Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Тема за българските абсурди.

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts


    Паркиране на велоалея в София. Чудя се, какво е ли ще е оправданието, защото е ясно, че шофьорите вина нямат?
    207 тиква автомат
    новокромаджия 2.4 печка

    Коментар


      Интересно ми е как излизат тия. Нали това са някакви колчета там, пластмасови ли са, какви са.
      A20DTH ЖТД ама не баш
      1NZ−FXE ; 182A8.000 Брава
      Х... 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

      Коментар


        Изглежда, че през тротоара...
        1990 TEMPRA SX 1.4 Carb

        Коментар


          Явно има "пролуки". Любопитно ми е, кой навря тия коли там, колко ще изкарат тия колчета и кой ще е виновен за изпочупването им? Предполагам общината, Боко, държавата, демокрацията, комунизма, социализма и квото се сетиш, но никога матрЯла. Никога! Искаме да живеем в Европа, а сами превръщаме собствената си държава в кочина.
          Последна редакция от pplk; 28.11.2016, 18:05.
          207 тиква автомат
          новокромаджия 2.4 печка

          Коментар


            stilo_new написа: Преглед на мнението
            Колега, в стремежа си да "изпъкнеш" колко си недоволен, пишеш и откровени лъжи, и хората които не са запознати, ти вярват. Електронните карти може да се валидират във всички автобуси, а не само в бързите линии както пишеш ти. Погледни малко извън границите на М. Рудник. Прав си за едно, наистина само за линии 4 и 9 които се обслужват от бившите маршрутки, както и за Тролейбуси Т1 и Т2 , няма все още валидиращи устройства, но и там ще бъдат поставени. Тогава.... ще има по нещо друго да плюем сигурно..
            От 2 дни е в сила новата схема и побързахте да я закопаете(то май и още от преди това). Погледнете малко по-позитивно и ще видите, че наистина действа и е удобна.
            Разберете, че не може да има автобусна спирка пред всеки блок, и от там да минават атобуси за навсякъде. Хората били свикнали със старото. Ми едно време харата са перяли на ръка на реката, а сега има модерни перални, които само не ти обличат дрехата на гърба или сгъват в гардероба.
            Трябва да загърбим консервативното минало и да бъдем отворени, към модерните и иновативни неща, от които може само да улеснят живота ни.

            Оп има и продължение: линия 9 вече ще е безплатна:
            http://www.burgasinfo.com/news/view/5/63214/
            Правят се и ще се направят други промени, само да е удобно. Но някои предпочетоха да обвиняват предварително. Такива сме си българите
            Сега. Исках да не пиша повече по тази тема, ама ти ме дърпаш за езика. В лъжа ли ме упрекна ? Защото така ми се стори. Нищо хубаво не се е случило без писък и рев...Лично занимавахме кмета с тези проблеми и за да СТАНЕ ДНЕС безплатна линията 9 аз и много такива, като мен занимавахме И кмета, освен Бургасбус. И знаеш ли какво ? Човекът остана учуден от този факт и днес направи безплатна 9-ката, но не и Т2, чиято линия да се ползва ти трябва ПЛАТЕНА карта, необвързана с тази, която си заредих аз.
            http://www.gramofona.com/burgas-obsh...liniya-nomer-9
            И я ми кажи на 100 000 комплекс с територията на Плевен, Сливен, Ямбол, Хасково, как трябва да се прикачва, щото да се качи на 3 ( три) единствени спирки на Б1 и Б2. И ако ползва тях и Т1, Т2 без валидатори, колко трябва да плати за едно пътуване. Така, че не приказвай глупости, когато не си сигурен и си нямаш грам хабер за тази линия. И не пробутвай нещата, че се случват ей така от само себе си. За разлика от теб, тук пиша от 10 години и никога, никъде за нищо на света не съм си позволявал да заблуждавам колеги. Послушници, като теб ни дърпат надолу, и ако аз съм недоволен от нещо, отивам с името си директно към проблема, а не да троля и да възхвалявам нещо, без да съм убеден, че е така. И -да, не е само Меден Рудник, питай тези от Лазур, питай и тези от Изгрев, как и по какъв начин пристигнаха тази сутрин в Меден Рудник. Освен, че е комплекс, тук има и индустриална зона, която явно расте и ще расте. Днес нямах човек от персонала си, който да не закъсня или да пристигна с кеф от воаяжа си наречен градски транспорт. Повечето ми хора пътуват от Лазур и Изгрев. Не съм изопачил и грам от фактите. Всеки може да влезе в социалните мрежи и да види за какво иде реч. Разстояния, изминавани за 20' вече се изминават за 30'-35'. Искаш ли да те разходя утре за ТВОЯ сметка по техния маршрут и пак да пишеш, какво си платил накрая.
            Погледни малко извън границите на М. Рудник.
            Ам, чИ то границите свършват, за чиЙ е тази бърза линия тогава ? Усещаш ли, колко абсурден ставаш в незнанието си, и в бързината си да величаеш нещо, от което градът пищи. Ти даже не си схванал СЪЩИНСКАТА идея на Бързата линия. Задал ли си въпроса, защо аджеба точно от Меден Рудник тръгват двете свързващи линии Б1 и Б2 и се делят от центъра към комплексите.
            За колегите, в които са се породили съмнения в моите твърдения прилагам:
            https://www.facebook.com/groups/Medenrudnik/?fref=ts
            http://www.chernomorie-bg.com/aktyal...-spestqt-1-lev
            https://www.facebook.com/groups/1512...64042/?fref=ts

            ...и още и още. И забележи. Твърденията ти, че всичко е ток и жица, как издъхват, след като се връщат някои спрени линии, а дори тези, които са създали това творение, днес признават, че ще коригират някои линии и маршрути. Ето, 121 отново се завръща ( Меден Рудник - Трапезица - Одрин), ред е на 211, 12, 12А и нещата ще си дойдат по местата.
            ПС: И ако държиш много ( аз не държа ) дай да си пишем на ЛС, че досаждаме на хората с нашите си проблеми, но държа да ми се извиниш заради упрека, че лъжа и заблуждавам...Въпреки, че заради незнанието на проблема, което демонстрираш, би трябвало да не те вземам сериозно.
            Последна редакция от ntodorov; 28.11.2016, 19:24.
            A17DTС/S
            Когато губим, не знаем какво печелим, а когато печелим, не знаем какво губим !

            Коментар


              Материалист съм, защото не се чувствам загрижен за някой неудачник с претенции до небето и не гледам в копанката на съседа, както и не искам никой да гледа в моята. Удебеленото е специално за теб, в случай, че не е ясно!
              Хич и не ми дреме за твойта паница и за която и да е друга. Грам не си познал в удебеляването си. Аз претенции за нищо и към никой нямам, когато се отнася лично за мен. Когато е за общото благо това е друг въпрос. Между другото си живеех добре и преди, живея си и добре и сега и поддържам тезата на колегата, че умният човек може да живее добре по всяко време

              Това, че си материалист не значи, че имаш материални блага, а значи че ги слагаш на първо място като приоритет в живота си. Думичката те определя като ценностна система, а не като имотност. Ама то тази твоя реакция пак потвърждава моята теза всъщност

              То и малко мозък трябва, за да анализираш написаното преди да пишеш
              == Fiat Stilo == 1.6 16V 103 hp

              На света съществува една единствена гигантска машина, която се командва от пигмеи и това е бюрокрацията. (Оноре де БАЛЗАК)

              Коментар


                То и много мозък не се изисква, за да се светнеш, че обсъждане на съфорумец не е признак на висока култура, ма щом те кефи можеш и тема да ми посветиш. Толкова за гледането в чужди канчета.
                п.п. Живота ти е такъв, какъвто си си го направил и интереса ми към него е нулев, а общественото благо в много случаи се различава от личните интереси. Твоя случай беше точно такъв.
                207 тиква автомат
                новокромаджия 2.4 печка

                Коментар


                  Споделих лични впечатления преди, споделям ги и сега.
                  Дреме ми, че ми пука за теб. Не си ми важен ти, а факта, че повечето хора в днешно време, които защитават днешното време за твоят типаж и затова си хубав за пример.

                  Различни хора, с различни ценностни системи и приоритети защитават различните т.нар строеве. Просто типа хора като теб защитават позицията си агресивно без оглед на обществения интерес. За такива като теб е важно те да са си добре, боба, леба и да е*а, да не чакам 25 години за кола и да имам банани у нас. Така по-добре ли е ?

                  Не коментирам, че твоя типаж се увеличава прогресивно. Масово на никой не му пука какво се случва зад входната му врата. Света свършва до там и проблемите отвън са проблеми на някой друг. Ето сега ntodorov се опитва да направи нещо за всеобщото благо, явно пуска жалби, посочва нередности, но по общо мнение той просто си мрънка е така за спорта. Така си мислят хората и за мен сигурно, че си мрънкам за спорта, но благодарение на "мрънкачите" като нас има поне някакво общество, макар и слабо.

                  За мен не е достатъчно аз да съм добре, а да са добре всички. Тогава бих могъл да изпитам истинско щастие. Едва ли ще ме разбереш...

                  Ако трябва да ти го обясня още един път по още един начин - направо зарежи...
                  Последна редакция от Слав; 28.11.2016, 21:05.
                  == Fiat Stilo == 1.6 16V 103 hp

                  На света съществува една единствена гигантска машина, която се командва от пигмеи и това е бюрокрацията. (Оноре де БАЛЗАК)

                  Коментар


                    То и много мозък не се изисква, за да се светнеш, че обсъждане на съфорумец не е признак на висока култура, ма щом те кефи можеш и тема да ми посветиш. Толкова за гледането в чужди канчета.
                    п.п. Живота ти е такъв, какъвто си си го направил и интереса ми към него е нулев, а общественото благо в много случаи се различава от личните интереси. Твоя случай беше точно такъв.
                    Някак си ми изплуват едни спомени за обсъждане на един хейтър по време на едни срещи на форума на маса в София. Та в тоя ред на мисли вярно си е некултурно. И като се сетя ,че ти беше човека отделил ми няколко поста да ми обясняваш що за човек съм. Ццц цццц ццц. Да живей културата!
                    FIAT FORUM BULGARIA
                    Ракията е над политиката

                    Видео от Италфест 2011

                    Коментар


                      ntodorov написа: Преглед на мнението
                      И я ми кажи на 100 000 комплекс с територията на Плевен, Сливен, Ямбол, Хасково...
                      Поувлече се малко
                      По жители по последни официални данни кв.Меден рудник е около 40 хиляди, а по територия е 4.64 кв.км. Ямбол е 19.8 кв.км (застроена градска част) със 74 хил.жители - около 4.5-5 пъти по-голям по територия от Меден рудник, а Сливен и Хасково са още по-големи.

                      Виж последната страница на:
                      http://www.burgas1.org/e107_files1/p...8-00_06120.pdf

                      Дори и така си прав де, ама да сме коректни с фактите.

                      Коментар


                        Дидо ти все едно не знаеш ,че половината Ямбол и Сливен са на нелегална квартира в Меден рудник
                        FIAT FORUM BULGARIA
                        Ракията е над политиката

                        Видео от Италфест 2011

                        Коментар


                          krasio_79bs написа: Преглед на мнението
                          Дидо ти все едно не знаеш ,че половината Ямбол и Сливен са на нелегална квартира в Меден рудник
                          Аз до онзи ден бях на нелегална квартира в Козлодуй Ама вече съм редовен.
                          Абе повечето са си регистрирани с настоящ адрес по различни причини - я заради детска градина, я заради гласуване, я заради нещо друго.

                          Или градските легенди са по-верни от докладната записка на кмета?

                          Коментар


                            На 99% съм убеден ,че повечето не са регистрирани. Ако са регистрирано по настоящ адрес ,защо Бургас е пълен със коли със регистрация Ямбол и Сливен? Другият фактор е ,че масово се укриват апартаментите давани под наем.
                            FIAT FORUM BULGARIA
                            Ракията е над политиката

                            Видео от Италфест 2011

                            Коментар


                              Общо взето сега по морето се сблъсквате с проблеми, които в сф ги имаше преди над 5 години. Сега имам колега от Бс и му казвам хейтърмен. Ясно е, че и той колеги като вас обръща огромно внимание на тези неща, а на моменти и на малките детайли. За това пийте от време на време презк#рин и не си хабете нервите. Иначе и в сф в началото имаше валидатори само в трамваини чат пат в тролейчетата. Отделно имам 4-5 пластики каъо всяка струваше по 2-3лв. То първо бяха без снимка, после със снимка, после една я бракувах, че не беше минала транзакцията по зареждането и ми начислиха 10лв глоба. До колкото разбирам най-големия проблем е , че от хубаво работещ трафик насила се затруднява. Та друг съвет мога да кажа както и на колегата ми. Щим нещо не ви харесва действайте и успех дано промените нещата. За мен всучко от много време е борба с вятърни мелници. Гледсм аз да се държа адекватнони да спазвам правилата и да не си го слагам.
                              ФИАТ- Пътят е само формалност
                              ТОП Анализатор на Фиат Форум България!!!
                              -----------------------------------------------------
                              FIAT BRAVA 1,4 12V (LPG) 80---, Powered by nothing (Camshaft - Not replaced)

                              Коментар


                                Слав написа: Преглед на мнението
                                Споделих лични впечатления преди, споделям ги и сега.
                                Дреме ми, че ми пука за теб. Не си ми важен ти, а факта, че повечето хора в днешно време, които защитават днешното време за твоят типаж и затова си хубав за пример.

                                Различни хора, с различни ценностни системи и приоритети защитават различните т.нар строеве. Просто типа хора като теб защитават позицията си агресивно без оглед на обществения интерес. За такива като теб е важно те да са си добре, боба, леба и да е*а, да не чакам 25 години за кола и да имам банани у нас. Така по-добре ли е ?

                                Не коментирам, че твоя типаж се увеличава прогресивно. Масово на никой не му пука какво се случва зад входната му врата. Света свършва до там и проблемите отвън са проблеми на някой друг. Ето сега ntodorov се опитва да направи нещо за всеобщото благо, явно пуска жалби, посочва нередности, но по общо мнение той просто си мрънка е така за спорта. Така си мислят хората и за мен сигурно, че си мрънкам за спорта, но благодарение на "мрънкачите" като нас има поне някакво общество, макар и слабо.

                                За мен не е достатъчно аз да съм добре, а да са добре всички. Тогава бих могъл да изпитам истинско щастие. Едва ли ще ме разбереш...

                                Ако трябва да ти го обясня още един път по още един начин - направо зарежи...
                                Гледай, колега, нито твоето, нито моето мнение са меродавни, а това, че все повече имат подобно на моето мислене означава пригодност към средата и това е природен закон. Битието определя съзнанието-основен философски закон, а ако го разгледаме през призмата на чистата биология, основна движеща функция на еволюцията. Няма на какво да се сърдиш освен на себе си, съжалявам. Наистина звучи цинично, но фактите са такива, каквито са и битието не е розова приказка, в която се случва всичко, което си пожелаеш.
                                207 тиква автомат
                                новокромаджия 2.4 печка

                                Коментар

                                Working...
                                X