Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Тема за българските абсурди.

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Реално с тези текстове нямаш право да поканиш приятели в двора ти да опънат палатка. Какво остава за язовири, планини и поляни.

    Коментар


      Цялата идея е пак богатите да стават по-богати, т.е. да спим в техните хотели, а бедните да го духаме.
      FIAT Brava S 1,4 12 V 97 г. - бивша. Не карай по-бързо отколкото твоя ангел хранител може да лети!
      Ако нещо стане както трябва, то е станала голяма грешка. Закон на Мърфи.

      Коментар


        NikMar написа:
        Цялата идея е пак богатите да стават по-богати, т.е. да спим в техните хотели, а бедните да го духаме.
        Така приказваш, щото не си ходил в понеделник сутринта на плаж, а петък, събота и неделя плажът се пълни с палатки, и да газиш из мръсотия, пепел от огън, бутилки, дамски превръзки, памперси и прочее. А казаните са на има-няма 50 метра от плажа. Или да се излегнеш на плажа, да подухне вятър от грешната посока и да ти замирише на лайна. А веднъж кучето се беше овъргаляло в лайна и да не ти казвам на какво беше заприличало.Аз съм с 10 ръце ЗА забраната да се разпъват палатки извън регламентирани за това места.
        Всеки има право да бъде глупав, но някои злоупотребяват с тази привилегия.

        Коментар


          Тва за пореден път е: "Дай да забраним нещо, вместо да наложим контрол". Пълна пародия на държава, демек. Положителната страна, подобно на номера със зимните гуми е, че в случая лобизмът е български, което си е светлина в тунела. Току виж нещата тръгнат на оправяне, щото той - апетитът - идва с яденето. П.С. Еле, ти това куче не го ли водиш на каишка на публични места?
          браво 1,6/90 - 09 г.

          Коментар


            В такъв случай мисля че е редно всички кучета да бъдат постоянно само на повод и с намордник, независимо от породата и размера, също да се разхождат само и единствено в категоризираните за целта места. Освен това мисля че е твърде възможно да стресират с лая си фауната, затова трябва да е задължително домашните кучета да не се изкарват извън урбанизираната територия. Освен това според мен трябва отглеждането на домашно куче да е само при наличие на двор и да му са осигурени оградено място с едиколкоси квадрата само за него. И т.н. и т.н.

            Коментар


              Моето куче го водя на повод на публични места, не виждам защо да не го пусна в гората край плажа - от кога горите са публични места? по-скоро са превърнати в тоалетни... Освен това: кастрирано е, ваксинирано е , с чип, редовно се обезпаразитява, живее в двор на къща 800 квадрата само за него, има си колиба, яде всеки ден подходяща за него храна. Вие за моето куче не се притеснявайте. А контрол, какъв контрол и кой да го осъществява - може би да се наемат не-знам-си-колко държавни и общински служители да следят и записват с камери кой точно си е изхвърлил бутилката на плажа, защото едва ли някой ще си признае. То да беше един плаж само.... какъв е проблемът да се направят такива зони с ток, тоалетни, бани и прочее и да си къмпингувате там като в нормалните държави, а не човек да не може да си опъне кърпата събота и неделя, защото плажът е превзет от палатки, шатри и прочееИ що да е пародия? Такива ограничения има в много държави, и то доста по-нормални от нашата.
              Всеки има право да бъде глупав, но някои злоупотребяват с тази привилегия.

              Коментар


                Това че други не си чистят след кучетата, не значи, че аз не чистя. После, не го водя на места, където е забранено за кучета. След като не е забранено, не виждам никаква причина да не го водя. като не ви харесва това, искайте да се забрани със закон, както правят с къмпингуването. Не виждам моето куче, което не ака на плажа, защото преди това го разхождам да свърши работата, застрашава живота на плажуващите повече от използана дамска превръзка или тампон на плажа. И не пледирам, аз се наслаждавам.... не съм го приемала аз тоя закон, даже не знам дали е приет, не знам що се сърдите на мен. А като го приемат, не виждам нито една причина да не му се радвам.П.П. и можеше да не си триеш мнението. Писанието ми е за изтритото мнение.
                Всеки има право да бъде глупав, но някои злоупотребяват с тази привилегия.

                Коментар


                  Аз не говоря за твоето куче. Както и в забраната за къмпингуване не се говори за конкретни хора. И аз мога да кажа - аз като къмпингувам не цапам, така както ти казваш подробностите за как гледаш кучето си. Защо ти да можеш да си пуснеш кучето в гората и да го оправдаеш с ’ама нали не е публично място’, а аз да не мога да къмпингувам в същата тази гора? Защо ти да можеш да имаш оправдание, обяснение и обстоятелсва, а аз да нямам? Как ще се почувстваш, ако на общо основание приемат горните неща за кучетата?Защо решението да е ’тотална забрана’? Защо никой не реагира че да, хората почиващи с кемпери, каравани и палатки са все повече и трябва да измислим някакъв начин, някакъв компромис. Защо реакцията е ’тотална забрана’? През миналата година община Шабла се отказа да се бори с ’незаконно’ къмпингуващите и реши проблема по друг начин. Видя къде се сбират, местата не са толкова много. Обяви тези места за ’места за къмпингуване’. Сложи кофи за боклук, химически тоалетни. Сложи една минимална такса тип 2-3лв. И нещата станаха. Не съм сигурен дали успяха да задвижат по всички места това, защото нещата тръгнаха към август месец, но имаха твърдо намерение оттук насетне да е така. Обаче сега ако се приеме този закон общината няма да може да го прави това, защото предоставя некатегоризирано място за къмпингуване и така попада под ударите на закона, който предвижда солена глоба. А за категоризирането на един къмпинг...да не ви отварям дума, чел съм документацията нещата са страшни към момента, неизпълними без инвеститор и връзващи ръцете на една община, решила да се справи с проблема. Е, кметицата на Шабла я смениха и дали новия кмет ще продължи по същия начин не е ясно, но е пробван факт, че има и друг начин освен забраната.https://www.divident.bg/bulgaria/122...reni-za-kmping

                  Коментар


                    Ами след като са сложили тоалетна и такса, значи вече си е място за къмпингуване, какъв е проблемът не разбрах?
                    Всеки има право да бъде глупав, но някои злоупотребяват с тази привилегия.

                    Коментар


                      Искам да попитам всички, защитаващи дивото къмпингуване:Бихте ли си разпънали палатката на някой плаж в Южна Франция, на Лазурния бряг, извън определените за целта места?

                      Коментар


                        Проблема е, че според новите текстове къмпингуването може да става само в категоризираните места. Обект с името ’къмпинг’ по всички правила и закони. Тоалетна и такса не прави къмпинг. За къмпинг се изисква сграда с еди колко си бани според местата в къмпинга, течаща топла вода еди колко си литра на човек дневно, тоалетна с канализация или преработвателна станция с еди какъв си капацитет, паркинг пред къмпинга, отделна сграда рецепция, бариера, охрана денонощна, доктор или сключен договор с такъв и т.н. и т.н. Всичко със съответната строителна документация.Според новия закон нямаш право да предоставяш терен за къмпингуване. Ако аз ти дойда на гости нямаш право да ми позволиш да разпъна палатка в двора ти. Всяка една палатка извън къмпинг ще е незаконна и подлежаща на глоба. Даже да е на частен терен.Дидо, дай да не се сравняваме с държави, които имат изградена къмпинг инфраструктура и традиция от десетилетия. Хайде да се върна на кучетата, да те питам, би ли си пуснал кучето в Южна Франция на Лазурния бряг да снове по плажа и изобщо из парковете?Знаете аз имам кемпер и нямам нищо против да ходя в ’определените за целта места’. Само че тях в България просто ги няма. Да улеснят режима, да наникнат като гъбки кемперстопове, да имаш избор достатъчен, защо да не ида на окосената трева и напръсканото против кърлежи? Само че ако го приемат сега на 15 март този закон, аз какво да го правя този кемпер? Аз не мога никъде ЗАКОННО да ида с него. Даже и на гости на приятел. Това ли е решението?

                        Коментар


                          И не пледирам, аз се наслаждавам.... не съм го приемала аз тоя закон, даже не знам дали е приет, не знам що се сърдите на мен. А като го приемат, не виждам нито една причина да не му се радвам.
                          Ти му се наслаждаваш, но бъди по-толерантна. Тук има колеги, за които това е начин на живот, почивка, отмора.И са прави. Вместо да има адекватен контрол и наказания за нарушителите е много лесно да се отсекат ръцете на крадците барабар с тези на платците. На какво се наслаждаваш ? Утре, като има забрана за кучетата аз ли да се наслаждавам ?Пък и от къде да съм сигурен в твоето куче, къде се изхожда, какви болести носи и дали има ваксина. И защо трябва да ти вярвам, за кучето, щом ти слагаш под съмнение моите навици, като къмпингуващ.
                          A17DTС/S
                          Когато губим, не знаем какво печелим, а когато печелим, не знаем какво губим !

                          Коментар


                            ls1 написа:
                            Дидо, дай да не се сравняваме с държави, които имат изградена къмпинг инфраструктура и традиция от десетилетия. Хайде да се върна на кучетата, да те питам, би ли си пуснал кучето в Южна Франция на Лазурния бряг да снове по плажа и изобщо из парковете?
                            Ако не се приеме такъв закон, НИКОГА няма да се направят нормални къмпинги.Да се надяваме, че след приемането му ще почнат да никнат като гъби.Бил съм на диво къмпингуване - не, мерси! Бил съм и в нормален европейски къмпинг. О, да!

                            Коментар


                              Едва ли някой ще глоби теб или мен, ако си опънеш палатка в двора ми. ntodorov - ми наслаждавай се. Аз съм толерантна и, ако въведат такава забрана, ще я разбера и дори ще я подкрепя, защото на мен също не ми е приятно да виждам кучешки лайна из плажа. Явно обаче къмпингуващите не са чак толкова толерантни към самите себе си и явно им харесва мръсотията, която себеподобните им оставят след себе си.
                              Всеки има право да бъде глупав, но някои злоупотребяват с тази привилегия.

                              Коментар


                                Immortal написа:
                                ls1 написа:
                                Дидо, дай да не се сравняваме с държави, които имат изградена къмпинг инфраструктура и традиция от десетилетия. Хайде да се върна на кучетата, да те питам, би ли си пуснал кучето в Южна Франция на Лазурния бряг да снове по плажа и изобщо из парковете?
                                Ако не се приеме такъв закон, НИКОГА няма да се направят нормални къмпинги.Да се надяваме, че след приемането му ще почнат да никнат като гъби.Бил съм на диво къмпингуване - не, мерси! Бил съм и в нормален европейски къмпинг. О, да!
                                Ами тогава докато не приемат забрана за кучетата никога няма да се появят нормални места специално за разходка на кучета.Да се надяваме след приемането на закон да започнат такива местенца да никнат като гъби.Бил съм сред пуснати из паркове кучета - не, мерси!Бил съм и край място за разходка на кучета. О, да!Хайде, кога забраняваме кучетата?

                                Коментар

                                Working...
                                X