Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Тема за българските абсурди.

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Аз не съм казал да забраняват автомобилите, нека си ги карат колкото искат, важното е, че този път са направили нещо, което и за хората е удобно. Голям праз, че има някаква кутия посредата, която не пречи. Аз минах от там с колело и ми е 100 пъти по-удобно, отколкото преди, когато нямаше къде да се кара и колите карат зад теб и те псуват, а тротоара беше в кратери от бракмите, които паркираха там. Така че не трябва само да се мрънка. Подобрение има. Пешеходните пътеки ще ги оправят, понеже има довършителни работи.

    П.С. За протокола, един камион си зави без проблем там, явно на някой му трябва място за 2 тира ...
    Последна редакция от yeksuh; 29.10.2019, 15:19.

    Коментар


      Как така голям праз? Ти изобщо загледа ли се къде точно е сложена тази кутия? Явно не си, да ти кажа - точно в средата на пешеходната зона е, и съвсем ей така между другото, без да искат, абсолютно неволно, са я проснали върху ивицата, по която би трябвало да се движат НЕЗРЯЩИ граждани. Ама иначе голям праз, те ще я научат къде е, всичко е точно.

      Коментар


        Явно не сте разбрали за какво иде реч:

        "Електрическото табло е временно. То захранва помпите на тунела. Поставено е на тротоара, докато ЧЕЗ определят постоянна точка на достъп за захранване. Тази нощ това табло ще бъде демонтирано, обясниха от Столичната община."

        Коментар


          Тунела е добре направен рейса минава от горе щото от долу е тясно
          На долу по Житница разделителната ивица е доста голяма а там няма нищо
          Можеше да е широк булевард Гоце Делчев и Житница наоколо има малки къщички
          има различни мнения де
          https://btvnovinite.bg/bulgaria/kak-...t-metroto.html
          Мое мнение че където и има ремонти става по тясно за колите -Ломско шосе например.
          Последна редакция от kluchar; 29.10.2019, 17:51.
          КЛЮЧАРА е тук – https://goo.gl/maps/GvEGbSeq7nk
          Пунто http://www.punto.mysteria.cz/puntoMk1/schema7.htm
          http://www.autoinfo24.ru/rukovodstva.../inomarki/fiat

          Коментар


            Ще видим колко добре е направено на първия по-сериозен дъжд, ама хайде стига мрънкотя като стара бабичка. А спирката на автобусите по-добре да е горе на булеварда, както е на бул. Гешов - така хем няма да пречат на трафика отдолу, хем ще улеснят пътниците да се прекачват.
            Пропуснала съм тази информация, че таблото е временно сложено. Радвам се, че е така, дано Столична община си спазят обещанието и наистина го махнат/преместят в най-скоро време.
            Иначе за стеснението на лентите съм абсолютно съгласна - друг пример е ул. Раковски, заради велоалеите.

            Редакция 30 окт. - появи се снимка, на която таблото е премахнато, браво!
            Последна редакция от blue_coconut; 30.10.2019, 08:46.

            Коментар


              Колеги, стига сте мрънкали и сте се оплаквали от новите неща, които ви правят. Гледах снимки и клипове и мога да кажа, че изглежда много добре.
              И тука, в Бургас, мрънкаха за едно кръгово, особено един член на форума (явно фен на Йоан Костадинов) - колко било малко и т.н. А какво се оказва. Вече няколко години откакто е направено, няма никакви задръствания. Дори и през лятото, дори и при голямо струпване на мпс, пак се минава максимум за 4-5 минути. А преди, когато имаше светофар ставаха много големи. Беше ужас!

              Коментар


                Имам право да се оплаквам, да мрънкам, и да рева от неща, от които не съм доволна като съвестен гражданин, и докато имам това право, ще продължавам да го правя, а което е хубаво и качествено направено - го хваля, не си затварям очите като някои хора. Малко разводнихме темата, и стана леко политически насочена. Исках само покажа поредната глупост, която "умниците" от Софийска община са сътворили за 4 години, защото за мен е точно това. Измиха си ръцете, прибраха едни пари, и сега "радвайте се на новото, щото е ново". А колко пари се дадоха, за да се сложи нова маркировка, на улици, на които едвам минавам, дупките са като лунни кратери? На въпросния участък (пазара на Красно село) колко пъти пренареждаха паветата? Става все по-зле и по-зле. Ремонт на ремонта, това знаем най-добре. Явно това, че имам прекалено високи изисквания към европейската столица, в която си мислим, че живеем, ми е проблемът.
                Последна редакция от blue_coconut; 30.10.2019, 10:56.

                Коментар


                  Кой ги е излъгал че сегашните павета като ги слагат са много здрави едва ли. Слагат само пясък и готово след месец дупки. Плочките също - пясък и готово няма цимент никъде.
                  КЛЮЧАРА е тук – https://goo.gl/maps/GvEGbSeq7nk
                  Пунто http://www.punto.mysteria.cz/puntoMk1/schema7.htm
                  http://www.autoinfo24.ru/rukovodstva.../inomarki/fiat

                  Коментар


                    Слага се каменно брашно между плочките/паветата, за по-евтино цимент, а за още по евтино прибираш парите в джЕба и бягаш бърже.

                    Коментар


                      Бул Прага преди го ремонтираха и бяха сложили нови блокчета боядисани бяло вместо бели павета
                      за пешеходна пътека
                      Боята на бетонните блокчета кара 10 дни .
                      Сега сложиха/ хасвалт /и се реши проблема. Остава и Пенчо Славейков да довършат с тунел пред Пирогов.
                      Имам чувство че самите проктанти правят проектите така че после хората да се затрудняват .
                      Последна редакция от kluchar; 30.10.2019, 19:53.
                      КЛЮЧАРА е тук – https://goo.gl/maps/GvEGbSeq7nk
                      Пунто http://www.punto.mysteria.cz/puntoMk1/schema7.htm
                      http://www.autoinfo24.ru/rukovodstva.../inomarki/fiat

                      Коментар


                        stilo_new написа: Преглед на мнението
                        Колеги, стига сте мрънкали и сте се оплаквали от новите неща, които ви правят. Гледах снимки и клипове и мога да кажа, че изглежда много добре.
                        И тука, в Бургас, мрънкаха за едно кръгово, особено един член на форума (явно фен на Йоан Костадинов) - колко било малко и т.н. А какво се оказва. Вече няколко години откакто е направено, няма никакви задръствания. Дори и през лятото, дори и при голямо струпване на мпс, пак се минава максимум за 4-5 минути. А преди, когато имаше светофар ставаха много големи. Беше ужас!
                        Един твой пост го подминах като конска муха - кучи задник преди месец, но сега вече ме дърпаш силно за езика. Визираш мен и няколкото местни съфорумници, но аз с политически обвързани хора не обичам да комуникирам. Ама ще се опитам пак да ти обясня недовоството ми/ни. Никой нямаше против това кръгово, всеки в града има против спрямо изпълнението му. И не не е кръгово - кръгче е. Та на кой друг освен на теб и изпълнителите му им харесва направеното, че не разбрах ? Застани утре в средата му и кажи на всички колко го обичаш . Ще те сгазят докато те видят.... Нали ти беше и застъпника на новата транспортна схема ? Що не изпълзя след като тя се случи, затормози града, а услугата скочи с 50% ? И обясни на всички съфорумници, защо всички нови кандидат кметове заложиха в платформата си - премахване на новата и връщане на старата транспортна схема ? И друго друже - всеки си има глава на раменете за да усеща кое е хубаво и кое лошо. Днес комсомолски секретари, които да ни казват какво да мислим не ни трябват. Ти и подобните ти използвате само: "Стига сте мрънкали" И що да не мрънкаме, където е за мрънкане бе пич ? Защо да не хваля когато е за хвалене ? Използвам името си навсякъде, дори и в тоз форум за разлика от теб анонимния. И хич не ме пришивай към твоите обязаности, защото ми е точно през крачола кой е кмет и кой не е. За мен е важно нещата да се случват, но не по начините които дразнят и са видимо пошли. Защо не пишеш, когато хваля придобивките в града, а изпълзяваш само когато споделям недоволство ? И друг съвет. Там където колегите от София си споделят проблемите - ти не се меси. Какъв си ти да им даваш съвети от 400 км. разстояние да не мрънкат ? Щом сме съвестни граждани на градовете си, плащаме данъци, такси, сметки, щом сме гласоподаватели имаме и правата да остстояваме вижданията си. Не мрънкат само послушните и угодните. И не, нямам фейсбук за да "мрънкам" от там. Мрънкам или възхвалявам с лик и визия там където трябва. Смея да твърдя, че съм добър общественик, каквито трябва да бъдем всички и усещам само със сетивата си без да вкарвам допълнителни полит-икономически обязаности към тях.
                        A17DTС/S
                        Когато губим, не знаем какво печелим, а когато печелим, не знаем какво губим !

                        Коментар


                          ntodorov написа: Преглед на мнението
                          Един твой пост го подминах като конска муха - кучи задник преди месец, но сега вече ме дърпаш силно за езика. Визираш мен и няколкото местни съфорумници, но аз с политически обвързани хора не обичам да комуникирам. Ама ще се опитам пак да ти обясня недовоството ми/ни. Никой нямаше против това кръгово, всеки в града има против спрямо изпълнението му. И не не е кръгово - кръгче е. Та на кой друг освен на теб и изпълнителите му им харесва направеното, че не разбрах ? Застани утре в средата му и кажи на всички колко го обичаш . Ще те сгазят докато те видят.... Нали ти беше и застъпника на новата транспортна схема ? Що не изпълзя след като тя се случи, затормози града, а услугата скочи с 50% ? И обясни на всички съфорумници, защо всички нови кандидат кметове заложиха в платформата си - премахване на новата и връщане на старата транспортна схема ? И друго друже - всеки си има глава на раменете за да усеща кое е хубаво и кое лошо. Днес комсомолски секретари, които да ни казват какво да мислим не ни трябват. Ти и подобните ти използвате само: "Стига сте мрънкали" И що да не мрънкаме, където е за мрънкане бе пич ? Защо да не хваля когато е за хвалене ? Използвам името си навсякъде, дори и в тоз форум за разлика от теб анонимния. И хич не ме пришивай към твоите обязаности, защото ми е точно през крачола кой е кмет и кой не е. За мен е важно нещата да се случват, но не по начините които дразнят и са видимо пошли. Защо не пишеш, когато хваля придобивките в града, а изпълзяваш само когато споделям недоволство ? И друг съвет. Там където колегите от София си споделят проблемите - ти не се меси. Какъв си ти да им даваш съвети от 400 км. разстояние да не мрънкат ? Щом сме съвестни граждани на градовете си, плащаме данъци, такси, сметки, щом сме гласоподаватели имаме и правата да остстояваме вижданията си. Не мрънкат само послушните и угодните. И не, нямам фейсбук за да "мрънкам" от там. Мрънкам или възхвалявам с лик и визия там където трябва. Смея да твърдя, че съм добър общественик, каквито трябва да бъдем всички и усещам само със сетивата си без да вкарвам допълнителни полит-икономически обязаности към тях.
                          Колега, не знам какъв ви е спора, но се излагаш с това твърдение за анонимноста! Писал си едно фамилно име, а колегата модела на колата, която кара. Както от неговара кола има много, така и хората с твоята фамилия са много. И двамата сте еднакво анонимни и не виждам какво общо има анонимноста с темата.

                          Коментар


                            Колега, не знам какъв ви е спора, но се излагаш с това твърдение за анонимноста! Писал си едно фамилно име, а колегата модела на колата, която кара. Както от неговара кола има много, така и хората с твоята фамилия са много. И двамата сте еднакво анонимни и не виждам какво общо има анонимноста с темата.
                            Приятелю, тук сме от много години и аз си знам защо съм написал това ( не, че някой ме е задължил да съм с името си). Имало е много преходни хора, които минават и си заминават от форума, но за останалите знаем кое име стои и какъв е човекът зад него. И ако ти е направило впечатление към повечето от тях се обръщам с малко име. С това свидетелствам близост, отношение и съпричастност към тях...Но пък сме имали и доброволието си за това. Аз съм открит и за това казвам, че когато пишем неща за Бургас и се опонираме, поне трябва да знаем кои сме, защото е възможно да вкарваме различен субективизъм. Е, в град като едно голямо село, колегата Ново стило, така и не се е разкрил дори и на лични. Не е длъжен, но и аз не съм длъжен да го взимам насериозно, въпреки че е възможно да се познаваме, възможно е да имаме и конфликтни интереси, възможно е да работи в Общината, възможно е и да е кметът ни. Той ме знае, че се казвам Нейчо Тодоров, а аз го знам като Ново стило. Какъв спор да водим ?
                            ПС: Ама хайде, че много разводнихме темата ви.
                            A17DTС/S
                            Когато губим, не знаем какво печелим, а когато печелим, не знаем какво губим !

                            Коментар


                              Хайде и аз да ви кажа за абсурдите в нашия квартал. Нашия двор е нещо като преходен м/у 2 улици, като през него минават камиони за зареждане на магазини, не че немогат да минат и от други места, но така си решават и асфалта в двора е вили на могили, дупки по 20 см. Двора гараничи с една бивша детска градина, която за пореден път си сменя предназначениет, вече незнам за какво е. Та решиха да й оправят подхода към нея, но той се явява от другата страна с/у нас. Заради новото й статукво асфалтираха 1/3 от междублоковото пространство подхождащо към едната страна на двора ни. И така аз се замислих, дали трябва да си плащам данъка за апартамента, след като те нас не ни е..ват за слива и се чуствам като n-та категория човек според общинарите. Вчера направих снимки и днес пуснах жалба към Общината, да видим какво ще стане. Ето и малко снимки.
                              това е донякъде асфалтирания подходClick image for larger version

Name:	IMG_20191030_120733.jpg
Views:	1
Size:	134,1 KB
ID:	2098675 това е нашия дворClick image for larger version

Name:	IMG_20191030_120844.jpg
Views:	1
Size:	122,5 KB
ID:	2098676Click image for larger version

Name:	IMG_20191030_120905.jpg
Views:	1
Size:	157,6 KB
ID:	2098677
                              FIAT Brava S 1,4 12 V 97 г. - бивша. Не карай по-бързо отколкото твоя ангел хранител може да лети!
                              Ако нещо стане както трябва, то е станала голяма грешка. Закон на Мърфи.

                              Коментар


                                И ние имахме подобни дупки след мое запълване два пъти с каквото намеря все се ровеше
                                Но веднъж асвалтираха дупките по улиците но не и там където паркираме
                                и стария /хавсалт / седеше близо 2 седмици на куп
                                и веднъж като се върнах бяха го сложили запълнили точно към мястото за паркиране.
                                сега е равно .
                                КЛЮЧАРА е тук – https://goo.gl/maps/GvEGbSeq7nk
                                Пунто http://www.punto.mysteria.cz/puntoMk1/schema7.htm
                                http://www.autoinfo24.ru/rukovodstva.../inomarki/fiat

                                Коментар

                                Working...
                                X