има точно 3 входа за целият комплекс. Двете кръгови и бул.Тракия.Ами към Изгрев? Щом земята е частна,купете си съседният парцел и си направете паркинг за кооперацията. Ако нямате възможност да го купите,предложете на собственика да ви направи платен паркинг.От какъв зор общината ще харчи от общинската хазна за комфорта на шепа хора?ПП. Ето и поредното доказателство ,че народа е тотално изтрещял. Правят им паркинг върху змиярника зад блока ,а те събират подписки и тн, за спирането му. В същото време ясно се вижда къде и как са им паркирани в момента автомобилите.http://www.flagman.bg/article/80020
                              FIAT FORUM BULGARIA
                              Ракията е над политиката

                              Видео от Италфест 2011

                              Коментар


                                Елате да живеете в Люлин, места за паркиране има за всички
                                punto HGT

                                Коментар

                                Working...
                                X