Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Тема за българските абсурди.

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Агенция „Пътна инфраструктура“ .... закупуване на 53 нови автомобила на обща стойност 1.3 млн. с ДДС.
    Част от техническите спецификации за двата високопроходими автомобила бяха, че задължително те трябва да са високопроходими (SUV) и да са с 4x4 задвижване на колелата, с минимум 18-цолови гуми с лети джанти и да могат да газят поне половин метър вода, което предполага тежки проходи през пресечена местност. В същото време имаше изискване за мощност на двигателя от минимум 250 к.с. и задължително 8-степенна автоматична скоростна кутия, които гарантират гладко возене и бързи скорости. Цветът задължително трябваше да е черен металик, който е една от най-скъпите версии.
    Сред минималните изисквания за останалите 51 автомобила, които излизат по около 21 хил. лв. с ДДС, бяха мощност на двигателя от 55 к.с. задвижване на колелата 4x2 и 5-степенна ръчна скоростна кутия. Джантите може да са 15-цолови. Цветът трябваше да е задължително бял, което е най-евтиното изпълнение на пазара и да има странична плъзгаща врата.
    Тол-терминалите ще ги разнасят с останалите 51 автомобила. Затова е и изискването за странична плъзгаща врата. По-лесни товарно-разтоварни дейности.
    Aктуалният парадокс в България - повечето искат да живеят в по-уредена държава, но реват на умряло като им затвориш кранчето на сенчестата и полузаконна или незаконна дейност.

    Коментар


      И аз искам да споделя нещо. Абсурд, малоумие, или недоглеждане. Както искате го кръстете, но аз по-скоро му казвам недоразумение породено
      от тотална липса на мислене.
      Та. Дойде време за смяна на задграничните ни паспорти. Отидохме аз, съпругата и щерката в пакет. След близо едно-часово чакане ни дойде и редът, в резултат на което разбираме, че
      според член някой си, при издаване паспорт на дъщеря ми е трябвало да предоставим и акт за раждане - оригинален такъв и копие. Облещих се не заради друго, ами защото
      това не е първия паспорт на щерка ми. Т.е, още след първия и издаден задграничен паспорт ( където надлежно и напълно разбираемо си представихме акта за раждане) сме засвидетелствали, че тя е наше дете и е родена на дата еди коя си, с ЕГН еди кое си.
      Е, кажете ми. Каква е логиката да ни изискват отново този акт при подновяването на паспорта и, като за това време сме напускали и завръщали в Родината си много пъти, и никъде не сме го дублирали с
      паспорта и. По същата логика попитах инертната в мисленето госпожа зад гишето, дали не трябва и ние да си носим акта за раждане, и да не би в цитираната от нея точка от правилника или наредбата ( признавам
      , че не съм я чел) не се отнася за деца, на които за първи път им се издава такъв документ...Е, беше ми казано, че без предоставен акт за раждане на дъщеря ни, няма да бъдем обслужени.
      Не ни оставаше много освен да напуснем опашката и да погребем преднината си от един час спечелена в безсмислено явно чакане. Върнахме се у дома, взехме изискуемото "нещо" и пак се наредихме на опашката в губене на още време от работния ни иначе ден. Получихме си заявленията със старите снимки от паспортите и всички данни за родители, ЕГН, кой какъв е и кой на кого е, без някой да погледне акта за раждане на дъщеря ми. Същият остана неотворен, но прикрепен към нейните листове. Защо беше нужно и каква е логиката, аз идея си нямам, но е факт, че ни изгубиха един цял ден и много нерви за нещо напълно излишно според мен.
      ПС: Ако някой може да ми даде логично обяснение, ще съм благодарен. Възможно е аз да пропускам някакви вероятности.
      A17DTС/S
      Когато губим, не знаем какво печелим, а когато печелим, не знаем какво губим !

      Коментар


        Разпечати си цялата случка и я входирай като жалба към съответната институция. Тъпото е, че трябва да си загубиш още време, но само това би променило евентуално нещо.
        Очевидно е някакво недоглеждане или презастраховане от страна на служителката, а може и така да й е наредено.
        "Без сърца, сме просто машини"
        Toyota Prius 1.5 Hybrid
        EХ- Brava 1.6, Marea 1.9 JTD, Multipla 1.6 Bipower, Jeep Grand Cherokee ZJ 5.2 V8, Peugeot 407 SW 2.0 HDI, Mitsubishi Pajero 2.8 TDI

        Коментар


          Предполагам,за да се види,че двамата сте й родители.Защото може да сте повторно бракувани и тогава да се изисква съгласие от другият родител,отбелязан в акта за раждане.
          1.Безплатният секс развращава,платеният-озлобява.

          Коментар


            ntodorov написа: Преглед на мнението
            И аз искам да споделя нещо. Абсурд, малоумие, или недоглеждане. Както искате го кръстете, но аз по-скоро му казвам недоразумение породено
            от тотална липса на мислене.
            Та. Дойде време за смяна на задграничните ни паспорти. Отидохме аз, съпругата и щерката в пакет. След близо едно-часово чакане ни дойде и редът, в резултат на което разбираме, че
            според член някой си, при издаване паспорт на дъщеря ми е трябвало да предоставим и акт за раждане - оригинален такъв и копие...
            Всъщност в случая служителката няма вина. То по принцип сме свикнали да търсим вина в хората зад гишето, а най-често те са едни добросъвестни изпълнители на законовите разпоредби.

            ЗБЛД Чл. 46. Към заявлението се прилагат:
            1. Документ за платена държавна такса
            2. Удостоверение за раждане за лица под 18 г.
            3. Предишни паспорти
            4. Снимки по образец
            Tonight's the night and it's going to happen again and again...

            Коментар


              Всъщност в случая служителката няма вина. То по принцип сме свикнали да търсим вина в хората зад гишето, а най-често те са едни добросъвестни изпълнители на законовите разпоредби.

              ЗБЛД Чл. 46. Към заявлението се прилагат:
              1. Документ за платена държавна такса
              2. Удостоверение за раждане за лица под 18 г.
              3. Предишни паспорти
              4. Снимки по образец
              Е тъй де. Аз нямам претенции към служителката. Ако я обвинявам за нещо, я обвинявам дотолкова, че като нея има хиляди и нито една от тях не си е задала въпросът защо, както и всички по веригата над нея. Обвинявам я за това, че не е куче-пазач, а е мислещ човек и най-малкото би повдигнала този въпрос. И не оспорвам, че Удостоверението за раждане не е изискуем документ в момента, но
              недоумявам защо е необходим, при наличието на предходен задграничен паспорт, в който всички неясноти са предварително и доброволно декларирани и изяснени. Нали самия паспорт е документ удостоверяващ че сме редови гражданин на Република България с ЕГН, рождена дата, а в нашия случай, че аз с ЕГН....и майка и с ЕГН.... сме родители на дъщеря ни. За какво в случая е това Удостоверение ? Какво и как би променило то, сега съществуващия и/или последващия документ. Гарант за какво е ? Удостоверява вярност на данни в съществуващия паспорт ли ? Несериозно е. Ако пък има някаква скрита логика и причина, защо пък на нас не ни искат Удостоверението за раждане ?
              Задавам нов въпрос: Към т.2 не е ли уместно да има отворена скоба от сорта -"само в случай при издаване на първи задграничен паспорт"...И не, не ми пречи да и размахвам акта за раждане докато навърши 18 години, но някак си е несериозно, а съм сигурен, че ние не сме единичен случай и няма да бъдем нито първите, нито последните, които ще сме се предоверили на висшия БГ документ наречен паспорт.
              ПС: Аз лично като бивш държавен служител преди години инициирах едно предложение за промяна, касаеща един член в Наредбата на нашето ведомство. На по-късен етап моето предложение се превърна в наше и под давлението и на други колеги, беше удовлетворено. Изненадах се, че се случи бързо, но истината е, че винаги има недоглеждания ( нормално е), които впоследствие се превръщат в недоразумения, ако се изпълняват сляпо.
              A17DTС/S
              Когато губим, не знаем какво печелим, а когато печелим, не знаем какво губим !

              Коментар


                Предполагам,за да се види,че двамата сте й родители.Защото може да сте повторно бракувани и тогава да се изисква съгласие от другият родител,отбелязан в акта за раждане.
                Не, защото така или иначе ние отново декларираме нашето статукво в нейното ново заявление.
                И тримата бяхме физически там, и тримата лично свидетелстваме доброволие на един метър от длъжностното лице, а чрез удостоверяване на 2 броя лични карти (на мен и съпругата) и три броя все още валидни задгранични паспорта
                доказахме и фактическото си наличие, като граждани на Република България, като родители на своята дъщеря и като дъщеря на своите родители.
                Е, какво по - различно може да удостовери Акта за раждане в случая, след като всичко е вписано в съществуващия задграничен паспорт на щерката + нашето физическо "представяне" в пакет ???
                A17DTС/S
                Когато губим, не знаем какво печелим, а когато печелим, не знаем какво губим !

                Коментар


                  ntodorov написа: Преглед на мнението
                  Е тъй де. Аз нямам претенции към служителката. Ако я обвинявам за нещо, я обвинявам дотолкова, че като нея има хиляди и нито една от тях не си е задала въпросът защо, както и всички по веригата над нея. Обвинявам я за това, че не е куче-пазач, а е мислещ човек и най-малкото би повдигнала този въпрос...
                  Работата на такива служители, за които предполагам, че дори не са държавни служители, а ЛРТП, не е да си лафят с клиентите и да разсъждават с тях колко лоши са законите и правилниците, а да ги прилагат. Какво е имал предвид законодателят в случая - това е съвсем друга тема. Конкретно при децата има най-различни опити за измами и мисля, че сам можеш да си отговориш на въпроса защо нещата понякога изглеждат изнервящо бавни и излишни.

                  Ето как аз си обяснявам нещата: от удостоверението за раждане се вижда кои са двамата родители, тъй като само с тяхно съгласие може да бъде издаден паспорт на детето. Дотук всичко е ясно. Обаче защо го искат и при втория паспорт? Ами ето защо. Защото вероятно информационната им система не позволява това удостоверение да се сканира и да може да се използва при втория паспорт. Копие от въпросното удостоверение вероятно стои в някаква прашна стая, наречена Архив, до която има специален достъп - демек документи от там се вадят по определена процедура. И издаването на втори паспорт не е основание да се вадят документи от архива. Това е, така се работи в администрациите. Хубаво-лошо, това е положението.
                  Последна редакция от snake; 08.01.2019, 16:18.
                  Tonight's the night and it's going to happen again and again...

                  Коментар


                    По подобен начин разсъждавах и аз Венко, но до момента, когато ни дадоха новите заявления от системата им, вече с предоставения Акт за раждане, а на тях:
                    Снимките ни с цялата информация, която съвпадаше с данните на сега съществуващите ни паспорти. Заявлението за щерката ни беше с нашите имена като родители, нейното ЕГН, нашите ЕГН и номерата на л.к. на мен и съпругата. Единствено в новото заявление трябваше да впишем промени в ръста и отново да декларираме, че носим отговорност за невярна информация.
                    На практика разликата в информацията от предишните и новите заявления се състоеше само в ''еволюцията" на образите ни в снимките ( значителна ), но пък така и не намерих момент, в който да се усъмня, че все пак актът за раждане им вършеше работа. За това се афектирах не толкова, когато ме върнаха за него, а когато им го занесох, а цялата информация от него съществуваше поне на три места документално и на други три места чисто физически. Както и да е. Може да пропускам нещо, но поне колегите тук ще знаят, че имат ли деца ненавършили 18 години, на които им се налага издаване на документ, без акт за раждане и поне едно копие от него, да не тръгват по институции.
                    A17DTС/S
                    Когато губим, не знаем какво печелим, а когато печелим, не знаем какво губим !

                    Коментар


                      Затварят арестите в 4 града, не се пълнят

                      Тия от полицията що не идат да хващат крадците по улиците .
                      КЛЮЧАРА е тук – https://goo.gl/maps/GvEGbSeq7nk
                      Пунто http://www.punto.mysteria.cz/puntoMk1/schema7.htm
                      http://www.autoinfo24.ru/rukovodstva.../inomarki/fiat

                      Коментар


                        kluchar написа: Преглед на мнението
                        Тия от полицията що не идат да хващат крадците по улиците .
                        Заети са да спасяват от линч мангалите във Войводиново.
                        Dacia Duster 1.6 4WD

                        Коментар


                          Точно такива мангали трябва да са вътре .

                          КЛЮЧАРА е тук – https://goo.gl/maps/GvEGbSeq7nk
                          Пунто http://www.punto.mysteria.cz/puntoMk1/schema7.htm
                          http://www.autoinfo24.ru/rukovodstva.../inomarki/fiat

                          Коментар


                            По повод постовете на ntodorov за бюрокращината и аз преди 2 дни се сблъсках с нея. Трябваше да представя някои документи за нещо си, обаче на единия от тях носех копие я на оригинал, заради което бях върнат под предлога, че това за което подавах документите струва доста пари и няма кой да го плаща, е направих си разходка още веднъж на чист снежен въздух. В крайна сметка копието е направено от оригинала, а после като на колегата никой не погледна оригинала, даже не ми взеха и копието, на практика ме прегледа друга колежка.
                            FIAT Brava S 1,4 12 V 97 г. - бивша. Не карай по-бързо отколкото твоя ангел хранител може да лети!
                            Ако нещо стане както трябва, то е станала голяма грешка. Закон на Мърфи.

                            Коментар


                              У нас тази бюрокрация и тромавост се поддържа съвсем целенасочено. В държавните и общински учреждения работят доста хора, като малка част от тях са с уплътнено работно време. Останалите получават пари за нищо. Познавам хора, които буквално не знаят какво е работа, те дори и често не ходят на работа. Заплатите им обаче започват обаче от 1 500 лева нагоре. Въпреки това никой не ги пипа с пръст, защото те са тези, които избират правителствата и поддържат статуквото, заедно с част от пенсионерите и циганите. На второ място, подобна система обслужва силните на деня и буквално убива всякаква конкуренция. Едните получават необходимите документи само с едно обаждане, докато другите могат да чакат и с години. Един бизнес обаче, ако не работи няколко месеца е приключил.

                              Коментар


                                Батко и братко ...
                                http://www.api.bg/index.php/bg/presc...a-svet-na-api/
                                https://www.capital.bg/politika_i_ik...skupa_sistema/
                                Да си назначиш шеф, който да подпише един анекс, с който държавата да плати за едни неща, който няма да бъдат направени и накрая да му поискаш оставката..

                                Но, всичко е точно. В БГ няма корупция, няма да има и осъдени за това по-горе..
                                Aктуалният парадокс в България - повечето искат да живеят в по-уредена държава, но реват на умряло като им затвориш кранчето на сенчестата и полузаконна или незаконна дейност.

                                Коментар

                                Working...
                                X