Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Тема за българските абсурди.

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    янко написа:
    Саксиите са си идиотщина,но останалото го видях във франция в сейнт назер,вярно че е малко градче ,но светофарите са съобразени с автобусите и си имат отделни ленти(автобусите)
    Не е лошо замислено, но градът ни и сега се задъхва от трафик, а с тези бус ленти все едно се реже допълнително от и без това ограниченото място. Иначе и аз видях подобна организация в Льо Хавър, но там булевардите им са широки, колкото са дълги нашите улици.
    A17DTС/S
    Когато губим, не знаем какво печелим, а когато печелим, не знаем какво губим !

    Коментар


      За съжаление в България първо се прави нещо и после се мисли,ако се стигне до мислене.Важното е да се "усвоят "парите.Нашите улици не могат да поемат по голям трафик
      FIAT MAREA 1.6 16V Weekend 99

      Коментар


        И аз съм против бус-лентите, особено тези по "Ст. Стамболов" между двете кръгови. Там е някакво безумие - от крайна дясна, лентата става крайна лява. Всеки ден минавам от там по няколко пъти и вече виждам, че става интересно.
        Alfa 159 SW 2.4 Ti
        Fiat Marea '99 1.6 16V ELX
        "...внимавай че тези италиански кочини много вървят."

        Коментар


          Те по принцип при вас кръговите са си някаква измислица.Преди 20г ме тормозеха ,и сега си го правят
          FIAT MAREA 1.6 16V Weekend 99

          Коментар


            Кръговите ни са си супер! Сега ще ни правят пето
            Alfa 159 SW 2.4 Ti
            Fiat Marea '99 1.6 16V ELX
            "...внимавай че тези италиански кочини много вървят."

            Коментар


              Днес минах пеш покрай спирката със саксиите. Вече бяха изместени. Ама, защо трябваше да се вдига шум. Няма ли хора с мозък между ушите. И друго. На спирката до БСУ ( май централна ще се води ) видях поредния абсурд. Тролеи и маршрутките на Комфорт няма да я ползват. Ще спират на място 40-50 метра преди заслона. Някой малоумник го е измислил. Та спирайки преди заслона днес видях, как тролей и маршрутка се наредиха в чакане на пътници. Те пътниците ( намиращи се под заслона)обаче се чудеха, защо тези превозни средства не идват. Шофьорите им пък чинно чакаха, като роботи, след което затвориха вратите и потеглиха. Минаха почти победоносно пред разперените ръце и учудените погледи на пасажерите. Причината за бързото изтегляне на тези две возила обаче се оказа автобус 211, на който му бяха заели лентата и трябваше също да чака . И се питам. При такъв голям и дълъг заслон явяващ се централна спирка място ли няма за тролейбуси и маршрутки, че трябва спирката им да бъде на 40-50 метра преди този заслон и то в позиция такава, че да заема бус лентата, като костилка в кокоши гъз...Без да съм вещ ми светна, че ако все пак спирките трябваше да са различни, защо стоянката за тролей и маршрутка не беше направена след заслона. Елементарно е. Всеки, ако помисли малко ще се сети защо...Хубава работа съзидавана от малоумници няма, как да бъде добре работеща...А всяко подобно недоглеждане и недомисляне води само до разхищение на излишни средства.ПС: Ако пък видите, къде са преместени саксиите в момента ще се попитате за чий чеп са въобще. В момента са буквално скрити в позиция по-близка до тази да се намират под отколкото до седалките за чакащите. Или иначе казано - заврени са в кучиг@з. Та така с бургаския вариант "Виктория стейшън". Иначе не можем да си кривим душите. Има някакъв замисъл и на моменти нещата се доближават до организацията на транспорт в други европейски градове, но тогава, когато нашенец е замесен дразнят дребните наглед нещица, които впоследствие деградират до степен абсурд.
              A17DTС/S
              Когато губим, не знаем какво печелим, а когато печелим, не знаем какво губим !

              Коментар


                spark написа:
                http://e-burgas.com/archives/113843За тези които не са от Бургас, въпросната спирка, която представлява навес от поликарбонатни плоскости и асфалтиране на отсечка 100 метра се строеше 1 година, че сигурно и повече.
                Нямаш си представа колко комуникации се преместиха отдолу под земята...
                Fiat Punto 1.1-Синята птица
                Lancia Libra SW 2.4-JTD-Самолета! RIP - продава се на части...
                Lancia Libra SW 1,9-JTD 115 hp

                Коментар


                  А колко време не се вършеше нищо? Минавал съм стотици пъти оттам и нямаше грам човек или по един-двама за парлама. Сега да видим кога ще асфалтират нарязания асфалт в дясна лента по надолнището от м.р. до бившата бензиностанция Арбо. Посипан е с чакъл и го виждаш точно почти да влезеш в дупката. Сутринта един бус така подскочи, че викам тоя или по таван или ще прави донъти пред мен. Поне един знак да бяха сложили, такива са за съд.
                  Fiat Brava 1.4SX '97 (Бензин & Метан)

                  Коментар


                    gamma написа:
                    Кръговите ни са си супер! Сега ще ни правят пето
                    Ами те в момента са 5. Искаш да кажеш шесто.

                    Коментар


                      spark написа:
                      Сега да видим кога ще асфалтират нарязания асфалт в дясна лента по надолнището от м.р. до бившата бензиностанция Арбо. Посипан е с чакъл и го виждаш точно почти да влезеш в дупката. Сутринта един бус така подскочи, че викам тоя или по таван или ще прави донъти пред мен. Поне един знак да бяха сложили, такива са за съд.
                      Много бързаш. Два дни прокарваха тръба от единя тротоар до средата на кръстовището. През тези два дни пътя беше затворен и целия трафик минаваше през Бусманци. Седмица и половина всякакъв вид МПС-та преминаваха през дълбок канал. Калта и прахоляка се носеха на 500-600 метра във всяка посока. Естествено от двете страни на канала се трупаха колони...........Е това нещо не е нормално, две седмици за една тръба от няколко метра. Две седмици прах, задръствания, нерви и последните дни кал като заваля. Ето това е България.

                      Коментар


                        gamma написа:
                        И аз съм против бус-лентите, особено тези по "Ст. Стамболов" между двете кръгови. Там е някакво безумие - от крайна дясна, лентата става крайна лява. Всеки ден минавам от там по няколко пъти и вече виждам, че става интересно.
                        Там вече когато минавам задължително гледам номерата на колите около мен. Ако не са бургаски внимателно следиш по коя лента ще тръгнат. Нещо взе да не ми се иска да сме най-добрият град за живеене в България . Ремонтите станаха целогодишни. Лятото задръствания навсякъде. Да вземем да изберем новия кмет за 8 години да не се набират така преди избори ...
                        Brava 1.6 ELX

                        Коментар


                          За жалост темата взе да става все по бургаска. Преди два месеца ни зарадваха с тази статия-http://news.burgas24.bg/566440.htmlА сега двете ленти до самото кръгово са два огромни рова и действаща е само средната лента.Да беше авария ,а ма не е.Почват да копаят за основи на пасарелка над кръговото.Питам се аджеба,преди два месеца не знаеха ли че трябва да има основи за таз пасарелка?Светофара с бул.Тракия и той от три месеца е на "аварийки" и за да влезеш в Славейков обикаляш до Метро и обратно.Ай ши им бра лайката и археолози и чудо! Видео-https://youtu.be/0hRXTWWrshgКъм края на клипчето се вижда и бус лентата ,която минава от лява в дясна лента и доста стряска водачите.
                          FIAT FORUM BULGARIA
                          Ракията е над политиката

                          Видео от Италфест 2011

                          Коментар


                            Защо няма звук клип-чето. Друго си е да се чува свирене на клаксони и псуване на майка...

                            Коментар


                              krasio_79bs написа:
                              За жалост темата взе да става все по бургаска.
                              А аз се чудя, защо?!? През последните години, тук се прави страшно много. Страшно много се промени облика на града. и то към ХУБАВО. Сляп трябва да си за да не го забележиш. Виждат го живеещите тук, както и гостите на града. Но както винаги има хора, които просто трябва да се оплакват. Мрънкат като нищо не се прави, сега пак мрънкат. Естествено, че по време на ремонти няма да е приятно, но изчакайте да се завършат, всичко да заработи и тогава ще си говорим. Излишно е да споменавам един кмет преди години..... Който е недоволен от сегашният, идват избори, да изрази недоволстовото си, като гласува за друг. Аз нямам съмнение за кога ще гласувам, както и за повечето бургазлии. Мисля, че на всички е ясно кой ще вземе трети мандат.

                              Коментар


                                Е какво има да се чудиш? Не отричам това ,че се прави много.Абсурдно е,че се вършат безумия по време на ремонта или малко след него.Нормално ли е според теб да разкопаеш асфалт на два месеца?Нормално ли е единственият светофар който е за горната част на Славейков да не работи трети месец?Нормално ли е гордостта на кмета (подземната улица) да се затваря всеки месец за ремонт? То не бе боя,то не бе осветление,а сега пак щели да го сменят ,че не било качествено.Велотротоарите са поредният случай на "направи и развали". Преди няколко дена реших да мина от Славейков до М.рудник с колелото. Велотротоара от магазин 1000 бани до първият светофар на Меден рудник е чисто нов,но на 30 санта от него се полагат кабели и тротоара с бордюрите е тръгнал да си ходи. На места през асфалта има избила трева . Дали е качествено според теб?Ходих и до новото пристанище в Сарафово. И там новата алея е цялата нацепена,а е на 2-3 месеца. Кабелите за осветлението на националният флаг са пуснати по земята в PVC канал. През него минават автомобили,велосипеди и пешеходци. Е бива ли такова невежество? Минах и през уж вече готовата част на надлеза до океански риболов. Е там през 15 метра на тротоара все още няма капаци на ревизионните отвори за кабелите. С колелото е голям кеф да слизаш през 15 метра За прословутият фонтан на тройката да споменавам ли се чудя,че вече стана банален от ремонти?В Славейков новите велотротоари бяха с толкова тънка настилка ,че отдолу прозираше чакъла. След две седмици дойдоха,изрязаха новият асфалт,махнаха част от чакъла и сложиха нов по-дебел пласт асфалт. Част от велоалеите в Славейков и Изгрев са от щампован бетон. Майната му на асфалта,било е по добре с бетон. Ама защо щампован? Пробвал ли си да караш по таквоз чудо на инженерната мисъл?Разбери ме ,че критиките ми не са към кмета персонално. Ясно ми е ,че не може да е кмета"Слънце", но ремонтите станаха много,сроковете им се проточват доста след крайните,а и за сметка на това работата е некачествено свършена.
                                FIAT FORUM BULGARIA
                                Ракията е над политиката

                                Видео от Италфест 2011

                                Коментар

                                Working...
                                X