Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Тема за българските абсурди.

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    dobrujanetza написа: Преглед на мнението
    Те тази демокрация такова Българската икономика.
    Демокрацията нито може да такова икономики, нито да ти пълни хладилници. Демокрацията ти дава въдица, за да си наловиш риба сам, а комунизма е една заградена кочина с "безплатна" паница помия три пъти дневно. Въдиците бяха забранени.
    207 тиква автомат
    новокромаджия 2.4 печка

    Коментар




      Отварянето на границите е хубаво за човека, но пагубно за държавата. Най-умните и прогресивни вече ги няма по тия ширини.България изчезва в резултата на това и няма връщане назад. България е на водещото 3-то място, измежду изчезващите нации.
      Ако границите бяха отворени по време на соца, сега щяхме да имаме 9 милиона невъзвръщенци. От два милиона напуснали , 99% са аргати и липсата на работна ръка в България започва да става осезаема.
      207 тиква автомат
      новокромаджия 2.4 печка

      Коментар


        Демокрацията нито може да такова икономики, нито да ти пълни хладилници. Демокрацията ти дава въдица, за да си наловиш риба сам, а комунизма е една заградена кочина с "безплатна" паница помия три пъти дневно. Въдиците бяха забранени.
        Тъй ми. Тя НАШАТА демокрацията ни даде "въдицата", чрез която свободно да ловим "рибки", да крадем, да бием по улиците, да убиваме на пътя, да крадем безнаказано пари по "ало"-то, да разграждаме и разпродаваме държава, да мутреем, да тълкуваме закони според зависи, да съдим с ококорени в парите очи, да присвояваме публична собственост, да "приватизираме" с бонове, да рушим, а вместо помия да ядем лайна от магазини с немско звучене, свободно да продаваме дрога и още по-свободно да си я употребяваме... И аз не разбирам, какво и има на НАШАТА демокрация.

        ПС: Кадърния, трудолюбив, честен и добър човек би живял добре във всеки строй и във всяко време. Да търсим вината за настоящото ни дередже в миналото отпреди 25 години е несериозно, смешно, нелепо и абсурдно.
        A17DTС/S
        Когато губим, не знаем какво печелим, а когато печелим, не знаем какво губим !

        Коментар


          ntodorov написа: Преглед на мнението
          Тъй ми. Тя НАШАТА демокрацията ни даде "въдицата", чрез която свободно да ловим "рибки", да крадем, да бием по улиците, да убиваме на пътя, да крадем безнаказано пари по "ало"-то, да разграждаме и разпродаваме държава, да мутреем, да тълкуваме закони според зависи, да съдим с ококорени в парите очи, да присвояваме публична собственост, да "приватизираме" с бонове, да рушим, а вместо помия да ядем лайна от магазини с немско звучене, свободно да продаваме дрога и още по-свободно да си я употребяваме... И аз не разбирам, какво и има на НАШАТА демокрация.

          ПС: Кадърния, трудолюбив, честен и добър човек би живял добре във всеки строй и във всяко време. Да търсим вината за настоящото ни дередже в миналото отпреди 25 години е несериозно, смешно, нелепо и абсурдно.
          Бъркаш демокрацията с липсата на законност, двете нямат нищо общо. Ако смяташ, че банани и портокали само по Нова година, да чакаш за лек автомобил 25 години да ти дойде номера или някое друго подаяние от държавата е добър и достоен живот, аз съм мерси. Честния и нечестния, добрия и лошия, кадърния и некадърния получаваха едно и също,"безплатна" паница помия и обещания за светло бъдеще. Не изпитвам и грам сантимент към онези години.
          207 тиква автомат
          новокромаджия 2.4 печка

          Коментар


            ntodorov: +1
            pplk: ако живееш в България и мислиш, че си видял истинска демокрация, значи си най-заблудения съфорумец, който съм чел!
            пак за pplk: май ти беше единия, който би се лишил с част от правата си, за по-голяма сигурност!- а когато я е имало, те е било яд, че са ти липсвали материалните благинки!- това ми звучи като ЧАЛГААААА
            Либра 1,9 жтд 2000г. LX
            Фиат Крома 1,9 2009г.
            Ивеко Дейли 2.8 2006г. Ланча Делта 2.0 mjet 2008г.

            Коментар


              Точно pplk си е чист материалист. Няма как да очакваш нещо друго от него. Ако забелязваш всяка негова реакция е пречупена през погледа на сребролюбец
              Не говоря само в конкретния случай по темата - говоря по принцип. Запомни това и го пробвай някой път и само гледай сеир после.

              Казвам ти, защото гледам, че си нов и да не се хабиш излишно - то е като да спориш с радиото с този човек

              П.П. Опа гледам мненията, а ти си регнат още от 2009 - значи може и да си наясно, ако следиш форума
              Последна редакция от Слав; 27.11.2016, 22:21.
              == Fiat Stilo == 1.6 16V 103 hp

              На света съществува една единствена гигантска машина, която се командва от пигмеи и това е бюрокрацията. (Оноре де БАЛЗАК)

              Коментар


                pplk:
                Бъркаш демокрацията с липсата на законност, двете нямат нищо общо.
                Да, но нашата демокрация е такава, а ние говорим за нея.
                pplk:
                Ако смяташ, че банани и портокали само по Нова година, да чакаш за лек автомобил 25 години да ти дойде номера или някое друго подаяние от държавата е добър и достоен живот, аз съм мерси.
                ...Така беше, но пък тогава бирата беше жива и ставаше на парцали, киселото мляко вкисваше, черноморската риба беше стотинки, а ръжения хляб миришеше на ръж.
                За колата - на който не му се чакаше 20 години си купуваше кола на старо. И сега е така, който не може да събере пари за нова - си купува стара.
                pplk:
                Честния и нечестния, добрия и лошия, кадърния и некадърния получаваха едно и също,"безплатна" паница помия и обещания за светло бъдеще.
                Ами не съм съгласен. Баща ми работеше по това време и на частно, беше кадърен и не се вълнуваше от партията БКП, освен това имахме домашно стопанство на село, което с труд в съботите и неделите обезпечаваше битието ни. Не помня нашето семейство да е било зависимо от някой и нещо.
                pplk:
                Не изпитвам и грам сантимент към онези години.
                Не мога да кажа същото. Та през ония години преминаха детството, младостта ми, началното и основното образование, първия любовен трепет, първата целувка с момичето, което обичах, военната ми служба. Бях част от силна войска ( ВВНМУ Варна и ВМБ Атия), която имаше Държава зад гърба си ( заЙби БКП), имаше летящи самолети, които и слънцето можеха да закрият. Бях част от многото съвместни учения между флот, ВВС, гранични катери и специалните десантни части на България. Пиша това и ми се реве, като гледах оня ден, как една сган се гаври с полицията ни в Харманли.....Та ако ме разбираш накъде бия де... Липсва ми онази ДЪРЖАВА, ония ценности и простички взаимоотношения. Инак не ми липсва строя, не ми липсват идеите и простотиите му ( имаше ги ), както със сигурност няма да ми липсва и демокрацията в БГ варианта и де.
                A17DTС/S
                Когато губим, не знаем какво печелим, а когато печелим, не знаем какво губим !

                Коментар


                  ntodorov: +1
                  pplk: ако живееш в България и мислиш, че си видял истинска демокрация, значи си най-заблудения съфорумец, който съм чел!
                  пак за pplk: май ти беше единия, който би се лишил с част от правата си, за по-голяма сигурност!- а когато я е имало, те е било яд, че са ти липсвали материалните благинки!- това ми звучи като ЧАЛГААААА
                  Бъркаш ме с някой друг.
                  207 тиква автомат
                  новокромаджия 2.4 печка

                  Коментар


                    dobrujanetza написа: Преглед на мнението
                    Обясни ми само защо през оплювания и отричан социализъм висшето родно образование се признаваше навсякъде, а сега почти никъде?
                    Това просто НЕ Е ВЯРНО!

                    През социализма нашето образование не се признаваше НИКЪДЕ, освен в соц.лагера.
                    Сега нашето образование се признава най-малкото в целия Европейски съюз, както и в много други държави, вкл. и Русия.
                    И в момента в най-силните световни научни центрове работят български учени, много от тях млади и завършили през последните 10 години.

                    dobrujanetza написа: Преглед на мнението
                    Те тази демокрация такова Българската икономика.
                    Каква българска икономика бе? Тази, която за 45 години 3 пъти фалира държавата ли?!?
                    И да, "съграденото" през социализма, го разграбиха същите тези висши партийци и техните хора. Разграбиха го през т.нар. масова приватизация, през офшорни фирми, през изкуствени фалити и т.н.
                    Винаги съм се чудил, в Западния свят като е нямало социализъм (при който всичко в България е построено), кой по дяволите им построи държавите? В пъти по-уредени от нашите?!? Седя и се чудя?!?

                    dobrujanetza написа: Преглед на мнението
                    На това за паметника- колкото да искаш- не може да се промени историята.
                    И тук си в огромна грешка!!!
                    Комунистите след като взеха властта през 1945, така промениха историята, че майка ѝ жална направо. А сега реват на умряло, като се поправят някои неща, че се била променяла историята. Крадецът вика "дръжте крадеца"!
                    Историята се пише от победителите и тя няма нищо общо с ИСТИНАТА, между другото.

                    Извинявам се, че така ви опонирам, щото сте ми приятели и ви уважавам много. Но съм много чувствителен на тема "възхвала на социализма".

                    Коментар


                      Слав написа: Преглед на мнението
                      Точно pplk си е чист материалист.
                      Материалист съм, защото не се чувствам загрижен за някой неудачник с претенции до небето и не гледам в копанката на съседа, както и не искам никой да гледа в моята. Удебеленото е специално за теб, в случай, че не е ясно!
                      Последна редакция от pplk; 28.11.2016, 00:43.
                      207 тиква автомат
                      новокромаджия 2.4 печка

                      Коментар


                        Immortal написа: Преглед на мнението
                        .
                        Днес си говорехме на срещата за свойството на човешкия мозък да забравя лошото и да идеализира миналото. Точно на това сме свидетели.
                        207 тиква автомат
                        новокромаджия 2.4 печка

                        Коментар


                          Забравяне?! Да сте чели някъде във Франция да са съборили паметник на Наполеон? А тук всяка нова власт гледа да срути изграденото от старата за да се покаже, че има власт и сила, и да се опита да си наложи своята идеология, после пренаписват историята, която няма как да е друга освен каквато е. Затова всичко трябва да се помни, било то добро или лошо и който може да си вземе поуки, историята е най-добрия учител.
                          FIAT Brava S 1,4 12 V 97 г. - бивша. Не карай по-бързо отколкото твоя ангел хранител може да лети!
                          Ако нещо стане както трябва, то е станала голяма грешка. Закон на Мърфи.

                          Коментар


                            Забравяне?! Да сте чели някъде във Франция да са съборили паметник на Наполеон? А тук всяка нова власт гледа да срути изграденото от старата за да се покаже, че има власт и сила, и да се опита да си наложи своята идеология, после пренаписват историята, която няма как да е друга освен каквато е. Затова всичко трябва да се помни, било то добро или лошо и който може да си вземе поуки, историята е най-добрия учител.
                            Прав си колега. И аз така мисля. Да изтриваме история, спомени и минало ( хубаво и лошо )чрез закон си е нещо, като команда: Забрави !
                            Та нали същността ни се определя от мисълта и действията ни. Мозъкът ни може да проектира бъдеще, но всичко, което сме днес, сега и в момента е продукт на мисловната ни дейност, формирана след низ от преживявания, преценки, анализи, изводи и съпоставки спрямо минало и настояще. За това сме и различни, за това не бива да сме категорични в отрицанието си. И да, мозъкът е велико творение, а възможността му да забравя е най-доброто му свойство, но пък тя (забравата) не идва от забрана и/или закон, а идва от естествения му стремеж да заличава и пренебрегва ненужна информация. Тогава, когато старата информация остава незасегната от новите емоции и преживявания, вече се преобразува в спомени. Е, освен патрона, кой е другия изкуствен механизъм, който може да ги унищожи в днешно и далеч по-свободно УЖ време.
                            A17DTС/S
                            Когато губим, не знаем какво печелим, а когато печелим, не знаем какво губим !

                            Коментар


                              Никъде няма пълно лошо или пълно добро. Всичко е сравнително. А от сравнението се вижда кое накъде е. Е, ако сравняващия не си стиска здраво очите, естествено.
                              браво 1,6/90 - 09 г.

                              Коментар


                                ntodorov написа: Преглед на мнението
                                Новата Бърза транспортна линия в Бургас, само два дни преди да стартира се оказва пълен шит и измама. Съмненията, че няма да бъде функционална и ще предизвиква конфликти в движението
                                не ги коментирам, поне докато не се задейства, но останалото е безочие и пълна безотговорност.
                                Под заглавие от типа "улесняване на граждани" се оказва, че всъщност картите, които заредихме за да пътуваме "интегрирано" ще
                                важат САМО за Бързата линия, защото видите ли нямало валидатори в останалите видове транспорт ( тролей, обслужващи бусчета). Аз лично си взех карта, която заредих с едни 40 лв. за да ползвам
                                линия 9 до офиса ми. Бях твърдо решен да зарязвам автомобила и да ставам "европеец"....Сега се оказва, че трябва да си КУПЯ или ВИП карта за 50 лв. за да ползвам "безплатно" тази линия или да си купя ДРУГА карта от 20 лв. на месец. Ам, чИ на мен с автомобила ми идва по-евтино, по-изгодно и по-угодно. Ако сега бургазлии пак заспим, наистина вече мисля да си бия камшика.....Та така. Явно е от къде ще се изплащат новите спирките от 50 000 лв, а твърдението, че с едно валидиране ще пътуваме 45' е безпочвено и лишено от логика, щом като валидатори има САМО в бързите линии. Приказките за прикачвания с една цена на валидиране се оказват - ЛЪЖА. Поне към този момент.
                                4
                                Колега, в стремежа си да "изпъкнеш" колко си недоволен, пишеш и откровени лъжи, и хората които не са запознати, ти вярват. Електронните карти може да се валидират във всички автобуси, а не само в бързите линии както пишеш ти. Погледни малко извън границите на М. Рудник. Прав си за едно, наистина само за линии 4 и 9 които се обслужват от бившите маршрутки, както и за Тролейбуси Т1 и Т2 , няма все още валидиращи устройства, но и там ще бъдат поставени. Тогава.... ще има по нещо друго да плюем сигурно..
                                От 2 дни е в сила новата схема и побързахте да я закопаете(то май и още от преди това). Погледнете малко по-позитивно и ще видите, че наистина действа и е удобна.
                                Разберете, че не може да има автобусна спирка пред всеки блок, и от там да минават атобуси за навсякъде. Хората били свикнали със старото. Ми едно време харата са перяли на ръка на реката, а сега има модерни перални, които само не ти обличат дрехата на гърба или сгъват в гардероба.
                                Трябва да загърбим консервативното минало и да бъдем отворени, към модерните и иновативни неща, от които може само да улеснят живота ни.

                                Оп има и продължение: линия 9 вече ще е безплатна:
                                http://www.burgasinfo.com/news/view/5/63214/
                                Правят се и ще се направят други промени, само да е удобно. Но някои предпочетоха да обвиняват предварително. Такива сме си българите
                                Последна редакция от stilo_new; 28.11.2016, 16:55.

                                Коментар

                                Working...
                                X